Anasayfa / Güncel / “Umutsuzluk örtüsü yırtıldı”

27 Haziran

“Umutsuzluk örtüsü yırtıldı”

Bayramın son günü gündemin ilgi çeken haberleri, Cumhuriyet ve Sözcü gazetelerinde yer aldı.

Cumhuriyet gazetesinin manşetinde, “Umutsuzluk örtüsü yırtıldı” başlıklı haber yer aldı. “CHP lideri Kılıçdaroğlu, Gücümüz haklılığımızdan geliyor’ dedi” üst başlığıyla verilen haberde, “Cumhuriyet’in sorularını yanıtlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yürüyüşün toplumda heyecan yarattığını söyledi. Kılıçdaroğlu, ‘Toplumun üzerinde bir umutsuzluk örtüsü vardı, bu yırtıldı’ dedi. CHP lideri hedeflerinin İstanbul’a büyük bir kalabalıkla ve şarkılarla girmek olduğunu açıkladı. Kılıçdaroğlu gerçek bir yolcu davranışı içinde. Doğal olarak en çok ‘adalet’ diyor. Adalet dışında en çok tercih ettiği iki sözcük ise ‘heyecan’ ve ‘umut’. Gerçek yürüyüş kolunun ikinci gün oluştuğunu anlatıyor. Yürüyüşün yarısında ‘İyi ki yola çıkmışım’ diyor” ifadeleri kullanıldı.

Sözcü gazetesi ise manşetinde Kılıçdaroğlu’nun Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasıyla ilgili iddiasına yer verdi. “Kararı iktidar veriyor, mahkeme uyguluyor” başlıklı haberde, “CHP Milletvekili Berberoğlu’nun 25 yıl hapse çarptırılmasına tepki için Adalet Yürüyüşü başlatan Kılıçdaroğlu, dün 12. günü tamamladı. Bolu Dağkent’te Berberoğlu’yla ilgili şunları söyledi: ‘Düşünün bir kişi yargılanırken, henüz daha karar verilmemiş. Ama Maltepe Cezaevi’nde 3 oda hazırlanıyor. Çünkü o kişinin mahkum edileceği ve ne kadar ceza verileceği önceden biliniyor. Ona göre yer hazırlanıyor. Bu yargıyla siyasi iktidar arasındaki bağlantıyı gösteren en somut örneklerden biri. Kararı yürütme organı (iktidar) veriyor. Mahkeme sadece dillendiriyor bunu. Bu bizi yaralıyor” ifadeleri yer aldı.

“O.K’yi MİT kurtardı”
Cumhuriyet gazetesi manşetin altında, “O.K’yi MİT kurtardı” başlıklı habere yer verdi. Haberde, “15 Temmuz darbe girişimini ihbar eden ve sonrasında koruma amacıyla MİT’e alınan Binbaşı O.K hakkında yakalama kararı çıkarıldığı, ancak MİT’in devreye girmesinin ardından kararın son anda kaldırıldığı öğrenildi. Ankara Başsavcılığı’nın O.K hakkında gizli bir soruşturma yürüttüğü belirtiliyor” ifadeleri kullanıldı. 

“Müşavirden 5 yıldızlı yalan”
Sözcü gazetesinde manşetin altında yer alan, “Müşavirden 5 yıldızlı yalan” başlıklı haberde, “’15 Temmuz’da hainlerle mücadele ettim’ diyen Başbakanlık Müşaviri Sarıkoca, meğer o gece Antalya’da lüks tatildeymiş. Ali İhsan Sarıkoca ifadesinde, ’15 Temmuz gecesi sabah kadar darbecilerle uğraştım’ dedi. Kazan Belediye Başkanı’nı şahit gösterdi. Savcı, telefon kayıtlarını istedi. Böylece Antalya’da 5 yıldızlı bir otelde tatil yaptığı ve 16 Temmuz’da tatilini kesip Ankara’ya geldiği belirlendi” ifadelerine yer verildi.
 
 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design