Anasayfa / Medya izleme / Türkiye’de Basın ve İfade Özgürlüğü - 183

25 Kasım

Türkiye’de Basın ve İfade Özgürlüğü - 183

İstinaf mahkemesince cezası onanan Murat Aksoy yeniden cezaevine gönderildi; İsmail Çoban’a “propaganda” suçlamasıyla 5 yıl hapis cezası verildi

 

Kamuoyunda “FETÖ medya yapılanması davası” olarak bilinen davada “terör örgütüne yardım” suçlamasıyla verilen 2 yıl 1 aylık hapis cezası Ekim ayında istinaf mahkemesince onanan gazeteci Murat Aksoy, 22 Kasım günü cezanın kalanının infazı için Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde savcılığa teslim oldu.
 
Aksoy burada tutuklanarak Metris Cezaevine götürüldü.
 
Aksoy, yargılama sürecinde 14 ay tutuklu kalmış, 24 Ekim 2017 tarihinde yargılamayı yürüten İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesince tahliye edilmişti.
 
Hukukçu Profesör Yaman Akdeniz, Twitter hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Aksoy’un kalan cezasına ilişkin cezaevi yönetiminin denetimli serbestlik konusunu değerlendireceğini ifade etti.
 
BirGün imtiyaz sahibine “cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla ceza
 
BirGün gazetesi imtiyaz sahibi İbrahim Aydın, gazetede yayımlanan bir yazıda “cumhurbaşkanına hakaret edildiği” iddiasıyla açılan davanın karar duruşmasında 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.
 
Söz konusu yazıda “iktidarın Suriye’de cihatçı güçleri desteklediği” iddiasının yer alması gerekçesiyle açılan davanın 22 Kasım günü görülen duruşmasında kararını açıklayan İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi, Aydın’a verilen cezayı erteledi.
 
Pelin Ünker’e “Paradise Papers” haberlerinden açılan dava ertelendi
 
Gazeteci Pelin Ünker hakkında, Cumhuriyet gazetesinde yayımlanan “Paradise Papers” konulu iki haberi gerekçesiyle, “basın yoluyla iftira” suçlamasıyla açılan  davanın ilk duruşması 22 Kasım günü İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
 
Dava, Enerji Bakanı Berat Albayrak ve kardeşi Serhat Albayrak’ın şikayetiyle açılmıştı.
 
Duruşmada Ünker ve avukatları ile müşteki avukatları hazır bulundu.
 
Ünker’in avukatı Tora Pekin, Ünker hakkında aynı haber gerekçesiyle açılan iki ayrı davanın da aynı mahkemede görüldüğünü hatırlatarak, birleştirme talep etti. Pekin bu nedenle müvekkilinin savunmasının daha sonra alınmasını talep etti.
 
Duruşma sonunda ara kararını açıklayan mahkeme, Ünker’in yargılandığı dosyaların incelenmesine, fiili ve hukuki irtibat bulunursa birleştirme hususunun değerlendirilmesine karar vererek davayı 21 Şubat 2019 tarihine erteledi.
 
Sibel Hürtaş ve Hayri Demir’in yargılandığı dava Ocak ayına ertelendi
 
Aralarında Artı TV Ankara Temsilcisi Sibel Hürtaş ve Mezopotamya Ajansı muhabiri Hayri Demir’in de bulunduğu 11 kişinin Türkiye’nin Afrin’e yönelik operasyonuna ilişkin sosyal medya paylaşımları nedeniyle yargılandığı davanın ikinci duruşması 22 Kasım günü görüldü.
 
Davada sanıklar hakkında “örgüt propagandası” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamalarıyla 10 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
 
Ankara 15. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada mahkeme heyeti, sosyal medya paylaşımlarının tarihlerinin tespiti için Emniyetten istenen belgenin geldiğini açıkladı.
 
Sonrasında söz alan sanıklar savunmalarında suçlamaları reddederek beraatlerini talep etti. Sanıklar savunma yaparken heyet başkanının sık sık sözlerini kestiği ve beyanlarını tutanağa geçirmediği görüldü.
 
