Anasayfa / Medya izleme / Türkiye’de Basın ve İfade Özgürlüğü - 179

27 Ekim

Türkiye’de Basın ve İfade Özgürlüğü - 179

Hüseyin Aykol, İnan Kızılkaya ve İhsan Çaralan’a “Cumhurbaşkanına hakaret” davasında hapis cezası verildi

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Özgür Gündem gazetesi eski Eş Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Aykol, gazetenin Yazı İşleri Müdürü İnan Kızılkaya, ve Evrensel gazetesi yazarı İhsan Çaralan’ın Özgür Gündem’de çıkan bir yazıda “Cumhurbaşkanı’na hakaret edildiği” suçlamasıyla yargılandığı davada gazetecilere hapis cezası verildi.

İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 25 Ekim günü görülen duruşmada gazeteciler ve avukatları hazır bulundu.

Duruşma sonunda hükmünü açıklayan mahkeme, Aykol ve Kızılkaya’ya “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlamasıyla önce ayrı ayrı 1 buçuk yıl hapis cezası verdi. Gazetecilerin eylemi alenen gerçekleştirdikleri gerekçesiyle cezalar 1 yıl 9 aya yükseltildi. Aynı suçun değişik zamanlarda birden fazla kez işlendiği gerekçesiyle cezalar 2 yıl 2 ay 8’er güne çıkarıldı. Gazetecilerin yargılama sürecindeki davranışları göz önünde bulundurularak cezalar 1 yıl 10 ay 26 güne indirildi.

Çaralan için de aynı suçtan 1 yıl hapis cezası veren mahkeme, eylemin alenen gerçekleştirildiği gerekçesiyle cezayı 1 yıl 2 aya çıkardı. Çaralan’ın yargılama sürecindeki davranışlarını göz önünde bulunduran mahkeme, cezayı 11 ay 20 güne indirdi. 

Kızılkaya ve Çaralan için hükmün açıklanması geriye bırakıldı. Aykol ise, kararın onanması durumunda cezaevine girecek.

Anayasa Mahkemesi, Fevzi Yazıcı’nın başvurusunu reddetti

Anayasa Mahkemesi Birinci Bölümü, tutuklu gazeteci Fevzi Yazıcı’nın bireysel başvurusunu reddetti. Karar, Anayasa Mahkemesi’nin internet sitesinde 26 Ekim günü yayımlandı.

Kapatılan Zaman gazetesinin eski tasarım direktörü olan Yazıcı, sanıkları arasında Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın da bulunduğu ve tutuklu olarak yargılandığı “darbe çağrışımı” davasında Şubat ayında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. İstinaf mahkemesi Ekim ayında istinaf başvurularını reddetmişti.

Yazıcı adına 21 Ekim 2016 tarihinde yapılan bireysel başvuruda, “darbe girişimi sonrasında yürütülen soruşturmalar kapsamında hakkında uygulanan tutuklama tedbirinin hukukî olmaması nedeniyle kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının; ifade özgürlüğü kapsamındaki eylemlerin tutuklamaya konu edilmesi nedeniyle de ifade özgürlüğünün ihlâl edildiği” iddialarına yer verilmişti.

AYM Birinci Bölüm, 13 Eylül 2018 tarihli kararında, kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ve ifade özgürlüğü hakkının ihlâl edildiğine ilişkin iddiaların “açıkça dayanaktan yoksun olduğu gerekçesiyle kabul edilemez olduğuna” oybirliğiyle karar verdi.

Ziya Ataman dördüncü duruşmada da tahliye edilmedi


KHK ile kapatılan Dicle Haber Ajansı (DİHA) muhabiri Ziya Ataman’ın da aralarında bulunduğu 9’u tutuklu toplam 19 kişinin “Devletin Birliğini ve Ülke Bütünlüğünü Bozmak,” “Tasarlayarak Kamu Görevlisini Görevinden Dolayı Kasten Öldürme” ve “Patlayıcı Madde Kullanmak Sureti ile Kasten Mala Zarar Verme” gibi suçlamalarla yargılandığı davanın görülmesine 26 Ekim günü devam edildi.

