Anasayfa / Güncel / Olağanüstü Hâl’de Gazeteciler - 161

09 Haziran

Olağanüstü Hâl’de Gazeteciler - 161

Hidayet Karaca’ya müebbet hapis, DİHA Yazı İşleri Müdürü Müftüoğlu’na para cezası verildi; Selman Keleş hakkında yakalama kararı çıkarıldı

 
Eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, tutuklu olarak yargılandığı ve “FETÖ çatı davası” olarak anılan davanın 8 Haziran günü görülen karar duruşmasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
 
Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi, aralarında Karaca ve Zaman gazetesinin eski sahibi Alaaddin Kaya’nın da bulunduğu dört sanığın Anayasayı ihlal suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Karar oybirliğiyle alındı. Karaca, 75 sanıklı davadaki 7 tutuklu sanıktan biriydi.
 
Mahkeme, arlarında Zaman gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın da bulunduğu firarî sanıklar hakkındaki dosyanın ayrılmasına karar verdi.
 
 
Zaman davasında yeni tahliye çıkmadı

Kapatılan Zaman gazetesinin 4’ü tutuklu 11 eski köşe yazarı ve editörünün “Anayasayı ihlal,” “örgüt üyeliği,” “propaganda” ve “örgüte yardım” suçlamalarıyla yargılandıkları davanın beşinci duruşması 7-8 Haziran tarihlerinde İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. İki gün süren duruşmada nihai savunmalara devam edilirken, yeni tahliye kararı çıkmadı. Mahkeme davayı Temmuz ayına erteledi.
 
P24 tarafından izlenen duruşmayla ilgili habere bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
 
Ece Sevim Öztürk gözaltına alındı
 
Çağdaş Ses sitesinin yayın yönetmeni gazeteci Ece Sevim Öztürk 8 Haziran günü sabaha karşı polis tarafından gözaltına alındı. Gece 02:30’da gözaltına alınan Öztürk’ün İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü, avukatları ve yakınlarıyla görüştürülmediği aktarıldı.
 
Öztürk hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca 15 Temmuz darbe girişimi sonrası bir sosyal medya sitesi üzerinden “Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ)” lehine paylaşımlarda bulunduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldığı, soruşturma kapsamında Öztürk hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı öğrenildi.
 
 
Emin Şakir 7 aylık tutukluluğun ardından tahliye edildi
 
Solyayin.com adlı web sitesinin editörü Emin Şakir, hakkındaki iddianamenin mahkemece kabul edilmesinin ardından 7 Haziran günü cezaevinden tahliye edildi.
 
Şakir, Türkiye’de çıkan sol, sosyalist yayınları arşivleyen solyayin.com sitesinde yayımlanan bazı içeriklerin “yasaklı” olduğu gerekçesiyle 28 Kasım 2017 tarihinde tutuklanarak İstanbul’daki Maltepe Cezaevi’ne gönderilmişti.
 
Yedi aya yakın süredir hakkında bir iddianame olmaksızın cezaevinde tutulan Şakir hakkındaki iddianamenin kabul edilmesi sonucunda İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesi Şakir’in tahliyesine karar verdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yollanan tahliye müzekkeresinde Şakir’in “derhal serbest bırakılması” istendi.
 
 
DİHA Yazı İşleri Müdürü Müftüoğlu’na para cezası
 
Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Dicle Haber Ajansı’nın (DİHA) Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Dicle Müftüoğlu ve ajansın Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Güzüpek’in “örgüt üyeliği” suçlamasıyla yargılandıkları davanın karar duruşması 7 Haziran günü görüldü.
 
Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi, Müftüoğlu’na servis ettikleri haberler nedeniyle yargılandığı davada 1.041 gün adlî para cezası vererek hükmü erteledi.
 
Ajansın 2015 yılında yayınladığı 20 habere ilişkin yapılan suç duyurusu üzerine açılan davada Güzüpek ve Müftüoğlu “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyordu.
 
Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan duruşma savcısı, Güzüpek’in üzerine atılı “örgüte üye olma” suçunu işlediğine dair kesin ve yeterli delil bulunmadığı gerekçesiyle hakkında beraat kararı verilmesini talep etti. Savcı, Müftüoğlu’nun ise Terörle Mücadele Kanunu’nun 6. Maddesi uyarınca cezalandırılmasını talep etti.
 
