Anasayfa / Medya izleme / “AKP Erdoğan’ın siyasi tutsağı”

29 Ağustos

“AKP Erdoğan’ın siyasi tutsağı”

Günün dikkat çeken haberleri Cumhuriyet gazetesinde yer aldı.

 

Cumhuriyet gazetesi manşetinde, “AKP Erdoğan’ın siyasi tutsağı” başlıklı habere yer verdi. Haberde, “CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örgütüne ilişkin ‘metal yorgunluğu’ eleştirisinin sorulması üzerine şunları söyledi: ‘Bir siyasi parti liderinin kendi örgütünü kötülemesi kadar, ‘beceriksizsiniz’, ‘yoruldunuz’ demesi kadar yanlış bir şey yok.’ Erdoğan’ın kendisini o koltuğa taşıyan AKP örgütünü yok saydığını söyleyen Kılıçdaroğlu, ‘Erdoğan, ben ne yaparsam yapayım, benim tabanım bana oy verir, ister döverim, ister söverim diye düşünüyor. Çünkü onları kendi siyasal tutsakları olarak görüyor’ dedi” ifadeleri kullanıldı. 

Gazete, manşetin altındaki, “Öksüz’ü kim uyardı” başlıklı haberinde ise, “Darbe girişiminin kilit isimlerinden Adil Öksüz’ün kaçışına dair yeni bir skandal daha çıktı. 20 Temmuz’da Öksüz’ün telefonunun yer tespiti kararı alınmasına ve Öksüz’ün telefonunun aynı gün Sakarya Akyazı’da sinyal vermesine rağmen Öksüz kaçmayı başardı. Öksüz’ün o günden sonra telefonunu kapatması birçok soru işaretine neden oldu. Savcılık, karar için neden 20 Temmuz’a kadar bekledi? Aynı gün yaptığı görüşme sonrası Öksüz’e içeriden biri telefonunu kapatmasını mı söyledi, söylediyse bu kişi kim?” ifadelerine yer verdi. 

“Arhavi yaylalarında maden talanı!”

Evrensel gazetesinin manşetinde, “Arhavi yaylalarında maden talanı!” başlıklı haber yer aldı. Haberde, “Maden Teknik Arama Arhavi’nin Eğrisu, Sevahil ve Tuvahit yaylalarında toplam 2 bin 149 hektarlık alanda sondaj yaparak maden arayacak. Proje sahası içerisinde 10 adet 250-750 m arasında değişen derinliklerde sondajların açılması planlanıyor. Uzun zamandır doğası saldırı altında olan Karadeniz’deki son talan planı, Arhavi’nin yaylalarını delik deşik edecek. Yaşananları ‘Yeşil yol’un asıl amacı ortaya çıktı’ diye değerlendiren Arhavi Doğa Koruma Platformu’ndan Sevinç Alçiçek, ‘Projeyi tanıtırken ‘Köylü yaylalara daha rahat ulaşacak’ diyorlardı. Şimdi görüyoruz ki bu yaylaları köylünün ulaşıma açmıyorlar, madencilere açıyorlar. Yeşil Yol, maden şirketlerine her yeri talan etsinler diye yapılmış’ dedi” ifadelerine yer verildi.

“Ölüm çukurları”  

Birgün gazetesi manşetinde, “Ölüm çukurları” başlıklı habere yer verdi: “Eskihisar ve Yeşilbağcılar’ı yutan Yatağan termik Santralı’nın maden sahası Turgut’a dayandı. Turgutlular, şimdi Turgut Yardımlaşma, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği çatısı altında yaşam alanlarını koruma mücadelesi başlattı. Bir yandan iş makineleri çalışıp kömür için alanı kazıyor, diğer yandan arkeologlar tarihi kalıntıların, çocuk mezarlarının bulunduğu antik kenti ortaya çıkarmak için çalışıyor.” 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design