Anasayfa / Medya izleme / “Japonya centilmenlikle kazandı”

29 Haziran

“Japonya centilmenlikle kazandı”

Fair-play’in bu mu dünya!..

Dünya Kupası H Grubu’nda puanları ve averajları aynı olan iki takımdan Japonya, Senegal’e göre daha az kart gördüğü için “fair-play uygulaması”yla son 16’ya kaldı.     

Fanatik gazetesi ön sayfasının altında yer ayırdığı haber için, “Japonya sarıda geçti!” başlığını kullandı ve “Son 16 için avantajlı Japonya, grup sonuncusu Polonya’ya yenilip ateşle oynadı ama ‘centilmenlik’ kuralı sayesinde Senegal’i geçip bileti kaptı” dedi.

AMK habere manşetin yanından, “Japonya’ya kartla tur” başlığıyla yer verdi ve “H Grubu’nda Japonya, Polonya’ya 1-0 kaybetse de Senegal’e göre daha az kart görünce turladı” ifadelerini kullandı.

Fotomaç habere, “Japon mucizesi” başlığını attı ve “Polonya’ya 1-0 yenilen Japonya, sarı kart sayısı daha az olduğu için Senegal’i geçerek son 16 vizesini aldı” dedi.  

Hürriyet, “Japonya centilmenlikle kazandı” başlığını kullandı ve “Dünya Kupası’nda Japonya ve Senegal grup maçlarını aynı puan ve aynı averajla bitirdi. Üst turu Fair-Play belirledi. Daha az kart gören Japonya tur atladı. Japonya son maçında Polonya'ya 2-0 yenildi. H Grubu'nun diğer maçında da Kolombiya, Senegal'i 1-0 yendi. Bu sonuçlarla Kolombiya grup lideri olarak bir üst tura çıktı. Aynı puan ve averaja sahip Japonya ile Senegal arasında Fair-Play puanıyla 3 maçlık grup aşamasında daha az kart gören Japonya bir üstü tura yükseldi” ifadelerine yer verdi.

Sabah gazetesi, “Japonya sarı kart farkıyla turladı” başlığıyla verdiği haberde, “Dünya kupası tarihinde bir ilk yaşandı. Polonya’ya 1-0 yenilen Japonya, Senegal’den daha az sarı kart gördüğü için Kolombiya ile birlikte H Grubu’ndan çıktı” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet gazetesi, “Japonya, Fair-Play ile üst tura yükseldi” başlığını kullandı ve “2018 FIFA Dünya Kupası H Grubu'nda Japonya , Fair-Play puanıyla adını bir üst tura yazdırmayı başardı. Grubun son maçında Polonya'ya 1-0 mağlup olan Asya temsilcisi, Senegalle aynı puanda olmasına rağmen, daha az kart gördüğü için son 16 turuna kaldı” dedi.

Yeni Şafak habere, “Japonya, Fair-Play’le bir üst tura yükseldi” başlığını attı ve “Dünya Kupası H Grubu'nda son maçlar nefes kesti. Senegal'i 1-0 mağlup eden Kolombiya puanını 6 yaptı ve grubu lider olarak tamamladı. İkincilik mücadelesi veren Japonya ve Senegal grubu aynı puanda bitirdi. İki takımın averajları da aynı olduğu için sarı kart sayılarında Senegal'in üstünlüğü olduğu için Japonya bir üst tura yükselen taraf oldu” ifadelerine yer verdi.

Vatan gazetesi haber için, “Japonya Fair-Play ile turladı” başlığını kullandı ve “Rusya'da devam eden 2018 FIFA Dünya Kupası'nın H Grubu mücadelesinde PolonyaJaponya'yı 1-0 yendi. Karşılaşmadan 1-0 mağlup ayrılan Japonya, Senegal'in Kolombiya'ya aynı skorla kaybetmesiyle 4 puanla grupta ikinci olarak son 16 turuna kaldı. Puan, averaj, atılan ve yenilen gol ile aralarındaki maçta eşitlik olan iki takımdan Japonya, Senegal'den daha az sarı kart gördüğü için rakibine fair play puanında  üstünlük sağlayarak adını üst tura yazdırdı. Gruptaki üç maçı Senegal 6, Japonya 4 sarı kartla tamamladı” dedi.

Akşam gazetesi habere, “Senegal ‘sarı’larla elendi!” başlığını attı. Haberde, “Dünya Kupası tarihinde ilk kez bir takım fair play kuralı ile gruplardan çıkmayı başardı. Japonya, Polonya'ya 1-0 yenilmesine rağmen Senegal'den daha az sarı kart gördüğü için Kolombiya ile birlikte gruptan çıkan takım oldu” ifadeleri yer aldı.

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design