Anasayfa / Güncel / Olağanüstü Hâl’de Gazeteciler - 166

13 Temmuz

Olağanüstü Hâl’de Gazeteciler - 166

BirGün’e Reina katliamı haberi gerekçesiyle soruşturma; Serdar Altan’a sosyal medya paylaşımlarından 1,5 yıl ceza

Şubat ayında “örgüt üyeliği” iddiasıyla tutuklanan Etkin Haber Ajansı (ETHA) muhabiri Ali Sönmez Kayar, yedi diğer sanıkla birlikte yargılandığı davanın 13 Temmuz günü İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmasında hâkim karşısına çıktı.
 
Davada 6’sı tutuklu toplam 8 sanık “MLKP üyeliği” suçlamasıyla, 15’er yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.
 
P24 tarafından izlenen duruşmada söz alan Kayar, hakkındaki iddianamenin hazırlanmasında ajansın bazı haberlerinin “cımbızlanarak” kullanıldığını ifade etti.
 
Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üyesi olduğunu, katıldığı yürüyüşlerin, cenaze ve anmaların suçlama konusu yapıldığını belirten Kayar, “IŞİD tarafından gerçekleştirilen katliamlarda ölenlerin anmalarına katıldım. Suçlamayı kabul etmiyorum, suç olacak hiçbir eylemim yoktur” dedi.
 
Tahliyesini talep eden Kayar’a hâkim tarafından telefon görüşmelerinin kayıtlarının bulunduğunun hatırlatılması üzerine Kayar, “Tapeler bana ait, ancak suç teşkil eden bir konuşma yok” şeklinde yanıt verdi.
 
Ardından söz alan avukat Can Tombul da Kayar’ın ETHA’nın muhabiri olduğunu, ajansın halen aktif olduğunu ve OHÂL sürecinde de herhangi bir soruşturmaya tabi olmadığını ifade etti. Kayar’ın hakkındaki dosyada ağırlıklı olarak “cenazeye katılma eylemi” üzerinde durulduğunu belirten avukat Tombul, Kayar’ın birçok cenazeye muhabir olarak katıldığını, bununla birlikte, cenazelere katılmanın başlı başına bir suç olmadığını sözlerine ekledi.
 
Avukat Can Tombul, Kayar’ın tahliyesini talep ederek sözlerini tamamladı.
 
Savunmaların ardından ara kararını açıklayan mahkeme, Kayar’ın tutukluluk hâlinin devamına karar vererek davayı 3 Ekim 2018 tarihine erteledi.
 
 
BirGün gazetesi hakkında soruşturma başlatıldı
 
BirGün gazetesine, 2017 yılbaşı gecesi Ortaköy’deki bir gece kulübünde IŞİD tarafından gerçekleştirilen katliamla ilgili haberi gerekçesiyle soruşturma açıldı.
 
BirGün, 1 Ocak 2017’de IŞİD tarafından bir gece kulübünde gerçekleştirilen ve 39 kişinin öldüğü saldırıyla ilgili haberi 2 Ocak 2017 tarihli nüshasında “Gerici karanlık yeni yılı zehir etti” manşetiyle sayfalarına taşımıştı. Gazete hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturmanın, M.T. isimli bir kişinin ihbarı sonucunda başlatıldığı öğrenildi.
 
 
Serdar Altan’a “propaganda” suçlamasıyla 1,5 yıl hapis cezası
 
Gazeteci Serdar Altan, hakkında “örgüt propagandası yapmak” suçlamasıyla açılan ve Diyarbakır 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 1 yıl 6 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, Altan’a verdiği cezayı 5 yıl erteledi.
 
Altan ve avukatı 13 Temmuz günü görülen duruşmada hazır bulundu. Duruşmada savunmasını yapan Altan, suçlama konusu yapılan paylaşımların büyük bir bölümünün haber içerikli olduğunu belirterek beraatini talep etti.
 
Savcı esas hakkında mütalaasında, Altan’ın sosyal medya hesabında 2015 yılında yaptığı iki paylaşımda ellerinde silah olan YPG üyelerinin fotoğraflarını paylaştığı, bu paylaşımlarla “zincirleme şekilde örgütün cebir, şiddet ve tehdit içeren yöntemlerini  meşru gösterdiği, övdüğü” gerekçesiyle cezalandırılmasını istedi.
 
Savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme, Altan'ı “örgüt propagandasından” suçlu bularak hapis cezasına çarptırdı.
 
 
Fuat Yaşar “TOMA pozu” yüzünden açılan davada beraat etti
 
Diyarbakır’da muhabirlik yapan gazeteci Fuat Yaşar hakkında sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle açılan davanın ilk duruşması 13 Temmuz günü Diyarbakır 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
 
Yaşar, “örgüt propagandası” iddiasıyla 5 yıla kadar hapis istemiyle açılan davada hakkındaki suçlamadan beraat etti.
 
Duruşmada savunmasını yapan Yaşar, iddianamede suç unsuru olarak gösterilen paylaşımları, düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında yaptığını belirtti. Zırhlı polis aracı TOMA’nın önünde çektiği fotoğrafının da dosyada suç unsuru olarak gösterildiğini hatırlatan Yaşar beraatini talep etti. Mahkeme heyeti de Yaşar’ın üzerine atılı suçun yasal unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle gazeteci hakkında beraat kararı verdi.
 
 
Gazeteci Mustafa Gökkılıç gözaltına alındı
 
Eski Radikal gazetesi muhabiri Mustafa Gökkılıç 12 Temmuz günü İstanbul’da gözaltına alındı.
 
Gökkılıç’ın, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca, 7 Şubat 2012’de MİT müsteşarı ve bazı MİT görevlilerinin ifadeye çağrılmasıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında hakkında çıkarılan gözaltı kararı nedeniyle gözaltına alındığı öğrenildi.
 
Soruşturma kapsamında aralarında Fethullah Gülen’in de bulunduğu 24 kişi hakkında gözaltı kararı olduğu, Gökkılıç ile birlikte beş şüphelinin daha eş zamanlı operasyonla gözaltına alındığı bildirildi. Gözaltına alınan 6 kişi ifadeleri alınmak üzere Vatan Caddesi üzerinde bulunan Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.
 
JinNews ofisine polis baskını
 
Jin News haber ajansının Diyarbakır’daki ofisine 12 Temmuz’da sabaha karşı polis baskını gerçekleştirildi.
 
Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre, önce geceyarısı ajansa giden polis, içerde kimsenin olmaması üzerine ayrıldı. Daha sonra saat 04:00 sularında tekrar ofise giden polis ekibi ajansın kapısını kırarak içeri girdi ve binadaki komşulardan birinin refakatinde içeride arama gerçekleştirdi. Gerekçesi öğrenilemeyen baskında polisin ajansta bulunan bilgisayarları aldığı bildirildi.
 
 
Şerife Oruç tahliyesi esnasında gözaltına alındı, serbest bırakıldı
 
Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Dicle Haber Ajansı (DİHA) muhabiri Şerife Oruç’un “terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla iki yıldır tutuklu yargılandığı davanın altıncı duruşması 9 Temmuz günü Batman 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
 
Mahkeme duruşmanın sonunda Oruç’un tahliyesine hükmetti. Ancak Oruç, tutuklu bulunduğu Elazığ T Tipi Cezaevi kapısında başka bir dosya kapsamında hakkında çıkarılmış olan ve mahkemece kaldırılmayan eski yakalama kararı gerekçesiyle yeniden gözaltına alındı.
 
Oruç, yakalama kararının kaldırılması sonucunda 10 Temmuz günü serbest bırakıldı.
 
Konuyla ilgili habere bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
 
Canan Coşkun’a “hedef gösterme” iddiasıyla açılan dava ertelendi
 
Cumhuriyet gazetesi muhabiri Canan Coşkun, “Nuriye ve Semih’in 14 avukatı tutuklandı” başlıklı haberi nedeniyle hakkında açılan davanın ikinci duruşmasında 10 Temmuz günü hâkim karşısına çıktı.
 
Hakkındaki iddianamede Coşkun’a, 20 Eylül 2017 tarihli haberinde soruşturma savcısının isminin geçmesi nedeniyle “soruşturmanın amacını tehlikeye sokacak şekilde haber yapmak, tanık olarak ifadesine başvurulan kişiyi ve ailesini teşhir etmek, terör örgütlerine hedef göstermek” suçlamaları yöneltiliyor.
 
İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ve P24 tarafından izlenen duruşmada esas hakkındaki mütalaasını sunan savcı, Coşkun hakkında "soruşturmayı tehlikeye atacak şekilde haber yaptığı, gizli tanığı teşhir ettiği" iddiasıyla TMK 6/1 uyarınca 3 yıla kadar hapis cezası talep etti.
 
Coşkun’un esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmasını hazırlamak için süre talebini değerlendiren mahkeme, davayı 19 Temmuz’a erteledi.
 
 
Özgür Gündem davası ertelendi
 
Avukat ve insan hakları savunucusu Eren Keskin’in Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Özgür Gündem gazetesinin eş genel yayın yönetmenliğini üstlenmesi gerekçesiyle sekiz yazar ve gazeteci ile birlikte yargılandığı davanın görülmesine 9 Temmuz günü İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.
 
P24 tarafından izlenen duruşmada savunmasını yapan Keskin, Özgür Gündem’in ifade özgürlüğünü savunmak için gazetenin eş genel yayın yönetmenliğini üstlendiğini ifade etti. Keskin, “İçeriğini bilmediğim haberlerden yargılanıyorum” diyerek, bu durumun hem hukukun şahsiliğine hem de genel hukuk ilkelerine aykırı olduğunu söyledi.
 
Ardından söz alan avukat Özcan Kılıç da Keskin’in sembolik olarak gazetenin eş genel yayın yönetmenliğini üstlendiğini, basın kanununa göre bir yazıyla ilgili sorumluluğun eser sahibine ait olduğunu sözlerine ekledi.
 
Keskin’in beraatini talep eden avukat Kılıç, savcının hakkında beraat talep ettiği dört sanıkla ilgili mütalaasına katıldığını ifade etti.
 
Savunmaların ardından mahkeme heyeti, davanın Özgür Gündem ana davası ile birleştirilmesinin değerlendirilmesi için dosyanın talep edilmesine karar vererek davayı 9 Ekim 2018 tarihine erteledi.
 
 
Geride kalan haftanın diğer ifade özgürlüğü davaları
 
 
Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle 10 ay hapis cezasına çarptırılan sanatçı Zuhal Olcay’ın cezası artırıldı. İstinaf mahkemesi, Olcay hakkında “suçu alenen işlediği” gerekçesiyle cezayı artırarak 11 ay 20 gün hapis cezasına hükmetti. Mahkeme aynı zamanda Olcay’ın olaydan duyduğu pişmanlık nedeniyle hapis cezasını 1,5 yıl süreyle erteledi.
 
 
Ezhel adıyla tanınan rap şarkıcısı Sercan İpekçioğlu’na şarkılarında “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını alenen özendirme” iddiasıyla bir dava daha açıldı. Ezhel’in 10 yıla kadar hapsi isteniyor. İpekçioğlu, 24 Mayıs’ta hakkında açılan bir soruşturma kapsamında ifade vermek için gittiği İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltına alınmış, çıkarıldığı mahkemece “uyuşturucu kullanımını özendirmek ve kolaylaştırmak” iddiasıyla tutuklanmıştı. Hakkında açılan davanın 44. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmasında mahkeme heyeti, “sanığın suç işleme kastının olmadığına” karar vererek, Ezhel’in beraatine ve tahliyesine hükmetmişti.
 
Tiyatro oyuncusu Orhan Aydın, sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek hakkında yapılan iki farklı ihbar nedeniyle 10 Temmuz günü İstanbul’da gözaltına alındı. Aydın, Emniyetteki ifadesinin ardından aynı gün içinde serbest bırakıldı.
 
 
Sanatçı Ferhat Tunç hakkında “cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla açılan davanın duruşması 11 Temmuz günü Büyükçekmece 14. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Raporlu olması nedeniyle duruşmaya katılmayan Tunç, avukatı Fatma Hopikoğlu tarafından temsil edildi. Mahkeme davayı 28 Kasım 2018 tarihine erteledi.
 
 
Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nin 2018 mezuniyet töreninde “Tayyipler Âlemi” adlı karikatürün bulunduğu pankartı taşıyan dört ODTÜ öğrencisi, “cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla 7 Temmuz günü gözaltına alınmalarının ardından 10 Temmuz günü çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Pankartın basımını yapan kişi serbest bırakıldı.
 
