Anasayfa / Medya izleme / Olağanüstü Hâl’de Gazeteciler - 164

29 Haziran

Olağanüstü Hâl’de Gazeteciler - 164

Sendika.Org editörü Ali Ergin Demirhan hakkında gözaltı kararı; Deniz Yücel hakkında açılan davanın görülmesine başlandı

Sendika.Org haber sitesinin İstanbul’daki bürosuna, sitenin editörlerinden Ali Ergin Demirhan hakkındaki bir soruşturma gerekçesiyle 28 Haziran günü sabaha karşı polis baskını düzenlendi.
 
Saat 02:15 sularında Sendika.Org’un Şişli’deki bürosuna gelen polisin büro içerisinde hiçbir çalışan, yetkili ya da avukat yokken, apartman yöneticisi gözetiminde arama yapmak üzere kapıyı kırdığı, aramanın ardından bürodan ayrıldıkları öğrenildi.
 
Avukatlar, baskının Sendika.Org editörü Demirhan hakkında “sosyal medya paylaşımı” gerekçe gösterilerek yapıldığını ve Demirhan hakkında gözaltı ve telefonuna el koyma kararı alındığını belirtti.
 
 
“Özgür Gündem baskını” davasına devam edildi
 
Ağustos 2016’da Özgür Gündem gazetesine yapılan polis baskını sırasında darp edilerek gözaltına alınan 22 gazetecinin “polise direnmek” ve “hakaret” iddialarıyla yargılandığı davanın görülmesine 29 Haziran günü devam edildi.
 
İstanbul 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada gazetenin üç eski çalışanı, Ender Öndeş, Kemal Bozkurt ve Elif Aydoğmuş ve avukatları hazır bulundu. P24 tarafından ulaşılan avukat Özcan Kılıç’ın aktardığına göre duruşmada savunmalarını yapan Öndeş, Bozkurt ve Aydoğmuş, soruşturma kapsamında el konulan cep telefonlarının da iadesini talep ettiler.
 
Mahkeme ara kararında gazetecilerin telefonlarının iadesi taleplerini reddederken, davayı 30 Ocak 2019 tarihine erteledi.
 
 
Deniz Yücel hakkındaki davanın görülmesine başlandı
 
Alman Die Welt gazetesinin Türkiye muhabiri Deniz Yücel’in “FETÖ/PDY ve PKK/KCK propagandası yapmak” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamalarıyla yargılandığı davanın görülmesine 28 Haziran günü başlandı.
 
İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ve P24 tarafından izlenen duruşmada Yücel’in avukatı Veysel Ok hazır bulundu. Yücel hakkında derhal beraat talebini dile getiren avukat Ok, Yücel’in bir ihbar e-maili ile gözaltına alındığını, tutuklama gerekçesinin yaptığı haberler olduğunu, bu haberlerde ise çok sayıda çeviri hatası bulunduğunu ifade etti.
 
Ok’un ardından söz alan savcı, derhal beraat talebinin reddini ve Yücel’in ifadesinin alınması için gerekli işlemlerin yapılmasını talep etti.
 
Mahkeme ara kararında derhal beraat talebinin reddine hükmederken, Yücel’in ifadesinin yurt dışı istinabe kuralları çerçevesinde alınmasına karar vererek davayı 20 Aralık 2018 tarihine erteledi.
 
Yücel, 14 Şubat 2017 tarihinde Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın e-maillerinin sızdırılması ile ilgili bir soruşturma kapsamında gözaltına alınmış, 27 Şubat 2017 günü çıkarıldığı mahkemece “terör propagandası” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamalarıyla tutuklanarak cezaevine gönderilmiş, 1 yıl tutukluluğun ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında 18 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianamenin kabul edilmesiyle, 16 Şubat 2018 günü cezaevinden tahliye edilmişti.
 