Şırnak 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dördüncü duruşmaya Ataman ve diğer tutuklu yargılananlar SEGBİS aracılığıyla bulundukları cezaevlerinden katıldı. Mahkeme başkanının değiştiği duruşmada savunma yapan Ataman ve diğer sanıklar, önceki savunmalarını tekrarladı. Avukatlar da yaptıkları savunmalarda tutuklu sanıkların tahliyesini talep etti.

Duruşmanın sonunda ara kararını açıklayan mahkeme, tüm tutuklu sanıkların tutukluluk hâlinin devamına karar vererek davayı 17 Ocak 2019 tarihine erteledi. 

Heyet, Şırnak 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde aynı kişiler hakkında açılan bir başka dosya ile bu dosyanın birleştirilmesi yönünde yapılan talebi daha sonra kararlaştıracağını belirtti.

Gazetecilere verilen cezalarda istinaf talepleri esastan reddedildi 

Aralarında köşe yazarları Murat Aksoy ve Atilla Taş’ın da bulunduğu 25 kişiye “FETÖ üyeliği” ve “örgüte yardım” suçlamalarıyla Mart ayında verilen hapis cezaları istinaf mahkemesince onandı.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 22 Ekim tarihli kararında gazetecilerin istinaf taleplerini esastan reddetti. Mahkeme ayrıca tutuklu sanıkların tutukluluk hâllerinin devamına hükmetti.

Mart ayında İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi davada yargılanan 26 sanıktan 23’ünü (gazeteciler Abdullah Kılıç, Ahmet Memiş, Ali Akkuş, Bayram Kaya, Bünyamin Köseli, Cemal Azmi Kalyoncu, Cihan Acar, Cuma Ulus, Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Habip Güler, Halil İbrahim Balta, Hanım Büşra Erdal, Hüseyin Aydın, Muhammed Sait Kuloğlu, Mustafa Erkan Acar, Mutlu Çölgeçen, Oğuz Usluer, Seyid Kılıç, Ufuk Şanlı, Ünal Tanık, Yakup Çetin, Yetkin Yıldız ve öğretmen Davut Aydın) “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla hapis cezasına çarptırmıştı.
Aksoy ve Taş ise “örgütün hiyerarşik yapısına dâhil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçundan 2 yıl 1 ay ve 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmıştı. Sanıklardan biri ise beraat etmişti.

İstinaf mahkemesinin kararı sonucunda, Taş ve Aksoy’un hapis cezaları beş yıldan az olması sebebiyle kesinleşmiş oldu.

Avukatların duruşma taleplerine karşın duruşmasız olarak verilen istinaf kararında, dosyada mevcut delillerin suçun ispatı bakımından yerinde ve yeterli olduğu ve yerel mahkemenin kararının hukuka uygun olduğu ifade edildi.

Kemal Özer’in tutukluluğuna devam kararı 

Eylül 2017’den bu yana tutuklu bulunan Evrensel gazetesi muhabiri Kemal Özer, “örgüt üyeliği” suçlamasıyla yargılandığı davanın üçüncü duruşmasında 24 Ekim günü hâkim karşısına çıktı.

Tunceli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada savunmasını yapan Özer, Hozat’ın Pamuk köyüne haber takibi için gittiğini belirterek, o bölgede silahlı kişiler tarafından ölümle tehdit edildiğini aktardı. Özer tahliyesini talep etti.

Mahkeme Özer’in tutukluluk hâlinin devamına karar vererek davayı 28 Aralık tarihine erteledi.

Evrensel yazarı Kamil Tekin Sürek’in davası ertelendi

Evrensel gazetesi yazarı Avukat Kamil Tekin Sürek’in bir köşe yazısında “Cumhurbaşkanına hakaret ettiği” suçlamasıyla yargılandığı davanın ikinci duruşması 24 Ekim günü Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Sürek ve avukatı Devrim Avcı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatının hazır bulunduğu duruşmada, mahkeme hâkiminin değiştiği görüldü. 

Sürek ve avukatı Avcı, celse arasında mahkemeye sundukları dilekçede, “Cumhurbaşkanına hakaret” suçunu düzenleyen Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 299. maddesinin, Anayasa ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine aykırı olarak ifade özgürlüğünü sınırladığını belirterek TCK 299. Maddenin iptali için dosyanın Anayasa Mahkemesi’ne gönderilmesini talep etmişti. 

