Anasayfa / Güncel / Türkiye’de Basın ve İfade Özgürlüğü - 176

07 Ekim

Türkiye’de Basın ve İfade Özgürlüğü - 176

Yargıtay, Mehmet Güleş’e verilen cezayı onadı; Altanlar ve Ilıcak davasında istinaf mahkemesi başvuruları reddetti

 
Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Dicle Haber Ajansı’nın (DİHA) muhabiri Mehmet Güleş’e Mayıs ayında verilen hapis cezasını onadı.
 
Güleş, yaptığı haberler ve sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle “örgüt üyeliği” ve “örgüt propagandası yapmak” suçlamalarıyla yargılandığı davada Mayıs ayında Elazığ 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce toplam 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmıştı. Güleş’e “örgüt üyesi olmak” suçundan 6 yıl 3 ay, “örgüt propagandası” suçundan da 3 yıl 1 ay 15 gün ceza verilmişti.
 
Güleş’in avukatı Resul Tamur’un yerel mahkemenin kararı üzerine Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi’ne yaptığı istinaf başvurusu da esastan reddedilmişti.
 
İdris Sayılğan’ın davası Aralık ayına ertelendi
 
Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Dicle Haber Ajansı’nın (DİHA) muhabiri İdris Sayılğan’ın da aralarında bulunduğu beş sanığın yargılandığı davanın dördüncü duruşması 5 Ekim günü görüldü.
 
Yaptığı haberler ve haber kaynaklarıyla telefon görüşmeleri gerekçe gösterilerek “terör örgütü üyeliği” ile suçlanan ve iki yıldır tutuklu bulunan Sayılğan, duruşmaya tutuklu bulunduğu Trabzon Cezaevi’nden SEGBİS ile bağlandı.
 
Sayılğan savunmasında, “Ben muhalif bir gazeteciyim. Bu dava muhalif olanların sesini kesmeye yöneliktir” ifadelerini kullandı.
 
Duruşmanın sonunda Sayılğan’ın tutukluluk hâlinin devamına karar veren Muş 2. Ağır Ceza Mahkemesi, davayı 24 Aralık 2018 tarihine erteledi.
 
Adnan Bilen Van’da gözaltına alındı
 
Van’da 5 Ekim günü sabah saatlerinde eski evine baskın yapılan gazeteci Adnan Bilen, avukatıyla birlikte ifade vermek için gittiği TEM Şube Müdürlüğü’nde gözaltına alındı. Bilen’in gözaltı gerekçesi bilinmiyor.
 
Bilen, Van Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum atandıktan sonra Basın Müdürü olarak yürüttüğü görevinden ihraç edilmiş ve “FETÖ suçlamasıyla” ihbar edilip hakkında soruşturma başlatılmıştı. Savcılık, “FETÖ” ile ilgili bir bulguya rastlamayınca Bilen hakkında “KCK/PKK propagandası” iddiasıyla dava açmıştı.
 
Altanlar ve Ilıcak davasında istinaf mahkemesi başvuruları reddetti
 
Aralarında Ahmet Altan, kardeşi Mehmet Altan, ve Nazlı Ilıcak’ın da bulunduğu altı gazeteci ve medya çalışanının istinaf yargılaması 2 Ekim günü görülen ikinci duruşmayla sona erdi.
 
İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, sanık avukatlarının istinaf başvurularını reddetti. Mahkeme ayrıca beş tutuklu sanığın da tutukluluklarının devamına hükmetti.
 
İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Şubat ayında davadaki altı sanık hakkında “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçlamasıyla verdiği ağırlaştırılmış müebbet cezaları Yargıtay’a götürülecek.
 