 
Evrensel yazarına “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla dava
 
Evrensel yazarı Kamil Tekin Sürek, “Faşist Diktatörlük” başlıklı yazısı nedeniyle “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlaması ile yargılandığı davanın 28 Haziran günü görülen ilk duruşmasında hâkim karşısına çıktı.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vekili avukat Ahmet Özel’in şikayetiyle açılan davada Sürek, yazısında geçen “Faşist diktatörlüklerde, iktidara en ufak eleştiri getirdiğinizde hakkınızda davalar açılır, işinizden olursunuz, hatta terörist ilan edilirsiniz” ifadelerinden ötürü yargılanıyor.
 
Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, Sürek ve avukatları ile Erdoğan’ın avukatları hazır bulundu.
 
Sürek savunmasında, yazının Erdoğan’ın şahsıyla ilgili olmadığını, yazıda sistemden, iktidardan ve AKP’den bahsedildiğini belirtti.
 
Ardından Erdoğan’ın avukatı Abdulsamet Aydın davaya katılma talebinde bulundu.
 
Sürek’in avukatı Devrim Avcı Özkurt ise suçlama konusu yazıda iktidarın bütününe yönelik bir eleştiri olduğunu kaydetti. Avcı, “Siyaset arenasında bulunan herkesin ifade ve düşünce özgürlüğüne göre normal vatandaşlardan daha sert eleştirileceği Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi içtihatlarında var” dedi.
 
Ara kararını açıklayan mahkeme, Erdoğan’ın suçtan doğrudan zarar gördüğüne hükmederek katılma talebinin kabulüne karar verdi ve davayı 24 Ekim 2018 tarihine erteledi.
 
 
Mehmet Altan istinaf mahkemesi kararıyla tahliye edildi
 
İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 27 Haziran günü, 22 Eylül 2016 tarihinden beri tutuklu bulunan ve 16 Şubat 2018’de “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan köşe yazarı ve iktisat profesörü Mehmet Altan’ın tahliyesine karar verdi.
 
Altan, aynı gün akşam saatlerinde 21ay tutuklu kaldığı Silivri Cezaevi’nden tahliye edildi.
 
İkinci Ceza Dairesi, istinaf duruşmasının 21 Eylül 2018 tarihinde yapılmasına karar verdi.
 
Konuyla ilgili ayrıntılı habere bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
 
Odatv’ye “Paradise Papers” haberlerinden açılan dava reddedildi 
 
Odatv'ye, “Paradise Papers” haberleri gerekçesiyle Başbakan Binali Yıldırım ve oğulları Erkam ve Bülent Yıldırım tarafından 500 bin TL tazminat istemiyle açılan davanın duruşması 28 Haziran günü İstanbul Anadolu 28. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görüldü.
 
Yıldırım Ailesi, söz konusu haberlerde “kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu” gerekçesiyle Odatv İmtiyaz Sahibi Soner Yalçın ve Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu'dan şikayetçi olmuştu.
 
Odatv avukatı Tugay Topbaş mahkemeye yazılı olarak sunduğu savunmada, Odatv’nin haberlerinde kamu yararı olduğunu belirterek, haberde yer alan belgelerin gizli olmadığını, özel hayatın gizliliğini ihlal etmediğini vurgulamıştı. Yazılı savunmasında haberlerde hakaret ve itham bulunmadığının altını çizen Topbaş, basın özgürlüğünün korunması için, Yıldırım Ailesi'nin açtığı davanın reddedilmesini talep etti.
 
İstanbul Anadolu 28. Asliye Hukuk Mahkemesi, davanın reddine karar verdi.
 
 
Taraf “MGK” manşeti davası Ekim ayına ertelendi
 
Kapatılan Taraf gazetesi muhabiri Mehmet Baransu ve gazetenin eski Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Şevki Çoban’ın 28 Kasım 2013 tarihinde yayımlanan “Gülen’i Bitirme Kararı 2004’te MGK’da Alındı” başlıklı haber nedeniyle yargılandıkları davanın 15. duruşması Haziran günü İstanbul Anadolu 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
 
Davada Baransu ve Çoban “Devletin güvenliğine ilişkin belgeleri temin etme,” “Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri basın ve yayın yoluyla ifşa etme” ve “MİT’in görev ve faaliyetlerine ilişkin belge ve bilgiyi basın yoluyla ifşa etme” suçlamalarıyla 26 ila 52’şer yıl arasında hapis cezası istemiyle yargılanıyor.
 
