Anasayfa / Güncel / “İttifak çatlağı gizlenemiyor”

13 Haziran

“İttifak çatlağı gizlenemiyor”

10 Ekim davasının kritik duruşmasını yalnızca Evrensel gazetesi öne çıkardı.

Cumhuriyet gazetesi manşetinde, “İttifak çatlağı gizlenemiyor” başlıklı habere yer verdi. Haberde, “Liderlerin tüm açıklamalarına rağmen Cumhur İttifakı içindeki sıkıntı büyüyor. MHP, ortağının seçim çalışmaları sırasında Cumhur İttifakı’nı hiç anmayıp AKP’ye oy istemesinden rahatsız. AKP’nin Ankara’dan aday gösterdiği Tuğrul Türkeş’in seçimden sonra ittifakın dağılacağı yönündeki sözleri de MHP’de “AKP yoluna tek başına devam edecek” kaygısı yarattı. AKP’liler ise özellikle İç Anadolu ve Karadeniz’de MHP’nin kendilerinden oy çaldığını düşünüyor. MHP’nin İYİ Parti’ye kaçan oylarını, AKP’ye oy veren ülkücülerle ikame etmeye çalıştığını ileri süren AKP’liler, Bahçeli’nin bazı AKP’li adayları eleştiriyor gibi yaparak aslında AKP’ye yüklenmesinden de rahatsız” ifadeleri kullanıldı.    

“AKP lehine mühürlü oy pusulası verildi”

Sözcü gazetesi manşetin altındaki, “AKP lehine mühürlü oy pusulası verildi” başlıklı haberinde, “Paris’teki konsolosluğumuza oy kullanmaya giden Emrah Aslan isimli vatandaş, seçim kabinine girdiğinde büyük şokla karşılaştı. Çünkü kendisine katlanmış halde verilen oy pusulasını açtığında, AKP bölümünün mühürlenmiş olduğunu gördü. Yani birileri kendisinin yerine tercihte bulunmuştu. Hemen duruma itiraz etti. Tutanak tutuldu. Sandık görevlileri tutanakta, mührün AKP’ye sehven vurulduğunu belirtti” ifadelerine yer verdi.  

“Savcı kamu sorumluluğunun üstünü örttü!”

Evrensel gazetesinin sürmanşetinde, “Savcı kamu sorumluluğunun üstünü örttü!” başlıklı haber yer aldı. Haberde, “10 Ekim davasında kamu görevlilerinin sorumluluğunun davaya dahil edilmediği ve delillerin tamamının toplanmadığı yönündeki itirazlara rağmen savcılık esasa ilişkin mütalaasını verdi. Kamu sorumluluğunu görmezden gelen savcıya ve mahkeme heyetine aileler ‘Adalet bu mu? Bir tek devlet görevlisinin bile mi suçu yok?’ diyerek tepki gösterdi” ifadeleri kullanıldı.

“Kıyafet almasak da olur, bizim için lükse giriyor”

Birgün gazetesi manşetinde, “Kıyafet almasak da olur, bizim için lükse giriyor” başlıklı habere yer verdi: “Şişirilmiş rakamlarla ekonomik büyümenin devam ettiği iddia edilse de halk da esnaf da yoksullaşmadan ve artan pahalılıktan şikayetçi. İstanbul’da bayram alışverişinin merkezi sayolan Eminönü Mahmutpaşa’da alıcı ‘fiyatlar el yakıyor’ derken, esnaf bu yıl satışların düşmesinden yakınıyor. Çoğu ürünün dışarıdan ithal edilmesi fiyatlara doğrudan yansımış durumda. Tatlıcıda çalışan şef Mahmud Şabani, ‘Fıstık karaborsa oldu’ diyor. Çorum’dan gelen Mahmut Seyhan, ‘Biz kendimizden vazgeçtik alışveriş yapmıyoruz ama çocuklara kıyamıyoruz. Mecburen satın alıyoruz bir şeyler. Her şey ateş pahası’ diyor. Yıllardır ayakkabıcılık yapan esnaf Sinan Ermiş, ‘Fiyatlar geçen yılla aynı, hatta bazılarını düşürdük ama bayram öncesi hiçbir artış olmadı’ diye konuşuyor. Bayram için gıda ürünleri almaya gelen üç çocuklu Nazmiye Seyhan gıda ürünlerinin fiyatı artsa dahi almaya mecbur olduklarını belirterek, ‘Yiyecek bir şeyler almaya mecburuz, temel ihtiyaç sonuçta. Ama şimdilik kıyafet almasak da olur. Bizim için o lükse giriyor artık’ diyor.”   

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design