Anasayfa / Medya izleme / “Kadınlar Günü’ne bıçakla saldırdılar”

09 Mart

“Kadınlar Günü’ne bıçakla saldırdılar”

8 Mart Kadınlar Günü’nde Bilgi Üniversitesi’nde yaşanan olaylar Cumhuriyet, Birgün ve Hürriyet dışında gazetelerde yer bulamadı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için açılan standa, 20 kişilik bir grup tekbir getirerek saldırdı.

Cumhuriyet habere ön sayfasının altında, “Tekbirli saldırı” başlığıyla yer verdi. Haberde, “İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde, Kadınlar Günü’nü kutlayan öğrencilere, kalabalık bir erkek grubu saldırdı. Maskeli bir kişinin yönlendirdiği grup, ‘Allahü ekber’ diyerek kadınları tekme ve yumruklarla darp etti. Öğrencilerden Zeynep Sarıkaya, ‘Güvenlik saldıranları değil bizi tuttu. Birinin bıçağı vardı’ dedi” ifadeleri yer aldı.

Birgün gazetesi manşetin altında yer ayırdığı habere, “8 Mart standına bıçaklı saldırı” başlığını attı ve “İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencilerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için açtıkları standa okul dışından gelen 20 kişilik bir grup saldırdı. Üniversitenin Santral Kampüsü’ne turnikelerden atlayarak giren grup, standa ve stantta bulunan kadın öğrencilere tekbir getirerek bıçakla saldırdı. Öğrenciler, güvenlik görevlilerinin yetersiz kaldığını belirtirken, olayla ilgili 6 kişi gözaltına alındı” dedi.

Hürriyet birinci sayfasının altındaki haber için, “Kadınlar Günü’ne bıçakla saldırdılar” başlığını kullandı ve “Bilgi Üniversitesi Santralİstanbul Kampüsü’ne giren bir grup Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan kız öğrencilere saldırdı” ifadelerine yer verdi.

“Öldüren polise ödül gibi ceza istemi”

Özel Harekat Polisi tarafından evinde yapılan arama sırasında ailesinin gözleri önünde öldürülen Dilek Doğan davasında savcı, polis Y.M için “taksirle adam öldürmekten” 6 yıl hapis cezası istedi. 

Evrensel gazetesi habere manşetin yanında, “Öldüren polise ödül gibi ceza istemi” başlığıyla yer verdi ve “Evine yapılan baskında polis kurşunuyla hayatını kaybeden Dilek Doğan davasında, savcı Asım Ekren, 26.5 yıl hapis istemiyle yargılanan polis Y. M hakkında ‘taksirle öldürmek’ suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istedi. Doğan ailesi avukatı Oya Aslan, ‘Dilek Doğan ‘galoş giyin’ sözünün bedelini ölümle ödedi. Bunun Türkiye yargı sistemi içerisinde bir karşılığı yok’ diye tepki gösterdi” ifadelerini kullandı.  

Birgün gazetesi ön sayfasının altında yer ayırdığı habere, “Dilek’i vurana iki yıl istendi” başlığını attı ve “Polis kurşunuyla hayatını kaybeden Dilek’in avukatı, sanığın ‘kasten insan öldürme’ suçundan cezalandırılmasını isterken; savcı, polis Y.M’nin, ‘taksirle adam öldürmekten’ altı yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi” dedi.    

Hürriyet habere ön sayfasının altında, “Dilek’i öldüren polise 6 yıl istendi” başlığıyla yer verdi. Haberde, “İki yıl önce Küçükarmutlu’daki evde arama sırasında polis kurşunuyla yaşamını yitiren Dilek Doğan’ın öldürülmesine ilişkin davada savcı, özel harekat polisi Y.M’nin ‘taksirle öldürme’ suçundan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi” ifadeleri kullanıldı.  

“‘Hayır’cı iki MHP’linin toplantısını bastılar”

Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ ile MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nun konuşma yaptığı salona giren Devlet Bahçeli taraftarları, kürsüyü devirip olay çıkardı.

Birgün gazetesi manşetten verdiği habere, “Tamamlamak istedikleri Türkiye tablosu işte bu!” başlığını attı ve “Mersin’in Silifke ilçesinde Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ ile MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nun konuşma yaptığı salonda olay çıktı. ‘Hareketin lideri Devlet Bahçeli’ diye slogan atan grup salondaki masaları ve kürsüyü devirdi. Çıkan kargaşa sırasında hareketli anlar yaşanırken Özdağ ve Halaçoğlu salondan çıkarıldı. Bahçeli’ye muhalif isimlerden Sinan Oğan da Bahçeşehir Üniversitesi’nde yaptığı bir konuşma sırasında saldırıya uğramıştı. Bahçeli, saldırı için ‘Ülkücü işini yarım bırakmaz’ demişti” ifadelerine yer verdi.  

Sözcü habere manşetin yanında, “‘Hayır’cı iki MHP’linin toplantısını bastılar” başlığıyla yer ayırdı ve “Mersin’de MHP’li muhalifler Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu’nun konuşacağı salonu, Bahçeli yanlıları işgal etti. Kürsüde ‘Hareketin lideri Devlet Bahçeli’ sloganı atan kalabalık gruba, karşı sıralardan sloganla karşılık verildi” dedi.   

“İktidar havayolları”

Cumhuriyet gazetesinin manşetinde, “İktidar havayolları” başlıklı haber yer aldı. “Türkiye ekonomik kriz nedeniyle günden güne yoksullaşırken hükümet, 11 uçak ve 3 helikopterden oluşan filoyla havada yaşıyor” üst başlığıyla verilen haberde, “Başbakanlık envanterine göre Türkiye’nin sadece Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Başbakan, Başbakan Yardımcıları ve bakanlar tarafından kullanılan 11 uçak ve 3 helikopteri var. başbakanlık faaliyet raporlarına göre 2016 yılında 11 uçak ile 2 bin 62 saat, 3 helikopterle de 485 saat uçuş yapıldı. Bu da devletin tepesinin, 2016’nın neredeyse üçte birinde havada kaldığını gösterdi. Başbakanlığa ait uçakların uçuş operasyonlarının bakım ve ikram hizmetleri, Türk Hava Yolları personeli tarafından gerçekleştiriliyor. 2016’da çıkarılan bir Bakanlar Kurulu kararı ile kamuya ait havaalanlarından ücretsiz ya da indirimli tarife ile faydalanan filonun bakım ve onarımının devlete bir yıllık maliyeti ise 25 milyon 900 bin TL” ifadeleri kullanıldı.    

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design