Anasayfa / Medya izleme / Olağanüstü Hâl’de Gazeteciler - 147

28 Mart

Olağanüstü Hâl’de Gazeteciler - 147

Özgürlükçü Demokrasi gazetesine ve gazetenin basıldığı matbaaya gece saatlerinde polis baskını düzenlendi, çalışanlar gözaltına alındı

 
Özgürlükçü Demokrasi gazetesinin İstanbul Beyoğlu ilçesinde bulunan merkez binasına ve gazetenin basımının yapıldığı matbaaya 28 Mart’ın erken saatlerinde özel harekât polisleri tarafından baskın düzenlendi.

Gece saat 00:30 sıralarında yapılan ve saat 03:00’e kadar devam eden baskınlarda binaların arandığı, gazetenin İmtiyaz Sahibi İhsan Yaşar, Gün Matbaası sahibi Kasım Zengin ve matbaa çalışanları Erdoğan Zamur, Kemal Kurt, Musa Kaya, Cemal Tunç, Kemal Daşdöğen, İrfan Karaca ve Mehmet Emin Sumeli’nin gözaltına alındığı bildirildi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca gazetenin PKK ile iltisakı bulunduğu gerekçesiyle başlatılan soruşturma kapsamında aralarında gazete ve matbaa çalışanlarının da bulunduğu 21 kişi gözaltına alındı.

Şüpheliler hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” ve “terör örgütü propagandası yapmak” suçlarından işlem yapılacağı belirtildi. Ayrıca soruşturma kapsamında, savcılığın talebi üzerine Sulh Ceza Hakimliği’nce gazeteye ve matbaaya kayyum atandığı öğrenildi.

Gazetenin editörleri ve basın örgütlerinden temsilciler öğle saatlerinde yaptıkları basın açıklamasında, o ana kadar imtiyaz sahibi Yaşar ve sekiz matbaa çalışanı dahil toplamda dokuz kişinin gözaltına alındığı bilgisini teyit edebildiklerini belirtirken, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile ilgili belirsizliğin altını çizerek, gazeteye kayyum atandığına dair kendilerine yazılı bir tebligatın yapılmadığını ancak gazetenin TMSF eliyle kapatıldığı bilgisinin kendilerine sözlü olarak tebliğ edildiğini aktardılar. Sabah saatlerinde gazeteye TMSF tarafından kayyum atandığı bilgisi gelmiş, ancak gazetecilerin ulaştığı TMSF yetkilileri iddiayı yalanlamışlardı.

Basın açıklamasında ayrıca Özgürlükçü Demokrasi’ye düzenlenen baskın ve ardından gazetenin kapatılmasının önceki hafta Doğan Medya Grubu’nun Demirören Grubu’na satışıyla “dolaylı olarak hükümetin eline geçmesinden çok kısa bir süre sonra” gerçekleştiğine dikkat çekilerek, bunun muhalif medyayı susturma konusunda yeni bir girişim olduğunun altı çizildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), hükümetin satın alma yoluyla susturamadığı medya kuruluşlarını el koyarak susturmaya çalıştığını belirtti ve “Türkiye tek sese, tek renge, tek görüşe sığmaz” ifadesini kullandı.

Özgürlükçü Demokrasi’ye yönelik baskınla tüm gazetecilere gözdağı verildiğini belirten TGS, OHÂL ile birlikte medyaya yönelik baskıların daha da arttığını, iktidarın her farklı görüşü “terörizm” ile yaftaladığını ve iktidarın dilini kullanmayan herkesin hedef hâline getirildiğini vurguladı.

TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş, medya üzerindeki baskının son bulması ve gözaltına alınan gazetecilerin serbest bırakılması çağrısı yaparak, halkın haber almasının önüne geçilmek istendiğini belirtti:

“Doğan Yayın Holding’in devriyle, medyanın tek elde toplanması en temel sorunumuz hâline geldi. Bu durum halkın haber alma hakkının engellenmesi anlamına geliyor. Özgürlükçü Demokrasi’ye yapılan baskın ve el koyma girişimi 2019 seçimine giderken iktidarın kendini eleştiren tüm kesimleri susturmak istediğini gösteriyor. Özgür bir medya ortamı için daha fazla mücadele etmemiz gerekiyor.”
 

