Anasayfa / Güncel / “Odatv davasında tüm sanıklara beraat”

13 Nisan

“Odatv davasında tüm sanıklara beraat”

Gazeteler Oda Tv davasındaki beraat kararlarına geniş yer ayırdı. Hükümete yakın gazetelerden sadece Akşam ve Hürriyet habere ön sayfasında yer verdi


OdaTv davasında altı yıl sonra tüm sanılar için beraat kararı verildi.

Cumhuriyet manşetten verdiği habere, “Tüm kumpaslar çökecek” başlığını attı ve “Ergenekon operasyonları sırasında açılan Odatv davası 6 yıl sonra beraatla bitti. Aralarında gazeteciler Ahmet Şık, Nedim Şener, Soner Yalçın, Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu ve Prof. Yalçın Küçük’ün de bulunduğu sanıklar, yaklaşık bir yıl tutuklu kalmıştı” dedi. 

Evrensel gazetesi manşetin yanındaki haber için, “Odatv davasında tüm sanıklara beraat” başlığını kullandı ve “6 yıldır devam eden odatv davasının karar duruşmasında tüm sanıklar beraat etti. Ahmet Şık, ‘Bu karar Cumhuriyet iddianamesini yazan savcılara, yargılamayı yapacak olan hakimlere ders olsun” dedi” ifadelerine yer verdi.

Birgün gazetesi manşetin altında, “İyi ki varsın Ahmet Şık” başlığıyla verdiği haberde, “Odatv davasında bütün sanıklar beraat etti. Ahmet Şık mahkeme çıkışında, ‘Bu mafya iktidarı son bulacak’ dedi ve desteğe gelen dostlarına ‘İyi ki varsınız’ diye seslendi” ifadelerine yer verdi. 

Sözcü habere ön sayfasının altında, “Kumpastan beraate” başlığıyla yer ayırdı ve “2011’de başlayan Odatv Davası’nın ‘FETÖ yalanı’ olduğu tam 6 yıl sonra ispatlandı. Kumpas mağduru 13 gazeteci ve yazar beraat etti” ifadelerini kullandı.

Akşam gazetesi birinci sayfasının altında yer ayırdığı haber için, “Odatv’de 6 yıl sonra 13 beraat” başlığını kullandı. Haberde, “FETÖ’nün OdaTV kumpasında 6 yıl sonra 13 sanık hakkında delil yetersizliğinden beraat kararı verildi” dedi.

Hürriyet ön sayfasının altındaki habere, “Odatv davasında toptan beraat” başlığını attı ve “Fetullahçı Terör Örgütü’nden firari savcı Zekeriya Öz tarafından Ergenekon’un basın ayağı denilerek 2011’de başlatılan soruşturmayla açılan Odatv davası 6 yılın sonunda bitti” dedi.

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design