Anasayfa / Medya izleme / “Dünya Kupası’nda ilk şok!”

28 Haziran

“Dünya Kupası’nda ilk şok!”

Almanlar “tamam” dedi…

Son dünya şampiyonu Almanya, Rusya 2018’e 3 maçta 2 mağlubiyetle veda etti. Panzerler kritik maçta Güney Kore’ye 2-0 yenildi.      

Fanatik gazetesi ön sayfasının altında yer ayırdığı haber için, “Şampiyon gitti!” başlığını kullandı ve “Dünya Kupası’nın son sahibi Almanya, 2018’e acı şekilde veda etti! Panzerler, Güney Kore’ye yenildi, İsveç ve Meksika’nın turladığı grupta sonuncu oldu” dedi.

AMK habere manşetin yanından, “Kore gazisi Almanya” başlığıyla yer verdi ve “Almanya, son şampiyon apoletiyle mücadele ettiği Dünya Kupası’na grup aşamasında veda etti. Güney Kore karşısına fark için çıkan Almanlar, sahadan 2-0 mağlup ayrılıp F Grubu’nu sonuncu bitirdi” ifadelerini kullandı.

Fotomaç habere, “Şok! Almanya kupadan elendi” başlığını attı ve “Son şampiyon Almanya, Güney Kore’ye yenilerek grubu sonuncu sırada tamamladı” dedi.  

Hürriyet, “Almanya Rusya’da kabus gördü” başlığını kullandı ve “2018 Dünya Kupası F Grubu'nda Güney Kore ile Almanya karşı karşıya geldi. Mücadele, Güney Kore'li Kim'in 90+3'te ve 90+6'da M,n Son'un attığı gollerle 2-0 sona erdi. Bu sonucun ardından Almanya grubu son sırada tamamlayarak elendi ve kupaya veda etti. Gruptaki diğer takımlardan Meksika ile İsveç, son 16 turuna yükseldi. Son şampiyon Almanya, Dünya Kupası tarihinde ilk kez grup aşamasını geçemedi. Almanlar daha önce sadece Fransa'da 16 takımın katılımıyla düzenlenen ve eleme usulüyle gerçekleştirilen 1938 Dünya Kupası'nda ilk turda elenmişti” ifadelerine yer verdi.

Sabah gazetesi, “Almanya’dan kupaya veda” başlığıyla verdiği haberde, “2018 Dünya Kupası'nda en büyük sürprize Almanya imza attı ve 2014'te şampiyonluk yaşadığı dev organizasyonda bu kez gruplardan çıkamadı. Büyük umutlarla geldiği Rusya'da F Grubu'na kötü başlayan Panzerler, dün de Güney Kore'ye 2-0 yenilerek grubunda sonuncu oldu ve Dünya Kupası defterini çok erken kapattı” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet gazetesi, “Almanya, Rusya’da kayıp” başlığını kullandı ve “2018 Dünya Kupası F Grubu'nda Almanya Güney Kore 'ye uzatma dakikalarında yediği gollerle 2-0 yenilerek turnuvaya veda etti” dedi.

Yeni Şafak habere, “Dünya Kupası’nda ilk şok: Almanya gruptan çıkamadı” başlığını attı ve “Dünya Kupası'na Meksika mağlubiyeti ile başlayan Almanya, İsveç'i Toni Kroos'un son dakikada attığı muhteşem golle 2-1 mağlup ederek turnuvaya tutunmuştu. Kazan Arena'daki mücadelede ilk iki maçını kaybeden Güney Kore'ye uzatma dakikalarında yediği gollerle 2-0 mağlup olan Panzerler, 3 puanda kaldı ve İsveç'in Meksika'yı 3-0 mağlup etmesiyle F Grubu'nu 3 puanla 4. sırada tamamlayarak dev turnuvaya veda etti” ifadelerine yer verdi.

Vatan gazetesi haber için, “Almanya tuş oldu!” başlığını kullandı ve “Dünya Kupası F Grubu'nda Güney Kore ile karşılaşan Almanya maçı 2-0 kaybederek turnuvaya havlu attı. Dünya Kupası tarihinde en son 1938'de gruplarda elenen Almanya 80 yıl aradan sonra bir kez daha grupları aşamadı” dedi.

Akşam gazetesi habere, “Son şampiyon hezimete uğradı” başlığını attı. Haberde, “Son şampiyon Almanya, Güney Kore'ye 2-0 mağlup olarak Dünya Kupası'na veda etti. Dünya Kupası tarihinde en son 1938'de gruplarda elenen Almanya 80 yıl aradan sonra bir kez daha grupları aşamadı. Almanlar İsveç'in Meksika'yı 3-0 mağlup etmesiyle F Grubu'nu 3 puanla 4. sırada tamamlayarak dev turnuvaya veda etti” ifadeleri yer aldı.

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design