Mahkeme, Güzüpek’in üzerine atılı suçu işlediğinin sabit olmadığına hükmederek, beraatine karar verdi. Mahkeme, “örgütün cebir, şiddet veya tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterecek şekilde yayın yapma eylemini işlediğinin sabit olduğu” gerekçesiyle Müftüoğlu’na 1.250 adlî gün para cezası verdi. Müftüoğlu’nun yargılama sürecindeki olumlu davranışlarını göz önünde bulundurarak cezayı 1.041 gün adlî para cezasına indiren mahkeme, Müftüoğlu’nun daha önce kasıtlı bir suçtan ceza almamış olması nedeniyle cezanın ertelenmesine karar verdi. Müftüoğlu’nun 5 yıl içerisinde başka bir dosyadan ceza alması halinde hakkında verilen para cezası kendisinden tahsil edilecek.
 
 
Canan Coşkun’a açılan “hedef gösterme” davası Temmuz’a ertelendi
 
Cumhuriyet gazetesi muhabiri Canan Coşkun hakkında “Nuriye ve Semih’in 14 avukatı tutuklandı” başlıklı haberi nedeniyle açılan davanın ilk duruşması 6 Haziran günü görüldü.
 
Hakkındaki iddianamede Coşkun’a, 20 Eylül 2017 tarihli haberinde soruşturma savcısının isminin geçmesi nedeniyle “soruşturmanın amacını tehlikeye sokacak şekilde haber yapmak, tanık olarak ifadesine başvurulan kişiyi ve ailesini teşhir etmek, terör örgütlerine hedef göstermek” suçlamaları yöneltiliyor.
 
İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ve P24 tarafından izlenen duruşmada savunma yapan Coşkun, “Savcının dediği gibi tanığın ailesinin teşhir olabilmesi için fotoğraflarının yayımlanması gerekli. Haberde bırakın fotoğrafı, tanığın ailesine yönelik tek bir cümle bile yok” dedi.
 
Coşkun’un avukatlarından Bülent Utku, tanığın gizli tanık olmadığını belirterek, soruşturmanın tehlikeye uğramadığına dikkat çekti. Utku, müvekkilinin kastının gazetecilik olduğunu söyledi.
 
Dosyanın esas hakkındaki mütalaanın hazırlanması için savcılığa gönderilmesine karar veren mahkeme, davayı 10 Temmuz 2018 tarihine erteledi.
 
 
Fatih Portakal hakkında soruşturma başlatıldı
 
FOX TV spikeri Fatih Portakal ve kanalın sorumlu müdürü İbrahim Onur Kumbaracıbaşı hakkında Mersin Şehir Hastanesi ile ilgili yapılan haberler nedeniyle soruşturma başlatıldı.
 
Sağlık Bakanlığı’nın şikayeti üzerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturmada Portakal ve Kumbaracıbaşı “devletin organlarını aşağılama,” “hakaret” ve “iftira” ile suçlandı.
 
Bakırköy 1. Sulh Ceza Hâkimliği, bakanlık avukatlarının televizyon kanalında beş gün süreyle yer alan haberlerle ilgili cevap ve düzeltme talebini değerlendirdi. Hâkimlik kararında, söz konusu haberlerin “Kişi ya da kuruluşları, eleştiri sınırlarının ötesinde aşağılayıcı, küçük düşürücü ve iftira niteliğinde olamaz” kuralı ile “Haberin doğruluğundan emin olmaksızın ve soruşturulmaksızın yayınlanmaz” kuralına aykırı oldukları, “Bu bağlamda iftira ve aşağılayıcı nitelik taşıdıkları ve doğruluğu araştırılmadan yayın yapıldığı” gerekçesiyle bakanlığın cevap ve düzeltme metninin FOX TV Ana Haber programında yayınlanmasına hükmetti.
 
 
Özgür Toplum dergisi çalışanı Mevlüt Gür tahliye edildi
 
Adana’da Şubat ayında gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Özgür Toplum dergisi çalışanı Mevlüt Gür, “örgüt üyeliği” iddiasıyla yargılandığı davanın 6 Haziran günü görülen ilk duruşmasında tahliye edildi.
 
Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada söz alan Gür, dağıtılan dergilerin yasaklı olmadığını belirterek tahliyesini talep etti. Mahkeme, Gür’ün adlî kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar vererek duruşmayı 11 Ekim 2018 tarihine erteledi.
 
 
Selman Keleş hakkında yakalama kararı çıkarıldı
 
KHK ile kapatılan Dicle Medya Haber Ajansı (Dihaber) muhabiri Selman Keleş ve gazeteci Arif Aslan’ın “örgüt üyeliği” suçlamasıyla yargılandıkları davanın üçüncü duruşması 5 Haziran 2018 günü görüldü.
 
Mahkeme, Keleş hakkında yakalama kararı çıkardı.
 
Van 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz yargılanan Aslan ve gazetecilerin avukatları katıldı. Duruşmada savunma yapan Aslan, suçlamaları reddetti ve adlî kontrol şartının kaldırılmasını talep etti. Mahkeme Aslan’ın taleplerini reddetti.
 
Ara kararını açıklayan heyet, Keleş hakkında Erzurum’un Hınıs ilçesinde açılan bir dava nedeniyle tekrar yakalama kararı çıkardı. Mahkeme davayı 15 Kasım 2018 tarihine erteledi.
 
Keleş ve Aslan, Van’da “örgüt üyeliği” iddiasıyla tutuklanıp cezaevine konulmuş, sekiz ay tutuklu kaldıktan sonra 21 Kasım 2017 tarihinde ilk duruşmada tahliye edilmişlerdi.
 
 
İdris Yılmaz ve Erhan Akbaş “iftira” davasında beraat etti
 
Van merkezli Gazete Yaşam’ın editörleri İdris Yılmaz ve Erhan Akbaş’ın Erciş’te üç farklı okulda yaşanan cinsel istismar iddialarını haberleştirmeleri nedeniyle “basın yoluyla hakaret ve iftira” suçlamasıyla yargılandıkları davanın dördüncü duruşması 5 Haziran günü görüldü.
 
Ocak ayından bu yana başka bir dava kapsamında tutuklu bulunan Yılmaz duruşmaya Elazığ 1 No’lu Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nden SEGBİS sistemi üzerinden bağlanırken, Akbaş ve gazetecilerin avukatı Savaş Avcı mahkemede hazır bulundu. Gazeteciler hakkında suç duyurusunda bulunan Erciş ilçe Milli Eğitim Müdürü Erol Şimşek ise duruşmaya katılmadı.
 
Duruşmanın sonunda Erciş 1. Asliye Ceza Mahkemesi, Yılmaz ve Akbaş’ın suçlamalardan beraatine hükmetti.
 
 
Özgür Gündem yayın danışma kurulu davası ertelendi
 
KHK ile kapatılan Özgür Gündem gazetesinin yayın danışma kurulu üyelerinin yargılandığı dokuz sanıklı davanın görülmesine 4 Haziran günü Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde devam edildi.
 
Davada gazetenin yayın danışma kurulu üyeleri yazar Aslı Erdoğan, dilbilimci Necmiye Alpay, gazeteciler Filiz Koçali, Ragıp Zarakolu, Bilge Contepe, Genel Yayın Yönetmeni Bilir Kaya, imtiyaz sahibi Kemal Sancılı, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü İnan Kızılkaya ve eski Eş Genel Yayın Yönetmeni avukat Eren Keskin, “devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak,” “silahlı örgüte üye olmak,” “suç işleme amacıyla örgüt kurmak” ve “terör örgütü propagandası” ile suçlanıyor.
 
İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmayı P24’ün yanı sıra İsveç Konsolosluğu’ndan temsilciler izledi. Duruşmada Kızılkaya, Alpay ve Keskin hazır bulunurken, Erdoğan avukatı Erdal Doğan tarafından temsil edildi. İpsala’da tutuklu bulunan Sancılı ise duruşmaya SEGBİS üzerinden bağlandı.
 
Duruşmada söz alan Alpay, duruşmalardan vareste tutulması talebini dile getirdi. Ardından söz alan Keskin ise, “Özgür Gündem bu coğrafyada en çok baskı gören gazete olduğu için adımı gönüllü olarak eş genel yayın yönetmeni hanesine yazdırdım” diye konuştu. “İçeriğini bile bilmediğim yazılardan dolayı 143 davadan yargılanıyorum. Bu ifade özgürlüğüne, uluslararası ve avrupa insan hakları sözleşmeleri hükümlerine aykırı bir durum” dedi.
 
