Anasayfa / Medya izleme / Olağanüstü Hâl’de Gazeteciler - 163

22 Haziran

Olağanüstü Hâl’de Gazeteciler - 163

Sedat Sur’a paylaşımları nedeniyle soruşturma açıldı; Şirin Kabakçı 14 ay tutukluluktan sonra ilk duruşmasına çıktı

Çağdaş Ses sitesi Genel Yayın Yönetmeni Ece Sevim Öztürk, 12 gün gözaltında tutulduktan sonra 20 Haziran günü geç saatlerde çıkarıldığı mahkemece “FETÖ üyesi olmamakla birlikte örgüte yardım” suçlamasıyla tutuklandı.
 
Öztürk hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca “15 Temmuz’daki darbe girişimi sonrasında bir sosyal paylaşım sitesi üzerinden FETÖ lehine paylaşımlarda bulunduğu” iddiasıyla soruşturma açıldığı öğrenildi.
 
Konuyla ilgili habere bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
 
Serbest gazeteci H. İbrahim Erbil hakkında yakalama kararı
 
Fransa’da serbest gazetecilik yapan Halil İbrahim Erbil hakkında, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i sosyal medya mesajlarıyla tehdit ettiği ve örgüt propagandası yaptığı iddiasıyla açılan davanın yedinci duruşması, 21 Haziran günü Gaziantep 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
 
Duruşma savcısı Erhan Demirel, Erbil hakkındaki yakalama emrinin infazının beklenmesini talep etti. Mahkeme ara kararında sanık hakkındaki yakalama emrinin devamına karar vererek davayı 10 Ocak 2019 tarihine erteledi.
 
Konuyla ilgili habere bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
 
Sertaç Kayar, hakkında açılan davanın ilk duruşmasına çıktı
 
Serbest gazeteci Sertaç Kayar, hakkında yazdığı ve sosyal medyada paylaştığı haberler gerekçe gösterilerek açılan davanın ilk duruşmasında hâkim karşısına çıktı. Diyarbakır 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 22 Haziran’da görülen duruşmada Kayar hazır bulundu. Duruşmada söz alan Kayar, eylemci değil gazeteci olduğunu ifade etti. Dava ileri bir tarihe ertelendi.
 
Ahmet Altan, Pelin Ünker, Perihan Mağden davaları ertelendi
 
Roman yazarı ve gazeteci Ahmet Altan'ın “Cumhurbaşkanına hakaret ettiği” iddiasıyla yargılandığı davanın 21 Haziran günü İstanbul 30. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülmesi planlanan duruşması, hâkimin mazereti nedeniyle 21 Aralık 2018 tarihine ertelendi. Altan, davada, 8 Mayıs 2016 tarihinde P24’te yayınlanan “Yeni Ergenekon” başlıklı yazısı nedeniyle suçlanıyor.
 
Cumhuriyet gazetesi ekonomi editörü Pelin Ünker’e, 2017 yılının Kasım ayında gazete yayınlanmış olan “Paradise Papers” haberi dolayısıyla Enerji Bakanı Berat Albayrak, kardeşi Serhat Albayrak ve işadamı Ahmet Çalık tarafından açılan davanın 21 Haziran’da İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmesi beklenen ilk duruşması da aynı gerekçeyle ileri bir tarihe ertelendi.
 
Aynı gün, yazar Perihan Mağden’in de yine “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla yargılandığı ve yine İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmesi planlanan duruşması ise, 22 Kasım tarihine ertelendi. Mağden, davada, Nisan 2016’da yayımlanan bir yazısında “Survivor” isimli televizyon programının bir yarışmacısını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a benzeterek eleştirmesi nedeniyle yargılanıyor.
 
 
Sedat Sur’a paylaşımları nedeniyle soruşturma açıldı
 
Özgürüz muhabiri Sedat Sur’a, Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran günü seçim çalışmaları sırasında meydana gelen ve dört kişinin ölümü ile sonuçlanan olaylarla ilgili sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar nedeniyle soruşturma açıldı.
 