Avukatlar adına ortak beyanda bulunan Nuray Özdoğan, sanıkların duruşmalardan vareste tutulmalarını ve dosyaya gelen belgeleri incelemek için ek süre talep etti.
 
Duruşma sırasında sanık avukatları, duruşma salonunda polislerin telsiz seslerinin geldiğini belirterek, bunun adil yargılanma hakkının ihlâli olduğunu belirtti.
 
Duruşmanın sonunda ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıkların duruşmalardan vareste tutulmasına karar vererek, davayı 22 Ocak 2019 tarihine erteledi.
 
Perihan Mağden’in “Cumhurbaşkanına hakaret” davası ertelendi
 
Gazeteci yazar Perihan Mağden ve gazeteci İnan Ketenciler’in “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine 22 Kasım günü İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.
 
Mağden, Nisan 2016’da yayımlanan bir yazısında Survivor adlı televizyon programının yarışmacılarından birini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a benzeterek eleştirmesi nedeniyle yargılanıyor. Ketenciler ise yazının T24 sitesinde kullanılması nedeniyle yargılanıyor.
 
Mahkeme davayı Mağden’in esas hakkındaki savunması için 21 Şubat 2019 tarihine erteledi.
 
Cihan Acar ve Veysel Ok’un yargılandığı davada görevsizlik kararı
 
Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Özgür Düşünce gazetesinin eski muhabiri Cihan Acar ile avukat Veysel Ok’un “Devletin yargı organlarını alenen aşağılama” suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine 22 Kasım günü devam edildi.
 
Duruşma sonunda yargılamayı yapan İstanbul 37. Asliye Ceza Mahkemesi görevsizlik kararı vererek dosyanın basın suçlarına bakan İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesine gönderilmesine karar verdi.
 
İsmail Çoban’a “propaganda” suçundan 5 yıl hapis cezası verildi
 
Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Kürtçe gazete Azadiya Welat’ın tutuklu eski Yazı İşleri Müdürü İsmail Çoban, gazetede 2013 yılında yayımlanan haber ve yazılarda “zincirleme örgüt propagandası” yapıldığı gerekçesiyle yargılandığı davanın 21 Kasım günü görülen duruşmasında 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 
Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada mütalaasını veren savcı, Çoban’ın 15 haber ve yazıda “zincirleme örgüt propagandası” yaptığı gerekçesiyle 7 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.
 
Çoban’ın avukatı Resul Tamur, Basın Kanunu’nun 26. maddesini hatırlatarak, iddianamenin dört aylık zamanaşımı süresinden sonra hazırlandığını, bu nedenle davanın düşürülmesini talep etti.
 
Savunmanın ardından hükmünü açıklayan mahkeme, Çoban’ı 5 yıl hapis cezasına çarptırdı.
 
Ahmet Kanbal hakkında savcı ilk duruşmada ceza talep etti
 
Mezopotamya Ajansı muhabiri Ahmet Kanbal, sosyal medya paylaşımları nedeniyle “örgüt propagandası” suçlamasıyla yargılandığı davanın 20 Kasım günü görülen ilk duruşmasında hâkim karşısına çıktı.
 
İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ve P24 tarafından izlenen duruşmaya Kanbal Mardin Adliyesinden SEGBİS aracılığıyla bağlanarak savunmasını yaptı.
 
Savunmasında dava konusu sosyal medya paylaşımlarının haber mahiyetinde olduğunun altını çizen Kanbal, “Sosyal medya günümüzün etkili bir basın yayın aracıdır. Gazetelerin kapatılığı bir ülkede haberlerimizin daha fazla insana ulaşması için sosyal medyayı kullanıyorum” diye konuştu. Barış gazeteciliği yaptığını ifade eden Kanbal, beraatini talep etti.
 
Kanbal’ın ve avukatlarının savunmalarını tamamlamasının ardından esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, Kanbal hakkında “TSK’nin gerçekleştirdiği operasyonları basın yayın yoluyla küçük düşürmeye çalıştığı, basın yayın yoluyla zincirleme bir şekilde örgüt propagandası yaptığı” iddiasıyla ceza talep etti.
 