P24 tarafından izlenen duruşma ile ilgili ayrıntılı habere bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
7 gazeteciye “hedef gösterme” iddiasıyla açılan dava başladı
 
Sosyal medya hesaplarında paylaştıkları bir haber gerekçesiyle “terörle mücadelede görev almış kişileri hedef göstermek” suçlamasıyla yedisi gazeteci sekiz kişi hakkında açılan davanın ilk duruşması 3 Ekim günü Diyarbakır 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
 
Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil’in şikayetiyle açılan davada sanıklar hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
 
Yargılanan gazetecilerden Selman Çiçek, Ömer Çelik ve A. Vahap Taş ile sanık avukatlarının hazır bulunduğu duruşmada savunmalarını yapan gazeteciler, haklarındaki suçlamayı reddederek haber alma özgürlüğü çerçevesinde hareket ettiklerini ifade ettiler. Sanık avukatları da paylaşımların “hedef gösterme” amacı gütmediğini belirterek, sanıkların beraatini talep etti.
 
Mahkeme davayı 16 Ocak 2019 tarihine erteledi.
 
P24 tarafından izlenen duruşma ile ilgili habere bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
Can Dündar’ın yargılandığı MİT TIR’ları davası Şubat ayına ertelendi
 
Cumhuriyet gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın, gazetede 2015 yılında yayımlanan Suriye’ye giden MİT TIR’ları haberi nedeniyle yeniden yargılandığı davanın görülmesine 2 Ekim günü devam edildi.
 
“Devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri temin etmek ve açıklamak” suçlamasıyla Dündar’ın 5 yıl 10 ay ceza aldığı kararı Yargıtay, Dündar hakkında “gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla temin etme” suçlamasıyla hüküm kurulması gerektiği gerekçesiyle bozmuştu.
 
Davayı yeniden gören İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, 2 Ekim günü basına kapalı olarak görülen duruşmada, Adalet Bakanlığı aracılığıyla Dündar’ın Almanya’dan iadesi talebiyle yapılan başvurunun beklenmesine karar vererek, davayı 6 Şubat 2019 tarihine erteledi.
 
Suudi gazeteciden haber alınamıyor
 
Suudi Arabistan’da yönetime karşı muhalif yazılar yazan ve geçen yıl ABD’ye yerleşen gazeteci Cemal Kaşıkçı’dan, 2 Ekim günü evlilik işlemleri için Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na gitmesinin ardından haber alınamıyor.
 
Suudi insan hakları grubu Prisoners of Conscience, Kaşıkçı’nın kaçırılarak Suudi Arabistan’a getirildiğini iddia etmiş, Suudi yetkililerse, Kaşıkçı’nın konsolosluktan ayrıldığını savunmuştu.
 
Buna karşılık polis yetkilileri Kaşıkçı’nın binadan çıkışının tespit edilemediğini bildirmiş, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da, “Bizdeki bilgilere göre bu Suud vatandaşı olan kişi hâlâ başkonsoloslukta” demişti.
 
Suudi Arabistan büyükelçisi, 4 Ekim günü Kaşıkçı’nın durumuyla ilgili izahat istenmek üzere Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı. Büyükelçi, gazetecinin nerede olduğuna dair bilgi sahibi olmadıklarını söyledi.
 
Fadıl Öztürk’e 1 yıl 10 ay hapis cezası
 
Şair ve Artı Gerçek sitesi yazarı Fadıl Öztürk, sosyal medya paylaşımları ve Artı Gerçek’teki yazıları gerekçe gösterilerek “terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla yargılandığı davanın 2 Ekim günü görülen karar duruşmasında 1 yıl 10 ay hapis cezasına mahkûm edildi.
 
İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi, cezayı 5 yıl süreyle erteledi.
 
Öztürk, davayla ilgili soruşturma kapsamında Ocak ayında gözaltına alınmış, adlî kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.
 
Özgürlükçü Demokrasi çalışanı Barış Polat tahliye edildi
 
Kapatılan Özgürlükçü Demokrasi gazetesi çalışanı Barış Polat, yaklaşık yedi aydır tutuklu yargılandığı davanın 2 Ekim günü görülen duruşmasında yurt dışı yasağı konularak tahliye edildi.


