Anasayfa / Medya izleme / Türkiye’de Basın ve İfade Özgürlüğü - 174

22 Eylül

Türkiye’de Basın ve İfade Özgürlüğü - 174

Altanlar ve Ilıcak davasının istinaf duruşmasında savcı müebbet hapis istedi; Avusturyalı gazeteci Zirngast tutuklandı

 
Avusturyalı gazeteci Max Zirngast ile Toplumsal Özgürlük Partisi kurucu meclis üyeleri Mithatcan Türetken ve Hatice Göz, 10 günlük gözaltından sonra çıkarıldıkları mahkemece 21 Eylül günü tutuklandı.
 
Zirngast, Türetken ve Göz, 11 Eylül sabah saatlerinde “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla Ankara'da gözaltına alınmıştı. Gözaltı süresi iki kez dörder gün uzatılmıştı.
 
Üç isim, 20 Eylül günü savcılık sorgusunda ifade verdi. Suçlamaları reddeden Zirngast, Toplumsal Özgürlük gazetesinde gündeme dair yazılar yazdığını belirterek, herhangi bir terör örgütüyle bağlantısı olmadığını ve illegal bir faaliyette bulunmadığını ifade etti.
 
Hatice Göz de, Kampüs Cadıları, Serüven Kültür, Her Yer Çocuk, Toplumsal Özgürlük isimli sosyal medya hesaplarında editörlük yaptığını anlattı. Örgüt üyeliği suçlamalarını reddetti.
 
Mithatcan Türetken, üniversiteli gençlerden oluşan Özgürlükçü Gençlik’in dernekler müdürlüğüne kayıtlı olduğunu anlattı. Örgüt üyeliği ve örgüt propagandası suçlamalarını kabul etmediğini söyledi.
 
Zirngast, Türetken ve Göz, savcılık sorgularının ardından çıkarıldıkları Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği’nde de haklarındaki iddiaları reddettiler.
 
Zirngast, üç senedir Türkiye’de yaşadığını, gizli bir faaliyette bulunmadığını, ODTÜ’de yüksek lisans yaptığını, Almanca, İngilizce ve Türkçe dilleri arasında çeviriler yaptığını ve yazılar yazdığını anlattı. Avukatı Murat Yılmaz, Adana Ağır Ceza Mahkemesi’nin ve Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nin “TKP Kıvılcım diye bir örgüt olmadığı” kararlarını hatırlattı. Türetken ve Göz de örgütle bağlantı iddialarını reddetti.
 
İfadelerin ardından üç isim de, “Atılı suçun işlendiğine dair kuvvetli suç şüphesinin olduğunu gösteren somut deliller olduğu, atılı suçun katalog suçlardan olduğu, soruşturmanın tamamlanmadığı, delillerin tamamının toplanmadığı, kaçma ihtimali olduğu” gerekçeleriyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
Altanlar-Ilıcak istinaf duruşmasında ağırlaştırılmış müebbet talebi
 
Aralarında Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın da bulunduğu altı kişinin Şubat ayında “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldığı davanın istinaf duruşmasının görülmesine 21 Eylül günü başlandı.
 
İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi’nce görülen duruşmada savunmaların ardından esas hakkında mütalaasını sunan savcı, tüm sanıklar için TCK 309/1’deki “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti.
 
Mahkeme ara kararında esas hakkında mütalaaya karşı savunmaların hazırlanması için davayı 2 Ekim 2018 tarihine erteledi.
 
P24 tarafından izlenen duruşma ile ilgili ayrıntılı habere bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
Hayatın Sesi TV yöneticilerine hapis cezası
 
Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Hayatın Sesi televizyonu yöneticilerinin “terör örgütü propagandası” suçlamasıyla yargılandıkları davanın karar duruşması, 19 Eylül günü İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
 
Mahkeme, Hayatın Sesi televizyonunun sahipleri Mustafa Kara ve İsmail Gökhan Bayram ile Genel ve Sorumlu Müdürü Gökhan Çetin’i “zincirleme şekilde terör örgütü propagandası yapmak” suçundan ayrı ayrı 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı.
 