Hakkında açılan soruşturmayı Twitter hesabından duyuran Sur, polisin evine gelerek kendisini ifadeye çağırdığını kaydetti. Sur, 20 Haziran günü emniyete giderek verdiği ifadede, olay hakkında yaptığı paylaşımları bir gazeteci olarak Suruç’taki kaynaklarından alarak haberleştirdiğini belirtti. Kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmediğini vurgulayan Sur, mesajları haber amacıyla paylaştığını belirtti.
 
 
Çiğdem Toker’e açılan tazminat davası Aralık ayına ertelendi
 
Cumhuriyet gazetesi köşe yazarı Çiğdem Toker’e Agrobay Seracılık tarafından açılan 1.5 milyon TL manevi tazminat talebiyle açılan davanın görülmesine 19 Haziran günü başlandı. Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nce görülen ve P24 tarafından izlenen duruşmada Toker ve avukatı hazır bulundu.
 
Toker, davaya konu edilen yazısının ifade özgürlüğü sınırları içinde kaleme alındığını söyleyerek davanın reddini talep etti. Toker’in avukatı da davanın reddini talep etti.
 
Davacı Agrobay Seracılık avukatları ise yazının şirketin kişilik haklarına saldırı niteliğinde olup olmadığı, manevi tazminat gerektirip gerektirmediği yönünde kanıt sunmak ve mahkemenin bunları incelemesi için süre talebinde bulundu.
 
Mahkeme davayı 6 Aralık 2018 tarihine erteledi.
 
 
Şirin Kabakçı 14 ay tutukluluktan sonra ilk duruşmasına çıktı
 
Kapatılan Zaman gazetesinin eski Konya temsilcisi Şirin Kabakçı’nın “FETÖ üyeliği” iddiasıyla tutuklu olarak yargılandığı davanın ilk duruşması 19 Haziran günü İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
 
P24 tarafından izlenen duruşmaya, 2017 Mayıs ayından bu yana tutuklu olan Kabakçı, Konya Cezaevi’nden SEGBİS ile bağlanarak savunmasını yaptı.
 
Kabakçı’ya yöneltilen “örgüte üye olmak” suçlamasına, Zaman gazetesindeki çalışmasına dair SGK kaydı, “FETÖ üyeleri” ile HTS kaydı, yurt dışı seyahatleri, Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca’nın tutuklanmalarını protesto etmesi dayanak olarak gösteriliyor.
 
Savunması için söz alan Kabakçı, aleyhine olan hususları reddettiğini belirtti.
 
Kabakçı savunmasını şöyle sürdürdü: “Ben gazeteciyim, bu işe 1990 yılında muhabir olarak başladım. Sarı basın kartım mevcuttur. On sekiz yıllık sarı basın kartı sahibi olarak sürekli basın kartı almaya hak kazandım. Kanunlarımıza göre gazetecinin görevi toplum adına haber takibi yapmaktır.”
 
Gazetecilerin kamu görevi ifa ettiğini belirten Kabakçı, “Demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye, basın özgürlüğünü anayasa ve uluslararası sözleşmelerle teminat altına almıştır” dedi.
 
Yurtdışı gezilerini haber amacıyla gerçekleştirdiğini ifade eden Kabakçı, yaptığı telefon görüşmelerinin de meslekî amaçlı olduğunu söyledi. Hakkındaki suçlamanın bir diğer dayanağı olan protesto eylemleri ile ilgili olarak ise Kabakçı, “Protesto yapmak Anayasaya göre suç değildir. Ben bir örgütün protesto eylemine değil, çalıştığım kurumun düzenlediği protesto eylemine katıldım” diye konuştu.
 
Kabakçı sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben 14 aydır tutukluyum ve ilk defa kendimi ifade edebiliyorum. 2013 yılı öncesi görüşmelerimin 2017 yılında suç olarak önüne konulacağını bilemezdim. Yasal iş ve eylemlerimden dolayı silahlı terör örgütü üyeliği ile suçlanıyorum. Bu durum Anayasaya aykırıdır. Suçlama konusu tek faaliyetim gazeteciliktir. Dosyadan görüleceği üzere Ocak 2018’e kadar pasaportum iptal edilmedi. Kaçma durumum olsaydı kaçabilirdim, ancak benim gözaltı işlemim resmi adresimde oldu. Tanıklar hakkımdaki ifadelerinde sadece benim Zaman gazetesi temsilcisi oldugumu belirtmişler. Bunu zaten inkar etmiyorum.”
 
