Anasayfa / Medya izleme / Türkiye’de Basın ve İfade Özgürlüğü - 169

04 Ağustos

Türkiye’de Basın ve İfade Özgürlüğü - 169

Karşı gazetesi davasında 5 gazeteci için yakalama kararı; ihraç edilen TRT çalışanları davasında 10 mahkûmiyet; Oğuz Güven’e 5 ay hapis cezası

 
 
Kapatılan Karşı gazetesinin sahibi ve 10 çalışanına yönelik soruşturmanın sonunda hazırlanan iddianameyi kabul eden İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi, beş gazeteci hakkında yakalama kararı verdi.
 
Anadolu Ajansı’nın 2 Ağustos tarihli haberine göre mahkeme, hazırladığı tensip tutanağında, iddianamede talep edildiği üzere, “ByLock kullanıcısı olduğu belirlenen” gazeteciler Alaaddin Akkaşoğlu, Değer Özergün, Mehmet Aydoğmuş, Murat Kazancı ve Onur Kala hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi.
 
İddianamede, firari sanıklar Karşı gazetesi muhabiri Ufuk Emin Köroğlu ve eski Millet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Değer Özergün'ün, “silahlı terör örgütü üyeliği” suçundan 7,5 yıldan 15’er yıla, ve “terörle mücadelede görev almış kamu görevlilerinin hüviyetlerini açıklayarak hedef gösterme” suçundan da 1 yıldan 3’er yıla kadar olmak üzere toplam 8 yıl 6’şar aydan 18’er yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.
 
İddianamede karşıgazete.com web sitesinin sahibi ve kapatılan Akis Yayıncılık ortaklarından Alaaddin Akkaşoğlu, karşıgazete.com yayın yönetmeni ve haber müdürü Mehmet Aydoğmuş, Twitter’da “@Fedakarkisi” adlı hesabın kullanıcısı olduğu belirtilen Onur Kala, Karşı gazetesi haber müdürü Murat Kazancı ve Emrah Direk’in “silahlı terör örgütü üyeliği” suçlamasıyla, gazetenin genel koordinatörü Kutlu Esendemir’in ise “silahlı terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme” suçlamasıyla 7,5 yıldan 15’er yıla kadar hapse mahkûm edilmeleri talep edildi.
 
İddianamede etkin pişmanlıktan yararlandırılması istenen sanıklar, gazetenin sahibi Turan Ababey, muhabir Emre Erciş ve sorumlu yazı işleri müdürü Mehmet Bozkurt’a “üye olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme” suçundan ceza verilmemesi talep edildi.
 
İddianamede, soruşturma aşamasında “sadece gazetede değil, aynı isimle faaliyet gösteren internet haber sitesi ve sosyal medya hesabında da algı faaliyetlerinin yapıldığının anlaşıldığı” ifadesine yer verildi.
 
Ayrıca iddianamede, Ababey'in İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunduğu dilekçeyle gizli tanık “Ayçiçeği”nin kendisi olduğunu belirterek, beyanlarını açık kimliğiyle ulusal kanallarda tekrar ettiğini ve bu nedenle gizli tanık olmak istemediğini anlattığı aktarıldı.
 
Soruşturma, gazetenin 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonları sürecinde ses kayıtlarını servis ettiği gerekçesiyle yürütülüyordu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu iddianameyi Mayıs ayında hazırlamıştı.
 
İddianameyi kabul eden İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi, dava dosyasının, gazetenin genel yayın yönetmenliğini üstlenmiş olan eski CHP Milletvekili Eren Erdem’in tutuklu olarak yargılandığı İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki dosyayla birleştirilmesini kararlaştırdı. Dosyanın gönderildiği İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi ise birleştirmeye onay verirken, yargılamanın İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılması yönünde karar aldı. Bu uyuşmazlık nedeniyle dosya yargılama yerinin belirlenmesi için istinaf mahkemesine gönderildi.
 