P24 tarafından izlenen duruşma ile ilgili habere bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
Fahrettin Kılıç tahliye edildi
 
Özgür Toplum dergisi çalışanı Fahrettin Kılıç, “örgüt üyeliği” suçlamasıyla tutuklu yargılandığı davanın 18 Eylül günü görülen üçüncü duruşmasında tahliye edildi.
 
Kılıç, Adana’da 28 Mart 2017 tarihinde gözaltına alındıktan sonra tutuklanmıştı.
 
Adana 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada hazır bulunan Kılıç, tercüman aracılığıyla Kürtçe savunma yaptı. Üzerine atılı suçlamaları reddeden Kılıç, tahliyesini talep etti.
 
Savcı, Kılıç’ın tutukluluk hâlinin devamını talep etti. Mahkeme heyeti ise Kılıç hakkında tahliye kararı vererek davayı ileri bir tarihe erteledi.
 
İshak Karakaş’a uygulanan adlî kontrol kaldırıldı
 
Halkın Nabzı gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Artı Gerçek yazarı İshak Karakaş’ın, Türkiye’nin Afrin’e yönelik harekâtını eleştiren sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle yargılandığı davanın ikinci duruşması 18 Eylül günü görüldü.
 
İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi, toplam 10 sanığın “örgüt propagandası yapmak” suçlamasıyla yargılandığı davanın ilk duruşmasında Karakaş’ın da aralarında bulunduğu dokuz tutuklu sanığın adlî kontrol şartıyla tahliye edilmelerine karar vermişti.
 
Salı günkü duruşmada Karakaş ile birlikte sanıklardan Yaşar Yılmaz Altunbilek ve Cevdet Taş ile avukatları hazır bulundu. Avukatlar müvekkilleri hakkında uygulanan adlî kontrol tedbirinin kaldırılmasını ve duruşmalardan vareste tutulmalarını talep etti. Karakaş da, sık sık yurtdışına seyahat ettiğini belirterek yurtdışı çıkış yasağının kaldırılmasını talep etti.
 
Mahkeme ara kararında, adlî kontrol kapsamında uygulanan imza şartını kaldırarak sanıkların duruşmalardan vareste tutulma taleplerini kabul etti. Yurtdışı yasağının devamına hükmeden mahkeme, davayı 20 Kasım 2018 tarihine erteledi.
 
Ahmet Şık’ın TCK 301’den yargılandığı dava durduruldu
 
Haziran ayında Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) milletvekili seçilen gazeteci Ahmet Şık’ın Twitter paylaşımları gerekçesiyle Türk Ceza Kanunu’nun 301. maddesindeki “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama” suçundan yargılandığı dava durduruldu.
 
Davanın 18 Eylül tarihinde görülen duruşmasında Şık’ın avukatı Can Atalay, müvekkilinin 24 Haziran 2018 seçimlerinde milletvekili seçilmesi sonrası celse arasında yapılan yargılamanın durdurulması talebini yineledi. Talebi kabul eden İstanbul 17. Asliye Ceza Mahkemesi, dosyanın Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne verilmek üzere Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmesine karar verdi.
 
Gün Matbaacılık davasının ilk duruşmasında 8 tahliye
 
Mart ayında kayyum atanan Gün Matbaacılık’ın sahibi Kasım Zengin’in de aralarında bulunduğu, 20’si tutuklu 21 matbaa çalışanı hakkındaki davanın ilk duruşması 18 Eylül günü İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
 
Silivri Cezaevi’nin karşısında bulunan mahkeme salonunda görülen duruşmada, savcı tüm tutuklu sanıkların tutukluluk hâllerinin devamını talep ederken avukatlar savunmalarında sanıkların beraatini talep etti.
 
Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sekiz matbaa çalışanı için tahliye kararı verirken, 12 kişinin tutukluluk hâllerinin devamına hükmetti. Matbaa çalışanları Necat Hizarcı, Sadettin Demirtaş, Muhammet Özkan, Mehmet Kadir Özkara, Cumali Öz, Süleyman Güneş, Kemal Dağdöğen ve Özgür Bozkurt tahliye edildi. Mahkeme, tahliye kararı verdiği sekiz kişi için yurtdışı yasağı koydu.
 
Mahkeme ayrıca İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Özgürlükçü Demokrasi davası ile benzer mahiyette olduğunu belirterek, birleştirilme yönünde muvafakat sorulmasını istedi.
 
