Anasayfa / Medya izleme / “‘Tehdit ve baskılar aileme kadar ulaştı’”

31 Ekim

“‘Tehdit ve baskılar aileme kadar ulaştı’”

Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un zehir zemberek istifası, yandaş gazetelerde sansürlenerek yer bulabildi.

Erdoğan tarafından istifası istenen Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Aileme varan tehditler ve baskılar var” diyerek istifa ettiği açıkladı.
Cumhuriyet habere manşetin altında, “‘Tehdit ve baskılar aileme kadar ulaştı’” başlığıyla yer verdi ve “Saray’ın istifa baskısına boyun eğen Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur, kameraların karşısında ağlayarak istifa etti. AKP’den de istifa ettiğini duyuran Uğur, ‘Yolsuzluğum yok, FETÖ yok. Aileme, evime kadar ulaşan baskılar ve tehdide varan müdahaleler var’ dedi. Hükümete ve AKP’ye sitem eden Uğur, sözlerini şöyle bitirdi: Partide siyaset yapma imkanımız maalesef ortadan kaldırılmıştır. Veda da var, vefa da var. Şimdi bütün varlığımla külli iradeye teslim olarak cüzi irademle milletime vefa gösteriyorum. Kırgın fakat huzurluyum.’” İfadelerini kullandı.   

Evrensel gazetesi sürmanşetindeki habere, “İstifa etmesi için ailesini tehdit etmişler” başlığını attı ve “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile istifaya zorlanan AKP’li Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur istifa etmesi için ailesinin tehdit edildiğini öne sürdü. Uğur, hem AKP’den hem de belediye başkanlığından istifa etti. Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Uğur’un tehdit iddiaları karşısında ‘Varsa yargıya taşısın’ dedi” ifadelerine yer verdi.

Birgün gazetesi manşetindeki haber için, “‘Ailemle tehdit edildim’ itirafı” başlığını kullandı. Haberde, “Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı hem AKP’den hem de belediye başkanlığı görevinden istifa etti. Uğur giderayak öyle itiraflarda bulundu ki siyaset açısından utanç vesikası oldu. Uğur açıklaması sırasında gözyaşlarını tutamayarak, tehdit aldığını söyledi: ‘Yolsuzluğunuz yok, usulsüzlüğünüz yok, başarısızlığınız yok. FETÖ bağlantınız yok ama ailenize ve evinize kadar ulaşan tehditler var’” ifadeleri yer aldı. 

Sözcü gazetesi manşetten verdiği habere, “‘Tehdit ediliyorum’ dedi, ağlayıp gitti” başlığını attı: “Günlerdir istifası beklenen AKP’li başkan Ahmet Edip Uğur, dün zehir zemberek sözlerle partisinden ve görevinden ayrıldı. İşte sözleri: ‘Yolsuzluğunuz yok, usulsüzlüğünüz yok, başarısızlığınız yok. FETÖ bağlantınız yok ama ailenize ve evinize kadar ulaşan tehditler, katlanacak bir durumun ötesine geçti. Neticede göreve devam etme imkanı bizler için ortadan kaldırılmıştır. Metal yorgunluğunun adı, AK Parti’de otofajiye dönüşmektedir.”

Yeni Şafak habere ön sayfasının altında, “Uğur da istifa etti” başlığıyla yer verdi ve “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istifasını istediği isimlerden biri olan Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur da görevini bıraktı. Uğur, ‘Partime ve başkanlık görevime burada veda ediyorum. İnancım ve itikadım gereği olanda hayır vardır’ ifadelerini kullandı” dedi.

Star gazetesi birinci sayfasının altındaki habere, “Uğur’dan çifte istifa” başlığını attı ve “İstifası istenen Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur hem AK Parti’den hem de başkanlık görevinden ayrıldığını açıkladı” ifadelerini kullandı.

Akşam gazetesi ön sayfasının altında yer ayırdığı habere, “6’ncı başkan da ‘gidiyorum’ dedi” başlığını attı ve “İstanbul, Düzce, Niğde, Ankara ve Bursa’nın ardından istifa etmesi beklenen son başkan da dün kararını açıkladı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, görevinden ve AK Parti’den istifa etti” ifadelerine yer verdi. 

Hürriyet, “Hem partiyi hem koltuğu bıraktı” başlığıyla birinci sayfasının altında yer verdiği haberde, “Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, hem AK Parti’den hem de görevinden dün şu sözlerle istifasını açıkladı: ‘Yolsuzluğunuz yok, usulsüzlüğünüz yok, başarısızlığınız yok. FETÖ bağlantınız yok ama ailenize ve evinize kadar ulaşan tehditler, müdahaleler var. Dolayısıyla AK Parti’de siyaset imkanımız ortadan kaldırılmıştır’” dedi.

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design