Anasayfa / Güncel / Olağanüstü Hâl’de Gazeteciler – 116

10 Kasım

Olağanüstü Hâl’de Gazeteciler – 116

Hükümetin AİHM’deki gazeteci davalarında savunması beklenirken Gökmen Ulu’nun tahliyesiyle cezaevindeki gazeteci sayısı 152 oldu

 
 
 
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) görülen gazeteci davalarında hükümetin savunması bekleniyor.
 
AİHM, hükümetin tutuklu gazeteci Şahin Alpay’ın başvurusunda ek süre talebini reddetti. Alpay’ın avukatlarına 6 Kasım günü gönderilen bilgilendirme yazısında hükümetin ikinci kez süre uzatımı talep ettiği, ancak bunun mahkemece reddedildiği bildirildi.
 
Benzer şekilde, 26 Ekim’de tahliye edilen Murat Aksoy ve Atilla Taş’ın dosyasına ilişkin olarak da hükümetin tekrar ek süre istediği ancak bu talebin AİHM tarafından reddedildiği belirtildi. Aksoy ve Taş için verilen süre 8 Kasım’da doldu.
 
Ahmet ve Mehmet Altan başvurularında ise hükümete verilen süre 8 Kasım’da doldu. AİHM, hükümetin ek süre talebini reddetti ve 8 Kasım’a kadar hükümetin cevap verip vermediği hakkında 10 Kasım tarihi itibariyle bilgilendirmede bulunmadı.
 
Cumhuriyet gazetecileri ve yöneticileri adına yapılan başvuruda da hükümete verilen süre 7 Kasım itibariyle doldu. Daha önce hükümete ek süre tanıyan AİHM, hükümetin başka ek süre talebinin kabul edilmeyeceğini açıklamıştı.
 
Mahkeme Ahmet Şık ve Deniz Yücel davalarında ise hükümete ek süre verdi. AİHM, Ahmet Şık’ın başvurusuyla ilgili ise hükümete verdiği süreyi 15 Kasım’a kadar, Deniz Yücel için verilen sürenin ise 28 Kasım tarihine kadar uzatıldığını bildirdi.
 
 
Sözcü davasında Gökmen Ulu’ya tahliye
 
Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay ve üç çalışanının yargılandığı davanın ilk duruşması 7-8 Kasım tarihinde İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme davanın tek tutuklu sanığı gazetenin İzmir muhabiri Gökmen Ulu’nun tahliyesine karar verdi.
 
P24 tarafından takip edilen duruşmada ilk gün savunma yapan Ulu, kendisini "Yurtsever bir gazeteci ve Mustafa Kemal'in takipçisi" olarak tanıttı. “FETÖ üyeliği” ile suçlanmasının ağır bir iftira olduğunu belirterek "Asıl sorun muhalif gazetecilik ise bununla yargılanmak daha doğru olurdu" dedi.
 
Ulu, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz 2016 günü öğleden sonra Sözcü’nün internet sitesinde yayımlanan bir haberiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tatil yaptığı yeri bildirerek darbecilere yardım etmekle suçlanıyor.
 
Ulu , Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otelin haberini 15 Temmuz günü sabah saatlerinde yaptığını, haberin de herhangi bir darbe emaresinin bulunmadığı bir zamanda, saat 16:25'te, yayımlandığını belirtti. Ulu, "Zaten Erdoğan'ın orada tatil yaptığını tüm Marmaris biliyordu. Hattâ otelde kalan Türk turistler de Erdoğan'ın orada tatil yaptığını sosyal medyada paylaşmışlardı" diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'herkesi meydanlara bekliyorum' açıklamasını dünyaya duyuran ilk gazeteci bendim" dedi.
 
Siyasi liderlerin tatilleriyle ilgili ayrıntılarının hem Türkiye’de hem de dünyada haber niteliği taşıdığını anlatan Ulu, Türkiye’de sayısız liderlerin tatilleriyle ilgili haber yapıldığını, Erdoğan’ın da tatilleriyle ilgili pek çok haber çıktığını örneklerle anlattı.
 
Otelde bulunmasının sır olmadığını, Cumhurbaşkanlığı yetkililerinin de kendisinin orada bulunduğundan haberi olduğunu söyleyen Ulu, akşam saatlerinde darbe girişimi gerçekleşince Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın halkı darbecilere karşı durmak için meydanlara çağıran açıklamasını dünyaya duyuran ilk gazeteci olduğunu belirtti.
 