Tutuklu matbaa çalışanları Cemal Tunç, Erdoğan Zamur, İhsan Sinmiş, İrfan Karaca, Kazım Göçer, Mahmut Abay, Mehmet Emin Sümeli, Musa Kaya, Mürsel Demir, Polat Arslan ve Uğur Selman Kelekçiler ile matbaanın sahibi Kasım Zengin’in tutukluluk hallerinin devamına karar veren heyet, tutuksuz yargılanan Derviş Avras hakkında çıkarılan yakalama kararının beklenilmesine de karar vererek davayı 12 Kasım tarihine erteledi.
 
Matbaa hakkında hazırlanan iddianamede kayyum atanmasının gerekçeleri arasında matbaanın bastığı 110 kadar yayın için toplatma kararı verilmesi ve gazete, kitap ve dergilerin yazar, genel yayın yönetmenleri ve eser sahipleri hakkında devam eden davalar gösteriliyor. Kapatılan Özgürlükçü Demokrasi gazetesinin Afrin operasyonunu eleştirel bir şekilde manşetine taşıdığı nüshaların Gün Matbaacılık tarafından basılmış olması da gerekçeler arasında bulunuyor.
 
Hanifi Barış ilk duruşmada tahliye edildi
 
Barış Akademisyeni ve avukat Hanifi Barış’ın sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle “örgüt propagandası yapmak” suçlamasıyla tutuklu yargılandığı davanın ilk duruşması 18 Eylül’de İstanbul 29. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
 
Mahkeme ilk duruşmanın sonunda, Temmuz ayında tutuklanarak cezaevine gönderilen Barış’ın yurt dışına çıkış yasağı ve adlî kontrol şartıyla tahliyesine karar vererek davayı Aralık ayına erteledi.
 
P24 tarafından izlenen duruşma ile ilgili habere bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
Dört akademisyene 1 yıl 3’er ay hapis cezası
 
Aynı gün, Barış için Akademisyenlerin bildirisini imzaladıkları için “terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla yargılandıkları davalarda dört akademisyen ayrı ayrı 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 
İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi, Boğaziçi Üniversitesi’nden akademisyenler Yrd. Doç. Bülent Küçük, Doç. Dr. Çiğdem Kafesçioğlu, Prof. Dr. N.N. ve Dr. Gaye Yılmaz’ı ayrı ayrı 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.
 
Hasta gazeteci Metin Duran tahliye edildi
 
Yüzde 93 engeli bulunduğu hâlde tutuklanarak cezaevine konulan gazeteci Metin Duran, Adlî Tıp Kurumu’nun hakkındaki “Cezaevinde kalamaz” raporunu vermesinin ardından 17 Eylül günü cezaevinden tahliye edildi.
 
2015 yılında geçirdiği kalp krizi ve felç sonrası yürüyemez ve konuşamaz hale gelen Duran, hakkında “örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek” suçlamasıyla verilen 3 yıl, 3 ay, 15 günlük hapis cezası nedeniyle Mart ayında tutuklanarak  Sincan Kapalı Cezaevi’ne gönderilmişti.
 
Adlî Tıp Kurumu tarafından “Cezaevinde kalamaz” raporu verilmesi üzerine Duran’ın cezasının infazının bir yıl ertelenmesine karar verildi.
 
Levent Üzümcü “cumhurbaşkanına hakaret” soruşturmasında ifade verdi
 
Tiyatro oyuncusu Levent Üzümcü, sosyal medya paylaşımında
“Cumhurbaşkanına hakaret ettiği” gerekçesi ile hakkında başlatılan bir soruşturma kapsamında 19 Eylül günü ifade verdi. Hakkında bir ihbar üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Üzümcü hakkında zorla getirilme kararı çıkarılması üzerine polis eşliğinde İstanbul Anadolu Adliyesine gelen Üzümcü, soruşturmayı yürüten Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Tuncay Karcıoğlu'na ifade verdi.
 
Mabel Matiz hakkında açılan soruşturmada takipsizlik kararı
 
Şarkıcı Mabel Matiz’in bir video klibinde 1 dolar görsellerinin kullanılması gerekçesiyle açılan “FETÖ” soruşturmasında savcılık takipsizlik kararı verdi. Matiz, bir ihbar sonucu başlatılan soruşturma kapsamında savcılığa ifade vermişti.
 
