Anasayfa / Güncel / Üç Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi tutuklandı

14 Nisan

Üç Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi tutuklandı

Son tutuklamalarla, Boğaziçi Üniversitesi’nde “Afrin lokumu” dağıtılmasını protesto eden 13 öğrenci cezaevine gönderilmiş oldu

 
Boğaziçi Üniversitesi’nde bir grup öğrencinin 19 Mart günü Türkiye’nin Afrin operasyonuna ilişkin lokum dağıtmasını protesto eden öğrencilerden üçü daha 13 Nisan gecesi geç saatlerde tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
Gözaltında bulunan dört öğrenci, Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından akşam saatlerinde savcılığa sevk edildi. Öğrencilerden üçü tutuklanırken, bir öğrenci adlî kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı.
 
Son tutuklamalarla, lokum dağıtan öğrencileri “İşgalin ve katliamın lokumu olmaz” yazılı bir pankartla protesto ettikleri gerekçesiyle tutuklanan Boğaziçili öğrenci sayısı 13’e ulaştı.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “okuma hakkı vermeyeceğiz” dediği öğrencilerden 16’sı protesto sırasında ve daha sonra düzenlenen operasyonlarla gözaltına alınmış, bu öğrencilerden 9'u, 3 Nisan günü sevk edildikleri mahkemece tutuklanmıştı. Daha sonra, tutuklanan arkadaşları için mektup kampanyası düzenleyen bir başka Boğaziçili öğrenci de okul girişinde gözaltına alınmasının ardından turuklanmıştı.
 
 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design