İddianamede ByLock kullanıcısı olduğuna dair iddiaları da reddeden Kabakçı, savunmasını tahliyesini ve beraatini isteyerek bitirdi.
 
Ardından söz alan avukatı ise Kabakçı’nın savunmasının yazılı olduğu evrakların bir kısmının, duruşma başlamadan önce görevliler tarafından kendisinden alındığını belirtti.
 
Avukatı, Kabakçı’nın eylemlerinin gazetecilik faaliyeti olduğunu, müvekkilinin ByLock kaydının bulunmadığını, dosyada müvekkilin örgüt üyesi olduğuna dair somut delil bulunmadığını ifade ederek Kabakçı’nın tahliyesini talep etti.
 
Mahkeme ara kararında, savcının talebi yönünde, Kabakçı’nın tutukluluk halinin devamına hükmederken, dinlenmeyen tanıkların dinlenmesinden vazgeçilmesine, Bank Asya’ya yazı yazılmasına, Digitürk aboneliğinin iptal tarihi ve nedeninin tespiti için yazı yazılmasına karar vererek davayı 16 Ağustos 2018 tarihine erteledi.
 
 
Hakan Gülseven’e tazminat yüzünden tutuklama
 
Gazeteci Hakan Gülseven, mahkûm edildiği tazminatı ödemediği gerekçesiyle hakkında çıkarılan yakalama kararı sonucu, 19 Haziran günü Ayvalık Adliyesi’nde tutuklandı. Gülseven, Yurt gazetesinde 2013 yılında yayınlanan bir yazısında eski Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’a “hakaret ettiği” suçlamasıyla açılan dava sonucunda mahkûm edildiği tazminatı gazete yönetiminin ödememesi nedeniyle tutuklandı. Burhaniye Açık Ceza İnfaz Kurumuna gönderilen Gülseven, arkadaşlarının tazminat cezasını ödemesi sonucunda, 20 Haziran günü serbest bırakıldı. Gülseven haberi Twitter hesabından duyurdu.
 
 
Geride kalan haftanın diğer ifade özgürlüğü davaları
 
-Büyükada’da katıldıkları bir toplantı sırasında 5 Temmuz 2017 günü gözaltına alınan 10 hak savunucusunun “Silahlı terör örgütüne yardım etmek” ve dosyaya sonradan eklenen Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Taner Kılıç’ın “Silahlı terör örgütü FETÖ üyesi olmak” suçlamalarıyla yargılandıkları davanın dördüncü duruşması 21 Haziran 2018 günü İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşma sonunda mahkeme davanın tek tutuklu sanığı Kılıç’ın tutukluluk halinin devamına hükmederek davayı 7 Kasım 2018 tarihine erteledi. P24 tarafından izlenen duruşma ile ilgili habere bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
- Çevirmen Sebla Küçük’e, Twitter’da Türkiye’nin Afrin’e yönelik askeri operasyonuna ilişkin İngilizce kaynaklardan çevirdiği paylaşımları nedeniyle “terör örgütü propagandası” gerekçesiyle dava açıldı. İddianamede, Küçük’ün yabancı haber ajanslarından ve gazetecilerden çevirdiği üç paylaşım dava gerekçesi olarak gösterildi. İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen davanın ilk duruşması 22 Kasım 2018 tarihinde görülecek.
 
-Rap şarkıcısı Ezhel, şarkılarında “uyuşturucu kullanımına özendirmek” suçlamasıyla tutuklu yargılandığı davanın 19 Haziran’da görülen ilk duruşmasında beraat etti. P24 tarafından izlenen duruşmayla ilgili habere buradan ulaşılabilir.
 
-İçişleri Bakanlığı tarafından bakanlığın internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, 11-18 Haziran tarihleri arasında 251 kişi hakkında sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle yasal işlem başlatıldı. Bu kişilerden ikisi, 12 Haziran ve 14 Haziran tarihlerinde, “terör örgütü propagandası” suçlamasıyla sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek tutuklandı. Kayseri’de ise aynı iddiayla bir kişinin gözaltına alındığı bilgisi verildi.
 