Cezaevindeki gazeteciler ve medya çalışanları listesi
 
“Gün Matbaacılık davası” kapsamında tutuklu yargılanan sekiz matbaa çalışanının ilk duruşmada tahliye edilmeleri, Adana’da tutuklu yargılanan Fahrettin Kılıç’ın tahliye edilmesi ve 11 Eylül’de gözaltına alınan Avusturyalı gazeteci Max Zirngast’ın tutuklanarak cezaevine gönderilmesi sonrası 21 Eylül 2018 itibariyle Türkiye’de en az 175 gazeteci ve medya çalışanı tutuklu veya hükümlü olarak cezaevinde bulunuyor.
 
Ayrıntılı listeye bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
1                Abdulkadir Turay, DİHA muhabiri
2                Abdullah Kaya, DİHA muhabiri
3                Abdullah Kılıç, Habertürk
4                Abdullah Özyurt, Zaman gazetesi muhabiri
5                Abdulvahap İş, serbest gazeteci
6                Adil Demirci, ETHA muhabir
7                Ahmet Altan
8                Ahmet Feyzullah Özyurt
9                Ahmet Memiş, gazeteci, Haberdar internet sitesi
10              Ahmet Metin Sekizkardeş, Zaman gazetesi
11              Ahmet Yavaş, TRT (Erzurum)
12              Ali Ahmet Böken, TRT Haber koordinatörü
13              Ali Akkuş, eski Zaman gazetesi yayınlar editörü
14              Ali Aşikar, Azadiya Welat
15              Ali Babür Boysal, Zaman gazetesi tasarımcı
16              Ali Sönmez Kayar, ETHA muhabiri
17              Ali Ünal, Zaman köşe yazarı
18              Ali Yüce, TRT Radyosu yayın şefi
19              Arafat Dayan, Demokratik Ulus eski yazı işleri müdürü
20              Aslı Ceren Aslan, Özgür Gelecek yazı işleri müdürü
21              Ayşe Nazlı Ilıcak, Yarına Bakış gazetesi yazarı
22              Ayşenur Parıldak, Haberdar ve Zaman
23              Aytekin Gezici, gazeteci-yazar
24              Aziz İstegün, Diyarbakır Zaman bölge temsilcisi
25              Bayram Kaya, Zaman muhabiri
26              Behram Kılıç, Zaman eski yazarı
27              Beytullah Demir, Cihan Haber Ajansı gn. md. yardımcısı
28              Beytullah Özdemir, Zaman gazetesi Düzce temsilcisi
29              Burçin Dokgöz, Çorum eski Zaman ve Cihan muhabiri
30              Cemal Azmi Kalyoncu, Gazeteci ve Yazarlar Vakfı
31              Cemal Tunç, Gün Matbaa çalışanı
32              Ceren Taşkın, Hatay'ın Sesi
33              Cuma Ulus, Millet Gazetesi yayın koordinatörü
34              Cumali Çaygeç, TRT Şeş haber müdürü
35              Cüneyt Seza Özkan, Samanyolu TV haber yönetmeni
36              Çetin Kurşun, Azadiya Welat
37              Deniz Bakır, Atılım gazetesi yayın yönetmeni
38              Doğan Baran, Odak dergisi sahibi, yazı işleri müdürü
39              Ece Sevim Öztürk, Çağdaş Ses genel yayın yönetmeni
40              Emin Demir, serbest gazeteci
41              Emre Soncan, eski Zaman savunma muhabiri
42              Ercan Gün, Fox TV haber editörü
43              Erdal Süsem, Eylül dergisi editörü
44              Erdal Şen, eski Meydan gazetesi yazı işleri müdürü
45              Erdoğan Zamur, Gün Matbaa çalışanı
46              Erol Yüksel, TRT Haber Dairesi başkan yardımcısı
47              Erol Zavar, Odak dergisi sahibi ve yazı işleri müdürü
48              Fahri Öztoprak, Cihan/Zaman Samsun muhabiri
49              Faruk Akkan, Cihan Haber Ajansı
50              Ferhat Çiftçi, Azadiya Welat gazetesi Gaziantep temsilcisi
51              Ferhat Haldun Pehlivan, ETHA stajyer muhabiri
