Anasayfa / Medya izleme / “Adaletin iki yüzü”

21 Şubat

“Adaletin iki yüzü”

Günün dikkat çeken haberi Cumhuriyet gazetesinin manşetinde yer aldı.

Cumhuriyet gazetesi manşetinde, “Adaletin iki yüzü” başlıklı habere yer verdi. “Sosyal medya paylaşımlarının tutuklama nedeni olduğu ülkede IŞİD’lilere hoşgörü gösteriliyor” üst başlığıyla verilen haberde, “Kırmızı bültenle aranan Ankara Gar Katliamı sanığı IŞİD emiri Nusret Yılmaz, iki kez yasal yollardan Gürcistan’a geçti. Gürcistan Yılmaz’ı ‘aranıyor’ diye iki defa Türkiye’ye iade etti. İkisinde de gözaltına dahi alınmadı. Başına 1 milyon TL ödül konan Yılmaz’ın şimdi nerede olduğu bilinmiyor. Diyarbakır’da 22 Aralık’ta yakalanan, IŞİD’in bombacısı olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan Suriyeli Afra Şaar, ilk duruşmada tahliye edildi. 12 Eylül sonrasında 19 yıl 7 ay cezaevinde yatan Celalettin Can’ın da aralarında olduğu 16 kişi tutuklandı. Otobüste cep telefonundan haber okuyan Aktaş ‘muhbir vatandaş’ ihbarıyla, Halkevleri yöneticisi Meriç sosyal medya paylaşımları, akademisyen Başçetin ise Nuriye-Semih Başçetin ise Nuriye-Semih paylaşımları nedeniyle tutuklanarak cezaevine gönderildi” ifadeleri kullanıldı.

Gazete manşetin altındaki, “Şaibe resmileşiyor” başlıklı haberinde ise, “AKP ve MHP’nin TBMM’ye sunacağı ittifak düzenlemesinin de yer aldığı uyum paketi yasalaşırsa YSK’nin reddettiği sandık taşıma yasal hale gelecek. Sandık alanına girmesi yasak olan güvenlik görevlileri, silahlarıyla sandık konulan yerin kapısına kadar girebilecek. 16 Nisan referandumunun sonuçlarını şaibeli hale getiren mühürsüz oy pusulalarının kullanımı da uyum paketi ile yasal hale getirilecek. Yasa kabul edilirse bundan sonraki tüm seçimlerde mühürsüz oyların geçerli sayılmasına yasal dayanak sağlanacak” ifadelerine yer verdi.   

“İstismarın istismarı”

Evrensel gazetesinin manşetinde, “İstismarın istismarı” başlıklı haber yer aldı. Haberde, “Uygulandığı hiçbir ülkede çocuk istismarının çözümünde işe yaramayan hatta sorunu derinleştiren idam uygulamasını ‘Terör suçlarıyla ilgili bizim açımızdan büyük önem arz ediyor’ diye gündem eden Erdoğan, çocuk istismarı ile ‘zina’ tartışmasını da bir araya getirdi. Bakan Bozdağ ise çocuk istismarında meseleyi 12 yal altına indirgedi. Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü: ‘Çocukları istismarcılarla evlendirmeyi öneren önergenin ruhunu görüyorum bu açıklamalarda. Yargının durdurma kararı aldığı bir uygulamayı, toplumun tepkilerle geri çektirdiği bir önergeyi hayata geçirmeye çalışıyorlar. Kimsenin çocuklarla ilgilendiği yok” ifadeleri kullanıldı. 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design