 
Cezaevindeki gazeteciler listesi
 
Çağdaş Ses sitesi genel yayın yönetmeni Ece Sevim Öztürk’ün 20 Haziran’da tutuklanmasının ardından Türkiye’de tutuklu veya hükümlü olarak hapiste bulunan gazeteci ve medya çalışanı sayısı en az 182 oldu.
 
Ayrıntılı listeye bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
1                Abdulkadir Turay, DİHA muhabiri
2                Abdullah Kaya, DİHA muhabiri
3                Abdullah Kılıç, Habertürk
4                Abdullah Özyurt, Zaman gazetesi muhabiri
5                Abdulvahap İş, serbest gazeteci
6                Adil Demirci, ETHA muhabir
7                Ahmet Altan
8                Ahmet Feyzullah Özyurt
9                Ahmet Memiş, gazeteci, Haberdar internet sitesi
10              Ahmet Metin Sekizkardeş, Zaman gazetesi
11              Ahmet Turan Alkan, Eski Zaman yazarı
12              Ahmet Yavaş, TRT (Erzurum)
13              Ali Ahmet Böken, TRT Haber koordinatörü
14              Ali Akkuş, eski Zaman gazetesi yayınlar editörü
15              Ali Aşikar, Azadiya Welat
16              Ali Babür Boysal, Zaman gazetesi tasarımcı
17              Ali Sönmez Kayar, ETHA muhabiri
18              Ali Ünal, Zaman köşe yazarı
19              Ali Yüce, TRT Radyosu yayın şefi
20              Arafat Dayan, Demokratik Ulus eski yazı işleri müdürü
21              Aslı Ceren Aslan, Özgür Gelecek yazı işleri müdürü
22              Ayşe Nazlı Ilıcak, Yarına Bakış gazetesi yazarı
23              Ayşenur Parıldak, Haberdar ve Zaman
24              Aytekin Gezici, gazeteci-yazar
25              Aziz İstegün, Diyarbakır Zaman bölge temsilcisi
26              Barış Ceyhan, Özgürlükçü Demokrasi çalışanı
27              Bayram Kaya, Zaman muhabiri
28              Behram Kılıç, Zaman eski yazarı
29              Berzan Güneş, Mezopotamya Ajansı muhabiri
30              Beytullah Özdemir, Zaman gazetesi Düzce temsilcisi
31              Burçin Dokgöz, Çorum eski Zaman ve Cihan muhabiri
32              Cemal Azmi Kalyoncu, Gazeteci ve Yazarlar Vakfı
33              Cemal Tunç, Gün Matbaa çalışanı
34              Ceren Taşkın, Hatay'ın Sesi
35              Cuma Ulus, Millet Gazetesi yayın koordinatörü
36              Cumali Çaygeç, TRT Şeş haber müdürü
37              Cumali Öz, Gün Matbaa çalışanı
38              Cüneyt Seza Özkan, Samanyolu TV haber yönetmeni
39              Çetin Kurşun, Azadiya Welat
40              Doğan Baran, Odak dergisi sahibi, yazı işleri müdürü
41              Ece Sevim Öztürk, Çağdaş Ses genel yayın yönetmeni
42              Emin Demir, serbest gazeteci
43              Emre Soncan, eski Zaman savunma muhabiri
44              Ercan Gün, Fox TV haber editörü
45              Erdal Süsem, Eylül dergisi editörü
46              Erdal Şen, eski Meydan gazetesi yazı işleri müdürü
47              Erdoğan Zamur, Gün Matbaa çalışanı
48              Erol Yüksel, TRT Haber Dairesi başkan yardımcısı
49              Erol Zavar, Odak dergisi sahibi ve yazı işleri müdürü
50              Fahrettin Kılıç, Özgür Toplum
51              Faruk Akkan, Cihan Haber Ajansı
52              Ferhat Çiftçi, Azadiya Welat gazetesi Gaziantep temsilcisi
53              Ferhat Parlak, Silvan Mücadele gazetesi sahibi
54              Fevzi Yazıcı
55              Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Türksolu gazetesi yazarı
56              Gökhan Öner, Dihaber eski muhabiri
