Anasayfa / Medya izleme / “Hukuksuz, tutarsız”

02 Kasım

“Hukuksuz, tutarsız”

Yandaş gazeteler, her tutuklamada olduğu gibi Osman Kavala için de ipe sapa gelmez iddialarda bulundu.13 gündür gözaltında tutulan işadamı Osman Kavala, “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçlamasıyla tutulandı.

Cumhuriyet gazetesi manşetten verdiği habere, “Hukuksuz, tutarsız” başlığını attı ve “Osman Kavala, 13 günlük gözaltından sonra önceki gece yarısı adliyeye götürüldü. Nöbetçi mahkeme, Kavala’yı sabaha karşı tutukladı. Gerekçe: ‘Bütün terör örgütlerinin katıldığı Gezi olaylarının yöneticisi ve organizatörü’ olmak” ifadelerine yer verdi.

Evrensel gazetesi haberi manşetin yanından, “Kavala’nın tutuklanması hukuksuzluk” başlığıyla anonsladı.

Birgün gazetesi habere manşetin altında, “Osman Kavala tutuklandı” başlığıyla yer verdi ve “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü ’17-25 Aralık’ soruşturmaları ile 15 Temmuz Darbe Girişimi’ne ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alındığı belirtilen Osman Kavala tutuklandı. Soruşturmayı yürüten savcılık tarafından sorgulanan Osman Kavala, ‘Hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs’ ile suçlandı” ifadelerini kullandı.

Sabah gazetesi haberi manşetin yanından, “Osman Kavala darbe teşebbüsünden tutuklandı” başlığıyla anonsladı.

Yeni Şafak manşetin altında yer ayırdığı habere, “Gezi’nin finansörü” başlığını attı ve “Derin ilişkileriyle bilinen işadamı Osman Kavala, ‘anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs’ suçlamasıyla tutuklandı. İstanbul Başsavcılığı, Kavala’nın 2013’teki Gezi olaylarına katılanlara para verdiğine dair telefon kayıtları tespit etti. Kavala, 15-16 Temmuz 2016’da Büyükada’daki darbe toplantılarına katılan eski CIA danışmanı Henri Barkey ile olağanın üstünde irtibat kurdu. İki isim Gezi olayları sırasında da yoğun dirsek temasında bulundu” ifadelerine yer verdi.

Star gazetesi habere manşetin altında, “Her örgütte Kavala izi” başlığıyla yer verdi ve “‘Kızıl Soros’ Osman Kavala’yla ilgili savcılık şok belgelere ulaştı. Gezi ve 15 Temmuz’un planlayıcılarından olduğu iddiasıyla tutuklanan Kavala’nın FETÖ, PKK, DHKP-C ve MLKP örgütleri ile bağlantısı tespit edildi” dedi.
Akşam gazetesi manşetin altındaki habere, “İstanbul-Berlin ihanet hattı” başlığını attı ve “‘Darbeye teşebbüs ve anayasayı ihlal’ gibi suçlardan tutuklanan Osman Kavala’nın, mayısta Almanya’nın başkenti Berlin’de Can Dündar ile buluştuğu belirlendi” ifadelerin kullandı.

Hürriyet manşetin altında yer ayırdığı habere, “Osman Kavala tutuklandı” başlığını attı. Haberde, “18 Ekim’de gözaltına alınan işadamı Osman Kavala, dün sabaha karşı İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce ‘Anayasal düzeni değiştirmeye ve hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs’ suçlarından tutuklandı” ifadeleri yer aldı.

“İstifa operasyonu bakanlara uzanacak”

Birgün gazetesi manşetinde, “İstifa operasyonu bakanlara uzanacak” başlıklı habere yer verdi. Haberde, “Başkanlar operasyonunda sırada İstanbul’un üç büyük ilçesi ile yedi büyük kent var. Kulislerde Meclis Başkanlığı seçimiyle paralel operasyonun kabineye uzanacağı dillendiriliyor. Kabine dışı kalacağı iddia edilenler arasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile kadın bakanlar Fatma Betül Sayan Kaya ile Jülide Sarıeroğlu’nun isimleri de sayılıyor” ifadeleri yer aldı. 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design