Anasayfa / Medya izleme / “Yurt faciasında skandal rapor”

27 Şubat

“Yurt faciasında skandal rapor”

Günün öne çıkan haberi Evrensel gazetesinin manşetindeydi.


Evrensel gazetesinin manşetinde, “Yurt faciasında skandal rapor” başlıklı haber yer aldı. Haberde, “Aladağ’da 11’i çocuk, 12 kişinin öldüğü yurt faciasına ilişkin davanın beşinci duruşmasına sunulan bilirkişi raporunda skandal ifadeler yer aldı. Raporda, olay ‘iş kazası’, yaşamını yitiren Yurt Eğitmeni Fatma Canatan ise misafir olarak gösterildi. Avukatlar, ‘’Çocuklar işçi değil. Bu utanca ortak olmayalım. Bilirkişi heyeti olmuş olabilir ama biz olmayalım’ dedi. Mahkeme, raporun yenilenmesine karar verirken skandal rapora dayanarak verdiği tahliye kararlarını ise bozmadı” ifadelerine yer verildi.

“Hedefleri adil ve özgür seçimi imkansız kılmak”

Birgün gazetesi manşetinde, “Hedefleri adil ve özgür seçimi imkansız kılmak” başlıklı habere yer verdi. Haberde, “AKP ve MHP’nin ortaklığıyla hazırlanan ittifak paketinin bugün Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmesi bekleniyor. Muhalefet tarafından eleştirilen paket; seçim güvenliğini ortadan kaldırdığı gibi, iktidar partisine yarayacak düzenlemelerle dolu. CHP’nin son kurultayında Parti Meclisi’ne seçilen, ardından Kılıçdaroğlu tarafından Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen Prof. Dr. Fethi Açıkel, paketi ve gündemi değerlendirdi. Referandum sürecinin Erdoğan ve AKP’nin ‘toplumu kutuplaştırma, muhalefeti gettolaştırma’ politikalarından istediği sonucu elde edemediğini ortaya koyduğunu belirten Açıkel, ‘Seçim Kanunu’nda ve YSK’nin işleyişinde yapılan düzenlemeler, iktidarın artık sadece kutuplaştırarak yönetemediğini, OHAL koşullarına ilave olarak özgür ve adil seçimleri imkansız kılabilecek düzenlemeleri yapabileceğine işaret ediyor’ diyor” ifadeleri kullanıldı.

“Hekime OHAL zulmü”

Cumhuriyet gazetesinin manşetindeki, “Hekime OHAL zulmü” başlıklı haberde, “Tıp fakültesinden mezun olduktan sonra devlet hastanelerinde kadro gösterilerek atama bekleyen yüzlerce hekim, ‘güvenlik soruşturması’na takıldı. Hekimler mesleklerini neden yapamadıklarının yanıtını da öğrenemedi. Soru önergeleri ve meslek örgütlerinin talebine rağmen atanamayan hekim sayısı açıklanmıyor. ‘Atanamayan’ hekimler ya düşük ücretle özel sağlık kurumlarında çalışıyor ya da yurtdışına çıkıyor. MİT raporuyla bir başka hastaneye atanması engellenen 10 yıllık bir hekim, ‘Atanamayan arkadaşların yüzde 90’ı sol kesimden’ diyerek güvenlik soruşturmalarının politik yanına dikkat çekiyor” ifadeleri yer aldı.
 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design