 
Akkaşoğlu’na hapis cezası
 
İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Karşı gazetesi davası kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan gazetecilerden Akkaşoğlu, “Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu” iddiasıyla tutuklu olarak yargılandığı davada geçtiğimiz ay hapis cezası almıştı.
 
Kütahya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 6 Temmuz’da görülen duruşmada nihai savunmasını yapan Akkaşoğlu, hakkındaki ByLock kullanıcısı olduğu yönündeki suçlamayı reddederek tahliyesini talep etmiş, mahkeme heyeti ise Akkaşoğlu’nu 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırmıştı.
 
 
TRT’nin 10 eski çalışanına “örgüt üyeliği” suçlamasıyla ceza
 
TRT’deki görevlerinden ihraç edilen 21 kişinin “FETÖ üyeliği” iddiasıyla yargılandığı davada 10 kişiye “silahlı terör örgütü üyeliği” suçlamasıyla 6 yıl 3 ay ile 8 yıl 9 ay arasında değişen sürelerde hapis cezası verildi.
 
Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan, yapım ve yayın görevlileri Hasan Hüseyin Örs ve İbrahim Halil Öztürkeri ile TRT Ankara muhabiri Hasan Taşar’ı ayrı ayrı 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı. Strateji uzmanı Özden Kınık'a 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası veren mahkeme, bu sanıkların hükümle birlikte tutukluluk hâllerinin devamını kararlaştırdı.
 
Mahkeme, tutuksuz sanıklardan yönetim hizmetleri biriminden Kemal Erdem, mütercim-spiker Hasan Basri Erden, yapım ve yayın görevlisi Mehmet Ali̇ Öget, ve kurumdaki görevi öğrenilemeyen Mustafa Ünal'ın 7 yıl 6 ay, yine kurumdaki görevi öğrenilemeyen sanık İdris Selçuk'un ise 6 yıl 3 ay hapisle cezalandırılmalarına hükmetti.
 
Mahkeme, yargılama aşamasında etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyen sanık A.F.'ye 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası vererek hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.
 
Tutuksuz sanık Hanife Sayılır’ın bütün suçlamalardan beraat ettiği davada, sanıklar Ankara Merkez Haber Müdürlüğü’nden Cavit Atasever, yapım ve yayın görevlileri Mustafa Altıntaş ve Servet Dağ, mütercim-spikerler Mustafa Yazkan ve Cihangir Çetin, TRT Ankara Yurt Haberler eski editörü Hüsamettin Kıroğlu, TRT Ankara muhabiri Osman Zeybek, ve kurumdaki görevleri öğrenilemeyen Murat Kirti ve Mustafa Beyhan adlı sanıkların dosyalarının ayrılarak yargılanmalarına devam edilmesine karar verdi.
 
Mahkeme, davanın 2017 yılının Ekim ayında görülen duruşmasının sonunda, Öget ve Kirti’nin tahliye edilmelerine hükmetmişti.
 
 
Hale Gönültaş’a tehdit telefonu
 
Gazeteci Hale Gönültaş, Gazete Duvar’da Temmuz ayında yayınlanan “IŞİD, Ankara’da Ezidi kız çocuğu sattı” başlıklı haberinin ardından kendisini cep telefonundan arayan bir kişi tarafından tehdit edildi.
 
Gönültaş’ı cep telefonundan arayan bir erkek Gönültaş’a tehditler savurdu. Bilinmeyen numaradan arayan kişi önce Gönültaş’ın Ankara’da yaşadığı evin açık adresini verdi, ardından da küfürler ve tehditlerle dolu konuşmasında, “Bu memlekete cihat gelecek. Ayağını denk al” dedi.
 
Gönültaş, IŞİD’in elinden kurtulan Ezidi kadınlarla yaptığı görüşmelerin ardından yazdığı haberinde IŞİD’in yaklaşık iki ay önce Ankara’da Ezidi bir kız çocuğu sattığını, halen 3.500 Ezidi kadının kayıp olduğunu belirtmişti.
 
