Anasayfa / Medya izleme / “Altepe istifa etti, Gökçek cumartesi”

24 Ekim

“Altepe istifa etti, Gökçek cumartesi”

Belediye başkanlarının istifa haberleri gazetelerde geniş yer buldu.

İstifaları istenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe dün görevinden ayrıldığını açıklarken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek cumartesi günü istifasını vereceğini söyledi.

Cumhuriyet habere manşetinde, “Ankara oyunları” başlığıyla yer verdi ve “Erdoğan’ın istifasını istediği üç isimden biri olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin direnişi sona erdi. AKP’li Altepe, ‘Partimiz ve liderimizle ters düşmeyeceğiz. Bu şartlarda ülkeme hizmet imkanının kalmadığı ortadadır’ sözleriyle istifasını duyurdu. Altepe, yolsuzluk yapmadığını da söyledi. Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek ise Erdoğan’la görüştükten sonra Twitter’dan cumartesi günü istifa edeceğini duyurdu. Gökçek, Saray'a çıkmadan önce torba yasadan ‘Gökçek maddesi’ olarak bilinen ANKA Park ihalesi çıkarıldı. İstifası istenen Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise sessizliğini koruyor” ifadelerini kullandı.

Evrensel gazetesi ön sayfasının altındaki habere, “Altepe’den göndermeli istifa” başlığını attı ve “‘Metal yorgunluğu’ denilerek AKP’li belediye başkanları hakkında başlatılan tasfiye operasyonunda gözlerin çevrildiği Bursa belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti. ‘Liderimizle ters düşmeyeceğiz’ diyerek istifa açıklaması yapan Altepe’nin ‘Yolsuzluk, tembellik istismarla hiç suçlanmadık’ ifadelerini kullanması ise dikkat çekti” dedi.

Sözcü gazetesi manşetten verdiği habere, “Kendini öve öve istifa etti” başlığını attı ve “Bursa belediye Başkanı Recep Altepe, ‘Alnımız ak, başımız dik’ dedi ve istifa etti. Melih Gökçek de cumartesi günü görevi bırakacağını açıkladı” dedi.

Sabah gazetesi manşetin yanında yer ayırdığı haber için, “Altepe istifa etti, Gökçek cumartesi açıklayacak” başlığını kullandı ve “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın parti içi değişim süreciyle ilgili olarak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti. Altepe, ‘Partimiz ve liderimizle ters düşmeyeceğiz’ dedi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de cumartesi günü istifa edeceğini açıkladı” ifadelerine yer verdi.
Yeni Şafak, “İkisi de bıraktı” başlığıyla sürmanşetinden verdiği haberde, “AK Parti’de istifası istenen isimlerden biri olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek cumartesi günü görevi bırakacağını açıkladı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de dün bir basın açıklaması ile istifasını duyurdu” ifadelerini kullandı.

Star gazetesi sürmanşetindeki habere, “Altepe istifa etti, Gökçek cumartesi” başlığını attı. Haberde, “İstifası istenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ‘Liderimizin yanındayız’ diyerek görevinden ayrıldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek ise 28 Ekim’de bırakacağını duyurdu” ifadeleri yer aldı.

Akşam gazetesi manşetin altında yer ayırdığı haber için, “Altepe istifa etti, Gökçek cumartesi” başlığını kullandı ve “AK Parti’de istifası istenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe görevinden ayrıldı. Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görülen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de cumartesi istifa edeceğini açıkladı” ifadelerine yer verdi.

Hürriyet ön sayfasının altındaki habere, “Gökçek cumartesi istifa edecek” başlığını attı ve “Melih Gökçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir araya geldikten sonra her zamanki gibi Twitter’dan açıklama yaptı. Gökçek, ‘Cumartesi belediye meclisini toplayacak ve arkadaşlara veda edip, istifamı vereceğim’ tweet’ini attı. Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe de istifasını açıklayarak, ‘Partimiz ve liderimizle ters düşmeyeceğiz, çatışmayacağız, hasar da vermeyeceğiz. Bu şartlarda Bursamıza hizmet imkanının kalmadığı ortadadır’ dedi” ifadelerine yer verdi.   

“Vatandaş umudu kesti”

Evrensel gazetesi manşetinde, “Vatandaş umudu kesti” başlıklı habere yer verdi. Haberde, “Türkiye İstatistik Kurumu tüketici güven endeksini açıkladı, vatandaşların gelecekten umudunu kestiği görüldü. Önümüzdeki 1 yıl içinde ülke ekonomisinin daha iyi olacağına, işsizliğin azalacağına, enflasyonun düşeceğine dair inanç oldukça zayıf. Genel ekonomiye dair umutsuzluğun yanı sıra aileler, kendi maddi durumlarının da düzeleceği inancı taşımıyor. Tasarruf edebileceğini düşünener ‘yok’ denecek kadar az! Veriler tüketimin azalacağının, ekonomik büyümenin yavaşlayacağının habercisi” ifadeleri yer aldı. 
 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design