Polat, “örgüt üyesi olmak” ve “propaganda yapmak” suçlamalarıyla yargılandığı davanın Gaziantep 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci duruşmasında savunmasını yaptı. Dağıtımını yaptığı gazetenin yasal olduğunu belirten Polat, “Yasal olan gazeteyi satmak suç değildir” diyerek hakkındaki suçlamaları reddetti.
 
Polat’ın tahliyesine karar veren mahkeme, davayı 20 Nisan 2019 tarihine erteledi.
 
Odak dergisi çalışanları gözaltına alındı
 
Ankara’da 1 Ekim günü sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında Odak dergisi çalışanı üç kişi gözaltına alındı. Baskınların, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan bir soruşturma kapsamında yapıldığı belirtildi.
 
Kazım Kızıl’ın davası Aralık ayına ertelendi
 
İzmir’de 16 Nisan 2017 referandumu protestosunda gözaltına alınıp üç ay tutuklu kaldıktan sonra ilk duruşmalarında tahliye edilen video aktivist ve belgeselci Kazım Kızıl ile üniversite öğrencilerinin de aralarında bulunduğu 24 kişinin yargılandığı davanın görülmesine 1 Ekim günü İzmir 33. Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.
 
Haklarında “Cumhurbaşkanına hakaret” ve “2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Kanunu’na muhalefet” iddiasıyla dava açılan 24 kişinin sekizinci duruşmasında yine karar çıkmazken, dava 19 Aralık 2018 tarihine ertelendi.
 
Boğaziçili öğrencilerin ikinci duruşması görüldü
 
Boğaziçi Üniversitesi kampüsünde Türkiye’nin Afrin’e yönelik operasyonuyla ilgili lokum dağıtılmasını protesto ettikleri gerekçesiyle “terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla yargılanan Boğaziçili öğrencilerin ikinci duruşması, 3 Ekim günü görüldü.
 
Sekiz öğrencinin dosyalarının celse arasında davaya eklenmesiyle davadaki sanık sayısı 30’a yükseldi.
 
P24 tarafından izlenen duruşmada dosyaya sonradan eklenen sekiz öğrenci savunmalarını yaptı. Haklarındaki “örgüt propagandası yapmak” suçlamasını reddeden öğrenciler, beraatlerini talep etti.
 
Duruşma sonunda ara kararını açıklayan İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi, öğrencilere uygulanan yurtdışına çıkış yasağının kaldırılmasına ve sanıkların duruşmalardan vareste tutulmalarına karar vererek davayı 19 Mart 2019 tarihine erteledi.
 
Adana’da sosyal medyadan 6 gözaltı
 
Adana'da, sosyal medya üzerinden “örgüt propagandası” yaptıkları öne sürülen altı kişi, ev baskınlarında gözaltına alındı.
 
PKK propagandası yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan altı kişi, Adana Adli Tıp Birimindeki sağlık kontrollerinin ardından emniyet müdürlüğüne götürüldü. Bu kişilerin evlerinde arama yapan polis, dijital malzemelere ve cep telefonlarına el koydu.
 
Sosyal medya paylaşımlarından yargılanan sanık beraat etti
 
Türkiye’nin Afrin harekâtına karşı çıkan paylaşımları gerekçesiyle “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan yargılanan sanığın beraatine karar verildi.
 
Harekâta ilişkin paylaşımları nedeniyle beş gün gözaltında kalan İnsan Hakları Derneği (İHD) üyesi S.Ş., “örgüt propagandası yapmak” suçundan 7,5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyordu.
 
Antalya 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen davada savunmasını yapan S.Ş., savaşa karşı olduğunu ifade etti.
 
Mahkeme, suçun oluşabilmesi için, “örgütün şiddet içeren yöntemlerinin propagandasının yapılması” gerektiğine işaret ederek, sanık hakkında beraat kararı verdi. Kararda, sanığın savcılık tarafından “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” olarak değerlendirilen paylaşımlarının ise “demokratik toplumlarda anlayışla karşılanması gereken fikirler” olduğu ve sanığın eylemlerinin “ifade özgürlüğü kapsamında kaldığı” ifade edildi.
 