Gönültaş’ın avukatı, tehdit telefonuna ilişkin savcılığa, Ankara Valiliği’ne ve İçişleri Bakanlığı’na gerekli başvuruları yapacaklarını belirtti.
 
 
JinNews haber müdürüne dava açıldı
 
JinNews Haber Müdürü Safiye Alağaş hakkında “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
 
Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) tarafından JinNews’in yayınladığı haberlerde “örgüt propagandası yapıldığı” iddiasıyla Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulması üzerine açılan davanın iddianamesinde Türkiye’nin Afrin operasyonuna ilişkin haberler ve “Kadının Kalemi” köşesinde yayınlanan bazı yazılar suç delili sayıldı.
 
Davanın ilk duruşması 11 Aralık 2018 tarihinde Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.
 
 
Oğuz Güven’e Charlie Hebdo karikatüründen 5 ay hapis cezası
 
Cumhuriyet gazetesi internet sitesinin eski genel yayın yönetmeni Oğuz Güven, “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik suçlamasıyla yargılandığı davada 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 
İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 12 Temmuz günü görülen duruşmada savunmasını yapan Güven, suçlamaya konu olan Charlie Hebdo karikatürünün, Cumhuriyet gazetesinin iki yazarının söz konusu karikatüre köşelerinde yer vermeleri nedeniyle yargılandıkları davanın o tarihte görülen duruşması nedeniyle yayınlandığını belirtti.
 
Görselin web sitesinde yaklaşık 15 dakika kaldığını, sonrasında ise kaldırıldığını ifade eden Güven, beraatini talep etti.
 
Duruşmanın sonunda hükmünü açıklayan mahkeme, görselin Müslüman toplumunun dini değerlerini aşağıladığı gerekçesiyle Güven’in 6 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.
 
Mahkeme, Güven’in yargılama süreci sırasında hâl ve davranışlarını dikkate alarak cezayı 5 aya indirdi ve 1 yıl süreyle erteledi.
 
 
Geride kalan haftanın diğer ifade özgürlüğü davaları
 
 
Benim Varoş Hikâyem adlı belgeselin yönetmeni Yunus Ozan Korkut’a ve filmin beş oyuncusuna, “suçu ve suçluyu övmek” ve “halkı uyuşturucu kullanmaya özendirmek” suçlamalarıyla dava açıldı. Korkut, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, filmi nedeniyle 30 Ocak 2019 tarihinde Ceyhan Adliyesi’nde hâkim karşısına çıkacağını duyurdu.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Erkan Baş hakkında sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Baş'ın kişisel sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda “diktatör” ifadesini kullanmasının hakaret suçlamasına gerekçe gösterildiği öğrenildi.
 
Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, fabrika işçisi M.E., sosyal medyadan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hareket ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı. M.E.’nin, emniyetteki sorgusunun sürdüğü belirtildi.
 
 
P24 cezaevindeki gazeteciler ve medya çalışanları listesini güncelledi
 
P24, açık kaynaklardan ulaşılabilen bilgiler ışığında derlediği Tutuklu Gazeteciler listesini güncelledi.
 
Eski TRT çalışanları Hasan Hüseyin Örs, İbrahim Halil Öztürkeri, Hasan Taşar ve Özden Kınık’ın Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava kapsamında tutuklu yargılandıklarının ortaya çıkması, ve mahkemenin karar duruşmasında bu dört kişi hakkında verdiği hükümle birlikte tutukluluk hâllerinin devamını kararlaştırmasının ardından güncellenen listeye göre, Türkiye’de 3 Ağustos 2018 tarihi itibariyle en az 181 gazeteci ve medya çalışanı tutuklu veya hükümlü olarak cezaevlerinde bulunmakta.
 
Ayrıntılı listeye bu bağlantıdan erişilebilir.
 