Duruşma sonunda ara kararını açıklayan mahkeme, Kanbal’a esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmasını hazırlaması için süre tanıyarak davayı 26 Şubat 2019 tarihine erteledi.
 
Adil Demirci ilk duruşmada tahliye edilmedi
 
Nisan ayında tutuklanarak Silivri Cezaevine gönderilen ETHA muhabiri Adil Demirci, “örgüt propagandası” ve “örgüt üyeliği” suçlamalarıyla yargılandığı 23 sanıklı davanın ilk duruşmasında 20 Kasım günü hâkim karşısına çıktı.
 
İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi, duruşmanın sonunda Demirci'nin tutukluluğuna devam kararı verdi. Mahkeme, davada tutuklu yargılanan 6 sanık hakkında tahliye kararı verirken, davayı 14 Şubat 2019 tarihine erteledi.
 
Alman vatandaşı olan Demirci, 15 ila 22 buçuk yıl arasında hapis istemiyle yargılanıyor.
 
Bakanlık Anayurt gazetesi muhabirine tazminat davası açtı
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Anayurt gazetesi muhabiri Tamer Arda Erşin'in, “Ankara'nın göbeğinde cemaat mi yetiştirilecek?” başlıklı haberi nedeniyle tazminat davası açtı.
 
Gazetenin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ferda Bucak, muhabiri Tamer Arda Erşin, Mimarlar Odası (MMO) Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve Belde Basın Yayın’a 10 bin TL tazminat talebiyle açılan davada, haberin kurumun saygınlığını ve çalışanların kişilik haklarını zedelediği, ve kamuoyunu yanlış bilgilendirdiği iddia edildi.
 
Barış imzacısı 4 akademisyene hapis cezası verildi
 
Barış İçin Akademisyenlerin bildirisini imzaladıkları için “örgüt propagandası” suçlamasıyla yargılanan akademisyenlerden dördüne daha hapis cezası verildi.
 
İstanbul Üniversitesi’nden Güven Gürkan Öztan ve Gülhan Türkay ile Marmara Üniversitesi’nden Mehmet Rıza Türkay’ın 22 Kasım günü görülen duruşmalarında hükmünü açıklayan İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi, her üç akademisyene de Terörle Mücadele Kanunu (TMK) Madde 7/2 kapsamında “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan 15’er ay hapis cezası verdi. Öztan ve Rıza Türkay için hükmün açıklanması geri bırakılırken, Gülhan Türkay’a verilen ceza iki yıl denetime tabi tutulmak kaydıyla ertelendi.
 
20 Kasım günü ise İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci duruşmasında akademisyen Ç.A. yine aynı suçtan 15 ay hapis cezasına çarptırıldı ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.
 
Haber çevirileri nedeniyle yargılanan çevirmen beraat etti
 
Türkiye’nin Afrin’e yönelik harekatı ile ilgili İngilizce kaynaklardan çevirerek sosyal medyada paylaştığı haberler nedeniyle hakkında “örgüt propagandası yapmak” suçlamasıyla dava açılan çevirmen Sebla Küçük, 22 Kasım günü hâkim karşısına çıktı.
 
İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasında Küçük ve avukatları hazır bulundu. Duruşmada yazılı savunmasını sunan Küçük, beraatini talep etti. Mahkeme heyeti, suçun unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle Küçük’ün beraatine karar verdi.
 
Cezaevindeki gazeteciler ve medya çalışanları listesi
 
Gazeteci Murat Aksoy’un, Mart ayında çarptırıldığı hapis cezasının istinaf mahkemesince onanmasının ardından, tahliye edildikten yaklaşık 13 ay sonra yeniden cezaevine girmesiyle birlikte Türkiye’de cezaevinde bulunan gazeteci ve medya çalışanı en az 175 oldu.
 
