Anasayfa / Medya izleme / “Yine bu iddianame yazılacak mıydı?”

17 Ağustos

“Yine bu iddianame yazılacak mıydı?”

Dün 13 gazetecinin yargılandığı dava bugün yalnızca Evrensel gazetesinde yer bulabildiAralarında Murat Aksoy ve Atilla Taş’ın da bulunduğu 13 gazetecinin yargılandığı davanın ilk duruşması dün gerçekleşti.

Evrensel gazetesi, “Yine bu iddianame yazılacak mıydı?” başlığıyla manşetin yanında yer ayırdığı haberde, “Sanatçı Atilla Taş ve Gazeteci Murat Aksoy’la birlikte 13 kişinin yargılandığı duruşmada savunma yapan Gazeteci Cihan Acar, ‘Eğer ben tahliye olmasaydım böyle bir iddianame yazılacak mıydı?’ diye sordu” ifadelerine yer verdi.

“Türkiye ile Gümrük Birliği genişlemeyecek”

Almanya Başbakanı Merkel, “Türkiye ile Gümrük Birliği şimdilik güncellenmeyecek” açıklamasını yaptı.

Cumhuriyet habere ön sayfasının altında, “Merkel’den yeni çıkış” başlığıyla yer verdi ve “Almanya Başbakanı Merkel, Türkiye ile Gümrük Birliği’nin genişletilmeyeceğini ve güncellenmeyeceğini açıkladı. Gazeteci ve aktivistlerin tutuklanmasının kabul edilemeyeceğini vurgulayan Merkel, ‘Üyelik müzakerelerinde yeni fasıl açmıyoruz. Üyelik hazırlık yardımlarını da en düşük seviyeye çektik’ diye konuştu” ifadelerini kullandı.

Star gazetesi ön sayfasının altındaki habere, “Merkel’in son kozu ‘Gümrük’” başlığını attı ve “Almanya Başbakanı Merkel, tansiyonu düşürmemek için son kozunu oynadı: Türkiye ile Gümrük Birliği’ni sürdürmek için çaba göstermeyiz’” ifadelerine yer verdi.

Akşam gazetesi habere birinci sayfasının altında, “‘Hayır’cıların bizden beklentisi var” başlığıyla yer ayırdı. Haberde, “Almanya Başbakanı Merkel, 16 Nisan referandumunu seçim kampanyasına malzeme yaptı. ‘Hayır’ diyenlerin kendisinden beklentisi olduğunu öne sürdü: Sert pazarlıkları sürdürmemiz, yanlış uzlaşmaya girmememiz lazım. Bizden umutlanan ve bizimle diyalog isteyen yüzde 50’ye yanlış sinyal vermemeliyiz. Gümrük Birliği de güncellenmeyecek” ifadeleri yer aldı. 

Hürriyet ön sayfasının altındaki haber için, “Türkiye ile Gümrük Birliği genişlemeyecek” başlığını kullandı ve “Almanya Başbakanı Merkel, ‘Türkiye’yle Gümrük Birliği şimdilik genişlemeyecek’ dedi” ifadelerine yer verdi.

“AKP’nin kumpas alışkanlığı var”

Cumhuriyet gazetesi manşetinde, “AKP’nin kumpas alışkanlığı var” başlıklı habere yer verdi. Haberde, “AKP lideri Erdoğan’ın, ‘Bağlantısı çıkarsa şaşırmayın’ sözlerinin ardından ‘Kılıçdaroğlu da tutuklanabilir mi’ tartışması başladı. Kılıçdaroğlu, Ankara’da bir grup gazeteciye ‘Hedef CHP ve benim’ dedi. CHP lideri, Enis Berberoğlu’na ailesi üzerinden saldırılmasının ne ahlaka, ne vicdana ne de dine sığdığını söyledi. ‘Bunların kumpas kurma alışkanlıkları var’ diyen Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: ‘Kimi beğenmiyorlarsa önce bir açıklama, sonra savcını harekete geçmesi, sonra iddianame, arkasından mahkeme kararı, sonra tutuklama. Gözdağı vermek istiyorlar. Boyun eğmeyeceğiz. Zalimin zulmüyle mücadele edeceğiz’” ifadeleri yer aldı.
 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design