Anasayfa / Medya izleme / “İttifakı şeker bozdu”

01 Mart

“İttifakı şeker bozdu”

Cumhuriyet ve Birgün gazeteleri manşetlerine özelleştirilmesi gündemde olan şeker fabrikalarıyla ilgili tartışmaları taşıdı.Cumhuriyet gazetesi manşetinde, “İttifakı şeker bozdu” başlıklı habere yer verdi. Haberde, “CHP heyeti bir süredir özelleştirilmek istenen şeker fabrikalarının bulunduğu illeri ziyaret ediyor, işçiler ve bölge halkıyla görüşüyor. Heyete MHP, BBP, Saadet Partisi ve İYİ Parti’den destekler geliyor. Heyet başkanı Veli Ağbaba, Anadolu’da büyük bir ‘şeker ittifakı’ kurulduğunu söyledi. Ağbaba, ‘Büyük ortak ve küçük ortak, satışı tezgahlarken Anadolu’nun her yerinden bu ittifaka, bu satışa ‘hayır’ sesi yükseliyor. Anadolu’da şeker ittifakı kuruldu. Yerli ve milli ittifak Afyon’da, Uşak’ta, Alpullu’da, Malatya’da kuruldu. Vatanını seven herkes burada’ diye konuştu” ifadeleri kullanıldı.

“Dinleri imanları para, halk sağlığı bir kenara”

Birgün gazetesinin manşetinde, “Dinleri imanları para, halk sağlığı bir kenara” başlıklı haber yer aldı. Haberde, “İktidarın şeker fabrikalarını özelleştirecek olması sadece ekonomiyi değil, bir o kadar da halk sağlığını vuracak. Ülkenin pancar üretiminden çekilmesi, şeker ihtiyacının tamamen mısırdan yapılan nişasta bazlı şekerlerden karşılamasına neden olacak ve halk Nişasta Bazlı Şeker’e (NBŞ) mahkum edilecek. Genetik yapısına müdahale edilmiş mısırdan üretilen tatlandırıcıların halkın sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri saymakla bitmez. Mısırdan üretilen tatlandırıcıların kanser ve birçok hastalığa yol açtığı bilim çevreleri tarafından da tartışılıyor” ifadelerine yer verildi.

“Kadına tacizden bırakıldı, Erdoğan’a hakaretten tutuklandı”

Evrensel gazetesinin manşetindeki, “Kadına tacizden bırakıldı, Erdoğan’a hakaretten tutuklandı” başlıklı haberde, “Erdoğan Küpeli, 2 yıl boyunca Gülay Mübarek’i taciz ve tehdit etti. Mübarek’in yaşadıklarını sosyal medyadan duyurmasının ardından Küpeli, bu sefer ölümle ve tecavüz etmekle tehdit etti. Bunun üzerine savcılık harekete geçti, Küpeli gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan Küpeli tacizden serbest bırakıldı. Ancak taciz mesajları içerisinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içeren sözler olduğu gerekçesiyle ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan tutuklandı” ifadeleri kullanıldı.

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design