P24 tarafından izlenen duruşmada söz alan Baransu, savunmasını yapabilmek için mahkemece Genelkurmay Harekât Başkanlığı’ndan dosyaya belge istenmesini talep etti.
 
Baransu’nun avukatı Yahya Engin ise, yeni atanmış olması nedeniyle süre verilmesini talep etti.
 
Savcı, soruşturmanın genişletilmesi talebinin reddine karar verilmesini istedi.
 
Ara kararlarını açıklayan mahkeme heyeti, Baransu’nun avukatının savunma için süre talebini kabul ederken, Baransu'nun Genelkurmay Harekât Başkanlığı’nın eylem planının mahkemece istenmesi talebini reddederek, davayı 17 Ekim 2018 tarihine erteledi.
 
 
Geride kalan haftanın diğer ifade özgürlüğü davaları

-Gazeteci kökenli eski CHP milletvekili ve CHP Parti Meclisi üyesi Eren Erdem, 29 Haziran günü, hakkında Karşı gazetesindeki çalışmaları nedeniyle açılan dava kapsamında tutuklandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Erdem hakkında “kaçma şüphesi” gerekçesiyle yakalama kararı çıkarılması talebinde bulunulduğu, bunun üzerine davaya bakan İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 28 Haziran günü Erdem hakkında yakalama kararı çıkardığı öğrenildi. Sabaha karşı Ankara’da gözaltına alınan Erdem, İstanbul'a getirildi. İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi'ne ifade veren Erdem, “Suçum 17-25 Aralık [sürecinde] haber yapmak. İddianamede [Karşı] gazetesi FETÖ matbaasında basıldı dediler. Benim üzerimden CHP yıpratılmaktadır. Aydınlık da aynı matbaada basıldı. Bu devirde benim gibi muhalif kişileri hedef gösterip korku imparatorluğu yaratıyorlar” dedi. Erdem’in savunmasının ardından duruşmaya kısa bir ara veren mahkeme, Erdem’in tutuklanmasına hükmetti. Erdem, Silivri Cezaevi’ne gönderildi. Erdem, bir dönem genel yayın yönetmenliğini yaptığı Karşı gazetesindeki çalışmaları nedeniyle açılan davada “Silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek,” “Gizli tanığı deşifre etmek” ve “Soruşturmanın gizliliğini ihlâl etmekle” suçlanıyor. Erdem’e yöneltilen suçlamaların dayanakları arasında MİT TIR’ları operasyonuna ilişkin tutanakların kendisinde bulunması ve bunları yayması ile Zaman gazetesine operasyon yapıldığı gün gazeteye giderek destek olması bulunuyor. Davanın ilk duruşmasının 19 Eylül’de saat 10:00’da yapılmasına karar verilmişti.

-İzmir'de, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin mitingi öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a küfür ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 5 kişi daha 27 Haziran günü çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Son tutuklamalar neticesinde, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında tutuklananların sayısı 12 oldu.

 
Cezaevindeki gazeteciler listesi
 
Mehmet Altan’ın 27 Haziran günü Silivri Cezaevi’nden tahliye edilmesinin ardından, tutuklu veya hükümlü olarak cezaevinde bulunan gazeteci ve medya çalışanı sayısı en az 181 oldu.
 