 
Hukukçu akademisyen ve barış bildirisi imzacısı Hanifi Barış, sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek tutuklandı. Barış, Silivri 5 No’lu Cezaevi’ne gönderildi. Karakola ifade vermeye kendi isteğiyle giden Barış’ın tutuklama gerekçesinin  “kaçma ve saklanma şüphesi” olduğu öğrenildi.
 
 
Cezaevindeki gazeteciler ve medya çalışanları listesi
 
P24 tarafından açık kaynaklardan derlenen bilgilere göre, 13 Temmuz 2018 itibariyle Türkiye’de en az 178 gazeteci ve medya çalışanı tutuklu veya hükümlü olarak cezaevinde bulunuyor.
 
Ayrıntılı listeye bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
1                Abdulkadir Turay, DİHA muhabiri
2                Abdullah Kaya, DİHA muhabiri
3                Abdullah Kılıç, Habertürk
4                Abdullah Özyurt, Zaman gazetesi muhabiri
5                Abdulvahap İş, serbest gazeteci
6                Adil Demirci, ETHA muhabir
7                Ahmet Altan
8                Ahmet Feyzullah Özyurt
9                Ahmet Memiş, gazeteci, Haberdar internet sitesi
10              Ahmet Metin Sekizkardeş, Zaman gazetesi
11              Ahmet Yavaş, TRT (Erzurum)
12              Ali Ahmet Böken, TRT Haber koordinatörü
13              Ali Akkuş, eski Zaman gazetesi yayınlar editörü
14              Ali Aşikar, Azadiya Welat
15              Ali Babür Boysal, Zaman gazetesi tasarımcı
16              Ali Sönmez Kayar, ETHA muhabiri
17              Ali Ünal, Zaman köşe yazarı
18              Ali Yüce, TRT Radyosu yayın şefi
19              Arafat Dayan, Demokratik Ulus eski yazı işleri müdürü
20              Aslı Ceren Aslan, Özgür Gelecek yazı işleri müdürü
21              Ayşe Nazlı Ilıcak, Yarına Bakış gazetesi yazarı
22              Ayşenur Parıldak, Haberdar ve Zaman
23              Aytekin Gezici, gazeteci-yazar
24              Aziz İstegün, Diyarbakır Zaman bölge temsilcisi
25              Barış Ceyhan, Özgürlükçü Demokrasi çalışanı
26              Bayram Kaya, Zaman muhabiri
27              Behram Kılıç, Zaman eski yazarı
28              Berzan Güneş, Mezopotamya Ajansı muhabiri
29              Beytullah Özdemir, Zaman gazetesi Düzce temsilcisi
30              Burçin Dokgöz, Çorum eski Zaman ve Cihan muhabiri
31              Cemal Azmi Kalyoncu, Gazeteci ve Yazarlar Vakfı
32              Cemal Tunç, Gün Matbaa çalışanı
33              Ceren Taşkın, Hatay'ın Sesi
34              Cuma Ulus, Millet Gazetesi yayın koordinatörü
35              Cumali Çaygeç, TRT Şeş haber müdürü
36              Cumali Öz, Gün Matbaa çalışanı
37              Cüneyt Seza Özkan, Samanyolu TV haber yönetmeni
38              Çetin Kurşun, Azadiya Welat
39              Doğan Baran, Odak dergisi sahibi, yazı işleri müdürü
40              Ece Sevim Öztürk, Çağdaş Ses genel yayın yönetmeni
41              Emin Demir, serbest gazeteci
42              Emre Soncan, eski Zaman savunma muhabiri
43              Ercan Gün, Fox TV haber editörü
44              Erdal Süsem, Eylül dergisi editörü
45              Erdal Şen, eski Meydan gazetesi yazı işleri müdürü
46              Erdoğan Zamur, Gün Matbaa çalışanı
47              Erol Yüksel, TRT Haber Dairesi başkan yardımcısı
48              Erol Zavar, Odak dergisi sahibi ve yazı işleri müdürü
49              Fahrettin Kılıç, Özgür Toplum
50              Faruk Akkan, Cihan Haber Ajansı
51              Ferhat Çiftçi, Azadiya Welat gazetesi Gaziantep temsilcisi
52              Ferhat Parlak, Silvan Mücadele gazetesi sahibi
