Anasayfa / Medya izleme / “Seçilmişler hedefte”

05 Ocak

“Seçilmişler hedefte”

CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınması gazetelerin manşetinde geniş yer buldu


CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar hükümet tarafından görevden uzaklaştırıldı. HDP’li İdris Baluken’e ise 16 yıl hapis cezası verildi.

Cumhuriyet habere manşetinde, “Seçilmişler hedefte” başlığıyla yer verdi ve “Hükümet, CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı’nın ardından Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve iki belediye meclis üyesini görevden uzaklaştırdı. İçişleri Bakanlığı Hazinedar hakkındaki mal varlığı ve FETÖ soruşturmalarını gerekçe gösterdi. HDP Milletvekili İdris Baluken, parti etkinliklerindeki konuşmaları nedeniyle ‘terör örgütüne üye olmak’, ‘Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet’ten 16 yıl 8 ay 10 gün ceza aldı. HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay, ‘Hukuk katledildi’ dedi” ifadelerini kullandı. 

Evrensel gazetesi sürmanşetindeki habere, “Halkın iradesine darbe” başlığını attı ve “Çözüm Süreci’nin bittiğinin ilan edilmesiyle birlikte hedef tahtasına konulan Meclis’in 3. partisi HDP’nin Grup Başkanvekili ve Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken’in ‘örgüt üyeliği’ iddiasıyla 14 aydır tutuklu yargılandığı davanın 7. duruşması dün Diyarbakır’da görüldü. Baluken’e 16 yıl 8 ay hapis cezası verildi. DBP Eş Genel Başkanı Sabahat Tuncel de 2 yıl 3 ay hapse mahkum edildi. İçişleri Bakanlığı, CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi’den sonra Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar’ı ve CHP’li 2 meclis üyesini de ‘FETÖ, usulsüzlük, görevi kötüye kullanma’ gibi suçlamalarla görevden uzaklaştırdı. Akşam gazetesi dün ‘FETÖ’nün Hazinedar’ı’ manşetiyle operasyonun sinyalini vermişti” dedi. 

Birgün gazetesi manşetindeki haber için, “Ataşehir’in ardından bu kez de Beşiktaş!” başlığını kullandı ve “CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, iki belediye meclis üyesiyle birlikte İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, ‘İktidar, CHP’ye belediyeler vasıtasıyla sopa göstermeye çalışıyor’ dedi” ifadelerine yer verdi.

HDP’li İdris Baluken’e verilen hapis cezası gazetenin ön sayfasının altında, “Baluken’e 16 yıl 8 ay hapis cezası” başlığıyla yer aldı: “HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken tutuklu yargılandığı davada ‘Toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet’ ve ‘Terör örgütü propagandası yapmak’ suçlarından 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılırken ‘Devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozmak’ suçundan beraat etti.”

Sözcü gazetesi manşetten verdiği habere, “Beşiktaş Belediye Başkanı görevden uzaklaştırıldı” başlığını attı ve “CHP’li Battal İlgezdi’nin İstanbul Ataşehir Belediye Başkanlığı’ndan alınmasının ardından dün de Murat Hazinedar görevden alındı. Yurtdışı yasağı konuldu” dedi.

Yeni Şafak habere birinci sayfasının altından, “FETÖ ve rüşvetten azil” başlığını attı ve “CHP’ye, İstanbul’daki en önemli belediyelerinden biri olan Beşiktaş’ta şok. İçişleri Bakanlığı, FETÖ üyeliği ve işadamlarından rüşvet suçlamasıyla hakkında soruşturmalar devam eden Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ı görevden aldı” ifadelerine yer verdi.

Star gazetesi manşetin altındaki habere, “CHP’li Hazinedar görevden alındı” başlığını attı. Haberde, “İçişleri Bakanlığı, CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ı, hakkında yürütülen FETÖ ve yolsuzluk soruşturmaları nedeniyle görevden aldı” dedi.

Akşam gazetesi habere sürmanşetinde, “FETÖ ‘Hazinedar’ı gitti” başlığıyla yer verdi: “Akşam’ın ipliğini pazara çıkardığı Beşiktaş Belediye Başkanı CHP’li Murat Hazinedar görevden alındı.”

Hürriyet manşetin altındaki habere, “Hazinedar da görevden alındı” başlığını attı ve “İçişleri Bakanlığı, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile iki meclis üyesini haklarındaki soruşturmaları gerekçe göstererek görevden uzaklaştırdı” dedi.
 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design