Gökmen Ulu, o gece bazı televizyonların 'Cumhurbaşkanı İstanbul Atatürk Havalimanı'na geliyor' alt yazıları geçtiğine de dikkat çekerek, "Şimdi o basın mensuplarının da darbecilere yardım ettiğini mi söylemeliyiz" diye sordu.
 
Bazı darbe davalarının iddianamelerinde ve Meclis Darbe Araştırma Komisyonu'nun hazırladığı raporda darbecilerin günler önce Erdoğan'ın kaldığı yerle ilgili keşif yaptıkları ve fotoğrafladıklarının belirtildiğine dikkat çeken Ulu, "Darbecilerin, Erdoğan'ın yerini gazetecilerden öğrenmedikleri kanıtlandı. Hakikat ortaya çıktı" diye konuştu.
 
Duruşmada savunma yapan Sözcü gazetesi internet sorumlu editörü Mediha Olgun ise “Nasıl FETÖ'ye yardım ile suçlanıyorum? Anlamadım" diye konuştu.
 
Ulu’nun davaya konu olan haberinin hazırlanmasında ve yayımlanmasında hiçbir rolünün olmadığını söyleyen Olgun, hangi haberin girip hangisinin girmeyeceği konusunda kendisinin yetkili olmadığını söyledi.
 
Davada yine tutuksuz olarak yargılanan muhasebe çalışanı Yonca Yücekaleli ise hakkındaki suçlamayı reddetti, suçlamanın delili olmadığını belirtti.
 
Duruşmanın ilk gününde son olarak gazetenin sahibi Burak Akbay'ın mahkemeye gönderdiği 4 sayfalık yazılı savunması okundu. Yurtdışında bulunan Akbay, savunmasında hakkındaki suçlamaların gazeteci Fehmi Koru ve Hüseyin Gülerce’nin beyanları üzerine kurulduğunu, hakkındaki suçlamaların bir kumpas olduğunu söyledi.
 
Akbay, Koru ve Gülerce’nin kendilerinin “FETÖ izlerini silmek ve hükümete yaranmak” için bu kumpasa dahil olduğunu, davada “Atatürkçü bir gazetenin” ve kendisinin hedef alındığını savundu.
 
Duruşmanın ikinci gününde ise tanıklar Hüseyin Gülerce, Cem Küçük ve Ersoy Dede dinlendi. Hükümet yanlısı medya kurumlarında yazan ya da program yapan tanıkların Sözcü gazetesinin “FETÖ ile işbirliği” yaptığı iddialarını kabul etmedikleri görüldü.
 
“Allah’a inanan biri olarak Sözcü, FETÖ’cülerle işbirliği yaptı denemez” diyen Küçük, mahkeme başkanının sorusu üzerine, “Burak Akbay FETÖ evlerinde yetişti, demedim. Öyle bir bilgim yok, olsa yazardım” diye konuştu.
 
Diğer tanıklar Gülerce, Dede ve Uğur ise Sözcü gazetesinin FETÖ ile bağlantılı olduğu iddiasını destekleyen bir tanıklıklarının olmadığını belirttiler.
 
Davanın bir sonraki duruşması 23 Ocak’ta görülecek.
 
Ulu’nun tahliyesiyle Türkiye’de tutuklu veya hükümlü olarak cezaevinde bulunan gazeteci sayısı en az 152 oldu. Ayrıntılı listeye buradan erişilebilir.
 
Hasan Cemal’in beraati bozuldu, cezaları onandı
 
İstinaf Mahkemesi, P24 Başkanı ve T24 yazarı Hasan Cemal hakkındaki üç dosyayı karara bağladı. Mahkeme, Hasan Cemal hakkında yerel mahkemece "terör örgütü propagandası" suçundan verilen beraat kararını bozdu. "Terör örgütü propagandası" suçundan verilen 1 yıl 3 aylık hapis cezası ile "silahlı terör örgütünün açıklamalarını yayınlama" suçundan verilen 6 bin liralık adli para cezasına ilişkin kararları ise onadı.
 
İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından, Hasan Cemal'in, "Çekilme günlüğü" başlıklı yazısı nedeniyle "silahlı terör örgütü propagandası yapmak" suçundan yargılandığı verilen beraat kararını bozdu. 2. Ceza Dairesi, davaya konu yazıda “PKK'nın açık bir şekilde yasal bir oluşum gibi gösterildiğini, terör örgütü üyelerinin gerilla olarak gösterilmek suretiyle meşru bir savaş içerisinde oldukları anlamında övücü ifadeler kullanıldığını, bu sûretle terör örgütü propagandası yapıldığını” belirtti. Mahkeme, dosyayı İstanbul 24. Asliye Ceza Mahkemesi'ne iade etti.
 
İstinaf Mahkemesi, İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Hasan Cemal'in mahkûmiyetine karar verdiği iki dosyayı ise onadı. 2. Ceza Dairesi, İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, 15 Haziran 2016 tarihinde Özgür Gündem gazetesinin bir günlüğüne geçici yayın yönetmenliğini yapan Cemal'e "Terör örgütünün açıklamalarını yayınlama" suçundan verdiği 6 bin TL'lik adlî para cezasını onadı.
 
Daire, yine İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi'nin bir internet sitesinde yayınlanan yazısından dolayı Cemal'e, "silahlı terör örgütünün propagandasını yapmak" suçundan verdiği 1 yıl 3 aylık hapis cezasına ilişkin hükmü de onadı. Hasan Cemal'in bu cezası 2 yıl süre ile ertelendi.
 
Ayşenur Parıldak davasında savcı mütalaasını sundu
 
Kapatılan Zaman gazetesi muhabiri Ayşenur Parıldak'ın, "FETÖ üyesi olmak" suçlamasıyla 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın duruşması 9 Kasım günü Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
 
Duruşmada, Cumhuriyet Savcısı Mustafa Manga esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada, sanık Ayşenur Parıldak'ın kendi adına açılmış Twitter hesabından FETÖ/PDY lehine paylaşımlar yaptığı, sanığın kendi adına kayıtlı cep telefon hattından "Paril" kullanıcı adıyla 11 Ağustos 2014'ten itibaren örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u terör örgütü mensuplarıyla görüşmek için kullandığı belirtildi.
 
Sanıkla ilgili deliller değerlendirildiğinde, Parıldak'ın "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan, Türk Ceza ve Terörle Mücadele kanunlarının ilgili maddeleri gereğince alt sınırdan uzaklaşılarak cezalandırılması gerektiği ifade edilen mütalaada, Parıldak'ın tutukluluk hâlinin devamına karar verilmesi istendi.
 
Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti Parıldak’ın tutukluluğunun devamına karar vererek davayı 21 Kasım'a erteledi.
 
Hayatın Sesi TV davası 1 Mart’a ertelendi
 
Kanun hükmünde kararname ile kapatılan Hayatın Sesi televizyonuna IŞİD, TAK, ve PKK propagandası yaptığı iddiasıyla açılan davanın ikinci duruşması 7 Kasım günü İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
 
Duruşmada Hayatın Sesi TV’nin Genel ve Sorumlu Müdürü Gökhan Çetin ve avukatları hazır bulunurken Hayatın Sesi TV’nin sahibi Mustafa Kara ve ortağı İsmail Gökhan Bayram vareste tutuldukları için duruşmaya katılmadı.
 
Duruşmada savunma yapan Hayatın Sesi TV Genel ve Sorumlu Müdürü Gökhan Çetin, televizyonun kapatılmasının ardından hazırlanan iddianamenin kapatmaya gerekçe üretmek amacı taşıdığını ifade etti. Çetin, “Yayınlarımızı bombalı saldırıların olmaması, barış ve huzurun yaşanması için yaptık. Yayınlarımızı yetkililerin gereken önlemleri almaması ve sorumluluklarını yerine getirmemelerine yönelik eleştiriler kapsamında yaptık. İddianameye suç konusu olan olaylarla ilgili soruşturma, televizyon kapandıktan sonra hazırlanmıştır. Barışı ve ölümlerin olmamasını savunmak genelde terör örgütü propagandası ile eş değer görülüyor,” diye konuştu.
 
Bir sonraki duruşma 1 Mart 2018’de görülecek.
 
