Anasayfa / Güncel / “Erdoğan beni tehdit görüyor”

28 Ağustos

“Erdoğan beni tehdit görüyor”

Gazetelerin manşetinde, Çanakkale’deki Adalet Kurultayı’nın ikinci günüyle ilgili haberler yer aldı.

Cumhuriyet gazetesi manşetindeki, “Gençlere davet” başlıklı haberde, “CHP lideri Kılıçdaroğlu, Adalet Kurultayı’nın ikinci gününde kadınların ve gençlerin kaldığı çadırları ziyaret etti. Siyasete daha fazla ilgi gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, ‘Kenara çekilseler de bize alan yaratsalar’ diye beklemeyin. Alanı siz yaratacaksınız. Siyaseti siz kendiniz alacaksınız ve kazanacaksınız’ diye konuştu. CHP’nin dünyanın en köklü partilerinden biri olduğuna dikkat çeken Kılıçdaroğlu, ‘Bunun nedeni gençliğin ilgisidir. Kuşaktan kuşağa demokrasiyi, bağımsızlığı, özgürlüğü, medya özgürlüğünü benimsemesidir’ diye konuştu. Kılıçdaroğlu, ‘Odalarınızda oturursanız bu iş olmaz’ diyerek kadınlara ve gençlere ‘harekete geçin’ mesajı verdi” ifadelerine yer verdi.
Evrensel gazetesi ön sayfasının altında, “Taşeron işçileri adalete hasret kaldı” başlıklı habere yer verdi ve “Çanakkale’deki Adalet Kurultayı’nın ikinci gününde, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla binlerce kişi Conkbayırı’na yürüdü. Kurultay’a katılan taşeron işçileri ise uğradıkları haksızlıklara dikkat çekerek, ‘Taşeron işçiler olarak, adalete hasret kaldık’ dedi. İşçiler, OHAL’le birlikte patronların zenginliklerine zenginlik kattığını da ifade etti” dedi. 
Birgün gazetesinin ön sayfasının altında yer alan, “57. Alay için vefa yürüyüşü” başlıklı haberde, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Kurultayı’nın ikinci gününde, sabahın ilk saatlerinde, kamp alanından Conkbayırı’na yürüdü. Kılıçdaroğlu, ‘Onlar bize güzel bir Türkiye’yi emanet ettiler. Bu güzel Türkiye’de hepimiz birlikte yaşamalıyız ve bu güzel Türkiye’de hepimiz huzur içinde yaşamalıyız. Adalet Kurultayımızın teması da budur’ dedi” ifadelerine yer verdi.
Sözcü manşetin altında, “Siyasette daha fazla yer alın ve daha kararlı olun” başlıklı habere yer verdi. Haberde, “CHP lideri, tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki Adalet Kurultayı’nın ikinci gününde kadın ve gençlerle buluştu. Kadın ve gençlerin çadırlarını ziyaret eden Kılıçdaroğlu, ‘Daha fazla siyasette yer alın. Daha kararlı olun. Sizin mücadeleniz demokrasi mücadelesi olacak’ dedi” ifadeleri yer aldı.
Yeni Şafak manşetin üstündeki, “Gelibolu’da FETÖ alayı” başlıklı haberinde, “CHP lideri Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbecilerini aklamak için Çanakkale’de yaptığı ‘Adalet Kurultayı’na emperyalizme karşı mücadele veren 57. Alayı da alet etti. CHP liderine, 15 Temmuz’da vatandaşları kurşun yağmuruna tutan darbeci Selahattin Kılıç’ın babası Veysel Kılıç da eşlik etti” ifadelerini kullandı. 
Star gazetesi manşetinde, “Şehitlikte içki rezaleti” başlıklı habere yer verdi. Haberde, “Çanakkale’de sözde ‘Adalet Kurultayı’ için kamp kuran CHP’liler sabaha kadar içki içip göbek attı. Şehitlerin kemiklerini sızlatan rezalete tepki yağdı: ‘Çanakkale’de Anzaklar bile bunu yapmadı’” ifadeleri yer aldı.
Akşam gazetesi manşetindeki, “Kafayı çekip adalet aradılar” başlıklı haberinde, “On binlerce şehidin kanıyla sulanan Gelibolu’da ‘adalet’ bahanesiyle toplanan CHP’liler, içki içip, müzik eşliğinde göbek attı. Ecdadın kemiklerini sızlatan görüntüler büyük tepki çekti” ifadelerini kullandı.
Hürriyet ön sayfasının altında, “‘Erdoğan beni tehdit görüyor’” başlıklı habere yer verdi. Haberde, “CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Fransız haber ajansı AFP’ye konuştu, Erdoğan’ı ‘sivil darbe yapmak’la suçladı. ‘Adaleti, demokrasiyi, yargı bağımsızlığını ve medya özgürlüğünü sonuna kadar savunacağız çünkü haklıyız. (Erdoğan) beni tehdit olarak görüyor. Zaman zaman tehdit içeren konuşmalar yapıyor ama korkmayacağız. Türkiye şu anda bir darbe sürecinde. Parlamento devre dışı bırakıldı. Tek bir kararnameyle istedikleri kişinin malına el koyabiliyor ya da kamu sektöründen çıkarabiliyorlar. Buna demokrasi mi diyorsunuz’” ifadeleri yer aldı.   

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design