Anasayfa / Medya izleme / “İktidar ‘Öldürün, arkanızda biz varız’ diyor”

27 Aralık

“İktidar ‘Öldürün, arkanızda biz varız’ diyor”

Günün dikkat çeken haberi Sözcü gazetesinin manşetindeydi.Birgün gazetesinin manşetinde, “Ne dedikleri belli değil” başlıklı haber yer aldı. Haberde, “Paramiliter güçlere yargı dokunulmazlığı getiren KHK maddesine dair tartışmalar sürerken, yasanın ‘gayet açık’ olduğunu savunan AKP’lilerin arasındaki çelişkiler de devam ediyor. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, düzenlemenin sadece darbe girişimi günü ve ertesi gün olan 15 ile 16 Temmuz 2016’yı kapsadığını savunurken, AKP’nin ‘anayasa hukukçusu’ Burhan Kuzu ise düzenlemenin geleceği de kapsadığını söyledi. Başbakan Yardımcıları Mahir Ünal ve Cevdet Yılmaz da önceki gün birbiriyle çelişmişti. Bu arada yeni KHK’ye CHP’den tepki üstüne tepki geliyor. ‘Herkesi terörist ilan edebilecek bir KHK’dir’ diyen CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ile ‘hukuk devletinin idamı’ olduğunu savunan Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, faşizm göndermesi yaparak Hitler ve Mussolini’yi hatırlattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise KHK’ler hakkında, 15 Temmuz’dan sonra Saray’da Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Bahçeli’yle yaptığı görüşmeyi ve verilen ‘sözleri’ anımsattı” ifadeleri kullanıldı.

Evrensel gazetesi ise sürmanşetindeki, “İktidar ‘Öldürün, arkanızda biz varız’ diyor” başlıklı haberinde, “696 sayılı KHK’nin 121. maddesinde yer alan ‘yargı zırhı’na tepki devam ediyor. CHp Grup Başkan Vekili Engin Özkoç bu maddeyi ‘İçişleri Bakanlığı eliyle yarattıkları militarize güçler, dernekler ve mensuplarına artık yeri ve zamanı geldiği zaman silah kullanabilirsiniz, adam öldürebilirsiniz, arkanızda biz varız demektir’ şeklinde yorumladı” ifadelerine yer verdi.

“Susturamazsınız”

Cumhuriyet gazetesi manşetinde, “Susturamazsınız” başlıklı habere yer verdi. Haberde, “Cumhuriyet’i susturma operasyonunda tutuklanan muhabirimiz Ahmet Şık’ın önceki günkü duruşmada sözlerinin kesilip mahkemeden atılmasına tepkiler sürüyor. Aralarında Cumhuriyet’in de bulunduğu birçok internet sitesi, Şık’ın mahkemede yaptırılmayan konuşmasının tam metnini yayımladı. Şık’ın söylemesine izin verilmeyen sözleri, rekor sayıda paylaşıldı ve milyonlarca kişi tarafından okundu” ifadeleri yer aldı.

“Feto ile fotoğrafı olan terfi ediyor”

Sözcü gazetesi manşetinde, “Feto ile fotoğrafı olan terfi ediyor” başlıklı habere yer verdi. Haberde, “Pensilvanya’da Fetullah Gülen’le görüşen AKP’li vekillerden biri olan Adem Tatlı, Tarım Bakanlığı’nda genel müdür oldu. AKP Giresun eski Milletvekili Adem Tatlı’nın da aralarında olduğu 12 milletvekili, 2012’de terörist başı Feto’yu Amerika’da ziyaret etmişti. Tatlı, Tarım Bakanlığı’na bağlı, Tarım Kredi’nin iştiraklerinden biri olan TAREKS Hayvancılık Genel Müdürlüğü’ne atandı. Tatlı geçen Cuma günü işbaşı yaptı. Bu ona adeta bir ödül oldu” ifadeleri kullanıldı. 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design