Ayrıntılı listeye bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
1                Abdulkadir Turay, DİHA muhabiri
2                Abdullah Kaya, DİHA muhabiri
3                Abdullah Kılıç, Habertürk
4                Abdullah Özyurt, Zaman gazetesi muhabiri
5                Abdulvahap İş, serbest gazeteci
6                Adil Demirci, ETHA muhabir
7                Ahmet Altan
8                Ahmet Feyzullah Özyurt
9                Ahmet Memiş, gazeteci, Haberdar internet sitesi
10              Ahmet Metin Sekizkardeş, Zaman gazetesi
11              Ahmet Turan Alkan, Eski Zaman yazarı
12              Ahmet Yavaş, TRT (Erzurum)
13              Ali Ahmet Böken, TRT Haber koordinatörü
14              Ali Akkuş, eski Zaman gazetesi yayınlar editörü
15              Ali Aşikar, Azadiya Welat
16              Ali Babür Boysal, Zaman gazetesi tasarımcı
17              Ali Sönmez Kayar, ETHA muhabiri
18              Ali Ünal, Zaman köşe yazarı
19              Ali Yüce, TRT Radyosu yayın şefi
20              Arafat Dayan, Demokratik Ulus eski yazı işleri müdürü
21              Aslı Ceren Aslan, Özgür Gelecek yazı işleri müdürü
22              Ayşe Nazlı Ilıcak, Yarına Bakış gazetesi yazarı
23              Ayşenur Parıldak, Haberdar ve Zaman
24              Aytekin Gezici, gazeteci-yazar
25              Aziz İstegün, Diyarbakır Zaman bölge temsilcisi
26              Barış Ceyhan, Özgürlükçü Demokrasi çalışanı
27              Bayram Kaya, Zaman muhabiri
28              Behram Kılıç, Zaman eski yazarı
29              Berzan Güneş, Mezopotamya Ajansı muhabiri
30              Beytullah Özdemir, Zaman gazetesi Düzce temsilcisi
31              Burçin Dokgöz, Çorum eski Zaman ve Cihan muhabiri
32              Cemal Azmi Kalyoncu, Gazeteci ve Yazarlar Vakfı
33              Cemal Tunç, Gün Matbaa çalışanı
34              Ceren Taşkın, Hatay'ın Sesi
35              Cuma Ulus, Millet Gazetesi yayın koordinatörü
36              Cumali Çaygeç, TRT Şeş haber müdürü
37              Cumali Öz, Gün Matbaa çalışanı
38              Cüneyt Seza Özkan, Samanyolu TV haber yönetmeni
39              Çetin Kurşun, Azadiya Welat
40              Doğan Baran, Odak dergisi sahibi, yazı işleri müdürü
41              Ece Sevim Öztürk, Çağdaş Ses genel yayın yönetmeni
42              Emin Demir, serbest gazeteci
43              Emre Soncan, eski Zaman savunma muhabiri
44              Ercan Gün, Fox TV haber editörü
45              Erdal Süsem, Eylül dergisi editörü
46              Erdal Şen, eski Meydan gazetesi yazı işleri müdürü
47              Erdoğan Zamur, Gün Matbaa çalışanı
48              Erol Yüksel, TRT Haber Dairesi başkan yardımcısı
49              Erol Zavar, Odak dergisi sahibi ve yazı işleri müdürü
50              Fahrettin Kılıç, Özgür Toplum
51              Faruk Akkan, Cihan Haber Ajansı
52              Ferhat Çiftçi, Azadiya Welat gazetesi Gaziantep temsilcisi
53              Ferhat Parlak, Silvan Mücadele gazetesi sahibi
54              Fevzi Yazıcı
55              Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Türksolu gazetesi yazarı
56              Gökhan Öner, Dihaber eski muhabiri
57              Gurbet Çakar, Hevi Kadın dergisi
58              Gültekin Avcı
59              Habip Güler, Eski Zaman muhabiri
60              Hakan Aksel, TRT yapımcı-yönetmen