Ahmet Altan “Erdoğan’a hakaret” davasında beraat etti
 
Tutuklu gazeteci yazar Ahmet Altan, 2012 yılında yayımlanan bir köşe yazısında o tarihte başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’a “basın yoluyla hakaret” etmekten ceza aldığı davada Yargıtay'ın daha önce aldığı bozma kararına uygun olarak beraat etti.
 
27 Mart günü İstanbul Anadolu 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Altan tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nden SEGBİS’le katıldı. P24 tarafından mahkeme salonundan takip edilen duruşmaya Altan’ın avukatı Ergin Cinmen katılırken Erdoğan’ın avukatlarının gelmediği görüldü.
 
Duruşmada söz alan Altan, Yargıtay’ın bozma kararının çok önemli olduğunu, kararın hakaret kavramına hukukî kriter getirdiğini söyledi. Altan, “Yargıtay yazıda aşağılama kastı yoksa hakaret değil, ağır eleştiridir demiştir. Yargıtay'ın kararına uymanızı talep ediyorum,” diye konuştu.
 
Altan, kapatılan Taraf gazetesinde Ocak 2012’de yayımlanan ve Şırnak’ın Uludere ilçesindeki Roboskî köyü yakınlarında 34 kişinin bir hava saldırısında öldürülmesini konu alan “Devlet Yardakçılığı ve Ahlak” başlıklı yazısında Erdoğan’a “basın yoluyla hakaret” etmekten suçlu bulunmuş ve 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılmıştı. Ceza daha sonra 7,000 TL para cezasına çevrilmişti.
 
Temyiz başvurusunu değerlendiren Yargıtay ise Eylül 2017’de açıkladığı kararında “hakaret suçunun unsurlarının gerçekleşmediğine” hükmetmiş ve alt mahkemenin kararını bozmuştu.
 
Bunun üzerine davayı tekrar gören Anadolu Asliye 2. Ceza Mahkemesi, Yargıtay’ın bozma kararı doğrultusunda “suçun yasal unsurlarının oluşmadığına” hükmetti ve Altan’ın beraatine karar verdi.
 
 
Dündar hakkındaki “Özgür Gündem’le dayanışma” davası ertelendi
 
Cumhuriyet gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın kapatılan Özgür Gündem gazetesi ile dayanışma amacıyla başlatılan “Nöbetçi genel yayın yönetmenliği” kampanyasına katıldığı gerekçesiyle “örgüt propagandası yapmak” suçlamasıyla yargılandığı davanın yedinci duruşması 27 Mart 2018 günü Çağlayan’daki İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşma 4 Eylül 2018’e ertelendi.
 
Mahkeme celse arasında, yurt dışında bulunan Dündar hakkındaki yakalama kararı infaz edilmediğinden, talimatla ifadesinin alınması için Almanya yetkili makamlarına yazı yazmıştı. Mahkeme, bu yazıya verilecek cevabın beklenmesine karar vererek duruşmayı 4 Eylül’e erteledi.
 
 
AYM’ye Akın Atalay için ikinci kez başvuru yapıldı
 
Cumhuriyet gazetesinin avukatları, Cumhuriyet davası kapsamında Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay adına Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) yapılan bireysel başvurunun 1 yıl 3 aydır mahkeme gündemine alınmaması üzerine 26 Mart 2018 günü AYM’ye ikinci bir dilekçe sunarak yeniden başvuru yaptı.
 
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) ve AYM’nin Şahin Alpay ve Mehmet Altan’la ilgili verdiği ihlâl kararlarına dikkat çekilen dilekçede avukatlar, Akın Atalay’ın tutukluluğunun hukuka, Anayasa’ya ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne (AİHS) aykırılığının alenî hale geldiğini belirterek, başvuruyla ilgili ivedilikle karar verilmesini talep etti.
 
Cumhuriyet gazetesi yönetici ve gazetecileri adına 26 Aralık 2016’da AYM’ne bireysel başvuruda bulunulmuş, AYM 11 Ocak 2018 günü bu başvurulardan sadece Cumhuriyet Kitap Eki Yayın Yönetmeni Turhan Günay hakkında “Tutuklamanın hukukî olmaması nedeniyle kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlâl edildiği” kararı vermişti. Bununla birlikte, yargılamayı yapan İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi, Günay hakkındaki karar emsal gösterilerek yapılan Murat Sabuncu, Ahmet Şık ve Akın Atalay’ın tahliye taleplerini reddetmişti.
 