Cezaevindeki gazeteciler ve medya çalışanları listesi
 
5 Ekim 2018 tarihi itibariyle Türkiye’de en az 174 gazeteci ve medya çalışanı, tutuklu veya hükümlü olarak cezaevinde bulunuyor.
 
Ayrıntılı listeye bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
1                Abdulkadir Turay, DİHA muhabiri
2                Abdullah Kaya, DİHA muhabiri
3                Abdullah Kılıç, Habertürk
4                Abdullah Özyurt, Zaman gazetesi muhabiri
5                Abdulvahap İş, serbest gazeteci
6                Adil Demirci, ETHA muhabir
7                Ahmet Altan
8                Ahmet Feyzullah Özyurt
9                Ahmet Memiş, gazeteci, Haberdar internet sitesi
10              Ahmet Metin Sekizkardeş, Zaman gazetesi
11              Ahmet Yavaş, TRT (Erzurum)
12              Ali Ahmet Böken, TRT Haber koordinatörü
13              Ali Akkuş, eski Zaman gazetesi yayınlar editörü
14              Ali Aşikar, Azadiya Welat
15              Ali Babür Boysal, Zaman gazetesi tasarımcı
16              Ali Sönmez Kayar, ETHA muhabiri
17              Ali Ünal, Zaman köşe yazarı
18              Ali Yüce, TRT Radyosu yayın şefi
19              Arafat Dayan, Demokratik Ulus eski yazı işleri müdürü
20              Aslı Ceren Aslan, Özgür Gelecek yazı işleri müdürü
21              Ayşe Nazlı Ilıcak, Yarına Bakış gazetesi yazarı
22              Ayşenur Parıldak, Haberdar ve Zaman
23              Aytekin Gezici, gazeteci-yazar
24              Aziz İstegün, Diyarbakır Zaman bölge temsilcisi
25              Bayram Kaya, Zaman muhabiri
26              Behram Kılıç, Zaman eski yazarı
27              Beytullah Demir, Cihan Haber Ajansı gn. md. yardımcısı
28              Beytullah Özdemir, Zaman gazetesi Düzce temsilcisi
29              Burçin Dokgöz, Çorum eski Zaman ve Cihan muhabiri
30              Cemal Azmi Kalyoncu, Gazeteci ve Yazarlar Vakfı
31              Cemal Tunç, Gün Matbaa çalışanı
32              Ceren Taşkın, Hatay'ın Sesi
33              Cuma Ulus, Millet Gazetesi yayın koordinatörü
34              Cumali Çaygeç, TRT Şeş haber müdürü
35              Cüneyt Seza Özkan, Samanyolu TV haber yönetmeni
36              Çetin Kurşun, Azadiya Welat
37              Deniz Bakır, Atılım gazetesi yayın yönetmeni
38              Doğan Baran, Odak dergisi sahibi, yazı işleri müdürü
39              Ece Sevim Öztürk, Çağdaş Ses genel yayın yönetmeni
40              Emin Demir, serbest gazeteci
41              Emre Soncan, eski Zaman savunma muhabiri
42              Ercan Gün, Fox TV haber editörü
43              Erdal Süsem, Eylül dergisi editörü
44              Erdal Şen, eski Meydan gazetesi yazı işleri müdürü
45              Erdoğan Zamur, Gün Matbaa çalışanı
46              Erol Yüksel, TRT Haber Dairesi başkan yardımcısı
47              Erol Zavar, Odak dergisi sahibi ve yazı işleri müdürü
48              Fahri Öztoprak, Cihan/Zaman Samsun muhabiri
49              Faruk Akkan, Cihan Haber Ajansı
50              Ferhat Çiftçi, Azadiya Welat gazetesi Gaziantep temsilcisi
51              Ferhat Haldun Pehlivan, ETHA stajyer muhabiri
52              Ferhat Parlak, Silvan Mücadele gazetesi sahibi
53              Fevzi Yazıcı
54              Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Türksolu gazetesi yazarı