Duruşmada söz alan avukat Avcı, yapılan Anayasa değişikliği nedeniyle Cumhurbaşkanının bağımsızlığını yitirdiği ve siyasi parti lideri haline geldiğini söyledi. TCK 299. maddenin Anayasaya aykırı olduğunun altını çizen Avcı mahkemeden, değişen yasal düzenlemeleri dikkate alarak talepleri doğrultusunda karar verilmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Abdulsamet Aydın ise, Anayasaya aykırılık talebinin reddini istedi.

Ara kararını açıklayan mahkeme, Sürek ve Avcı’nın Anayasaya aykırılık iddiaları hakkında dilekçe ve dosya kapsamını inceledikten sonra karar vereceğini belirterek davayı 6 Aralık 2018 tarihine erteledi.

Yürüyüş dergisine polis baskını 

İstanbul Sultangazi’de bulunan Yürüyüş dergisine Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 24 Ekim günü sabaha karşı baskın düzenlendi.

Baskın sırasında zırhlı polis araçları ve TOMA da derginin bulunduğu yeri ablukaya aldı.
Dergi binasına giren polisin arama yaptığı ve ismi öğrenilemeyen bazı kişilerin gözaltına alındığı belirtildi.

Nalin Öztekin’e tehdit telefonu 

Artı Gerçek muhabiri Nalin Öztekin, kendisini telefonla arayan bir kişi tarafından tehdit edildi. Öztekin, 2016 yılında bombalı saldırıda öldürülen Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’ün yaşamını yitirmesine ilişkin dava dosyasındaki çelişkileri haberleştirmişti. Gizli bir numaradan gelen aramada telefondaki kişi Öztekin’e, ‘Yazdıklarına dikkat et, parmaklarını kırarız’ diyerek telefonu kapattı.

Fox TV çalışanları davet edildikleri programdan zorla çıkarıldı

Fox TV muhabiri Beril Oğuz ve kameraman Serhat Yağmur’un davetli oldukları programı takip etmeleri Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin basın danışmanı tarafından engellendi.

Fox TV çalışanlarının daha önce iki kez sorduğu et ihalesi sorusunu yanıtlamayan bakan, gazetecileri akreditasyon uygulamakla tehdit etmişti.
Pakdemirli’nin katılacağı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu’nda, basına açık programa çağrılan Fox TV çalışanları bakanın basın danışmanı Uğur Alıcı tarafından salondan çıkarıldı. Binaya girişte akreditasyon uygulanmadığını belirten Oğuz ve Yağmur, salona girdikten sonra dışarı çıkarıldıklarını belirtti.

Oğuz, 300 TIR’lık etlerin ülkeye ihale yapılmadan sokulduğu iddiasını daha önce bir etkinlikte basının sorularını yanıtladığı sırada Pakdemirli’ye sormak istemiş, basın danışmanı Alıcı bunu engellemişti. Daha sonra aynı soruyu tekrar sormak isteyen muhabirlere Bakan Pakdemirli “bu yaptığınız gazetecilik değil maskaralık” yanıtını vermişti.

Ferhat Tunç’un 3 yıl hapis istemiyle yargılandığı dava ertelendi

Müzisyen Ferhat Tunç’un bir sosyal medya paylaşımında “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik ettiği” iddiasıyla yargılandığı davanın görülmesine 26 Ekim günü devam edildi.

Büyükçekmece 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Tunç ve avukatı Fatma Hopikoğlu hazır bulundu. İddianamenin okunmasının ardından savunması sorulan Tunç, savunma için süre talebinde bulundu. Mahkeme, savunma için Tunç’a süre vererek davayı 29 Mart 2019 tarihine erteledi.

16 Nisan 2017’de yapılan referandum ile ilgili bir görseli ve yazıyı Twitter’da paylaşan Tunç hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Beş akademisyene daha ertelemeli hapis cezası verildi 

Barış İçin Akademisyenlerin “Bu suça ortak olmayacağız” bildirisini  imzaladıkları için “terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla yargılanan akademisyenlerden beşine daha bu hafta görülen duruşmalarda ertelemeli hapis cezaları verildi.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde işten çıkarılan akademisyen Naciye Gülengül Altıntaş, 22 Ekim günü İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dördüncü duruşmasının sonunda mahkemece 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. 

