Anasayfa / Medya izleme / “CHP’li Böke’ye ölüm tehdidi”

23 Şubat

“CHP’li Böke’ye ölüm tehdidi”

CHP’li Selin Sayek Böke’nin canlı yayında ölümle tehdit edilmesi çok az sayıda gazetede yer bulabildi.


CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, CNN Türk’te katıldığı canlı yayın sırasında ölümle tehdit edildi.

Cumhuriyet habere manşetin yanında, “CHP’li Böke’ye ölüm tehdidi” başlığıyla yer verdi ve “CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, önceki gece CNN Türk’te yayındayken, televizyonu arayan bir kişi tarafından, ‘Yaşamına son verilecek, evine gidemeyecek’ diye tehdit edildi. İstanbul’dan polis eşliğinde uçağa bindirilen Böke’yi Ankara’da özel tim karşıladı. Böke konuyla ilgili, ‘Demirden korksak trene binmezdik. Eğer çocuklarımızın korkmadığı bir Türkiye inşa etmek istiyorsak, hepimizin korkusuzca ortak bir mücadele vermesi gerekiyor. Ben dimdik ayaktayım ve biliyorum ki asla yalnız değilim’ açıklamasını yaptı” ifadelerini kullandı. 

Evrensel gazetesi manşetin altındaki habere, “Selin Sayek Böke’ye ölüm tehdidi” başlığını attı ve “Referandumda neden hayır denilmesi gerektiğini anlatan CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, kanalı arayan bir kişi tarafından ‘Yaşamına son verilecek, evine gidemeyecek’ sözleriyle tehdit edildi” dedi.

Birgün gazetesi manşetin yanında yer ayırdığı habere, “Hayır’lı bir gelecek için” başlığını attı. Haberde, “Referandumda neden ‘hayır’ dediklerini anlattığı canlı yayın sırasında ölüm tehdidi aldığı ortaya çıkan CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, ‘Bu tehditler bizi yıldıramaz. Çok hayırlı bir geleceğin kapısı aralanıyor’ dedi. Partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından konuşan Böke, tehditler karşısında yılmayacaklarını vurguladı” ifadeleri yer aldı.  

“7 yeni gezegen”

NASA, 40 ışık yılı uzağımızda 7 yeni gezegen keşfedildiğini açıkladı.

Cumhuriyet habere ön sayfasının altında, “7 yeni gezegen” başlığıyla yer ayırdı ve “NASA, Dünya’dan 40 ışık yılı uzakta 7 yeni gezegen keşfetti. 3 gezegenin üzerinde su bulunabileceği açıklandı” dedi.

Akşam gazetesi manşetin yanındaki habere, “Dünyaya kardeş yedi gezegen” başlığını attı ve “Dünya’ya 40 ışık yılı uzaklıktaki Trappist-1 yıldızının çevresinde 7 yeni gezegen bulundu. NASA, gezegenlerin yüzeyinde su olabileceğini, üç gezegenin de canlı barındırabileceğini belirtti” ifadelerini kullandı.

“AKP Meclis’in içini boşaltıyor”

Cumhuriyet gazetesinin manşetinde, “AKP Meclis’in içini boşaltıyor” başlıklı haber yer aldı. “Yüksekdağ ile başlayan ‘operasyonda’ hedef tüm muhalefet” üst başlığıyla verilen haberde, “HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın vekilliğinin düşürülmesi, referanduma yönelik siyasi bir hamle olarak yorumlandı. Figen Yüksekdağ’ın tutuklanmasından aylar önce alınmış Yargıtay kararının uygulamaya konulma zamanlaması, AKP’nin ‘milliyetçi seçmeni ‘evet’ yönünde etkileme amaçlı girişimi’ olarak değerlendiriliyor. Yüksekdağ hakkındaki karar, sadece HDP değil CHP’li vekiller için de ‘gözdağı’ niteliğinde. 57 CHP’li hakkındaki toplam 211 dosyanın yargı süreçleri devam ediyor. Başbakan Yıldırım da gazetecilerle buluşmasında ‘Artık dosyaları bekletmeyeceğiz’ mesajıyla operasyonun büyüyeceğinin sinyalini verdi” ifadeleri kullanıldı.   

“Sanayinin kalbini durduran istikrar!”

Birgün gazetesi manşetinde, “Sanayinin kalbini durduran istikrar!” başlıklı habere yer verdi. Haberde, “Türkiye’nin en büyük küçük ve orta boy sanayi üretim alanı olan Ortadoğu Sanayi ve Ticaret Merkezi’nde (OSTİM) işyerleri büyük bir kriz yaşıyor. 150 binden fazla işçinin istihdam edildiği OSTİM’de 31 Aralık’ta kapatılan makinelerin büyük bölümü, 2017 yılında henüz çalışmaya başlamadı. 150 bin işçinin maaşlarını ve sigorta primlerini ödeyemeyen işyeri sahipleri, iflasın eşiğine geldi. OSİAD Başkanı İbrahim Kurt, ‘İşyerleri her ay yüz binlerce lira zarar ediyor’ dedi. Esnaf Mustafa Gökdağ ise, ‘Bu kriz geçmişteki hiçbir krize benzemiyor. Etkisi çok daha büyük olacak’ diyor. OSTİM’in emekli esnaflarından Gökdağ, ‘19 yıldır borcunu ödediğim krizle karşılaştırdığımda şu an yaşanan kriz çok daha büyük. Bu kriz, daha önce yaşanan hiçbir krize benzemiyor’ diyor” ifadeleri yer aldı.   

Evrensel gazetesi ise manşetinde, “‘Hayır’ vereceğim çünkü açım!” başlıklı habere yer verdi: “OSTİM’de her dönem AKP’ye oy vermiş bir işçi, geçim derdine dikkat çekerek ‘Kellem kopsa hayır diyeceğim, çünkü açım’ derken, bir başka AKP’li işçi, ’10 yıldır çalışıyorum, ileri gideceğime hep geri gitmişim’ dedi.”
  

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?
?
?
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design