1                Abdulkadir Turay, DİHA muhabiri
2                Abdullah Kaya, DİHA muhabiri
3                Abdullah Kılıç, Habertürk
4                Abdullah Özyurt, Zaman gazetesi muhabiri
5                Abdulvahap İş, serbest gazeteci
6                Adil Demirci, ETHA muhabir
7                Ahmet Altan
8                Ahmet Feyzullah Özyurt
9                Ahmet Memiş, gazeteci, Haberdar internet sitesi
10              Ahmet Metin Sekizkardeş, Zaman gazetesi
11              Ahmet Yavaş, TRT (Erzurum)
12              Ali Ahmet Böken, TRT Haber koordinatörü
13              Ali Akkuş, eski Zaman gazetesi yayınlar editörü
14              Ali Aşikar, Azadiya Welat
15              Ali Babür Boysal, Zaman gazetesi tasarımcı
16              Ali Sönmez Kayar, ETHA muhabiri
17              Ali Ünal, Zaman köşe yazarı
18              Ali Yüce, TRT Radyosu yayın şefi
19              Arafat Dayan, Demokratik Ulus eski yazı işleri müdürü
20              Aslı Ceren Aslan, Özgür Gelecek yazı işleri müdürü
21              Ayşe Nazlı Ilıcak, Yarına Bakış gazetesi yazarı
22              Ayşenur Parıldak, Haberdar ve Zaman
23              Aytekin Gezici, gazeteci-yazar
24              Aziz İstegün, Diyarbakır Zaman bölge temsilcisi
25              Barış Ceyhan, Özgürlükçü Demokrasi çalışanı
26              Bayram Kaya, Zaman muhabiri
27              Behram Kılıç, Zaman eski yazarı
28              Berzan Güneş, Mezopotamya Ajansı muhabiri
29              Beytullah Özdemir, Zaman gazetesi Düzce temsilcisi
30              Burçin Dokgöz, Çorum eski Zaman ve Cihan muhabiri
31              Cemal Azmi Kalyoncu, Gazeteci ve Yazarlar Vakfı
32              Cemal Tunç, Gün Matbaa çalışanı
33              Ceren Taşkın, Hatay'ın Sesi
34              Cuma Ulus, Millet Gazetesi yayın koordinatörü
35              Cumali Çaygeç, TRT Şeş haber müdürü
36              Cumali Öz, Gün Matbaa çalışanı
37              Cüneyt Seza Özkan, Samanyolu TV haber yönetmeni
38              Çetin Kurşun, Azadiya Welat
39              Doğan Baran, Odak dergisi sahibi, yazı işleri müdürü
40              Ece Sevim Öztürk, Çağdaş Ses genel yayın yönetmeni
41              Emin Demir, serbest gazeteci
42              Emre Soncan, eski Zaman savunma muhabiri
43              Ercan Gün, Fox TV haber editörü
44              Erdal Süsem, Eylül dergisi editörü
45              Erdal Şen, eski Meydan gazetesi yazı işleri müdürü
46              Erdoğan Zamur, Gün Matbaa çalışanı
47              Erol Yüksel, TRT Haber Dairesi başkan yardımcısı
48              Erol Zavar, Odak dergisi sahibi ve yazı işleri müdürü
49              Fahrettin Kılıç, Özgür Toplum
50              Faruk Akkan, Cihan Haber Ajansı
51              Ferhat Çiftçi, Azadiya Welat gazetesi Gaziantep temsilcisi
52              Ferhat Parlak, Silvan Mücadele gazetesi sahibi
53              Fevzi Yazıcı
54              Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Türksolu gazetesi yazarı
55              Gurbet Çakar, Hevi Kadın dergisi
56              Gültekin Avcı
57              Habip Güler, Eski Zaman muhabiri
58              Hakan Aksel, TRT yapımcı-yönetmen
59              Hakan Ergün, Azadiya Welat ve Özgür Gündem dağıtımcısı
60              Hakan Taşdelen
61              Halil İbrahim Mert, TRT (Erzurum)
