Anasayfa / Güncel / “KHK’ler sahte”

14 Şubat

“KHK’ler sahte”

Günün ilgi çeken haberleri Cumhuriyet gazetesinde yer aldı.

Cumhuriyet gazetesi manşetin altında, “KHK’ler sahte” başlıklı habere yer verdi. Haberde, “Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan CHP MYK’de son kanun hükmünde kararnameler değerlendirildi. 2 Ocak’tan sonra yayımlanan bütün kararnamelerin usulsüz olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, eşi görülmemiş bir sahtekarlık yaşandığını söyledi. Kılıçdaroğlu, ‘Saray karar veriyor, bakanlar imza atıyor, geriye dönük imza hali söz konusu, suçüstü haliyle karşı karşıyayız. Bu anayasayla bunu yapanları, referandumda istediği değişiklikler geçerse kimse dizginleyemez’ dedi” ifadeleri yer aldı.
Gazetenin manşetinde ise, “Mağdur çocuğa tarikat kancası” başlıklı haber yer aldı. “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın evlerinde kalan çocuklar hediye adı altında yurtiçi ve yurtdışı gezilere götürülüyor” üst başlığıyla verilen haberde, “Devlete emanet edilen çocukların, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaşanan tartışmalara karşın tarikatlara teslim edilmesine devam ediliyor. Ankara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı ‘çocuk evleri’nde kalan 22 çocuk, başarıları gerekçe gösterilerek Nakşibendi tarikatının Ankara kolu olarak bilinen Muradiye Kültür Vakfı bütçesiyle Umre gezisi için Suudi Arabistan’a götürüldü. Haklarında korunma/tedbir kararı bulunan 22 çocuk, Muradiye Vakfı tarafından düzenlenen Umre gezisine Aile ve Sosyal Politikalar Ankara İl Müdürü Bestami Erkoç tarafından uğurlandı. Çocukların fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşan Erkoç, Umre programının karne hediyesi olduğunu savundu. Erkoç ‘etkinliği’ kurumun resmi internet sitesinden de duyurdu” ifadeleri kullanıldı.  

“35 yıl sonra aynı taktik”

Sözcü gazetesi manşetinde, “35 yıl sonra aynı taktik” başlıklı habere yer verdi: “İktidar, Kenan Evren’i yerden yere vurmuş, hatta yargılatmıştı. Ancak onun taktiklerini uygulamaktan da geri kalmıyor. Çünkü hem Başbakan hem Cumhurbaşkanı ‘Hayır’cıları terörist ilan etti. Evren de 1982 Anayasası için yapılacak referandum öncesinde herkesi ‘Evet’ demeye çağırmıştı. Hatta, ‘Dış güçlerle işbirliği yapanlar anayasaya hayır kampanyası açtı’ demişti.”

“MHP içinde ‘Hayır’cı avı”

Referandumda ‘hayır’ oyu vereceğini açıklayan dört MHP’li milletvekili ‘kesin ihraç’ istemiyle disipline sevk edildi.  

Cumhuriyet habere ön sayfasının altında, “MHP içinde ‘Hayır’cı avı” başlığıyla yer ayırdı ve “MHP, anayasa değişikliğine ‘hayır’ oyu vereceğini açıklayan milletvekilleri Yusuf Halaçoğlu, İsmail Ok, Nuri Okutan ve Sinan Oğan’ı ‘kesin ihraç istemiyle’ disipline sevk etti” dedi.

Evrensel gazetesi birinci sayfasının altındaki haber için, “MHP’de ‘hayır’cılar disipline” başlığını kullandı: “MHP’de ‘hayır’ oyu vereceğini açıklayan üç milletvekili Yusuf Halaçoğlu, İsmail Ok, Nuri Okutan ve Sinan Oğan ‘kesin ihraç’ talebiyle disipline sevk edildi.”

Sabah gazetesi haberi ön sayfasının altından, “‘Hayır’cı 3 MHP’li vekile ihraç talebi” başlığıyla anonsladı.

Yeni Şafak manşetin yanındaki habere, “MHP’de 4 ihraç” başlığını attı. Haberde, “MHP’de partinin tavrına aykırı şekilde ‘Hayır’ oyu vereceklerini açıklayan milletvekilleri Yusuf Halaçoğlu, İsmail Ok, Nuri Okutan ve Sinan Oğan kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Dört ismin beyanlarıyla parti politikalarını ve tüzüğü ihlal ettikleri belirtildi” ifadeleri yer aldı.

Star gazetesi haberi birinci sayfasının altından, “MHP’de 4 isme ihraç talebi” başlığıyla anonsladı.

Akşam gazetesi manşetin yanındaki habere, “‘Hayır’ın da bir adabı var” başlığını attı ve “MHP lideri Bahçeli’nin ‘Hayır demenin de adabı var’ diyerek üstünü çizdiği 4 milletvekili Halaçoğlu, Ok, Okutan ve Oğan ihraç talebiyle disipline sevk edildi” ifadelerine yer verdi. 

Hürriyet habere manşetin yanında, “MHP’de dört isme ihraç yolu” başlığıyla yer ayırdı ve “MHP Genel Merkezi, ‘hayır’ oyu vereceğini açıklayan ve DP ile BBP’ye ziyarette bulunan milletvekilleri Yusuf Halaçoğlu, İsmail Ok, Nuri Okutan ile birlikte eski Iğdır milletvekili Sinan Oğan’ı parti üyeliğinden kesin çıkarma talebiyle merkez disiplin kuruluna sevk etti” ifadelerine yer verdi.

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design