Anasayfa / Medya izleme / “Tükel: Barışı savunuyoruz”

06 Şubat

“Tükel: Barışı savunuyoruz”

Günün dikkat çeken haberi Cumhuriyet gazetesinin manşetinde yer aldı.


“Savaş bir halk sağlığı sorunudur” bildirisi yayımladıkları için gözaltına alınan TTB Merkez Konseyi üyesi 8 hekim serbest bırakıldı.

Cumhuriyet habere manşetin yanında, “Tükel: Barışı savunuyoruz” başlığıyla yer verdi ve “Afrin harekatına ilişkin barış çağrısı yapmaları üzerine gözaltına alınan Türk Tabipler Birliği yöneticisi 8 doktor, adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. TTB Merkez Konseyi Başkanı Raşit Tükel, ‘Her koşulda barışı savunacağız’ dedi” ifadelerini kullandı.

Evrensel gazetesi sürmanşetindeki habere, “TTB yöneticisi 8 hekim serbest” başlığını attı ve “‘Savaş bir halk sağlığı sorunudur’ açıklamasını yaptıkları için bir haftadır gözaltında tutulan Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi üyesi 8 hekim, adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı. Merkez Konseyinin üç üyesi de daha önce serbest bırakılmıştı” ifadelerine yer verdi.

Birgün gazetesi ön sayfasının altında, “Hekimlerimiz serbest” başlığıyla verdiği haberde, “‘Savaş halk sağlığı sorunudur’ bildirisini yayımladıkları için gözaltına alınan TTB Merkez Konsey yöneticileri dün Ankara Adliyesi’ne getirildi. Birçok kişi ve kurum merkez konsey üyelerine destek vermek için adliyede buluştu. Hekimlerin savcılık ifadeleri alındı ve hepsi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı” ifadelerini kullandı.

Hürriyet habere ön sayfasının altında, “Tabipler serbest” başlığıyla yer verdi ve “Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı harekatıyla ilgili yaptıkları açıklama sonrası gözaltına alınan Türk Tabipler Birliği merkez konseyi üyesi 8 kişi serbest bırakıldı. Geçen hafta da üç üye serbest kalmıştı” dedi. 

“İnternete büyük sansür”

Cumhuriyet gazetesinin manşetinde, “İnternete büyük sansür” başlıklı haber yer aldı. Haberde, “Meclis’e sunulan torba yasada şu ana kadarki en büyük sansür paketi yer alıyor. Tasarı yasalaşırsa genellikle muhaliflerin veya işlerinden atılan gazetecilerin kullandığı internet yayıncılığı ağır denetime girecek. İnternetteki sesli ve görüntülü yayınlat RTÜK’çe denetlenebilecek ve mahkemelerce engellenebilecek. İnternet yayıncılığında da televizyonlar gibi yüklü miktarda ücretle lisans alınacak. Lisans için ayrıca MİT ve Emniyet’in güvenlik soruşturmasından geçmek gerekecek. Bu hamle, seçim öncesi muhalefetin alternatif mecralardaki sesini kısmak olarak yorumlanıyor” ifadeleri kullanıldı.

Evrensel gazetesi ise habere sürmanşetinde, “Adnan Hoca bahanesiyle internete sansür” başlığıyla yer verdi ve “Sosyal medya paylaşımları nedeniyle yapılan gözaltı operasyonları ve internet sitelerine getirilen erişim engelleri devam ederken RTÜK’ün CHP’li Üyesi İlhan Taşçı internete daha kapsamlı bir sansürün yolda olduğunu söyledi. Taşçı, Meclis’e sevk edilen torba yasa ile internete A9 kılıfıyla sansür uygulaması getirilmek istendiğini belirtti” ifadelerine yer verdi. 

“Barış diyen 573 kişi gözaltına alındı”

Evrensel gazetesi manşetinde, “Barış diyen 573 kişi gözaltına alındı” başlıklı habere yer verdi. Haberde, “Afrin operasyonuna karşı barış talebini savunan 573 kişi gözaltına alındı. Bilançoyu açıklayan İçişleri Bakanlığı, gözaltına alınanların 449’unun sosyal medya paylaşımları, 124 kişinin de protesto eylemlerine katıldığı için gözaltına alındığını duyurdu” ifadeleri yer aldı.
 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design