Sancılı ise Özgür Gündem’e yapılan soruşturma kapsamında tüm mal varlığına ve hesaplarına el konulduğunu, bankaların alacakları için takibe geçtiğini belirtti. Sancılı, tahliyesini talep etti.
 
Ardından söz alan avukat Özcan Kılıç, Sancılı’nın konulabilecek her türlü adlî kontrole uyacağını belirterek müvekkilinin tahliyesini talep etti. Keskin’in de avukatı olan Kılıç, Keskin’in yurt dışında ödül aldığını vurgulayarak hakkındaki yurt dışına çıkış yasağının kaldırılmasını talep etti.
 
Savcı Alpay’ın duruşmalardan vareste tutulmasını, Zarakolu hakkında ise yurt dışı adresinin belli olması nedeniyle yakalama emrinin kaldırılmasını talep etti.
 
Savcı, Koçali hakkındaki yakalama emrinin, Keskin hakkındaki yurt dışına çıkış yasağının ve Sancılı’nın tutukluluğunun ise devamını istedi. Savcı ayrıca esas hakkındaki mütalaanın hazırlanması için dosyanın kendisine verilmesini talep etti.
 
Savcının talepleri doğrultusunda ara kararlarını açıklayan mahkeme, esas hakkında mütalaanın hazırlanması için dosyanın savcıya iletilmesine hükmederek, bir sonraki duruşmanın 10 Ekim 2018 günü görülmesini kararlaştırdı.
 
 
Diğer ifade özgürlüğü davalarında bu hafta
 
- Boğaziçi Üniversitesi kampüsünde 19 Mart’ta Türkiye’nin Afrin operasyonuyla ilgili lokum dağıtılmasına karşı pankart açıp slogan attıkları gerekçesiyle “terör örgütü propagandası” iddiasıyla haklarında dava açılan 14’ü tutuklu 22 öğrenci 6 Haziran günü İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıktı. Dava kapsamında iki buçuk aydır özgürlüklerinden mahrum olan 14 öğrenci, ilk duruşmada adlî kontrol tedbirleriyle tahliye edildi. P24 tarafından izlenen duruşma ile ilgili ayrıntılı habere bu bağlantıdan ulaşılabilir. 

- Belgeselci Kazım Kızıl’ın “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla yargılandığı davanın yedinci duruşması 4 Haziran günü İzmir 33. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. P24 tarafından izlenen duruşmaya Kazım Kızıl ve avukatı katılmazken davanın diğer sanıklarının avukatları müvekkillerinin beraatlerini talep ettiler. Mahkeme, davanın karar aşamasında olması nedeniyle dosyanın incelemeye alınmasına karar vererek, davayı 1 Ekim 2018 tarihine erteledi. 

- Çizgi romancı ve karikatürist Nuri Kurtcebe, çizdiği karikatürlerde cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunması nedeniyle 4 Haziran günü tutuklandı. Fethiye 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nce 1 yıl 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan Kurtcebe,  bir gün sonra, 5 Haziran’da, denetimli serbestlik şartıyla cezaevinden tahliye edildi

- Barış İçin Akademisyenler’in “Bu suça ortak olmayacağız” bildirisini imzaladıkları için “terör örgütü propagandası” ile suçlanan akademisyenlerden ikisi daha hapis cezasına çarptırıldı. İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi 5 Haziran günü görülen iki ayrı duruşmada Marmara Üniversitesi’nden emekli Profesör Büşra Ersanlı ve İstanbul Üniversitesi’nden Araştırma Görevlisi Sezen Çilengir’i ayrı ayrı 1 yıl 3 ay hapse mahkûm etti. Çilengir hakkındaki hükmün açıklanmasını geri bırakan mahkeme Ersanlı hakkındaki cezayı ise ertelemedi. 

- İstanbul’un Gazi Mahallesi’nde duvarlara “kettle” resmi çizip, “HDP” yazdıkları için gözaltına alınan Sadettin Köse ve Birol Tutuş isimli iki genç, çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı. Köse ve Tutuş 5 Haziran günü savcılık işlemlerinin ardından “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla tutuklanma talebiyle İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Hâkimlik sorgularının ardından Tutuş ve Köse tutuklandı. 