52              Ferhat Parlak, Silvan Mücadele gazetesi sahibi
53              Fevzi Yazıcı
54              Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Türksolu gazetesi yazarı
55              Gurbet Çakar, Hevi Kadın dergisi
56              Gültekin Avcı
57              Habip Güler, Eski Zaman muhabiri
58              Hakan Aksel, TRT yapımcı-yönetmen
59              Hakan Ergün, Azadiya Welat ve Özgür Gündem dağıtımcısı
60              Hakan Taşdelen
61              Halil İbrahim Mert, TRT (Erzurum)
62              Hamit Dilbahar, Azadiya Welat gazetesi yazarı
63              Hamza Günerigök, TRT spikeri
64              Hanım Büşra Erdal, eski Zaman muhabiri ve köşe yazarı
65              Hasan Bozkurt, Bugün gazetesi muhabir
66              Hasan Duman, Özgürlükçü Demokrasi dağıtımcı
67              Hasan Hüseyin Örs, TRT eski yapım-yayın görevlisi
68              Hasan Taşar, TRT eski Ankara muhabir
69              Hatice Duman, Atılım gazetesi sahibi ve yazı işleri müdürü
70              Haydar Ergül, Demokratik Modernite dergisi editörü
71              Hicran Ürün, Özgürlükçü Demokrasi editörü
72              Hidayet Karaca, Samanyolu Yayın Grubu başkanı
73              Hüseyin Aydın, Cihan muhabiri
74              İbrahim Halil Öztürkeri, TRT eski yapım-yayın görevlisi
75              İdris Okur, Cihan Haber Ajansı Çorum muhabiri
76              İdris Sayılgan, DİHA
77              İdris Yılmaz
78              İhsan Sinmiş, Gün Matbaa çalışanı
79              İhsan Yaşar, Özgürlükçü Demokrasi imtiyaz sahibi
80              İrfan Karaca, Gün Matbaa çalışanı
81              İshak Yasul, Özgürlükçü Demokrasi sorumlu yazı işleri müdürü
82              İsmail Çoban, Azadiya Welat eski yazı işleri müdürü
83              İsmail Ersan, AA Yalova temsilcisi
84              İsminaz Temel, ETHA editörü
85              Kamuran Sunbat, DİHA eski Çukurova muhabiri
86              Kasım Zengin, Gün Matbaacılık sahibi
87              Kazım Canlan, Cihan haber ajansı eski Ankara haber müdürü
88              Kazım Göçer, Gün Matbaa çalışanı
89              Kemal Demir, TV10 kameramanı
90              Kemal Özer, Evrensel
91              Kemal Sancılı, Özgür Gündem imtiyaz sahibi
92              Kenan Karavil, Radyo Dünya genel yayın yönetmeni
93              Kubilay Çelik, Antropolog dergisi sorumlu yazı işleri müdürü
94              Mahmut Abay, Gün Matbaa çalışanı
95              Max Zirngast, Re:volt dergisi muhabir
96              Mehmet Ali Ay, muhabir, Vahdet ve Bugün gazeteleri
97              Mehmet Ali Çelebi, Özgürlükçü Demokrasi editörü
98              Mehmet Baransu, Taraf gazetesi yazarı
99              Mehmet Dursun
100            Mehmet Emin Sümeli, Gün Matbaa çalışanı
101            Mehmet Güleş, DİHA
102            Mehmet Gündem, Milliyet gazetesi eski yazarı
103            Mehmet Kuru, Zaman Eskişehir muhabiri
104            Mehmet Sıddık Damar
105            Meltem Oktay, DİHA
106            Metin Arslan, Bugün gazetesi muhabir
107            Mikail Barut, Özgür Halk Dergisi eski editörü
108            Miktat Algül, Mezitli FM genel yayın koordinatörü
109            Mizgin Çay, Radyo Karacadağ
110            Muhammed Sait Kuloğlu, Subuhaber.com imtiyaz sahibi
111            Muhsin Pilgir, Zaman ve Cihan haber ajansı muhabiri
112            Murat Çapan, Nokta sorumlu yazı işleri müdürü
113            Murat Dağdeviren, Demokrat Gebze gazetesi sahibi