Dilekçede, AYM’ne Murat Sabuncu, Akın Atalay, Güray Öz, Musa Kart, Kadri Gürsel, Hakan Karasinir, Önder Çelik, Bülent Utku ve Mustafa Kemal Güngör adına yapılan bireysel başvuruların halen gündeme alınmak üzere bölüm başkanlığında bekletildiği belirtilerek, bu bireysel başvuru dosyalarının Genel Kurul’a sevk edilerek Anayasa Mahkemesi tarafından bir an önce karar verilmesi istendi.
 
 
ByLock’tan tutuklanan eski FB TV haber müdürü tahliye edildi
 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen ByLock soruşturması kapsamında 2017 yılının Ağustos ayında gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Fenerbahçe TV'nin eski haber müdürü Yasir Kaya, hakkındaki davanın 24 Mart 2018 günü İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasının sonunda tahliye edildi.
 
Duruşmada Kaya’nın yanı sıra avukatları Fatih Uzun ve Ali Rıza Dizdar hazır bulundu. Duruşmada söz alan Kaya, önceki savunmalarını tekrar ettiğini kaydederek çocuğunun sağlık durumu dikkate alınarak tahliyesini istedi. Daha sonra söz alan avukatı Fatih Uzun, müvekkilinin hakkında soruşturma yokken ifade vermeye gittiğini söyledi. Uzun, müvekkilinin kaçma şüphesi olmadığını belirterek tahliyesini istedi.
 
Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, Kaya’nın tutuklu kaldığı süreyi ve çocuğunun sağlık sorunlarını dikkate alarak Kaya’nın yurt dışına çıkış yasağı konularak tahliyesine karar verdi.
 
 
Gazeteci Duygu Erol serbest bırakıldı
 
Ankara'da 20 Mart'ta yapılan operasyon kapsamında gözaltına alınan gazeteci Duygu Erol 23 Mart günü serbest bırakıldı.
 
Operasyonda gözaltına alınan aralarında HDP yöneticileri ve gazeteci Erol'un da bulunduğu 11 kişi emniyet ifadelerinin ardından Ankara Adliyesi'ne sevk edildi.
Gözaltına alınanların sosyal medya paylaşımları ve 2016 ve 2017 yıllarında katıldıkları basın açıklamalarının suçlama konusu olarak yöneltildiği öğrenildi.
 
Erol ile birlikte Sulhaddin Değer, Abdullah Ay, Diyar Turgut ve Diyadin Fırat savcılık ifadelerinin ardından “örgüt üyeliği” ve “örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.
 
Sulh Ceza Hâkimliği'ne çıkarılan gazeteci Erol ile Değer, Ay, Turgut ve Fırat adlî kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 
 
Gazeteci Fuat Yaşar’a fotoğraf soruşturması
 
Diyarbakır'da 1HaberVar isimli internet sitesinde muhabirlik yapan gazeteci Fuat Yaşar hakkında, zırhlı polis aracı TOMA önünde fotoğraf çektirdiği için soruşturma açıldı.
 
Yaşar, soruşturma kapsamında 22 Mart tarihinde Terörle Mücadele Şubesi'nde (TEM) ifade verdi.
 
Yaşar hakkında kimliği açıklanmayan bir kişinin sosyal medya paylaşımlarını ihbar etmesiyle soruşturma açıldığı, ihbar üzerine harekete geçen savcılığın “örgüt propagandası” iddiasıyla soruşturma başlattığı öğrenildi. Yaşar'ın soruşturma dosyasına, sokağa çıkma yasakları döneminde yaşamını yitiren sivillerle ilgili yazdığı yazılar ve sosyal medya paylaşımları da konulmuş.
 
İfade verdikten sonra Artı Gerçek'e konuşan Fuat Yaşar, “örgüt propagandası” iddiasıyla suçlandığı paylaşımlarında bir örgüt ismi veya propaganda bulunmadığını, hepsini haber ya da mizah amaçlı yazdığını belirtti.
 