- Adana’da sosyal medya paylaşımları nedeniyle “örgüt propagandası yapmak” ve “Cumhurbaşkanına hakaret etmek” ile suçlanan 15 kişi, 8 Haziran günü sabah saatlerinde Adana Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri tarafından düzenlenen ev baskınlarında gözaltına alındı. Aynı gün Elazığ'da sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilen 25 HDP üyesinin de ev baskınları ile gözaltına alındığı öğrenildi. 
 
Cezaevindeki gazeteciler listesi
 
Türkiye’de 8 Haziran 2018 itibariyle en az 178 gazeteci ve medya çalışanı hükümlü veya tutuklu olarak cezaevinde bulunuyor. Ayrıntılı listeye buradan erişilebilir.
 
1                Abdulkadir Turay, DİHA muhabiri
2                Abdullah Kaya, DİHA muhabiri
3                Abdullah Kılıç, Habertürk
4                Abdullah Özyurt, Zaman gazetesi muhabiri
5                Abdulvahap İş, serbest gazeteci
6                Adil Demirci, ETHA muhabir
7                Ahmet Altan
8                Ahmet Feyzullah Özyurt
9                Ahmet Memiş, gazeteci, Haberdar internet sitesi
10              Ahmet Metin Sekizkardeş, Zaman gazetesi
11              Ahmet Turan Alkan, Eski Zaman yazarı
12              Ahmet Yavaş, TRT (Erzurum)
13              Ali Ahmet Böken, TRT Haber koordinatörü
14              Ali Akkuş, eski Zaman gazetesi yayınlar editörü
15              Ali Aşikar, Azadiya Welat
16              Ali Babür Boysal, Zaman gazetesi tasarımcı
17              Ali Sönmez Kayar, ETHA muhabiri
18              Ali Ünal, Zaman köşe yazarı
19              Ali Yüce, TRT Radyosu yayın şefi
20              Arafat Dayan, Demokratik Ulus eski yazı işleri müdürü
21              Aslı Ceren Aslan, Özgür Gelecek yazı işleri müdürü
22              Ayşe Nazlı Ilıcak, Yarına Bakış gazetesi yazarı
23              Ayşenur Parıldak, Haberdar ve Zaman
24              Aytekin Gezici, gazeteci-yazar
25              Aziz İstegün, Diyarbakır Zaman bölge temsilcisi
26              Barış Ceyhan, Özgürlükçü Demokrasi çalışanı
27              Bayram Kaya, Zaman muhabiri
28              Behram Kılıç, Zaman eski yazarı
29              Beytullah Özdemir, Zaman gazetesi Düzce temsilcisi
30              Burçin Dokgöz, Çorum eski Zaman ve Cihan muhabiri
31              Cemal Azmi Kalyoncu, Gazeteci ve Yazarlar Vakfı
32              Cemal Tunç, Gün Matbaa çalışanı
33              Ceren Taşkın, Hatay'ın Sesi
34              Cuma Ulus, Millet Gazetesi yayın koordinatörü
35              Cumali Çaygeç, TRT Şeş haber müdürü
36              Cumali Öz, Gün Matbaa çalışanı
37              Cüneyt Seza Özkan, Samanyolu TV haber yönetmeni
38              Çetin Kurşun, Azadiya Welat
39              Emin Demir, serbest gazeteci
40              Emre Soncan, eski Zaman savunma muhabiri
41              Ercan Gün, Fox TV haber editörü
42              Erdal Süsem, Eylül dergisi editörü
43              Erdal Şen, eski Meydan gazetesi yazı işleri müdürü
44              Erdoğan Zamur, Gün Matbaa çalışanı
45              Erol Yüksel, TRT Haber Dairesi başkan yardımcısı
46              Erol Zavar, Odak dergisi sahibi ve yazı işleri müdürü
47              Fahrettin Kılıç, Özgür Toplum
48              Faruk Akkan, Cihan Haber Ajansı
49              Ferhat Çiftçi, Azadiya Welat gazetesi Gaziantep temsilcisi
50              Ferhat Parlak, Silvan Mücadele gazetesi sahibi
51              Fevzi Yazıcı
52              Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Türksolu gazetesi yazarı