62              Hamit Dilbahar, Azadiya Welat gazetesi yazarı
63              Hamza Günerigök, TRT spikeri
64              Hanım Büşra Erdal, eski Zaman muhabiri ve köşe yazarı
65              Hasan Bozkurt, Bugün gazetesi muhabir
66              Hasan Duman, Özgürlükçü Demokrasi dağıtımcı
67              Hasan Hüseyin Örs, TRT eski yapım-yayın görevlisi
68              Hasan Taşar, TRT eski Ankara muhabir
69              Hatice Duman, Atılım gazetesi sahibi ve yazı işleri müdürü
70              Haydar Ergül, Demokratik Modernite dergisi editörü
71              Hicran Ürün, Özgürlükçü Demokrasi editörü
72              Hidayet Karaca, Samanyolu Yayın Grubu başkanı
73              Hüseyin Aydın, Cihan muhabiri
74              İbrahim Halil Öztürkeri, TRT eski yapım-yayın görevlisi
75              İdris Okur, Cihan Haber Ajansı Çorum muhabiri
76              İdris Sayılgan, DİHA
77              İdris Yılmaz
78              İhsan Sinmiş, Gün Matbaa çalışanı
79              İhsan Yaşar, Özgürlükçü Demokrasi imtiyaz sahibi
80              İrfan Karaca, Gün Matbaa çalışanı
81              İshak Yasul, Özgürlükçü Demokrasi sorumlu yazı işleri müdürü
82              İsmail Çoban, Azadiya Welat eski yazı işleri müdürü
83              İsmail Ersan, AA Yalova temsilcisi
84              İsminaz Temel, ETHA editörü
85              Kamuran Sunbat, DİHA eski Çukurova muhabiri
86              Kasım Zengin, Gün Matbaacılık sahibi
87              Kazım Canlan, Cihan haber ajansı eski Ankara haber müdürü
88              Kazım Göçer, Gün Matbaa çalışanı
89              Kemal Daşdöğen, Gün Matbaa çalışanı
90              Kemal Demir, TV10 kameramanı
91              Kemal Özer, Evrensel
92              Kemal Sancılı, Özgür Gündem imtiyaz sahibi
93              Kenan Karavil, Radyo Dünya genel yayın yönetmeni
94              Kubilay Çelik, Antropolog dergisi sorumlu yazı işleri müdürü
95              Mahmut Abay, Gün Matbaa çalışanı
96              Mehmet Ali Ay, muhabir, Vahdet ve Bugün gazeteleri
97              Mehmet Ali Çelebi, Özgürlükçü Demokrasi editörü
98              Mehmet Baransu, Taraf gazetesi yazarı
99              Mehmet Dursun
100            Mehmet Emin Sümeli, Gün Matbaa çalışanı
101            Mehmet Güleş, DİHA
102            Mehmet Gündem, Milliyet gazetesi eski yazarı
103            Mehmet Kadir Özkara, Gün Matbaa çalışanı
104            Mehmet Kuru, Zaman Eskişehir muhabiri
105            Mehmet Sıddık Damar
106            Meltem Oktay, DİHA
107            Metin Arslan, Bugün gazetesi muhabir
108            Mikail Barut, Özgür Halk Dergisi eski editörü
109            Miktat Algül, Mezitli FM genel yayın koordinatörü
110            Mizgin Çay, Radyo Karacadağ
111            Muhammed Sait Kuloğlu, Subuhaber.com imtiyaz sahibi
112            Muhammet Özkan, Gün Matbaa çalışanı
113            Muhsin Pilgir, Zaman ve Cihan haber ajansı muhabiri
114            Murat Çapan, Nokta sorumlu yazı işleri müdürü
115            Murat Dağdeviren, Demokrat Gebze gazetesi sahibi
116            Musa Kaya, Gün Matbaa çalışanı
117            Mustafa Erkan Acar, Bugün gazetesi haber müdürü
118            Mustafa Gök, Ekmek ve Adalet dergisi Ankara temsilcisi
119            Mustafa Gökkılıç, eski Radikal ve Habertürk TV muhabiri
120            Mustafa Göktaş, Özgür Gündem Şanlıurfa muhabiri