Ayrıntılı listeye bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
1                Abdulkadir Turay, DİHA muhabiri
2                Abdullah Dirican, Zaman gazetesi yurt haberleri editörü
3                Abdullah Kaya, DİHA muhabiri
4                Abdullah Kılıç, Habertürk
5                Abdullah Özyurt, Zaman gazetesi muhabiri
6                Abdulvahap İş, serbest gazeteci
7                Adil Demirci, ETHA muhabir
8                Ahmet Altan
9                Ahmet Feyzullah Özyurt
10              Ahmet Memiş, gazeteci, Haberdar internet sitesi
11              Ahmet Metin Sekizkardeş, Zaman gazetesi
12              Ahmet Yavaş, TRT (Erzurum)
13              Ali Ahmet Böken, TRT Haber koordinatörü
14              Ali Akkuş, eski Zaman gazetesi yayınlar editörü
15              Ali Aşikar, Azadiya Welat
16              Ali Babür Boysal, Zaman gazetesi tasarımcı
17              Ali Ünal, Zaman köşe yazarı
18              Ali Yüce, TRT Radyosu yayın şefi
19              Arafat Dayan, Demokratik Ulus eski yazı işleri müdürü
20              Aslı Ceren Aslan, Özgür Gelecek yazı işleri müdürü
21              Atilla Taş, Meydan köşe yazarı
22              Ayşe Nazlı Ilıcak, Yarına Bakış gazetesi yazarı
23              Ayşenur Parıldak, Haberdar ve Zaman
24              Aytekin Gezici, gazeteci-yazar
25              Aziz İstegün, Diyarbakır Zaman bölge temsilcisi
26              Bayram Kaya, Zaman muhabiri
27              Beytullah Demir, Cihan Haber Ajansı gn. md. yardımcısı
28              Beytullah Özdemir, Zaman gazetesi Düzce temsilcisi
29              Burçin Dokgöz, Çorum eski Zaman ve Cihan muhabiri
30              Cemal Azmi Kalyoncu, Gazeteci ve Yazarlar Vakfı
31              Cemal Tunç, Gün Matbaa çalışanı
32              Ceren Taşkın, Hatay'ın Sesi
33              Cuma Ulus, Millet Gazetesi yayın koordinatörü
34              Cumali Çaygeç, TRT Şeş haber müdürü
35              Cüneyt Seza Özkan, Samanyolu TV haber yönetmeni
36              Çetin Kurşun, Azadiya Welat
37              Doğan Baran, Odak dergisi sahibi, yazı işleri müdürü
38              Ece Sevim Öztürk, Çağdaş Ses genel yayın yönetmeni
39              Emin Demir, serbest gazeteci
40              Emre Soncan, eski Zaman savunma muhabiri
41              Ercan Gün, Fox TV haber editörü
42              Erdal Süsem, Eylül dergisi editörü
43              Erdal Şen, eski Meydan gazetesi yazı işleri müdürü
44              Erdoğan Zamur, Gün Matbaa çalışanı
45              Erol Yüksel, TRT Haber Dairesi başkan yardımcısı
46              Erol Zavar, Odak dergisi sahibi ve yazı işleri müdürü
47              Fahri Öztoprak, Cihan/Zaman Samsun muhabiri
48              Faruk Akkan, Cihan Haber Ajansı
49              Ferhat Çiftçi, Azadiya Welat gazetesi Gaziantep temsilcisi
50              Ferhat Haldun Pehlivan, ETHA stajyer muhabiri
51              Ferhat Parlak, Silvan Mücadele gazetesi sahibi
52              Fevzi Yazıcı
53              Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Türksolu gazetesi yazarı
54              Gurbet Çakar, Hevi Kadın dergisi
55              Gültekin Avcı
56              Habip Güler, Eski Zaman muhabiri
57              Hakan Aksel, TRT yapımcı-yönetmen
58              Hakan Ergün, Azadiya Welat ve Özgür Gündem dağıtımcısı
59              Hakan Taşdelen
60              Halil İbrahim Mert, TRT (Erzurum)
61              Hamit Dilbahar, Azadiya Welat gazetesi yazarı
62              Hamza Günerigök, TRT spikeri
63              Hanım Büşra Erdal, eski Zaman muhabiri ve köşe yazarı
64              Hasan Bozkurt, Bugün gazetesi muhabir
