Anasayfa / Medya izleme / Şok şok şok!!!

22 Ağustos

Şok şok şok!!!

ÖSYM Başkanı’nın “beklenmedik” istifası birçok gazetede yer aldı.

ÖSYM Başkanı Ömer Demir, sınavlardaki hatalar sonrası görevinden istifa etti.

Cumhuriyet haberi manşetin altından, “ÖSYM Başkanı istifa etti” başlığıyla anonsladı.

Evrensel gazetesi manşetin yanında yer verdiği habere, “ÖSYM Başkanı istifa etti” başlığını attı ve “Yerleştirme sonuçlarında hata yapan ve binlerce öğrencinin mağdur olmasına neden olan ÖSYM’nin Başkanı Ömer Demir istifa etti. Demir, ‘Büyük idari kusur olduğunu kabul ediyoruz’ dedi” ifadelerini kullandı.

Birgün gazetesi habere ön sayfasının altında, “ÖSYM Başkanı Demir istifa etti” başlığıyla yer ayırdı ve “Sınavlardaki skandallar zinciri sonrası ÖSYM Başkanı Ömer Demir istifa etti. Hemen her sınavda yeni bir skandala imza atan ÖSYM Başkanı Demir istifa sonrası yaptığı açıklamada, ‘Ayrılma talebimi sundum. Büyük idari kusur olduğunu kabul ediyoruz’ dedi” ifadelerine yer verdi.

Yeni Şafak birinci sayfasının altındaki haber için, “ÖSYM Başkanı istifa etti” başlığını kullandı ve “ÖSYM Başkanı Prof. Ömer Demir, puan hesaplamasına ilişkin yaptığı hata sonrası görevinden istifa etti. Demir, ‘ÖSYM’nin kurum olarak tartışılmasının önüne geçmek için görevden ayrılma talebimi ilgili makama sunmuş bulunmaktayım’ diye konuştu” dedi.

Star gazetesi manşetin altındaki habere, “ÖSYM Başkanı’ndan yanlış hesap istifası” başlığını attı ve “Üniversite yerleştirme sonuçlarını yanlış hesaplayarak 1499 öğrenciyi mağdur ettiği için tepki çeken ÖSYM Başkanı Ömer Demir istifa etti” dedi.

Akşam gazetesi habere ön sayfasının altında, “ÖSYM Başkanı istifasını sundu” başlığıyla yer ayırdı ve “Üniversitelere yerleştirmede yaşanan hatanın ardından eleştirilerin odağı olan ÖSYM Başkanı Ömer Demir dün istifa etti” ifadelerini kullandı.

Milliyet sürmanşetindeki habere, “ÖSYM Başkanı istifa etti” başlığını attı.

Vatan gazetesi habere ön sayfasının altında, “Hatalı yerleştirme başkanı sonu oldu” başlığıyla yer verdi. Haberde, “ÖSYM Başkanı Prof. Ömer Demir, ‘LYS’de şaibe yok. Bu yerleştirme, bu kural bu yıl ilk kez yapıldı. Kasıtsız kusur var. Personelin hatası yüzünden ÖSYM’nin tartışılmasını istemem’ dedi, görevi bıraktı” ifadeleri yer aldı.

Hürriyet birinci sayfasının altında yer ayırdığı haber için, “ÖSYM Başkanı istifa etti” başlığını kullandı ve “LYS puanlarının hesaplanmasında, yerleştirmelerde ve sorularda yaşanan hatalar sonrası ÖSYM Başkanı Prof. Ömer Demir istifa etti” dedi. 

“Gençler kaçıyor”

Cumhuriyet gazetesi manşetinde, “Gençler kaçıyor” başlıklı habere yer verdi. Haberde, “Türkiye’de laik, bilimsel ve kaliteli eğitimin giderek yok olması, gençlerin gelecek kaygısıyla yurtdışına yönelmesine neden oluyor. Bu yıl liseden mezun olup üniversite eğitimi için yurtdışına gitmek isteyen gençlerin oranı geçen yıla oranla yüzde 30 arttı. Kanada ve Almanya üniversite öğrenimi için en çok tercih edilen ülkeler. Kanada’ya önceki yıllarda ortalama 100 Türk öğrenci başvururken, bu yıl 800’e çıktı. Alman üniversitelerine başvuru sayısı da üçe katlandı. Yüksek puanlarla girilen Fransız okullarındaki her iki öğrenciden biri, Robert Kolej mezunlarının da yaklaşık yarısı yurtdışındaki üniversitelere başvurdu” ifadeleri yer aldı.

Gazete ön sayfasının altındaki, “İncelemeden karar” başlıklı haberinde ise, “Anayasa Mahkemesi haksız tutuklama gerekçesiyle bireysel başvuru yapan polis müdürüne, OHAL döneminde kamu görevinden ihraç edilenler için kurulan OHAL Komisyonu’nu adres göstererek başvuruyu reddetti. Karardaki başvuru ile hiç ilgisi olmayan ayrıntılar, AYM’nin başvuruyu okumadan karar verdiği şüphesini gündeme getirdi. AYM’nin açıkça maddi bir hata yaptığını söyleyen avukat Aydın Erdoğan, dosyayı AİHM’e taşıyacak” ifadelerine yer verdi. 
 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design