 
2 ETHA çalışanı ilk duruşmasına Temmuz’da çıkacak
 
Etkin Haber Ajansı’nın (ETHA) 150 günden uzun süredir tutuklu bulunan editörü İsminaz Temel ve muhabiri Havva Cuştan hakkındaki iddianame tamamlandı.
 
Temel ve Cuştan’ın “örgüt üyeliği” ve “örgüt propagandası” suçlamaları ile yargılanacağı davanın ilk duruşması İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 16-17 Temmuz 2018 tarihlerinde görülecek.
 
İki gazeteci, aralarında avukatların da bulunduğu çok sayıda kişi ile birlikte 19 Ekim 2017 tarihinde gözaltına alınarak tutuklanmıştı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Kenan Zurnacı'nın 13'ü tutuklu 23 kişi hakkında hazırladığı iddianamede editör İsminaz Temel'in takip ettiği haberlere konu olan eylem, cenaze töreni, anma gibi etkinliklere “örgütün çağrısıyla katıldığı” iddia ediliyor. Suruç katliamından sağ kurtulan muhabir Havva Cuştan ise, 2014-2015 yıllarındaki Kayıplar Haftası ve Hasan Ocak eylemlerine katılmakla suçlanıyor.
 
 
Gazeteci Cem Bahtiyar tahliye edildi
 
Balıkesir’in Bandırma ilçesinde evine yapılan baskınla gözaltına alındıktan sonra 7 Şubat 2018 günü tutuklanarak cezaevine gönderilen gazeteci Mete Cem Bahtiyar, 20 Mart’ta tahliye edildi.
 
Bandırma T Tipi Cezaevi’nde tutulan gazeteci Bahtiyar’ın avukatı geçtiğimiz günlerde tutukluluğa itiraz etmişti. İtirazı değerlendiren mahkeme Bahtiyar için tahliye kararı verdi.
 
Bahtiyar sosyal medya paylaşımları ve BirGün gazetesinde yaptığı haberler gerekçe gösterilerek gözaltına alınmış, “Örgüt propagandası yapmak” iddiası ile tutuklanarak Bandırma T Tipi Cezaevi’ne gönderilmişti.
 
 
Cezaevindeki gazeteciler listesi güncellendi
 
Gazeteciler Mete Cem Bahtiyar ve Yasir Kaya’nın tutuklu bulundukları cezaevlerinden tahliye edilmeleri ve Van’da 2017 yılında sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek tutuklanan Çaldıran Ajans adlı haber sitesinin imtiyaz sahibi gazeteci Ayhan Demir’in hakkındaki davanın 28 Şubat 2018 günü görülen duruşmasının ardından cezaevinden tahliye edildiğinin anlaşılmasının ardından P24 cezaevindeki gazeteciler listesini güncelledi. Buna göre, 28 Mart 2018 itibariyle Türkiye’de en az 151 gazeteci tutuklu veya hükümlü olarak cezaevinde bulunuyor. Ayrıntılı listeye buradan ulaşılabilir.
 