53              Fevzi Yazıcı
54              Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Türksolu gazetesi yazarı
55              Gökhan Öner, Dihaber eski muhabiri
56              Gurbet Çakar, Hevi Kadın dergisi
57              Gültekin Avcı
58              Habip Güler, Eski Zaman muhabiri
59              Hakan Aksel, TRT yapımcı-yönetmen
60              Hakan Ergün, Azadiya Welat ve Özgür Gündem dağıtımcısı
61              Hakan Taşdelen
62              Halil İbrahim Mert, TRT (Erzurum)
63              Hamit Dilbahar, Azadiya Welat gazetesi yazarı
64              Hamza Günerigök, TRT spikeri
65              Hanım Büşra Erdal, eski Zaman muhabiri ve köşe yazarı
66              Hasan Bozkurt, Bugün gazetesi muhabir
67              Hasan Duman, Özgürlükçü Demokrasi dağıtımcı
68              Hatice Duman, Atılım gazetesi sahibi ve yazı işleri müdürü
69              Havva Cuştan, ETHA muhabiri
70              Haydar Ergül, Demokratik Modernite dergisi editörü
71              Hicran Ürün, Özgürlükçü Demokrasi editörü
72              Hidayet Karaca, Samanyolu Yayın Grubu başkanı
73              Hüseyin Aydın, Cihan muhabiri
74              İdris Okur, Cihan Haber Ajansı Çorum muhabiri
75              İdris Sayılgan, DİHA
76              İdris Yılmaz
77              İhsan Sinmiş, Gün Matbaa çalışanı
78              İhsan Yaşar, Özgürlükçü Demokrasi imtiyaz sahibi
79              İrfan Karaca, Gün Matbaa çalışanı
80              İshak Yasul, Özgürlükçü Demokrasi sorumlu yazı işleri müdürü
81              İsmail Çoban, Azadiya Welat eski yazı işleri müdürü
82              İsmail Ersan, AA Yalova temsilcisi
83              İsminaz Temel, ETHA editörü
84              Kamuran Sunbat, DİHA eski Çukurova muhabiri
85              Kasım Zengin, Gün Matbaacılık sahibi
86              Kazım Canlan, Cihan haber ajansı eski Ankara haber müdürü
87              Kazım Göçer, Gün Matbaa çalışanı
88              Kemal Daşdöğen, Gün Matbaa çalışanı
89              Kemal Demir, TV10 kameramanı
90              Kemal Özer, Evrensel
91              Kemal Sancılı, Özgür Gündem imtiyaz sahibi
92              Kenan Karavil, Radyo Dünya genel yayın yönetmeni
93              Kubilay Çelik, Antropolog dergisi sorumlu yazı işleri müdürü
94              Mahmut Abay, Gün Matbaa çalışanı
95              Mehmet Ali Ay, muhabir, Vahdet ve Bugün gazeteleri
96              Mehmet Ali Çelebi, Özgürlükçü Demokrasi editörü
97              Mehmet Baransu, Taraf gazetesi yazarı
98              Mehmet Dursun
99              Mehmet Emin Sümeli, Gün Matbaa çalışanı
100            Mehmet Güleş, DİHA
101            Mehmet Gündem, Milliyet gazetesi eski yazarı
102            Mehmet Kadir Özkara, Gün Matbaa çalışanı
103            Mehmet Kuru, Zaman Eskişehir muhabiri
104            Mehmet Sıddık Damar
105            Meltem Oktay, DİHA
106            Metin Arslan, Bugün gazetesi muhabir
107            Mikail Barut, Özgür Halk Dergisi eski editörü
108            Miktat Algül, Mezitli FM genel yayın koordinatörü
109            Mizgin Çay, Radyo Karacadağ
110            Muhammed Sait Kuloğlu, Subuhaber.com imtiyaz sahibi
111            Muhammet Özkan, Gün Matbaa çalışanı
112            Muhsin Pilgir, Zaman ve Cihan haber ajansı muhabiri
113            Murat Çapan, Nokta sorumlu yazı işleri müdürü
114            Murat Dağdeviren, Demokrat Gebze gazetesi sahibi
115            Musa Kaya, Gün Matbaa çalışanı