61              Hakan Ergün, Azadiya Welat ve Özgür Gündem dağıtımcısı
62              Hakan Taşdelen
63              Halil İbrahim Mert, TRT (Erzurum)
64              Hamit Dilbahar, Azadiya Welat gazetesi yazarı
65              Hamza Günerigök, TRT spikeri
66              Hanım Büşra Erdal, eski Zaman muhabiri ve köşe yazarı
67              Hasan Bozkurt, Bugün gazetesi muhabir
68              Hasan Duman, Özgürlükçü Demokrasi dağıtımcı
69              Hatice Duman, Atılım gazetesi sahibi ve yazı işleri müdürü
70              Havva Cuştan, ETHA muhabiri
71              Haydar Ergül, Demokratik Modernite dergisi editörü
72              Hicran Ürün, Özgürlükçü Demokrasi editörü
73              Hidayet Karaca, Samanyolu Yayın Grubu başkanı
74              Hüseyin Aydın, Cihan muhabiri
75              İbrahim Kareyeğen, eski Zaman gazetesi yazı işleri müdürü
76              İdris Okur, Cihan Haber Ajansı Çorum muhabiri
77              İdris Sayılgan, DİHA
78              İdris Yılmaz
79              İhsan Sinmiş, Gün Matbaa çalışanı
80              İhsan Yaşar, Özgürlükçü Demokrasi imtiyaz sahibi
81              İrfan Karaca, Gün Matbaa çalışanı
82              İshak Yasul, Özgürlükçü Demokrasi sorumlu yazı işleri müdürü
83              İsmail Çoban, Azadiya Welat eski yazı işleri müdürü
84              İsmail Ersan, AA Yalova temsilcisi
85              İsminaz Temel, ETHA editörü
86              Kamuran Sunbat, DİHA eski Çukurova muhabiri
87              Kasım Zengin, Gün Matbaacılık sahibi
88              Kazım Canlan, Cihan haber ajansı eski Ankara haber müdürü
89              Kazım Göçer, Gün Matbaa çalışanı
90              Kemal Daşdöğen, Gün Matbaa çalışanı
91              Kemal Demir, TV10 kameramanı
92              Kemal Özer, Evrensel
93              Kemal Sancılı, Özgür Gündem imtiyaz sahibi
94              Kenan Karavil, Radyo Dünya genel yayın yönetmeni
95              Kubilay Çelik, Antropolog dergisi sorumlu yazı işleri müdürü
96              Mahmut Abay, Gün Matbaa çalışanı
97              Mehmet Ali Ay, muhabir, Vahdet ve Bugün gazeteleri
98              Mehmet Ali Çelebi, Özgürlükçü Demokrasi editörü
99              Mehmet Baransu, Taraf gazetesi yazarı
100            Mehmet Dursun
101            Mehmet Emin Sümeli, Gün Matbaa çalışanı
102            Mehmet Güleş, DİHA
103            Mehmet Gündem, Milliyet gazetesi eski yazarı
104            Mehmet Kadir Özkara, Gün Matbaa çalışanı
105            Mehmet Kuru, Zaman Eskişehir muhabiri
106            Mehmet Sıddık Damar
107            Meltem Oktay, DİHA
108            Metin Arslan, Bugün gazetesi muhabir
109            Mikail Barut, Özgür Halk Dergisi eski editörü
110            Miktat Algül, Mezitli FM genel yayın koordinatörü
111            Mizgin Çay, Radyo Karacadağ
112            Muhammed Sait Kuloğlu, Subuhaber.com imtiyaz sahibi
113            Muhammet Özkan, Gün Matbaa çalışanı
114            Muhsin Pilgir, Zaman ve Cihan haber ajansı muhabiri
115            Murat Çapan, Nokta sorumlu yazı işleri müdürü
116            Murat Dağdeviren, Demokrat Gebze gazetesi sahibi
117            Musa Kaya, Gün Matbaa çalışanı
118            Mustafa Erkan Acar, Bugün gazetesi haber müdürü
119            Mustafa Gök, Ekmek ve Adalet dergisi Ankara temsilcisi