Cumhuriyet muhabiri Hakan Dirik’in davasına devam edildi
 
Türkiye’den Suriye’deki cihatçı gruplara sarin gazı yapımında kullanılan kimyasal silah hammadesi sevkiyatı yapıldığına ilişkin iddiaları haberleştirdiği gerekçesiyle eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın şikayetiyle hakkında dava açılan Cumhuriyet gazetesi İzmir muhabiri Hakan Dirik, 9 Kasım günü İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
 
Duruşmada söz alan Dirik söz konusu haberin gazetecilik faaliyeti kapsamında ve basın özgürlüğü dahilinde yapıldığını vurguladı. Aynı suçlamayla Dirik ile birlikte yargılanan BirGün gazetesi yazarı Erk Acarer’in yurtdışı adresinin tespit edilmesi için kolluğa yazı yazılmasına hükmeden mahkeme, duruşmayı 15 Mart 2018’e erteledi.
 
Ahmet Şık’a beraat
 
Cumhuriyet gazetesinin tutuklu muhabiri Ahmet Şık, 2012’de Oda TV davası kapsamında tutuklu kaldığı Silivri Cezaevi’nden çıkarken söylediği “Bu komployu kuranlar cezaevine girecek” sözleri nedeniyle yargılandığı davadan beraat etti.
 
Davanın 8 Kasım günü Silivri 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen son duruşmasına Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Şık'ın avukatı Can Atalay katıldı. Mahkeme, Şık'ın üzerine atılı kamu görevlisine hakaret ve tehdit suçlarını işlediğine dair her türlü şüpheden uzak, kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğinden her iki suçtan ayrı ayrı beraatine hükmetti.
 
Sabahattin Önkibar’a saldırı
 
Gazeteci ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i konu alan Asena adlı kitabın yazarı Sabahattin Önkibar, 4 Kasım günü Tüyap İstanbul Kitap Fuarı’nda 10 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.
 
Fuarda Kırmızı Kedi Yayınevi standında gerçekleşen saldırıda Kırmızı Kedi Yayınevi çalışanlarının da yaralandığı bildirildi. Saldırıdan sonra yaptığı açıklamada Önkibar saldırının MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “organize olmuş fedaileri” tarafından gerçekleştirildiğini ileri sürdü.
 
İhraç edilen akademisyen ve gazetecilerden yeni gazete
 
Kanun hükmünde kararnamelerle üniversitelerden ihraç edilen akademisyenler ve işlerini kaybetmiş gazeteciler tarafından kurulan haber portalı www.halagazeteciyiz.net yayın hayatına başladı.
 
Haber sitesinin genel yayın yönetmenliğini gazeteci Sibel Hürtaş, haber editörlüğünü kararname ile kapatılan Hayat TV editörü Sultan Özer yapıyor. Haberler İngilizce ve Türkçe yayımlanıyor.
 
İnternet sitesinde kararname ile işlerinden atılan akademisyenler de yer alıyor. Ankara Üniversitesi’nden KHK ile ihraç edilen akademisyenler Doçent Tezcan Durna ile Yardımcı Doçent Özlem Albayrak’ın da editörlük yaptığı sitede, ihraç edilen akademisyenlerin basın ve ifade özgürlüğü alanına yönelik raporları yayınlanıyor.
 
