Anasayfa / Medya izleme / “SP’nin adayı Karamollaoğlu”

02 Mayıs

“SP’nin adayı Karamollaoğlu”

Saadet Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı basında ve kamuoyunda büyük bir yankı uyandırmadı.


Saadet Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Genel Başkan Temel Karamollaoğlu oldu.

Cumhuriyet habere ön sayfasının altında, “SP’nin adayı Karamollaoğlu” başlığıyla yer verdi ve “Saadet partisi lideri Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Karamollaoğlu, Türkiye’yi normalleştireceklerini, OHAL’i kaldıracaklarını, şiddette başvurmadığı sürece her tür düşüncenin önünü açacaklarını söyledi” ifadelerini kullandı. 

Sözcü gazetesi manşetin altındaki habere, “SP’nin adayı Karamollaoğlu” başlığını attı ve “Temel Karamollaoğlu, çatı aday tutmayınca kendisi aday oldu” dedi.

Yeni Şafak haberi birinci sayfasının altından, “Saadet Partisi’nin adayı Temel Karamollaoğlu” başlığıyla anonsladı.

Hürriyet manşetin altında yer ayırdığı habere, “SP’nin adayı Karamollaoğlu” başlığını attı ve “SP’nin cumhurbaşkanı adayı, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu oldu. Karamollaoğlu, ‘Yolsuzluğa, yandaşlığa, yalakalığa, yasağa ve yağmaya izin verilmeyecek’ diyerek kendi ‘5Y’sini açıkladı” dedi.

“19 numarada 10 numara skandal”

Cumhuriyet gazetesi manşetin altında, “19 numarada 10 numara skandal” başlıklı habere yer verdi. Haberde, “Cumhuriyet’in ortaya çıkardığı Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Kayseri Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in enerji ortaklığında skandal zinciri büyüyor. Özhaseki ile Çelik’in ortak olduğu ENTAR Enerji AŞ’nin kuruluşundan 5 gün sonra “ENTAR1’den ENTAR8’e kadar tam 8 enerji şirketi” kuruldu. 2016 yılında iki aile, şirketleri tek tek paylaştı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Kayseri Belediye Başkanlığı koltuğunu devrettiği Mustafa Çelik’in enerji alanındaki ortaklığı parmak ısırtıyor. Özhaseki ile Çelik’in kurucusu olduğu ENTAR Enerji AŞ’nin kuruluşundan yalnızca 5 gün sonra, ‘ENTAR1’den ENTAR8’e kadar tam 8 enerji şirketi’ kuruldu. 2016 yılının Haziran ayında yapılan genel kurulda şirketler aile bireyleri üzerinden paylaştırıldı. ENTAR1’in tek ortağı Bakan Özhaseki, ENTAR4’ün tek ortağı Belediye Başkanı Çelik oldu. Diğer şirketlerde ise tek ortak Özhaseki ile Çelik’in kardeşleri oldu. Bu şirketlerin haricinde Çelik’in sahibi olduğu bilişim ve turizm alanında faaliyet gösteren şirketleri de bulunuyor. Ve iki ailenin tüm şirketleri resmi kayıtlara göre Kayseri’de aynı adreste buluştu: ‘Fatih Mahallesi, Prof. Fevzi Fevzioğlu Cad. No: 19, Kocasinan/Kayseri...’” ifadeleri yer aldı.

“İktidar, istediği orana ulaşamadı”

Birgün gazetesi manşetin altındaki, “İktidar, istediği orana ulaşamadı” başlıklı haberinde, “Açıklanan son iki seçim anketi sonucuna göre, AKP ve MHP’nin kurduğu ‘Cumhur ittifakı’ yüzde 40 bandında kalıyor. AKP-MHP, Meclis’te çoğunluğu ele geçiremezken, Cumhurbaşkanı adaylarından hiçbirisi de ilk turda yüzde 50 oy alamıyor ve seçim ikinci tura kalıyor. Değerlendirmeye göre, bunun en önemli sebebi ekonomik bozulma olurken, başka bir sebep ise erken seçim sürecinde yaşananlardan kaynaklanan erozyon” ifadelerini kullandı. 
 
 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design