57              Gurbet Çakar, Hevi Kadın dergisi
58              Gültekin Avcı
59              Habip Güler, Eski Zaman muhabiri
60              Hakan Aksel, TRT yapımcı-yönetmen
61              Hakan Ergün, Azadiya Welat ve Özgür Gündem dağıtımcısı
62              Hakan Taşdelen
63              Halil İbrahim Mert, TRT (Erzurum)
64              Hamit Dilbahar, Azadiya Welat gazetesi yazarı
65              Hamza Günerigök, TRT spikeri
66              Hanım Büşra Erdal, eski Zaman muhabiri ve köşe yazarı
67              Hasan Bozkurt, Bugün gazetesi muhabir
68              Hasan Duman, Özgürlükçü Demokrasi dağıtımcı
69              Hatice Duman, Atılım gazetesi sahibi ve yazı işleri müdürü
70              Havva Cuştan, ETHA muhabiri
71              Haydar Ergül, Demokratik Modernite dergisi editörü
72              Hicran Ürün, Özgürlükçü Demokrasi editörü
73              Hidayet Karaca, Samanyolu Yayın Grubu başkanı
74              Hüseyin Aydın, Cihan muhabiri
75              İbrahim Kareyeğen, eski Zaman gazetesi yazı işleri müdürü
76              İdris Okur, Cihan Haber Ajansı Çorum muhabiri
77              İdris Sayılgan, DİHA
78              İdris Yılmaz
79              İhsan Sinmiş, Gün Matbaa çalışanı
80              İhsan Yaşar, Özgürlükçü Demokrasi imtiyaz sahibi
81              İrfan Karaca, Gün Matbaa çalışanı
82              İshak Yasul, Özgürlükçü Demokrasi sorumlu yazı işleri müdürü
83              İsmail Çoban, Azadiya Welat eski yazı işleri müdürü
84              İsmail Ersan, AA Yalova temsilcisi
85              İsminaz Temel, ETHA editörü
86              Kamuran Sunbat, DİHA eski Çukurova muhabiri
87              Kasım Zengin, Gün Matbaacılık sahibi
88              Kazım Canlan, Cihan haber ajansı eski Ankara haber müdürü
89              Kazım Göçer, Gün Matbaa çalışanı
90              Kemal Daşdöğen, Gün Matbaa çalışanı
91              Kemal Demir, TV10 kameramanı
92              Kemal Özer, Evrensel
93              Kemal Sancılı, Özgür Gündem imtiyaz sahibi
94              Kenan Karavil, Radyo Dünya genel yayın yönetmeni
95              Kubilay Çelik, Antropolog dergisi sorumlu yazı işleri müdürü
96              Mahmut Abay, Gün Matbaa çalışanı
97              Mehmet Ali Ay, muhabir, Vahdet ve Bugün gazeteleri
98              Mehmet Ali Çelebi, Özgürlükçü Demokrasi editörü
99              Mehmet Altan
100            Mehmet Baransu, Taraf gazetesi yazarı
101            Mehmet Dursun
102            Mehmet Emin Sümeli, Gün Matbaa çalışanı
103            Mehmet Güleş, DİHA
104            Mehmet Gündem, Milliyet gazetesi eski yazarı
105            Mehmet Kadir Özkara, Gün Matbaa çalışanı
106            Mehmet Kuru, Zaman Eskişehir muhabiri
107            Mehmet Sıddık Damar
108            Meltem Oktay, DİHA
109            Metin Arslan, Bugün gazetesi muhabir
110            Mikail Barut, Özgür Halk Dergisi eski editörü
111            Miktat Algül, Mezitli FM genel yayın koordinatörü
112            Mizgin Çay, Radyo Karacadağ
113            Muhammed Sait Kuloğlu, Subuhaber.com imtiyaz sahibi
114            Muhammet Özkan, Gün Matbaa çalışanı
115            Muhsin Pilgir, Zaman ve Cihan haber ajansı muhabiri
116            Murat Çapan, Nokta sorumlu yazı işleri müdürü
117            Murat Dağdeviren, Demokrat Gebze gazetesi sahibi
118            Musa Kaya, Gün Matbaa çalışanı
119            Mustafa Erkan Acar, Bugün gazetesi haber müdürü