Cezaevinde bulunan gazeteciler listesi
 
1         Abdulkadir Turay, DİHA muhabiri
2         Abdullah Kılıç, Habertürk
3         Abdullah Özyurt, Zaman Gazetesi muhabiri
4         Abdulvahap İş, Serbest gazeteci
5         Ahmet Altan
6         Ahmet Feyzullah Özyurt
7         Ahmet Memiş, Gazeteci, Haberdar İnternet Sitesi
8         Ahmet Metin Sekizkardeş, Zaman Gazetesi
9         Ahmet Şık
10       Ahmet Turan Alkan, Eski Zaman yazarı
11       Ahmet Yavaş, TRT (Erzurum)
12       Akın Atalay, Cumhuriyet
13       Alaattin Güner, Cihan meya direktörü
14       Ali Ahmet Böken, TRT Haber koordinatörü
15       Ali Aşikar – Azadiya Welat
16       Ali Babür Boysal, Zaman Gazetesi tasarımcı
17       Ali Bulaç, Eski Zaman Gazetesi yazarı
18       Ali Ünal, Zaman köşe yazarı
19       Ali Yüce, TRT Radyosu yayın şefi
20       Arafat Dayan, Demokratik Ulus eski  yazıişleri müdürü
21       Aslı Ceren Aslan, Özgür Gelecek
22       Ayhan Demir, Çaldıran Haber Ajansı imtiyaz sahibi
23       Ayşe Nazlı Ilıcak
24       Ayşenur Parıldak, Haberdar ve Zaman
25       Aytekin Gezici, Gazeteci-Yazar
26       Aziz İstegün, Diyarbakır Zaman Bölge Temsilcisi
27       Bayram Kaya, Zaman muhabiri
28       Beytullah Özdemir, Zaman Gazetesi Düzce temsilcisi
29       Binali Erdoğan, TRT kameramanı
30       Burak Ekici, BirGün gazetesi internet editörü
31       Burçin Dokgöz, Çorum eski Zaman ve Cihan muhabiri
32       Cemal Azmi Kalyoncu, Gazeteci ve Yazarlar Vakfı
33       Ceren Taşkın, Hatay'ın Sesi
34       Cuma Kaya, Zaman Gazetesi, Gazeteci-yazar
35       Cuma Ulus, Millet Gazetesi Yayın Koordinatörü
36       Cüneyt Seza Özkan, Samanyolu TV haber yönetmeni
37       Çağdaş Erdoğan, foto muhabir
38       Deniz Yücel, Die Welt
39       Emin Demir, Serbest Gazeteci,
40       Emre Soncan, Eski Zaman savunma muhabiri,
41       Ercan Gün, Fox TV Haber Editörü
42       Erdal Süsem, Eylül Dergisi Editörü
43       Erdal Şen, eski Meydan gazetesi yazı işleri müdürü
44       Erdoğan Alayamut, Dihaber
45       Erol Yüksel, TRT Haber Dairesi başkan yardımcısı
46       Erol Zavar, Odak Dergisi Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü
47       Fahrettin Kılıç, Özgür Toplum
48       Faruk Akkan, Cihan Ajansı
49       Ferhat Çiftçi, Azadiya Welat Gazetesi Gaziantep temsilcisi
50       Fevzi Yazıcı
51       Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Türksolu Gazetesi yazarı
52       Gurbet Çakar, Hevi Kadın Dergisi
53       Gültekin Avcı
54       Habip Güler, Eski Zaman muhabiri
55       Hakan Aksel, TRT yapımcı-yönetmen
56       Hakan Ergün, Azadiya Welat ve Özgür Gündem Dağıtımcısı
57       Hakan Taşdelen
58       Halil İbrahim Mert, TRT (Erzurum)
59       Hamit Dilbahar, Azadiya Welat Gazetesi Yazarı
60       Hamza Günerigök, TRT spikeri
61       Hanım Büşra Erdal, Eski Zaman muhabiri ve köşe yazarı
62       Hasan Duman, Özgürlükçü Demokrasi Dağıtımcı
63       Hatice Duman, Atılım Gazetesi Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü
64       Havva Cuştan, ETHA muhabiri
65       Hayati Yıldız, Azadiya Welat
66       Hidayet Karaca, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı
67       Hüseyin Aydın, Cihan muhabiri
68       Hüseyin Turan, Zaman Gazetesi, Gazeteci-Yazar
69       İbrahim Balta, Eski Zaman ekonomi editörü
70       İbrahim Kareyeğen, eski Zaman gazetesi yazı işleri müdürü
71       İdris Okur, Cihan Haber Ajansı Çorum Muhabiri
72       İdris Sayılgan, DİHA
73       İsmail Avcı, Zaman
74       İsmail Efe, İzmir Kültür Müdürlüğü Basın Danışmanı
75       İsmail Ersan, AA Yalova temsilcisi
76       İsminaz Temel, ETHA editörü
77       Kamuran Sunbat, DİHA eski Çukurova muhabiri