53              Gökhan Öner, Dihaber eski muhabiri
54              Gurbet Çakar, Hevi Kadın dergisi
55              Gültekin Avcı
56              Habip Güler, Eski Zaman muhabiri
57              Hakan Aksel, TRT yapımcı-yönetmen
58              Hakan Ergün, Azadiya Welat ve Özgür Gündem dağıtımcısı
59              Hakan Taşdelen
60              Halil İbrahim Mert, TRT (Erzurum)
61              Hamit Dilbahar, Azadiya Welat gazetesi yazarı
62              Hamza Günerigök, TRT spikeri
63              Hanım Büşra Erdal, eski Zaman muhabiri ve köşe yazarı
64              Hasan Bozkurt, Bugün gazetesi muhabir
65              Hasan Duman, Özgürlükçü Demokrasi dağıtımcı
66              Hatice Duman, Atılım gazetesi sahibi ve yazı işleri müdürü
67              Havva Cuştan, ETHA muhabiri
68              Haydar Ergül, Demokratik Modernite dergisi editörü
69              Hicran Ürün, Özgürlükçü Demokrasi editörü
70              Hidayet Karaca, Samanyolu Yayın Grubu başkanı
71              Hüseyin Aydın, Cihan muhabiri
72              İbrahim Kareyeğen, eski Zaman gazetesi yazı işleri müdürü
73              İdris Okur, Cihan Haber Ajansı Çorum muhabiri
74              İdris Sayılgan, DİHA
75              İdris Yılmaz
76              İhsan Sinmiş, Gün Matbaa çalışanı
77              İhsan Yaşar, Özgürlükçü Demokrasi imtiyaz sahibi
78              İrfan Karaca, Gün Matbaa çalışanı
79              İshak Yasul, Özgürlükçü Demokrasi sorumlu yazı işleri müdürü
80              İsmail Çoban, Azadiya Welat eski yazı işleri müdürü
81              İsmail Ersan, AA Yalova temsilcisi
82              İsminaz Temel, ETHA editörü
83              Kamuran Sunbat, DİHA eski Çukurova muhabiri
84              Kasım Zengin, Gün Matbaacılık sahibi
85              Kazım Canlan, Cihan haber ajansı eski Ankara haber müdürü
86              Kazım Göçer, Gün Matbaa çalışanı
87              Kemal Daşdöğen, Gün Matbaa çalışanı
88              Kemal Demir, TV10 kameramanı
89              Kemal Özer, Evrensel
90              Kemal Sancılı, Özgür Gündem imtiyaz sahibi
91              Kenan Karavil, Radyo Dünya genel yayın yönetmeni
92              Kubilay Çelik, Antropolog dergisi sorumlu yazı işleri müdürü
93              Mahmut Abay, Gün Matbaa çalışanı
94              Mehmet Ali Ay, muhabir, Vahdet ve Bugün gazeteleri
95              Mehmet Ali Çelebi, Özgürlükçü Demokrasi editörü
96              Mehmet Altan
97              Mehmet Baransu, Taraf gazetesi yazarı
98              Mehmet Dursun
99              Mehmet Emin Sümeli, Gün Matbaa çalışanı
100            Mehmet Güleş, DİHA
101            Mehmet Gündem, Milliyet gazetesi eski yazarı
102            Mehmet Kadir Özkara, Gün Matbaa çalışanı
103            Mehmet Kuru, Zaman Eskişehir muhabiri
104            Mehmet Sıddık Damar
105            Meltem Oktay, DİHA
106            Metin Arslan, Bugün gazetesi muhabir
107            Mikail Barut, Özgür Halk Dergisi eski editörü
108            Miktat Algül, Mezitli FM genel yayın koordinatörü
109            Mizgin Çay, Radyo Karacadağ
110            Muhammed Sait Kuloğlu, Subuhaber.com imtiyaz sahibi
111            Muhammet Özkan, Gün Matbaa çalışanı
112            Muhsin Pilgir, Zaman ve Cihan haber ajansı muhabiri
113            Murat Çapan, Nokta sorumlu yazı işleri müdürü
114            Murat Dağdeviren, Demokrat Gebze gazetesi sahibi
115            Musa Kaya, Gün Matbaa çalışanı