23 Ekim günü akademisyenler İpek Merçil, O.A. ve Yücel Candemir’in davalarında hükmünü açıklayan İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi, bu üç akademisyene de ayrı ayrı 1 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

25 Ekim günü ise İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci duruşmasının sonunda akademisyen Fevziye Deniz Tarba Ceylan “örgüt propagandası” suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Kararların tamamında hükmün açıklanması geri bırakıldı.

Cezaevindeki gazeteciler ve medya çalışanları listesi

26 Ekim 2018 tarihi itibariyle Türkiye’de en az 176 gazeteci ve medya çalışanı tutuklu veya hükümlü olarak cezaevinde bulunuyor.

Ayrıntılı listeye bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
1                Abdulkadir Turay, DİHA muhabiri
2                Abdullah Dirican, Zaman gazetesi yurt haberleri editörü
3                Abdullah Kaya, DİHA muhabiri
4                Abdullah Kılıç, Habertürk
5                Abdullah Özyurt, Zaman gazetesi muhabiri
6                Abdulvahap İş, serbest gazeteci
7                Adil Demirci, ETHA muhabir
8                Ahmet Altan
9                Ahmet Feyzullah Özyurt
10              Ahmet Memiş, gazeteci, Haberdar internet sitesi
11              Ahmet Metin Sekizkardeş, Zaman gazetesi
12              Ahmet Yavaş, TRT (Erzurum)
13              Ali Ahmet Böken, TRT Haber koordinatörü
14              Ali Akkuş, eski Zaman gazetesi yayınlar editörü
15              Ali Aşikar, Azadiya Welat
16              Ali Babür Boysal, Zaman gazetesi tasarımcı
17              Ali Sönmez Kayar, ETHA muhabiri
18              Ali Ünal, Zaman köşe yazarı
19              Ali Yüce, TRT Radyosu yayın şefi
20              Arafat Dayan, Demokratik Ulus eski yazı işleri müdürü
21              Aslı Ceren Aslan, Özgür Gelecek yazı işleri müdürü
22              Ayşe Nazlı Ilıcak, Yarına Bakış gazetesi yazarı
23              Ayşenur Parıldak, Haberdar ve Zaman
24              Aytekin Gezici, gazeteci-yazar
25              Aziz İstegün, Diyarbakır Zaman bölge temsilcisi
26              Bayram Kaya, Zaman muhabiri
27              Behram Kılıç, Zaman eski yazarı
28              Beytullah Demir, Cihan Haber Ajansı gn. md. yardımcısı
29              Beytullah Özdemir, Zaman gazetesi Düzce temsilcisi
30              Burçin Dokgöz, Çorum eski Zaman ve Cihan muhabiri
31              Cemal Azmi Kalyoncu, Gazeteci ve Yazarlar Vakfı
32              Cemal Tunç, Gün Matbaa çalışanı
33              Ceren Taşkın, Hatay'ın Sesi
34              Cuma Ulus, Millet Gazetesi yayın koordinatörü
35              Cumali Çaygeç, TRT Şeş haber müdürü
36              Cüneyt Seza Özkan, Samanyolu TV haber yönetmeni
37              Çetin Kurşun, Azadiya Welat
38              Deniz Bakır, Atılım gazetesi yayın yönetmeni
39              Doğan Baran, Odak dergisi sahibi, yazı işleri müdürü
40              Ece Sevim Öztürk, Çağdaş Ses genel yayın yönetmeni
41              Emin Demir, serbest gazeteci
42              Emre Soncan, eski Zaman savunma muhabiri
43              Ercan Gün, Fox TV haber editörü
44              Erdal Süsem, Eylül dergisi editörü
45              Erdal Şen, eski Meydan gazetesi yazı işleri müdürü
46              Erdoğan Zamur, Gün Matbaa çalışanı
47              Erol Yüksel, TRT Haber Dairesi başkan yardımcısı
48              Erol Zavar, Odak dergisi sahibi ve yazı işleri müdürü
49              Fahri Öztoprak, Cihan/Zaman Samsun muhabiri