78       Kemal Özer, Evrensel
79       Kenan Karavil, Radyo Dünya Genel Yayın Yönetmeni
80       Mahir Kanaat, BirGün muhasebe sorumlusu
81       Mehmet Ali Ay
82       Mehmet Altan
83       Mehmet Baransu, Taraf Gazetesi Yazarı,
84       Mehmet Dener, Şanlıurfa.com sitesi yayın yönetmeni
85       Mehmet Güleş, DİHA
86       Mehmet Kuru, Eskişehir muhabiri Zaman
87       Mehmet Özdemir, Zaman Gazetesi, Gazeteci-yazar
88       Meltem Oktay, DİHA
89       Meşale Tolu, ETHA çevirmen
90       Mikail Barut, Özgür Halk Dergisi eski Editörü
91       Miktat Algül, Mezitli FM Genel Yayın Koordinatörü
92       Mizgin Çay – Radyo Karacadağ
93       Muhammet Taşçılar, Şanlıurfa.com yayın yönetmeni
94       Muhsin Pilgir, Zaman ve Cihan haber ajansı muhabiri
95       Murat Avcıoğlu, Zaman
96       Murat Çapan, Nokta Sorumlu Yazı İşleri Müdürü
97       Murat Dağdeviren ,Demokrat Gebze Gazetesi sahibi
98       Murat Sabuncu, Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni
99       Mustafa Erkan Acar, Bugün Gazetesi Haber Müdürü,
100     Mustafa Gök, Ekmek ve Adalet Dergisi Ankara Temsilcisi
101     Mustafa Ünal, Gazeteci (Zaman)
102     Mutlu Çölgeçen, Millet gazetesi yazıişleri koordinatörü
103     Mutlu Özay, Cihan haber ajansı muhabiri
104     Mümtazer Türköne, Zaman köşeyazarı
105     Nadir Yücel, Çorum Yıldız Genel Yayın Yönetmeni
106     Nedim Türfent,DİHA
107     Nizamettin İzgi, Batman Gazetesi sahibi
108     Nur Ener, Yeni Asya
109     Nuri Durna, TRT
110     Nuri Yeşil, Azadiya Welat Gazetesi Dersim Temsilcisi
111     Nurullah Kaya, G.antep Zaman Bölge Temsilcisi
112     Oğuz Usluer, Habertürk eski yayın koordinatörü
113     Osman Yakut, Zaman Antalya
114     Ömer Faruk Aydemir, İHA istihbarat şefi
115     Ömer Oruç, eski Cihan Muhabiri
116     Özcan Keser, TRT muhabiri
117     Özkan Erdoğan, Özgürlükçü Demokrasi
118     Rabia Özkaya, Özgür Halk
119     Ramazan Alkan, Yeni Akit muhabiri
120     Resul Cengiz, Eski Zaman Denizli muhabiri
121     Sadık Demir – Radyo Karacadağ
122     Sait Gürkan Tuzlu, Cihan haber ajansı muhabiri
123     Salih Erbekler – Radyo Karacadağ
124     Sami Tunca, Mücadele Birliği Dergisi Yazı İşleri Müdürü
125     Selman Keleş, Dihaber
126     Semiha Mete, Özgürlükçü Demokrasi
127     Serhat Şeftali, Zaman Gazetesi eski Akdeniz Bölge Temsilcisi
128     Serkan Aydemir, Bitlis Aktüel gazetesi muhabiri
129     Serkan Erdoğan, Özgürlükçü Demokrasi çalışanı
130     Seyid Kılıç, TRT Haber
131     Seyithan Akyüz, Azadiya Welat Gazetesi Adana Temsilcisi
132     Şahabettin Demir, DİHA muhabiri
133     Şahin Alpay, Zaman Gazetesi Yazarı
134     Şeref Yılmaz, Irmak TV,
135     Şerife Oruç, DİHA muhabiri
136     Tahsin Kürklü, Zaman Gazetesi Ulaştırma Departmanı
137     Togay Okay, Özgür Gelecek
138     Tunca Öğreten, eski Diken editörü
139     Tuncer Çetinkaya, Zaman Antalya
140     Ufuk Şanlı, Eski Vatan yazarı
141     Ünal Tanık, Rota Haber Genel Yayın Yönetmeni
142     Vahit Yazgan, İzmir Zaman Bölge Temsilcisi
143     Yakup Çetin, Eski Zaman muhabiri
144     Yakup Şimşek, Zaman Pazarlama Müdürü
145     Yalçın Güler, TRT (Erzurum)
146     Yasir Kaya, Fenerbahçe TV haber müdürü
147     Yener Dönmez, Habervaktim sitesi
148     Yetkin Yıldız, Aktif Haber sitesi yayın yönetmeni
149     Yılmaz Kahraman, Özgür Halk Dergisi Editörü
150     Zafer Özsoy
151     Zehra Doğan, Jinha
152     Ziya Ataman, DİHA muhabir
 
 
Türkiye’de tutuklu ya da hükümlü olarak hapiste bulunan tüm gazetecilerin, Olağanüstü Hâl kapsamında kapatılan basın yayın kuruluşları, vakıf ve derneklerin listelerine buradan erişebilirsiniz.
 
 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design