55              Gurbet Çakar, Hevi Kadın dergisi
56              Gültekin Avcı
57              Habip Güler, Eski Zaman muhabiri
58              Hakan Aksel, TRT yapımcı-yönetmen
59              Hakan Ergün, Azadiya Welat ve Özgür Gündem dağıtımcısı
60              Hakan Taşdelen
61              Halil İbrahim Mert, TRT (Erzurum)
62              Hamit Dilbahar, Azadiya Welat gazetesi yazarı
63              Hamza Günerigök, TRT spikeri
64              Hanım Büşra Erdal, eski Zaman muhabiri ve köşe yazarı
65              Hasan Bozkurt, Bugün gazetesi muhabir
66              Hasan Duman, Özgürlükçü Demokrasi dağıtımcı
67              Hasan Hüseyin Örs, TRT eski yapım-yayın görevlisi
68              Hasan Taşar, TRT eski Ankara muhabir
69              Hatice Duman, Atılım gazetesi sahibi ve yazı işleri müdürü
70              Haydar Ergül, Demokratik Modernite dergisi editörü
71              Hicran Ürün, Özgürlükçü Demokrasi editörü
72              Hidayet Karaca, Samanyolu Yayın Grubu başkanı
73              Hüseyin Aydın, Cihan muhabiri
74              İbrahim Halil Öztürkeri, TRT eski yapım-yayın görevlisi
75              İdris Okur, Cihan Haber Ajansı Çorum muhabiri
76              İdris Sayılgan, DİHA
77              İdris Yılmaz
78              İhsan Sinmiş, Gün Matbaa çalışanı
79              İhsan Yaşar, Özgürlükçü Demokrasi imtiyaz sahibi
80              İrfan Karaca, Gün Matbaa çalışanı
81              İshak Yasul, Özgürlükçü Demokrasi sorumlu yazı işleri müdürü
82              İsmail Çoban, Azadiya Welat eski yazı işleri müdürü
83              İsmail Ersan, AA Yalova temsilcisi
84              İsminaz Temel, ETHA editörü
85              Kamuran Sunbat, DİHA eski Çukurova muhabiri
86              Kasım Zengin, Gün Matbaacılık sahibi
87              Kazım Canlan, Cihan haber ajansı eski Ankara haber müdürü
88              Kazım Göçer, Gün Matbaa çalışanı
89              Kemal Demir, TV10 kameramanı
90              Kemal Özer, Evrensel
91              Kemal Sancılı, Özgür Gündem imtiyaz sahibi
92              Kenan Karavil, Radyo Dünya genel yayın yönetmeni
93              Kubilay Çelik, Antropolog dergisi sorumlu yazı işleri müdürü
94              Mahmut Abay, Gün Matbaa çalışanı
95              Max Zirngast, Re:volt dergisi muhabir
96              Mehmet Ali Ay, muhabir, Vahdet ve Bugün gazeteleri
97              Mehmet Ali Çelebi, Özgürlükçü Demokrasi editörü
98              Mehmet Baransu, Taraf gazetesi yazarı
99              Mehmet Dursun
100            Mehmet Emin Sümeli, Gün Matbaa çalışanı
101            Mehmet Güleş, DİHA
102            Mehmet Gündem, Milliyet gazetesi eski yazarı
103            Mehmet Kuru, Zaman Eskişehir muhabiri
104            Mehmet Sıddık Damar
105            Meltem Oktay, DİHA
106            Metin Arslan, Bugün gazetesi muhabir
107            Mikail Barut, Özgür Halk Dergisi eski editörü
108            Miktat Algül, Mezitli FM genel yayın koordinatörü
109            Mizgin Çay, Radyo Karacadağ
110            Muhammed Sait Kuloğlu, Subuhaber.com imtiyaz sahibi
111            Muhsin Pilgir, Zaman ve Cihan haber ajansı muhabiri
112            Murat Çapan, Nokta sorumlu yazı işleri müdürü
113            Murat Dağdeviren, Demokrat Gebze gazetesi sahibi
114            Musa Kaya, Gün Matbaa çalışanı