50              Faruk Akkan, Cihan Haber Ajansı
51              Ferhat Çiftçi, Azadiya Welat gazetesi Gaziantep temsilcisi
52              Ferhat Haldun Pehlivan, ETHA stajyer muhabiri
53              Ferhat Parlak, Silvan Mücadele gazetesi sahibi
54              Fevzi Yazıcı
55              Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Türksolu gazetesi yazarı
56              Gurbet Çakar, Hevi Kadın dergisi
57              Gültekin Avcı
58              Habip Güler, Eski Zaman muhabiri
59              Hakan Aksel, TRT yapımcı-yönetmen
60              Hakan Ergün, Azadiya Welat ve Özgür Gündem dağıtımcısı
61              Hakan Taşdelen
62              Halil İbrahim Mert, TRT (Erzurum)
63              Hamit Dilbahar, Azadiya Welat gazetesi yazarı
64              Hamza Günerigök, TRT spikeri
65              Hanım Büşra Erdal, eski Zaman muhabiri ve köşe yazarı
66              Hasan Bozkurt, Bugün gazetesi muhabir
67              Hasan Duman, Özgürlükçü Demokrasi dağıtımcı
68              Hasan Hüseyin Örs, TRT eski yapım-yayın görevlisi
69              Hasan Taşar, TRT eski Ankara muhabir
70              Hatice Duman, Atılım gazetesi sahibi ve yazı işleri müdürü
71              Haydar Ergül, Demokratik Modernite dergisi editörü
72              Hicran Ürün, Özgürlükçü Demokrasi editörü
73              Hidayet Karaca, Samanyolu Yayın Grubu başkanı
74              Hüseyin Aydın, Cihan muhabiri
75              İbrahim Halil Öztürkeri, TRT eski yapım-yayın görevlisi
76              İdris Okur, Cihan Haber Ajansı Çorum muhabiri
77              İdris Sayılgan, DİHA
78              İdris Yılmaz
79              İhsan Sinmiş, Gün Matbaa çalışanı
80              İhsan Yaşar, Özgürlükçü Demokrasi imtiyaz sahibi
81              İrfan Karaca, Gün Matbaa çalışanı
82              İshak Yasul, Özgürlükçü Demokrasi sorumlu yazı işleri müdürü
83              İsmail Çoban, Azadiya Welat eski yazı işleri müdürü
84              İsmail Ersan, AA Yalova temsilcisi
85              İsminaz Temel, ETHA editörü
86              Kamuran Sunbat, DİHA eski Çukurova muhabiri
87              Kasım Zengin, Gün Matbaacılık sahibi
88              Kazım Canlan, Cihan haber ajansı eski Ankara haber müdürü
89              Kazım Göçer, Gün Matbaa çalışanı
90              Kemal Demir, TV10 kameramanı
91              Kemal Özer, Evrensel
92              Kemal Sancılı, Özgür Gündem imtiyaz sahibi
93              Kenan Karavil, Radyo Dünya genel yayın yönetmeni
94              Kibriye Evren, JinNews muhabiri
95              Kubilay Çelik, Antropolog dergisi sorumlu yazı işleri müdürü
96              Mahmut Abay, Gün Matbaa çalışanı
97              Max Zirngast, Re:volt dergisi muhabir
98              Mehmet Ali Ay, muhabir, Vahdet ve Bugün gazeteleri
99              Mehmet Ali Çelebi, Özgürlükçü Demokrasi editörü
100            Mehmet Baransu, Taraf gazetesi yazarı
101            Mehmet Dursun
102            Mehmet Emin Sümeli, Gün Matbaa çalışanı
103            Mehmet Güleş, DİHA
104            Mehmet Gündem, Milliyet gazetesi eski yazarı
105            Mehmet Kuru, Zaman Eskişehir muhabiri
106            Mehmet Sıddık Damar
107            Meltem Oktay, DİHA
108            Metin Arslan, Bugün gazetesi muhabir
109            Mikail Barut, Özgür Halk Dergisi eski editörü
110            Miktat Algül, Mezitli FM genel yayın koordinatörü
111            Mizgin Çay, Radyo Karacadağ
112            Muhammed Sait Kuloğlu, Subuhaber.com imtiyaz sahibi