120            Mustafa Gök, Ekmek ve Adalet dergisi Ankara temsilcisi
121            Mustafa Göktaş, Özgür Gündem Şanlıurfa muhabiri
122            Mustafa Ünal, gazeteci (Zaman)
123            Mutlu Çölgeçen, Millet gazetesi yazı işleri koordinatörü
124            Mutlu Özay, Cihan haber ajansı muhabiri
125            Mümtazer Türköne, Zaman köşe yazarı
126            Mürsel Demir, Gün Matbaa çalışanı
127            Nadir Yücel, Çorum Yıldız genel yayın yönetmeni
128            Necat Hizarcı, Gün Matbaa çalışanı
129            Nedim Türfent, DİHA
130            Nizamettin İzgi, Batman gazetesi sahibi
131            Nuh Gönültaş
132            Nuri Durna, TRT
133            Nuri Yeşil, Azadiya Welat gazetesi Dersim temsilcisi
134            Nurullah Kaya, Gaziantep Zaman bölge temsilcisi
135            Oğuz Usluer, Habertürk eski yayın koordinatörü
136            Osman Yakut, Zaman Antalya
137            Ömer Oruç, eski Cihan muhabiri
138            Özcan Keser, TRT muhabiri
139            Özgür Bozkurt, Gün Matbaa çalışanı
140            Pınar Gayıp, ETHA muhabiri
141            Pınar Tarlak, Özgürlükçü Demokrasi çalışanı
142            Polat Arslan, Gün Matbaa çalışanı
143            Reyhan Çapan, Özgür Gündem yazı işleri müdürü
144            Reyhan Hacıoğlu, Özgürlükçü Demokrasi editörü
145            Sadettin Demirtaş, Gün Matbaa çalışanı
146            Sadık Demir, Radyo Karacadağ
147            Sait Gürkan Tuzlu, Cihan haber ajansı muhabiri
148            Salih Erbekler, Radyo Karacadağ
149            Sami Tunca, Mücadele Birliği dergisi yazı işleri müdürü
150            Seda Taşkın, Mezopotamya Ajansı muhabiri
151            Semiha Mete, Özgürlükçü Demokrasi
152            Semiha Şahin, ETHA editörü
153            Serhat Şeftali, Zaman gazetesi eski Akdeniz bölge temsilcisi
154            Serkan Aydemir, Bitlis Aktüel gazetesi muhabiri
155            Serpil Ünal, Mücadele Birliği gazetesi muhabiri
156            Sertan Önal, Halkın Günlüğü muhabir
157            Seyid Kılıç, TRT Haber
158            Seyithan Akyüz, Azadiya Welat gazetesi Adana temsilcisi
159            Sezai Yavaş, TRT Diyarbakır bölge müdür yardımcısı
160            Songül Yücel, Önsöz dergisi genel yayın yönetmeni
161            Süleyman Acar, Mücadele Birliği gazetesi genel yayın yönetmeni
162            Süleyman Güneş, Gün Matbaa çalışanı
163            Şahabettin Demir, DİHA muhabiri
164            Şeref Yılmaz, Irmak TV
165            Şerife Oruç, DİHA muhabiri
166            Şirin Kabakçı, Zaman gazetesi Konya temsilcisi
167            Togay Okay, Özgür Gelecek
168            Turgut Usul, TRT muhabiri
169            Ufuk Şanlı, eski Vatan yazarı
170            Uğur Selman Kelekçiler, Gün Matbaa çalışanı
171            Ünal Tanık, Rota Haber genel yayın yönetmeni
172            Vahit Yazgan, İzmir Zaman bölge temsilcisi
173            Veli Büyükşahin, TV 10 yöneticisi
174            Veli Haydar Güleç, TV 10 yöneticisi
175            Yakup Çetin, eski Zaman muhabiri
176            Yakup Şimşek, Zaman marka pazarlama müdürü
177            Yalçın Güler, TRT (Erzurum)
178            Yener Dönmez, Habervaktim sitesi
179            Yetkin Yıldız, Aktif Haber sitesi yayın yönetmeni
180            Yılmaz Kahraman, Özgür Halk dergisi editörü
181            Zehra Doğan, Jinha
182            Ziya Ataman, DİHA muhabir
 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design