116            Mustafa Erkan Acar, Bugün gazetesi haber müdürü
117            Mustafa Gök, Ekmek ve Adalet dergisi Ankara temsilcisi
118            Mustafa Göktaş, Özgür Gündem Şanlıurfa muhabiri
119            Mustafa Ünal, gazeteci (Zaman)
120            Mutlu Çölgeçen, Millet gazetesi yazı işleri koordinatörü
121            Mutlu Özay, Cihan haber ajansı muhabiri
122            Mümtazer Türköne, Zaman köşe yazarı
123            Mürsel Demir, Gün Matbaa çalışanı
124            Nadir Yücel, Çorum Yıldız genel yayın yönetmeni
125            Necat Hizarcı, Gün Matbaa çalışanı
126            Nedim Türfent, DİHA
127            Nizamettin İzgi, Batman gazetesi sahibi
128            Nuh Gönültaş
129            Nuri Durna, TRT
130            Nuri Yeşil, Azadiya Welat gazetesi Dersim temsilcisi
131            Nurullah Kaya, Gaziantep Zaman bölge temsilcisi
132            Oğuz Usluer, Habertürk eski yayın koordinatörü
133            Osman Yakut, Zaman Antalya
134            Ömer Oruç, eski Cihan muhabiri
135            Özcan Keser, TRT muhabiri
136            Özgür Bozkurt, Gün Matbaa çalışanı
137            Pınar Gayıp, ETHA muhabiri
138            Pınar Tarlak, Özgürlükçü Demokrasi çalışanı
139            Polat Arslan, Gün Matbaa çalışanı
140            Reyhan Çapan, Özgür Gündem yazı işleri müdürü
141            Reyhan Hacıoğlu, Özgürlükçü Demokrasi editörü
142            Sadettin Demirtaş, Gün Matbaa çalışanı
143            Sadık Demir, Radyo Karacadağ
144            Sait Gürkan Tuzlu, Cihan haber ajansı muhabiri
145            Salih Erbekler, Radyo Karacadağ
146            Sami Tunca, Mücadele Birliği dergisi yazı işleri müdürü
147            Seda Taşkın, Mezopotamya Ajansı muhabiri
148            Semiha Mete, Özgürlükçü Demokrasi
149            Semiha Şahin, ETHA editörü
150            Serhat Şeftali, Zaman gazetesi eski Akdeniz bölge temsilcisi
151            Serkan Aydemir, Bitlis Aktüel gazetesi muhabiri
152            Serpil Ünal, Mücadele Birliği gazetesi muhabiri
153            Sertan Önal, Halkın Günlüğü muhabir
154            Seyid Kılıç, TRT Haber
155            Seyithan Akyüz, Azadiya Welat gazetesi Adana temsilcisi
156            Sezai Yavaş, TRT Diyarbakır bölge müdür yardımcısı
157            Songül Yücel, Önsöz dergisi genel yayın yönetmeni
158            Süleyman Acar, Mücadele Birliği gazetesi genel yayın yönetmeni
159            Süleyman Güneş, Gün Matbaa çalışanı
160            Şahabettin Demir, DİHA muhabiri
161            Şeref Yılmaz, Irmak TV
162            Şerife Oruç, DİHA muhabiri
163            Togay Okay, Özgür Gelecek
164            Turgut Usul, TRT muhabiri
165            Ufuk Şanlı, eski Vatan yazarı
166            Uğur Selman Kelekçiler, Gün Matbaa çalışanı
167            Ünal Tanık, Rota Haber genel yayın yönetmeni
168            Vahit Yazgan, İzmir Zaman bölge temsilcisi
169            Veli Büyükşahin, TV 10 yöneticisi
170            Veli Haydar Güleç, TV 10 yöneticisi
171            Yakup Çetin, eski Zaman muhabiri
172            Yakup Şimşek, Zaman marka pazarlama müdürü
173            Yalçın Güler, TRT (Erzurum)
174            Yener Dönmez, Habervaktim sitesi
175            Yetkin Yıldız, Aktif Haber sitesi yayın yönetmeni
176            Yılmaz Kahraman, Özgür Halk dergisi editörü
177            Zehra Doğan, Jinha
178            Ziya Ataman, DİHA muhabir
 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design