113            Muhsin Pilgir, Zaman ve Cihan haber ajansı muhabiri
114            Murat Çapan, Nokta sorumlu yazı işleri müdürü
115            Murat Dağdeviren, Demokrat Gebze gazetesi sahibi
116            Musa Kaya, Gün Matbaa çalışanı
117            Mustafa Erkan Acar, Bugün gazetesi haber müdürü
118            Mustafa Gök, Ekmek ve Adalet dergisi Ankara temsilcisi
119            Mustafa Gökkılıç, eski Radikal ve Habertürk TV muhabiri
120            Mustafa Göktaş, Özgür Gündem Şanlıurfa muhabiri
121            Mustafa Ünal, gazeteci, Zaman
122            Mutlu Çölgeçen, Millet gazetesi yazı işleri koordinatörü
123            Mutlu Özay, Cihan haber ajansı muhabiri
124            Mümtazer Türköne, Zaman köşe yazarı
125            Mürsel Demir, Gün Matbaa çalışanı
126            Nadir Yücel, Çorum Yıldız genel yayın yönetmeni
127            Nedim Türfent, DİHA
128            Nizamettin İzgi, Batman gazetesi sahibi
129            Nuh Gönültaş
130            Nuri Durna, TRT
131            Nuri Yeşil, Azadiya Welat gazetesi Dersim temsilcisi
132            Nurullah Kaya, Gaziantep Zaman bölge temsilcisi
133            Oğuz Usluer, Habertürk eski yayın koordinatörü
134            Osman Yakut, Zaman Antalya
135            Ömer Oruç, eski Cihan muhabiri
136            Özcan Keser, TRT muhabiri
137            Özden Kınık, TRT
138            Pınar Gayıp, ETHA muhabiri
139            Polat Arslan, Gün Matbaa çalışanı
140            Reyhan Çapan, Özgür Gündem yazı işleri müdürü
141            Reyhan Hacıoğlu, Özgürlükçü Demokrasi editörü
142            Sadık Demir, Radyo Karacadağ
143            Sait Gürkan Tuzlu, Cihan haber ajansı muhabiri
144            Sami Tunca, Mücadele Birliği dergisi yazı işleri müdürü
145            Seda Taşkın, Mezopotamya Ajansı muhabiri
146            Semiha Mete, Özgürlükçü Demokrasi
147            Semiha Şahin, ETHA editörü
148            Serhat Şeftali, Zaman gazetesi eski Akdeniz bölge temsilcisi
149            Serkan Aydemir, Bitlis Aktüel gazetesi muhabiri
150            Serkan Canbaz,TRT Ankara muhabir/editör
151            Serpil Ünal, Mücadele Birliği gazetesi muhabiri
152            Sertan Önal, Halkın Günlüğü muhabir
153            Seyid Kılıç, TRT Haber
154            Seyithan Akyüz, Azadiya Welat gazetesi Adana temsilcisi
155            Sezai Yavaş, TRT Diyarbakır bölge müdür yardımcısı
156            Songül Yücel, Önsöz dergisi genel yayın yönetmeni
157            Süleyman Acar, Mücadele Birliği gazetesi genel yayın yönetmeni
158            Şahabettin Demir, DİHA muhabiri
159            Şeref Yılmaz, Irmak TV
160            Şirin Kabakçı, Zaman gazetesi Konya temsilcisi
161            Togay Okay, Özgür Gelecek
162            Turgut Usul, TRT muhabiri
163            Ufuk Şanlı, eski Vatan yazarı
164            Uğur Akgül, DİHA muhabiri
165            Uğur Selman Kelekçiler, Gün Matbaa çalışanı
166            Ünal Tanık, Rota Haber genel yayın yönetmeni
167            Vahit Yazgan, İzmir Zaman bölge temsilcisi
168            Veli Büyükşahin, TV 10 yöneticisi
169            Veli Haydar Güleç, TV 10 yöneticisi
170            Yakup Çetin, eski Zaman muhabiri
171            Yakup Şimşek, Zaman marka pazarlama müdürü
172            Yalçın Güler, TRT (Erzurum)
173            Yetkin Yıldız, Aktif Haber sitesi yayın yönetmeni
174            Yılmaz Kahraman, Özgür Halk dergisi editörü
175            Zehra Doğan, Jinha
176            Ziya Ataman, DİHA muhabir
 
 
 
 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design