116            Mustafa Erkan Acar, Bugün gazetesi haber müdürü
117            Mustafa Gök, Ekmek ve Adalet dergisi Ankara temsilcisi
118            Mustafa Göktaş, Özgür Gündem Şanlıurfa muhabiri
119            Mustafa Ünal, gazeteci, Zaman
120            Mutlu Çölgeçen, Millet gazetesi yazı işleri koordinatörü
121            Mutlu Özay, Cihan haber ajansı muhabiri
122            Mümtazer Türköne, Zaman köşe yazarı
123            Mürsel Demir, Gün Matbaa çalışanı
124            Nadir Yücel, Çorum Yıldız genel yayın yönetmeni
125            Necat Hizarcı, Gün Matbaa çalışanı
126            Nedim Türfent, DİHA
127            Nizamettin İzgi, Batman gazetesi sahibi
128            Nuh Gönültaş
129            Nuri Durna, TRT
130            Nuri Yeşil, Azadiya Welat gazetesi Dersim temsilcisi
131            Nurullah Kaya, Gaziantep Zaman bölge temsilcisi
132            Oğuz Usluer, Habertürk eski yayın koordinatörü
133            Osman Yakut, Zaman Antalya
134            Ömer Oruç, eski Cihan muhabiri
135            Özcan Keser, TRT muhabiri
136            Özgür Bozkurt, Gün Matbaa çalışanı
137            Pınar Gayıp, ETHA muhabiri
138            Pınar Tarlak, Özgürlükçü Demokrasi çalışanı
139            Polat Arslan, Gün Matbaa çalışanı
140            Reyhan Çapan, Özgür Gündem yazı işleri müdürü
141            Reyhan Hacıoğlu, Özgürlükçü Demokrasi editörü
142            Sadettin Demirtaş, Gün Matbaa çalışanı
143            Sadık Demir, Radyo Karacadağ
144            Sait Gürkan Tuzlu, Cihan haber ajansı muhabiri
145            Salih Erbekler, Radyo Karacadağ
146            Sami Tunca, Mücadele Birliği dergisi yazı işleri müdürü
147            Seda Taşkın, Mezopotamya Ajansı muhabiri
148            Semiha Mete, Özgürlükçü Demokrasi
149            Semiha Şahin, ETHA editörü
150            Serhat Şeftali, Zaman gazetesi eski Akdeniz bölge temsilcisi
151            Serkan Aydemir, Bitlis Aktüel gazetesi muhabiri
152            Serpil Ünal, Mücadele Birliği gazetesi muhabiri
153            Sertan Önal, Halkın Günlüğü muhabir
154            Seyid Kılıç, TRT Haber
155            Seyithan Akyüz, Azadiya Welat gazetesi Adana temsilcisi
156            Sezai Yavaş, TRT Diyarbakır bölge müdür yardımcısı
157            Songül Yücel, Önsöz dergisi genel yayın yönetmeni
158            Süleyman Acar, Mücadele Birliği gazetesi genel yayın yönetmeni
159            Süleyman Güneş, Gün Matbaa çalışanı
160            Şahabettin Demir, DİHA muhabiri
161            Şeref Yılmaz, Irmak TV
162            Şirin Kabakçı, Zaman gazetesi Konya temsilcisi
163            Togay Okay, Özgür Gelecek
164            Turgut Usul, TRT muhabiri
165            Ufuk Şanlı, eski Vatan yazarı
166            Uğur Selman Kelekçiler, Gün Matbaa çalışanı
167            Ünal Tanık, Rota Haber genel yayın yönetmeni
168            Vahit Yazgan, İzmir Zaman bölge temsilcisi
169            Veli Büyükşahin, TV 10 yöneticisi
170            Veli Haydar Güleç, TV 10 yöneticisi
171            Yakup Çetin, eski Zaman muhabiri
172            Yakup Şimşek, Zaman marka pazarlama müdürü
173            Yalçın Güler, TRT (Erzurum)
174            Yener Dönmez, Habervaktim sitesi
175            Yetkin Yıldız, Aktif Haber sitesi yayın yönetmeni
176            Yılmaz Kahraman, Özgür Halk dergisi editörü
177            Zehra Doğan, Jinha
178            Ziya Ataman, DİHA muhabir
 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design