Anasayfa / Medya izleme / “Bir annenin isyanı”

15 Ağustos

“Bir annenin isyanı”

Sabah gazetesi bugün yine bir rezalete imza attı.

Cumhuriyet gazetesi manşetinde, “Bir annenin isyanı” başlıklı habere yer verdi. Haberde, “Türkiye, Trabzon Maçka’da PKK’lilerin erzak çaldığı evlerini gösterirken açılan ateş sonucu hayatını kaybeden Eren Bülbül’e ağlıyor. Dün Eren’in acılı annesi Ayşe Bülbül, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Anne Bülbül, ‘Eren’in oraya götürülmesi ihmaldir. Eren’in oraya neden götürüldüğünün cevabını istiyorum. Yetkililer sorsun, soruştursun’ dedi. 15 yaşındaki oğlunu kaybeden Ayşe Bülbül, ‘Oğlum şehit olmak isterdi ama askerde, kapının önünde değil’ diyerek gözyaşı döktü. Bu arada CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Eren Bülbül’ün resmi olarak da şehit sayılması ve ailesinin şehit ailesi haklarından yararlanması için kanun teklifi verdi” ifadeleri yer aldı.

Evrensel gazetesi habere ön sayfasının altında, “Yüzde 100 değil, binde 1000 ihmal” başlığıyla yer verdi ve “Maçka’da PKK saldırısı sırasında yaşamını yitiren 15 yaşındaki Eren’in annesi Ayşe Bülbül, ‘Eren’in oraya götürülmesi yüzde 100 değil, binde 1000 ihmaldir’ dedi. Acılı anne, oğlunun çatışma bölgesine neden götürüldüğünün açıklanmasını istiyor” dedi.

Birgün gazetesi manşetin yanında yer ayırdığı habere, “Neden oğlumun güvenliği yoktu” başlığını attı ve “Bir ihbar üzerine Trabzon’da kolluk kuvvetleri ile keşif yapıldığı sırada PKK’lilerce katledilen 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün annesi isyan etti: O yaştaki bir çocuk can güvenliği olmadan neden oraya götürüldü. Olaya ilişkin soruşturma başlatıldığı ifade edildi” ifadelerine yer verdi.

Sabah gazetesi Eren Bülbül’ün annesinin isyanını manşetten gizledi. Gazete manşetindeki, “Eren’imin kanı yerde kalmayacak” başlıklı haberinde, “Trabzon Maçka’da PKK’lı teröristlerin katlettiği 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün acılı annesi Sabah’a konuştu: Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. Aramasıyla bize büyük destek ve güç verdi. Acımı paylaştı. ‘Senin acın benim acımdır’ dedi. Ondan sadece sorumluların bulunmasını istedim. Bana oğlumun kanının yerde kalmayacağını söyledi. Onun bu sözleri yüreğime su serpti…” ifadelerine yer verdi. 

Star gazetesi ise birinci sayfasının altındaki, “Terör dediler, PKK diyemediler” başlıklı haberinde, “CHP, 14 yaşındaki Eren Bülbül’ün şehit sayılması için TBMM’ye teklif götürdü. Kılıçdaroğlu ise saldırıyı gerçekleştiren PKK/DHKP-C’nin ismini bile anmadı” ifadelerini kullandı.

“Ülkeyi parsel parsel yabancılara verdiler”

Birgün gazetesinin manşetinde, “Ülkeyi parsel parsel yabancılara verdiler” başlıklı haber yer aldı. Haberde, “Dünyaya kafa tuttuğunu söyleyen hükümetin yabancılara vermediği ihale kalmadı. Son birkaç ayda en stratejik alanlar, yabancı şirketlere peşkeş çekilirken, yağma ‘ekonomiye duyulan güven’ diye sunuluyor. Türkiye’nin ilk Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) ihalesini Alman Siemens-Türkerler-Kalyon konsorsiyumu kazandı. Bazı yurttaşlar Almanya’yı protesto ederken Alman şirketler yine karlı çıktı. Güney Koreli Hanwha ile hükümetin yandaş şirketi Kalyon Grubu’nun kurduğu konsorsiyum, dünyada tek seferde gerçekleşen en büyük güneş enerjisi ihalesi olan 1 GW’lık Konya Karapınar ihalesini kazandı. Suudi Arabistan-Mısır ortaklığı olan Al Aboud Holding, Burdur’daki güneş santralını satın aldı. Türkiye’nin en büyük yakıt deposuna sahip olan Petrol Ofisi şirketi 1 milyar 368 milyon avroya Hollandalı Vitol Group’a satıldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla kurulan Atatürk Orman Çiftliği’nin 37 bin metrekarelik arazisi ‘yeni büyükelçilik binası yapılması’ için ABD elçiliğine satıldı” ifadeleri kullanıldı.     

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design