Anasayfa / Medya izleme / İnce, Diyarbakır'da barış güvercinleri uçurdu

12 Haziran

İnce, Diyarbakır'da barış güvercinleri uçurdu

Hükümet yanlısı gazeteler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Niğde mitinginde duyurduğu Kandil operasyonuna ilişkin haberi manşete taşıdı

Hükümet yanlısı gazeteler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Niğde mitinginde duyurduğu Kandil operasyonuna ilişkin haberi manşete taşırken, Cumhuriyet ve Sözcü gazeteleri Muharrem İnce’nin büyük bir kalabalığa hitap ettiği Diyarbakır mitingini manşet yaptı. Cumhuriyet İnce’ye atfen “Adını Koyalım: Kürt sorunu” başlığını kullanırken, haberde İnce'nin “Sorunu çözmek istiyorum. Derdim, barış, uzlaşma ve huzur” şeklindeki sözlerine yer verdi.

Sözcü ise üst başlığında “Muharrem İnce Kürt sorununu çözme sözü verdi” derken başlığında “Diyarbakır’da barış güvercini uçurdu” ifadesini kullandı. Haberde, "CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce, Diyarbakır'da ezber bozdu. Seslendiği coşkulu kalabalık onu umutla dinledi" denildi. 

Sabah, Milliyet, Yeni Şafak ise Kandil’e yönelik başlatılan operasyonu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Niğde mitingiyle birlikte manşetlerine taşıdı.
Sabah, "Kandil'deki terör batağını kurutacağız" başlığını kullanırken, Yeni Şafak da manşetinde "Kandil harekatı başladı" dedi.

Türkiye’nin yılın ilk çeyreğindeki 7.4’lük büyümesi de farklı gazetelerde farklı değerlendirildi. Cumhuriyet haberi ikinci manşetinde “Türkiye yine iç tüketimle büyüdü” başlığını kullanırken, iktidarın ekonomiyi canlandırmak için verdiği istihdam teşviklerinin iç tüketimi pompaladığına dikkat çekildi. Büyümenin bütçe açığına neden olarak sürdürülebilir olmayacağı belirtildi.

Sabah gazetesi ise “Kumpaslara inat rekor büyüme” başlığı ile sürmanşete taşıdığı haberde, “Kur teröristleri, not çeteleri, kaos odakları yine şaştı kaldı” ifadesini kullandı.

Haberi Star gazetesi ise Moody’s:0.0 Türkiye 7.4 başlığı ile verdi.

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design