114            Musa Kaya, Gün Matbaa çalışanı
115            Mustafa Erkan Acar, Bugün gazetesi haber müdürü
116            Mustafa Gök, Ekmek ve Adalet dergisi Ankara temsilcisi
117            Mustafa Gökkılıç, eski Radikal ve Habertürk TV muhabiri
118            Mustafa Göktaş, Özgür Gündem Şanlıurfa muhabiri
119            Mustafa Ünal, gazeteci, Zaman
120            Mutlu Çölgeçen, Millet gazetesi yazı işleri koordinatörü
121            Mutlu Özay, Cihan haber ajansı muhabiri
122            Mümtazer Türköne, Zaman köşe yazarı
123            Mürsel Demir, Gün Matbaa çalışanı
124            Nadir Yücel, Çorum Yıldız genel yayın yönetmeni
125            Nedim Türfent, DİHA
126            Nizamettin İzgi, Batman gazetesi sahibi
127            Nuh Gönültaş
128            Nuri Durna, TRT
129            Nuri Yeşil, Azadiya Welat gazetesi Dersim temsilcisi
130            Nurullah Kaya, Gaziantep Zaman bölge temsilcisi
131            Oğuz Usluer, Habertürk eski yayın koordinatörü
132            Osman Yakut, Zaman Antalya
133            Ömer Oruç, eski Cihan muhabiri
134            Özcan Keser, TRT muhabiri
135            Özden Kınık, TRT
136            Pınar Gayıp, ETHA muhabiri
137            Polat Arslan, Gün Matbaa çalışanı
138            Reyhan Çapan, Özgür Gündem yazı işleri müdürü
139            Reyhan Hacıoğlu, Özgürlükçü Demokrasi editörü
140            Sadık Demir, Radyo Karacadağ
141            Sait Gürkan Tuzlu, Cihan haber ajansı muhabiri
142            Sami Tunca, Mücadele Birliği dergisi yazı işleri müdürü
143            Seda Taşkın, Mezopotamya Ajansı muhabiri
144            Semiha Mete, Özgürlükçü Demokrasi
145            Semiha Şahin, ETHA editörü
146            Serhat Şeftali, Zaman gazetesi eski Akdeniz bölge temsilcisi
147            Serkan Aydemir, Bitlis Aktüel gazetesi muhabiri
148            Serkan Canbaz,TRT Ankara muhabir/editör
149            Serpil Ünal, Mücadele Birliği gazetesi muhabiri
150            Sertan Önal, Halkın Günlüğü muhabir
151            Seyid Kılıç, TRT Haber
152            Seyithan Akyüz, Azadiya Welat gazetesi Adana temsilcisi
153            Sezai Yavaş, TRT Diyarbakır bölge müdür yardımcısı
154            Songül Yücel, Önsöz dergisi genel yayın yönetmeni
155            Süleyman Acar, Mücadele Birliği gazetesi genel yayın yönetmeni
156            Şahabettin Demir, DİHA muhabiri
157            Şeref Yılmaz, Irmak TV
158            Şirin Kabakçı, Zaman gazetesi Konya temsilcisi
159            Togay Okay, Özgür Gelecek
160            Turgut Usul, TRT muhabiri
161            Ufuk Şanlı, eski Vatan yazarı
162            Uğur Akgül, DİHA muhabiri
163            Uğur Selman Kelekçiler, Gün Matbaa çalışanı
164            Ünal Tanık, Rota Haber genel yayın yönetmeni
165            Vahit Yazgan, İzmir Zaman bölge temsilcisi
166            Veli Büyükşahin, TV 10 yöneticisi
167            Veli Haydar Güleç, TV 10 yöneticisi
168            Yakup Çetin, eski Zaman muhabiri
169            Yakup Şimşek, Zaman marka pazarlama müdürü
170            Yalçın Güler, TRT (Erzurum)
171            Yener Dönmez, Habervaktim sitesi
172            Yetkin Yıldız, Aktif Haber sitesi yayın yönetmeni
173            Yılmaz Kahraman, Özgür Halk dergisi editörü
174            Zehra Doğan, Jinha
175            Ziya Ataman, DİHA muhabir
 
 
 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design