Anasayfa / Medya izleme / “Müslim Prag’da gözaltında”

26 Şubat

“Müslim Prag’da gözaltında”

Gazetelerin manşetinde, Prag’da gözaltına alınan PYD eski eş başkanı Salih Müslim vardı.


PYD’nin eski eş başkanı Salih Müslim Prag’da gözaltına alındı.

Cumhuriyet ön sayfasının altındaki habere, “Müslim Prag’da gözaltında” başlığını attı ve “Türkiye’nin hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkardığı eski PYD Eşbaşkanı Salih Müslim Çekya’nın başkenti Prag’da gözaltına alındı” dedi.

Evrensel gazetesi haberi birinci sayfasının altından, “Salih Müslim’e gözaltı” başlığıyla anonsladı.

Birgün gazetesi birinci sayfasının altında yer ayırdığı haber için, “PYD lideri Müslim’e Prag’da gözaltı” başlığını kullandı ve “PYD lideri Salih Müslim, Ankara’nın talebi üzerine kırmızı bültenle arandığı Prag’da gözaltına alındı. Türkiye iade işlemleri için hemen harekete geçti” ifadelerine yer verdi.

Sözcü habere manşetin üstünde, “PYD’nin elebaşı Müslim yakalandı” başlığıyla yer verdi ve “Terör örgütü PKK/PYD’nin kırmızı bültenle aranan eski lideri Salih Müslim, Prag’da yakalandı. Erdoğan, ‘İnşallah teslim ederler’ derken, Başbakan Yardımcısı Bozdağ, ‘İadesini isteyeceğiz’ açıklaması yaptı” ifadelerini kullandı.

Sabah gazetesi haberi manşetin altından, “Türkiye istedi, Çekya Salih Müslüm’ü yakaladı” başlığıyla anonsladı.

Yeni Şafak manşetindeki habere, “Türkiye’ye teslim edin” başlığını attı ve “Afrin’de 2 binden fazla PKK/PYD’li teröristi etkisiz hale getiren Türkiye, terörle mücadeleyi Avrupa’da da sürdürüyor. Suriye’de birçok kenti işgal edip, on binlerce kişiyi katleden PYD’nin elebaşı Salih Müslim, Türkiye’nin talebi üzerine Çekya’da yakalandı. 4 milyon lira ödülle aranan Müslim’in iade edilmesi bekleniyor” dedi.

Star gazetesi habere manşetinde, “Teröristbaşı gözaltında” başlığıyla yer verdi ve “Kırmızı bültenle aranan terör örgütü PYD’nin eski eş başkanı Salih Müslim, Çekya’da MİT ve Interpol’ün ortak operasyonuyla yakalandı” ifadelerini kullandı.

Akşam gazetesi, “Yatağında paketlendi” başlığıyla manşetten verdiği haberde, “Terör örgütü PYD’nin eski eş başkanı Salih Müslim, Türkiye’nin talebi üzerine Prag’da kaldığı otelde, gece 02:35’te gözaltına alındı” ifadelerine yer verdi.

Hürriyet manşetten verdiği habere, “Prag’da operasyon” başlığını attı ve “Türkiye’nin Interpol’den ‘kırmızı bülten’ çıkarılmasını talep ettiği PKK’nın Suriye uzantısı PYD’nin eski eşbaşkanı Salih Müslim Prag’da gözaltına alındı” dedi.

“Korktukça zulmü artıyor”

Cumhuriyet gazetesi manşetinde, “Korktukça zulmü artıyor” başlıklı habere yer verdi. Haberde, “CHP’nin İstanbul İl Başkanı seçildiği andan itibaren iktidarın ve özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedefi haline gelen Canan Kaftancıoğlu, bir yandan kendisine yönelik tehditlerle boğuşuyor, bir yandan da İstanbul’u yeniden CHP’ye kazandırmak için çalışıyor. Kaftancıoğlu’nun seçmene bir sözü var: Sandığa giren oy, girdiği gibi çıkacak. Başka yolu yok. AKP’nin bir korku iklimi yarattığını söyleyen Kaftancıoğlu, ‘Tarih boyunca hep görülen bir gerçektir: En çok zalimler korkar. Korktukça da zulümleri artar. Biz tüm baskıya rağmen korkmadığımızı göstererek, asıl korkanların korkularıyla yüzleşmelerini sağlamak ve hep birlikte cesareti ve umudu artırmak zorundayız’ diyor” ifadeleri yer aldı.  

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design