1                Abdulkadir Turay, DİHA muhabiri
2                Abdullah Kaya, DİHA muhabiri
3                Abdullah Kılıç, Habertürk
4                Abdullah Özyurt, Zaman gazetesi muhabiri
5                Abdulvahap İş, serbest gazeteci
6                Ahmet Altan
7                Ahmet Feyzullah Özyurt
8                Ahmet Memiş, gazeteci, Haberdar internet sitesi
9                Ahmet Metin Sekizkardeş, Zaman gazetesi
10              Ahmet Turan Alkan, Eski Zaman yazarı
11              Ahmet Yavaş, TRT (Erzurum)
12              Akın Atalay, Cumhuriyet
13              Alaattin Güner, Cihan medya direktörü
14              Ali Ahmet Böken, TRT Haber koordinatörü
15              Ali Akkuş, eski Zaman gazetesi yayınlar editörü
16              Ali Aşikar, Azadiya Welat
17              Ali Babür Boysal, Zaman gazetesi tasarımcı
18              Ali Bulaç, Eski Zaman gazetesi yazarı
19              Ali Sönmez Kayar, ETHA muhabiri
20              Ali Ünal, Zaman köşe yazarı
21              Ali Yüce, TRT Radyosu yayın şefi
22              Arafat Dayan, Demokratik Ulus eski yazı işleri müdürü
23              Aslı Ceren Aslan, Özgür Gelecek
24              Ayşe Nazlı Ilıcak
25              Ayşenur Parıldak, Haberdar ve Zaman
26              Aytekin Gezici, gazeteci-yazar
27              Aziz İstegün, Diyarbakır Zaman bölge temsilcisi
28              Barış Ceyhan, Özgürlükçü Demokrasi çalışanı
29              Bayram Kaya, Zaman muhabiri
30              Behram Kılıç
31              Beytullah Özdemir, Zaman gazetesi Düzce temsilcisi
32              Burçin Dokgöz, Çorum eski Zaman ve Cihan muhabiri
33              Cemal Azmi Kalyoncu, Gazeteci ve Yazarlar Vakfı
34              Ceren Taşkın, Hatay'ın Sesi
35              Cuma Kaya, Zaman gazetesi, gazeteci-yazar
36              Cuma Ulus, Millet Gazetesi yayın koordinatörü
37              Cüneyt Seza Özkan, Samanyolu TV haber yönetmeni
38              Çetin Kurşun, Azadiya Welat
39              Emin Demir, serbest gazeteci
40              Emre Soncan, eski Zaman savunma muhabiri
41              Ercan Gün, Fox TV haber editörü
42              Erdal Süsem, Eylül dergisi editörü
43              Erdal Şen, eski Meydan gazetesi yazı işleri müdürü
44              Erdoğan Alayumat, Dihaber
45              Erol Yüksel, TRT Haber Dairesi başkan yardımcısı
46              Erol Zavar, Odak dergisi sahibi ve yazı işleri müdürü
47              Fahrettin Kılıç, Özgür Toplum
48              Faruk Akkan, Cihan Haber Ajansı
49              Ferhat Çiftçi, Azadiya Welat gazetesi Gaziantep temsilcisi
50              Fevzi Yazıcı
51              Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Türksolu gazetesi yazarı
52              Gurbet Çakar, Hevi Kadın dergisi
53              Gültekin Avcı
54              Habip Güler, Eski Zaman muhabiri
55              Hakan Aksel, TRT yapımcı-yönetmen
56              Hakan Ergün, Azadiya Welat ve Özgür Gündem dağıtımcısı
57              Hakan Taşdelen
58              Halil İbrahim Mert, TRT (Erzurum)
59              Hamit Dilbahar, Azadiya Welat gazetesi yazarı
60              Hamza Günerigök, TRT spikeri
61              Hanım Büşra Erdal, eski Zaman muhabiri ve köşe yazarı
62              Hasan Duman, Özgürlükçü Demokrasi dağıtımcı
63              Hatice Duman, Atılım gazetesi sahibi ve yazı işleri müdürü
64              Havva Cuştan, ETHA muhabiri
65              Hayati Yıldız, Azadiya Welat
66              Haydar Ergül, Demokratik Modernite dergisi editörü
67              Hidayet Karaca, Samanyolu Yayın Grubu başkanı
68              Hüseyin Aydın, Cihan muhabiri
69              Hüseyin Turan, Zaman gazetesi, gazeteci-yazar
70              İbrahim Kareyeğen, eski Zaman gazetesi yazı işleri müdürü
71              İdris Okur, Cihan Haber Ajansı Çorum muhabiri
72              İdris Sayılgan, DİHA
73              İdris Yılmaz
74              İshak Karakaş, Halkın Nabzı genel yayın yönetmeni
75              İsmail Ersan, AA Yalova temsilcisi
76              İsminaz Temel, ETHA editörü
77              Kamuran Sunbat, DİHA eski Çukurova muhabiri
