Anasayfa / Medya izleme / “Berberoğlu’na prangalı tahliye”

21 Eylül

“Berberoğlu’na prangalı tahliye”

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tahliyesi gazetelerde geniş yer buldu.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, CHP’li Enis Berberoğlu’nun 5 yıl 10 ay hapis cezasını onarken, Berberoğlu’nun milletvekilliği sona erene kadar cezanın infazını durdurdu.

Evrensel gazetesi manşetin yanında yer ayırdığı haber için, “Yargıtay, infazını durdurdu” başlığını kullandı ve “Yargıtay, tutuklu CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberboğlu’na, MİT TIR’ları görüntülerini Can Dündar’a ilettiği iddiasıyla verilen 5 yıl 10 ay hapis cezasını onadı. Yargıtay, Berberoğlu’nun milletvekilliğinin sona erene kadar cezasının infazının durdurulmasına ve tahliye edilmesine karar verdi” dedi.

Birgün gazetesi habere manşetin yanında, “Berberoğlu tahliye oldu” başlığıyla yer verdi ve “Yargıtay, Silivri Cezaevi’nde bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tahliyesine karar verdi. Berberoğlu Haziran 2017’den beri tutuklu yargılanıyordu. Milletvekilliği düşene kadar Berberoğlu tutuksuz kalmaya devam edecek” ifadelerine yer verdi.  

Cumhuriyet manşetindeki habere, “Berberoğlu’na prangalı tahliye” başlığını attı ve “Yargıtay, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'na, MİT TIR'ları davasında 5 yıl 10 ay hapis cezasını onadı. Yargıtay, milletvekilliği sona erinceye kadar Enis Berberoğlu'nun cezasının infazının durdurulmasına ve salıverilmesine karar verdi. Berberoğlu, saat 19.15 sularında Maltepe Cezaevi'nden tahliye edildi. Berberoğlu ilk açıklamasında, "Türkiye'nin karar vermesini gerektirecek bir süre" dedi. 24 Haziran'da yapılan milletvekili genel seçiminde yeniden milletvekili seçilen Enis Berberoğlu'nun avukatları, Yargıtay 16. Ceza Dairesine başvurarak, Berberoğlu hakkındaki davanın durmasını talep etmiş, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, bu talebi reddetmişti” ifadelerini kullandı.

Sözcü gazetesi sürmanşetindeki habere, “Berberoğlu özgür” başlığını attı ve “Yargıtay 16. Daire, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun 5 yıl 10 ay hapsini onadı. Vekilliği bitene kadar infazın durdurulmasına ve serbest bırakılmasına hükmetti” dedi.  

Sabah gazetesi birinci sayfasının altından anonsladığı habere, “Yargıtay, Enis Berberoğlu’nun cezasını onadı ve tahliyesini istedi” başlığını attı.

Yeni Şafak haberi ön sayfasının altından, “CHP’li Berberoğlu tahliye edildi” başlığıyla anonsladı.

Star gazetesi habere manşetin altında, “Berberoğlu tahliye edildi” başlığıyla yer ayırdı. Haberde, “Yargıtay, CHP’li Berberoğlu’na, MİT ihaneti davasında verilen 5 yıl 10 ay hapis cezasını onadı. Vekilliği nedeniyle ceza infazı durdurulan Berberoğlu, dün akşam cezaevinden serbest bırakıldı” ifadeleri yer aldı.  

Akşam gazetesi ön sayfasının altındaki habere, “MİT TIR’ı ihanetinde ceza onandı” başlığını attı ve “Yargıtay, CHP’li Enis Berberoğlu’na, MİT TIR’ları görüntülerini Can Dündar’a ilettiği gerekçesiyle verilen 5 yıl 10 ay hapis cezasını onadı. Milletvekilliği sona erinceye kadar Berberoğlu’nun cezasının infazı durduruldu” dedi.

Hürriyet habere manşetin yanında, “Enis Berberoğlu tahliye edildi” başlığıyla yer ayırdı ve “Yargıtay 16. Ceza Dairesi, CHP’li Enis Berberoğlu’nun 5 yıl 10 ay hapis cezasını onarken, milletvekilliği sona erene kadar ceza infazını durdurdu” ifadelerini kullandı.

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design