121            Mustafa Ünal, gazeteci, Zaman
122            Mutlu Çölgeçen, Millet gazetesi yazı işleri koordinatörü
123            Mutlu Özay, Cihan haber ajansı muhabiri
124            Mümtazer Türköne, Zaman köşe yazarı
125            Mürsel Demir, Gün Matbaa çalışanı
126            Nadir Yücel, Çorum Yıldız genel yayın yönetmeni
127            Necat Hizarcı, Gün Matbaa çalışanı
128            Nedim Türfent, DİHA
129            Nizamettin İzgi, Batman gazetesi sahibi
130            Nuh Gönültaş
131            Nuri Durna, TRT
132            Nuri Yeşil, Azadiya Welat gazetesi Dersim temsilcisi
133            Nurullah Kaya, Gaziantep Zaman bölge temsilcisi
134            Oğuz Usluer, Habertürk eski yayın koordinatörü
135            Osman Yakut, Zaman Antalya
136            Ömer Oruç, eski Cihan muhabiri
137            Özcan Keser, TRT muhabiri
138            Özden Kınık, TRT eski strateji uzmanı
139            Özgür Bozkurt, Gün Matbaa çalışanı
140            Pınar Gayıp, ETHA muhabiri
141            Pınar Tarlak, Özgürlükçü Demokrasi çalışanı
142            Polat Arslan, Gün Matbaa çalışanı
143            Reyhan Çapan, Özgür Gündem yazı işleri müdürü
144            Reyhan Hacıoğlu, Özgürlükçü Demokrasi editörü
145            Sadettin Demirtaş, Gün Matbaa çalışanı
146            Sadık Demir, Radyo Karacadağ
147            Sait Gürkan Tuzlu, Cihan haber ajansı muhabiri
148            Salih Erbekler, Radyo Karacadağ
149            Sami Tunca, Mücadele Birliği dergisi yazı işleri müdürü
150            Seda Taşkın, Mezopotamya Ajansı muhabiri
151            Semiha Mete, Özgürlükçü Demokrasi
152            Semiha Şahin, ETHA editörü
153            Serhat Şeftali, Zaman gazetesi eski Akdeniz bölge temsilcisi
154            Serkan Aydemir, Bitlis Aktüel gazetesi muhabiri
155            Serpil Ünal, Mücadele Birliği gazetesi muhabiri
156            Sertan Önal, Halkın Günlüğü muhabir
157            Seyid Kılıç, TRT Haber
158            Seyithan Akyüz, Azadiya Welat gazetesi Adana temsilcisi
159            Sezai Yavaş, TRT Diyarbakır bölge müdür yardımcısı
160            Songül Yücel, Önsöz dergisi genel yayın yönetmeni
161            Süleyman Acar, Mücadele Birliği gazetesi genel yayın yönetmeni
162            Süleyman Güneş, Gün Matbaa çalışanı
163            Şahabettin Demir, DİHA muhabiri
164            Şeref Yılmaz, Irmak TV
165            Şirin Kabakçı, Zaman gazetesi Konya temsilcisi
166            Togay Okay, Özgür Gelecek
167            Turgut Usul, TRT muhabiri
168            Ufuk Şanlı, eski Vatan yazarı
169            Uğur Selman Kelekçiler, Gün Matbaa çalışanı
170            Ünal Tanık, Rota Haber genel yayın yönetmeni
171            Vahit Yazgan, İzmir Zaman bölge temsilcisi
172            Veli Büyükşahin, TV 10 yöneticisi
173            Veli Haydar Güleç, TV 10 yöneticisi
174            Yakup Çetin, eski Zaman muhabiri
175            Yakup Şimşek, Zaman marka pazarlama müdürü
176            Yalçın Güler, TRT (Erzurum)
177            Yener Dönmez, Habervaktim sitesi
178            Yetkin Yıldız, Aktif Haber sitesi yayın yönetmeni
179            Yılmaz Kahraman, Özgür Halk dergisi editörü
180            Zehra Doğan, Jinha
181            Ziya Ataman, DİHA muhabir
 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design