Anasayfa / Medya izleme / “Kılıçdaroğlu’nun denge listesi”

05 Şubat

“Kılıçdaroğlu’nun denge listesi”

CHP’deki Parti Meclisi seçimleri gazetelerde geniş yer buldu.


Cumhuriyet manşetindeki habere, “Kılıçdaroğlu’nun denge listesi” başlığını attı ve “CHP’de ‘asıl yarış’ beklendiği gibi Parti Meclisi listesinde oldu. Geçmiş yıllarda merkez sağdan isimlere yer vermesi sebebiyle ‘parti sağa kayıyor’ eleştirileri ile karşılaşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, parti içi dengenin korunduğunu, sol gelenekten gelen isimlerin de yer aldığı listeyle delege karşısına çıktı. Kılıçdaroğlu’nun listesinde kendisine karşı çıkan Selin Sayek Böke, Muharrem İnce’nin listesinde yer alan Gamze İlgezdi’nin yanı sıra Mehmet Bekaroğlu, Sezgin Tanrıkulu gibi isimler de var. Listenin tümü seçilirse CHP’nin rotasını çizecek olan PM’nin yarısı yenilenmiş olacak” dedi.    

Birgün gazetesi habere manşetin altında, “Bol ‘anahtar’lı PM seçimi” başlığıyla yer verdi ve “CHP 36. Olağan Kurultay’ında 60 kişilik PM için delegeler sandık başına gitti. Salonda Kılıçdaroğlu, İnce ve ‘Sol Cesaret’ gruplarının listeleri dağıtıldı” ifadelerini kullandı.

Sözcü gazetesi manşetin üstünde yer ayırdığı habere, “Kendi partinizin delegesinden imza alıp oy alamıyorsanız milletten nasıl oy alacaksınız” başlığını attı ve “163 delegenin imzasıyla aday olup 447 oy alan İnce, 1082 imzayla aday olup 790 oyla seçilen Kılıçdaroğlu’na çıkıştı” dedi.

Yeni Şafak manşetin yanındaki haber için, “Aday gösterip oy vermediler” başlığını kullandı. Haberde, “CHP Genel Başkanlığı’na 5’inci kez seçilen Kılıçdaroğlu delege şoku yaşadı. Bin 81 delegenin imzası ile genel başkanlığa aday gösterilen Kılıçdaroğlu, 790 oy alabildi. 291 delege kendisine oy vermedi. A Takımı ise çizik yedi. Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran ile Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır anahtar listede olmadıklarını görünce Parti Meclisi adaylığından çekildiler” ifadeleri yer aldı. 

Star gazetesi habere manşetin altında, “Kılıçdaroğlu’na ince mesaj: Milletten nasıl oy alacaksın” başlığıyla yer ayırdı: “CHP Kongresi’nde tüm engellemelere rağmen 447 delegenin oyunu almayı başaran Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle yüklendi: Kendi partinizin delegesinden imza alıp oy alamıyorsanız, milletten nasıl alacaksınız. Partide korku düzeni kurdun.”

Akşam gazetesi manşetindeki habere, “Kılıçdaroğlu adaleti!” başlığını attı ve “Akşam’ın günler önce yazdığı delegeler tehdit ediliyor iddiası, Kurultay’da doğrulandı! 1130 delegenin aday gösterdiği Kılıçdaroğlu, ancak 790 oy alabildi” dedi.

Hürriyet gazetesi ön sayfasının altında, “‘İnce’ hesaplar Temmuz’a kaldı” başlığıyla verdiği haberde, “CHP’de, her ne kadar Kılıçdaroğlu yeniden başkan seçilse de rakibi Muharrem İnce’nin aldığı 447 oy genel başkanlık iddiasının süreceğinin işareti olarak görülüyor” ifadelerini kullandı.
 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design