120            Mustafa Göktaş, Özgür Gündem Şanlıurfa muhabiri
121            Mustafa Ünal, gazeteci (Zaman)
122            Mutlu Çölgeçen, Millet gazetesi yazı işleri koordinatörü
123            Mutlu Özay, Cihan haber ajansı muhabiri
124            Mümtazer Türköne, Zaman köşe yazarı
125            Mürsel Demir, Gün Matbaa çalışanı
126            Nadir Yücel, Çorum Yıldız genel yayın yönetmeni
127            Necat Hizarcı, Gün Matbaa çalışanı
128            Nedim Türfent, DİHA
129            Nizamettin İzgi, Batman gazetesi sahibi
130            Nuh Gönültaş
131            Nuri Durna, TRT
132            Nuri Yeşil, Azadiya Welat gazetesi Dersim temsilcisi
133            Nurullah Kaya, Gaziantep Zaman bölge temsilcisi
134            Oğuz Usluer, Habertürk eski yayın koordinatörü
135            Osman Yakut, Zaman Antalya
136            Ömer Oruç, eski Cihan muhabiri
137            Özcan Keser, TRT muhabiri
138            Özgür Bozkurt, Gün Matbaa çalışanı
139            Pınar Gayıp, ETHA muhabiri
140            Pınar Tarlak, Özgürlükçü Demokrasi çalışanı
141            Polat Arslan, Gün Matbaa çalışanı
142            Reyhan Çapan, Özgür Gündem yazı işleri müdürü
143            Reyhan Hacıoğlu, Özgürlükçü Demokrasi editörü
144            Sadettin Demirtaş, Gün Matbaa çalışanı
145            Sadık Demir, Radyo Karacadağ
146            Sait Gürkan Tuzlu, Cihan haber ajansı muhabiri
147            Salih Erbekler, Radyo Karacadağ
148            Sami Tunca, Mücadele Birliği dergisi yazı işleri müdürü
149            Seda Taşkın, Mezopotamya Ajansı muhabiri
150            Semiha Mete, Özgürlükçü Demokrasi
151            Semiha Şahin, ETHA editörü
152            Serhat Şeftali, Zaman gazetesi eski Akdeniz bölge temsilcisi
153            Serkan Aydemir, Bitlis Aktüel gazetesi muhabiri
154            Serpil Ünal, Mücadele Birliği gazetesi muhabiri
155            Sertan Önal, Halkın Günlüğü muhabir
156            Seyid Kılıç, TRT Haber
157            Seyithan Akyüz, Azadiya Welat gazetesi Adana temsilcisi
158            Sezai Yavaş, TRT Diyarbakır bölge müdür yardımcısı
159            Songül Yücel, Önsöz dergisi genel yayın yönetmeni
160            Süleyman Acar, Mücadele Birliği gazetesi genel yayın yönetmeni
161            Süleyman Güneş, Gün Matbaa çalışanı
162            Şahabettin Demir, DİHA muhabiri
163            Şeref Yılmaz, Irmak TV
164            Şerife Oruç, DİHA muhabiri
165            Şirin Kabakçı, Zaman gazetesi Konya temsilcisi
166            Togay Okay, Özgür Gelecek
167            Turgut Usul, TRT muhabiri
168            Ufuk Şanlı, eski Vatan yazarı
169            Uğur Selman Kelekçiler, Gün Matbaa çalışanı
170            Ünal Tanık, Rota Haber genel yayın yönetmeni
171            Vahit Yazgan, İzmir Zaman bölge temsilcisi
172            Veli Büyükşahin, TV 10 yöneticisi
173            Veli Haydar Güleç, TV 10 yöneticisi
174            Yakup Çetin, eski Zaman muhabiri
175            Yakup Şimşek, Zaman marka pazarlama müdürü
176            Yalçın Güler, TRT (Erzurum)
177            Yener Dönmez, Habervaktim sitesi
178            Yetkin Yıldız, Aktif Haber sitesi yayın yönetmeni
179            Yılmaz Kahraman, Özgür Halk dergisi editörü
180            Zehra Doğan, Jinha
181            Ziya Ataman, DİHA muhabir

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design