115            Mustafa Erkan Acar, Bugün gazetesi haber müdürü
116            Mustafa Gök, Ekmek ve Adalet dergisi Ankara temsilcisi
117            Mustafa Gökkılıç, eski Radikal ve Habertürk TV muhabiri
118            Mustafa Göktaş, Özgür Gündem Şanlıurfa muhabiri
119            Mustafa Ünal, gazeteci, Zaman
120            Mutlu Çölgeçen, Millet gazetesi yazı işleri koordinatörü
121            Mutlu Özay, Cihan haber ajansı muhabiri
122            Mümtazer Türköne, Zaman köşe yazarı
123            Mürsel Demir, Gün Matbaa çalışanı
124            Nadir Yücel, Çorum Yıldız genel yayın yönetmeni
125            Nedim Türfent, DİHA
126            Nizamettin İzgi, Batman gazetesi sahibi
127            Nuh Gönültaş
128            Nuri Durna, TRT
129            Nuri Yeşil, Azadiya Welat gazetesi Dersim temsilcisi
130            Nurullah Kaya, Gaziantep Zaman bölge temsilcisi
131            Oğuz Usluer, Habertürk eski yayın koordinatörü
132            Osman Yakut, Zaman Antalya
133            Ömer Oruç, eski Cihan muhabiri
134            Özcan Keser, TRT muhabiri
135            Özden Kınık, TRT
136            Pınar Gayıp, ETHA muhabiri
137            Polat Arslan, Gün Matbaa çalışanı
138            Reyhan Çapan, Özgür Gündem yazı işleri müdürü
139            Reyhan Hacıoğlu, Özgürlükçü Demokrasi editörü
140            Sadık Demir, Radyo Karacadağ
141            Sait Gürkan Tuzlu, Cihan haber ajansı muhabiri
142            Sami Tunca, Mücadele Birliği dergisi yazı işleri müdürü
143            Seda Taşkın, Mezopotamya Ajansı muhabiri
144            Semiha Mete, Özgürlükçü Demokrasi
145            Semiha Şahin, ETHA editörü
146            Serhat Şeftali, Zaman gazetesi eski Akdeniz bölge temsilcisi
147            Serkan Aydemir, Bitlis Aktüel gazetesi muhabiri
148            Serkan Canbaz,TRT Ankara muhabir/editör
149            Serpil Ünal, Mücadele Birliği gazetesi muhabiri
150            Sertan Önal, Halkın Günlüğü muhabir
151            Seyid Kılıç, TRT Haber
152            Seyithan Akyüz, Azadiya Welat gazetesi Adana temsilcisi
153            Sezai Yavaş, TRT Diyarbakır bölge müdür yardımcısı
154            Songül Yücel, Önsöz dergisi genel yayın yönetmeni
155            Süleyman Acar, Mücadele Birliği gazetesi genel yayın yönetmeni
156            Şahabettin Demir, DİHA muhabiri
157            Şeref Yılmaz, Irmak TV
158            Şirin Kabakçı, Zaman gazetesi Konya temsilcisi
159            Togay Okay, Özgür Gelecek
160            Turgut Usul, TRT muhabiri
161            Ufuk Şanlı, eski Vatan yazarı
162            Uğur Akgül, DİHA muhabiri
163            Uğur Selman Kelekçiler, Gün Matbaa çalışanı
164            Ünal Tanık, Rota Haber genel yayın yönetmeni
165            Vahit Yazgan, İzmir Zaman bölge temsilcisi
166            Veli Büyükşahin, TV 10 yöneticisi
167            Veli Haydar Güleç, TV 10 yöneticisi
168            Yakup Çetin, eski Zaman muhabiri
169            Yakup Şimşek, Zaman marka pazarlama müdürü
170            Yalçın Güler, TRT (Erzurum)
171            Yetkin Yıldız, Aktif Haber sitesi yayın yönetmeni
172            Yılmaz Kahraman, Özgür Halk dergisi editörü
173            Zehra Doğan, Jinha
174            Ziya Ataman, DİHA muhabir

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design