78              Kemal Demir, TV10 kameramanı
79              Kemal Özer, Evrensel
80              Kenan Karavil, Radyo Dünya genel yayın yönetmeni
81              Kubilay Çelik, Antropolog dergisi sorumlu yazı işleri müdürü
82              Mehmet Ali Ay
83              Mehmet Altan
84              Mehmet Baransu, Taraf gazetesi yazarı
85              Mehmet Dener, Şanlıurfa.com sitesi yayın yönetmeni
86              Mehmet Güleş, DİHA
87              Mehmet Gündem
88              Mehmet Kuru, Zaman Eskişehir muhabiri
89              Mehmet Özdemir, Zaman gazetesi, gazeteci-yazar
90              Meltem Oktay, DİHA
91              Mikail Barut, Özgür Halk Dergisi eski editörü
92              Miktat Algül, Mezitli FM genel yayın koordinatörü
93              Mizgin Çay, Radyo Karacadağ
94              Muhammed Sait Kuloğlu, Subuhaber.com imtiyaz sahibi
95              Muhammet Taşçılar, Şanlıurfa.com yayın yönetmeni
96              Muhsin Pilgir, Zaman ve Cihan haber ajansı muhabiri
97              Murat Avcıoğlu, Zaman
98              Murat Çapan, Nokta sorumlu yazı işleri müdürü
99              Murat Dağdeviren, Demokrat Gebze gazetesi sahibi
100            Mustafa Erkan Acar, Bugün gazetesi haber müdürü
101            Mustafa Gök, Ekmek ve Adalet dergisi Ankara temsilcisi
102            Mustafa Göktaş, Özgür Gündem Şanlıurfa muhabiri
103            Mustafa Ünal, gazeteci (Zaman)
104            Mutlu Çölgeçen, Millet gazetesi yazı işleri koordinatörü
105            Mutlu Özay, Cihan haber ajansı muhabiri
106            Mümtazer Türköne, Zaman köşe yazarı
107            Nadir Yücel, Çorum Yıldız genel yayın yönetmeni
108            Nedim Türfent, DİHA
109            Nizamettin İzgi, Batman gazetesi sahibi
110            Nuh Gönültaş
111            Nuri Durna, TRT
112            Nuri Yeşil, Azadiya Welat gazetesi Dersim temsilcisi
113            Nurullah Kaya, Gaziantep Zaman bölge temsilcisi
114            Oğuz Usluer, Habertürk eski yayın koordinatörü
115            Osman Yakut, Zaman Antalya
116            Ömer Oruç, eski Cihan muhabiri
117            Özcan Keser, TRT muhabiri
118            Rabia Özkaya, Özgür Halk
119            Ramazan Alkan, Yeni Akit muhabiri
120            Resul Cengiz, eski Zaman Denizli muhabiri
121            Sadık Demir, Radyo Karacadağ
122            Sait Gürkan Tuzlu, Cihan haber ajansı muhabiri
123            Salih Erbekler, Radyo Karacadağ
124            Sami Tunca, Mücadele Birliği dergisi yazı işleri müdürü
125            Seda Taşkın, Mezopotamya Ajansı muhabiri
126            Semiha Mete, Özgürlükçü Demokrasi
127            Serhat Şeftali, Zaman gazetesi eski Akdeniz bölge temsilcisi
128            Serkan Aydemir, Bitlis Aktüel gazetesi muhabiri
129            Sertan Önal, Halkın Günlüğü muhabir
130            Seyid Kılıç, TRT Haber
131            Seyithan Akyüz, Azadiya Welat gazetesi Adana temsilcisi
132            Şahabettin Demir, DİHA muhabiri
133            Şeref Yılmaz, Irmak TV
134            Şerife Oruç, DİHA muhabiri
135            Togay Okay, Özgür Gelecek
136            Tuncer Çetinkaya, Zaman Antalya
137            Turgut Usul, TRT muhabiri
138            Ufuk Şanlı, eski Vatan yazarı
139            Ünal Tanık, Rota Haber genel yayın yönetmeni
140            Vahit Yazgan, İzmir Zaman bölge temsilcisi
141            Veli Büyükşahin, TV 10 yöneticisi
142            Veli Haydar Güleç, TV 10 yöneticisi
143            Yakup Çetin, eski Zaman muhabiri
144            Yakup Şimşek, Zaman marka pazarlama müdürü
145            Yalçın Güler, TRT (Erzurum)
146            Yener Dönmez, Habervaktim sitesi
147            Yetkin Yıldız, Aktif Haber sitesi yayın yönetmeni
148            Yılmaz Kahraman, Özgür Halk dergisi editörü
149            Zafer Özsoy
150            Zehra Doğan, Jinha
151            Ziya Ataman, DİHA muhabir
Türkiye’de tutuklu ya da hükümlü olarak hapiste bulunan tüm gazetecilerin, Olağanüstü Hâl kapsamında kapatılan basın yayın kuruluşları, vakıf ve derneklerin listelerine buradan erişebilirsiniz.

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design