Anasayfa / Medya izleme / “Savcıları soruşturun”

31 Temmuz

“Savcıları soruşturun”

Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerinin manşeti, gündemin öne çıkan haberleri oldu.

Cumhuriyet gazetesi manşetinde, “Savcıları soruşturun” başlıklı habere yer verdi. Haberde, “Cumhuriyet’in sorularını yanıtlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Aslında hukuk işlese iddianameyi yazan savcılar hakkında mahkemeyi yanılttıkları için soruşturma açılması lazım. İddianameyi hazırlayan savcıların kripto FETÖ’cü oldukları şimdi daha iyi anlaşılıyor’ dedi. Kılıçdaroğlu, tutuklu Cumhuriyetçilerin derhal serbest bırakılmaları gerektiğini de söyledi. Savunmaları okuduktan sonra kendisinde mahkemenin bütün Cumhuriyetçileri tahliye edeceği kanaati oluştuğunu anlatan CHP lideri, ‘4 arkadaşımızın tahliye edilmemesi bende derin endişe yarattı. Bu durum, mahkemenin kararının adil olmadığını, kararın başka merkezlerde alındığını gösteriyor’ dedi” ifadeleri kullanıldı.

“İşte flaş belleği kapatma belgesi”

Sözcü gazetesinin manşetinde, “İşte flaş belleği kapatma belgesi” başlıklı haber yer aldı. Haberde, “İçinde Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na sızmış Fetullahçıların listesinin olduğu flaş bellek, gazeteci Tuncay Özkan tarafından 10 yıl önce dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’a ulaştırıldı. Büyükanıt belleği, H.K.K’ya gönderip incelenmesini istedi. Ancak daha önce komutanlığa aynı bilgileri içeren bir DVD ulaştırılmıştı. Komutanlık da, DVD’yi incelemesi için Güneş Çalışma Grubu’nu kurdurdu. Flaş belleği alan H.K.K, içeriğinin daha önce komutanlığa ulaştırılan DVD ile aynı olduğunu belirtip araştırma gereği duymadı. Bu konu bir yazıyla üst makama bildirildi. Yazıda, ‘Flaş bellekle DVD içindeki bilgiler aynı. Olumsuz bir hususa rastlanılmamıştır’ denildi. Yazının altında darbeci general Akın Öztürk’ün imzasının olması dikkat çekti” ifadelerine yer verildi.     

“İthalatın önünü açıp yerli tarımı bitiriyorlar!”

 Birgün gazetesinin manşetindeki, “İthalatın önünü açıp yerli tarımı bitiriyorlar!” başlıklı haberde, “Trakya’da çiftçiler buğday hasadı yaptıkları sırada AKP hükümetinin aldığı kararla büyük zarar gördü. Buğday ithalatında gümrük vergisinin yüzde 130’dan yüzde 45’e düşürülmesi, çiftçileri zor durumda bıraktı. Çünkü gümrük indirimi, yurtdışından ucuz buğdayın ithal edilmesi, alıcıların da bu buğdayları satın alması anlamına geliyor. Bu da yerli tarımın bitmesi demek. Alınan karara Trakyalı çiftçiler öfkeli. Gümrük indiriminin açıklandığı zamana işaret eden Trakyalı çiftçiler sorunlarını Birgün’e anlattı: ‘Adana, Çukurova, Ege, Çanakkale’de buğday hasat edildi, en yüksek 1.2 liradan satış yaptılar. Burada sezon bitti. Ancak hasat sırası Trakya’ya geldiğinde buğdayda gümrük indirimi yapıldı. Buğday 80 kuruşa kadar düştü.’ Çiftçiler, ‘AKP’ye oy vermedik diye cezalandırıldık herhalde’ diyerek tepkilerini dile getirdi” ifadeleri yer aldı. 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design