65              Hasan Duman, Özgürlükçü Demokrasi dağıtımcı
66              Hasan Hüseyin Örs, TRT eski yapım-yayın görevlisi
67              Hasan Taşar, TRT eski Ankara muhabir
68              Hatice Duman, Atılım gazetesi sahibi ve yazı işleri müdürü
69              Haydar Ergül, Demokratik Modernite dergisi editörü
70              Hicran Ürün, Özgürlükçü Demokrasi editörü
71              Hidayet Karaca, Samanyolu Yayın Grubu başkanı
72              Hüseyin Aydın, Cihan muhabiri
73              İbrahim Halil Öztürkeri, TRT eski yapım-yayın görevlisi
74              İdris Okur, Cihan Haber Ajansı Çorum muhabiri
75              İdris Sayılgan, DİHA
76              İdris Yılmaz
77              İhsan Sinmiş, Gün Matbaa çalışanı
78              İhsan Yaşar, Özgürlükçü Demokrasi imtiyaz sahibi
79              İrfan Karaca, Gün Matbaa çalışanı
80              İshak Yasul, Özgürlükçü Demokrasi sorumlu yazı işleri müdürü
81              İsmail Çoban, Azadiya Welat eski yazı işleri müdürü
82              İsmail Ersan, AA Yalova temsilcisi
83              İsminaz Temel, ETHA editörü
84              Kamuran Sunbat, DİHA eski Çukurova muhabiri
85              Kasım Zengin, Gün Matbaacılık sahibi
86              Kazım Canlan, Cihan haber ajansı eski Ankara haber müdürü
87              Kazım Göçer, Gün Matbaa çalışanı
88              Kemal Demir, TV10 kameramanı
89              Kemal Özer, Evrensel
90              Kemal Sancılı, Özgür Gündem imtiyaz sahibi
91              Kenan Karavil, Radyo Dünya genel yayın yönetmeni
92              Kibriye Evren, JinNews muhabiri
93              Kubilay Çelik, Antropolog dergisi sorumlu yazı işleri müdürü
94              Mahmut Abay, Gün Matbaa çalışanı
95              Max Zirngast, Re:volt dergisi muhabir
96              Mehmet Ali Ay, muhabir, Vahdet ve Bugün gazeteleri
97              Mehmet Ali Çelebi, Özgürlükçü Demokrasi editörü
98              Mehmet Baransu, Taraf gazetesi yazarı
99              Mehmet Dursun
100            Mehmet Emin Sümeli, Gün Matbaa çalışanı
101            Mehmet Güleş, DİHA
102            Mehmet Gündem, Milliyet gazetesi eski yazarı
103            Mehmet Kuru, Zaman Eskişehir muhabiri
104            Mehmet Sıddık Damar
105            Meltem Oktay, DİHA
106            Metin Arslan, Bugün gazetesi muhabir
107            Mikail Barut, Özgür Halk Dergisi eski editörü
108            Miktat Algül, Mezitli FM genel yayın koordinatörü
109            Mizgin Çay, Radyo Karacadağ
110            Muhammed Sait Kuloğlu, Subuhaber.com imtiyaz sahibi
111            Muhsin Pilgir, Zaman ve Cihan haber ajansı muhabiri
112            Murat Aksoy, eski Yeni Şafak yazarı
113            Murat Çapan, Nokta sorumlu yazı işleri müdürü
114            Murat Dağdeviren, Demokrat Gebze gazetesi sahibi
115            Musa Kaya, Gün Matbaa çalışanı
116            Mustafa Erkan Acar, Bugün gazetesi haber müdürü
117            Mustafa Gök, Ekmek ve Adalet dergisi Ankara temsilcisi
118            Mustafa Gökkılıç, eski Radikal ve Habertürk TV muhabiri
119            Mustafa Göktaş, Özgür Gündem Şanlıurfa muhabiri
120            Mustafa Ünal, gazeteci, Zaman
121            Mutlu Çölgeçen, Millet gazetesi yazı işleri koordinatörü
122            Mutlu Özay, Cihan haber ajansı muhabiri
123            Mümtazer Türköne, Zaman köşe yazarı
124            Mürsel Demir, Gün Matbaa çalışanı
125            Nadir Yücel, Çorum Yıldız genel yayın yönetmeni
126            Nedim Türfent, DİHA
127            Nizamettin İzgi, Batman gazetesi sahibi
128            Nuh Gönültaş
129            Nuri Durna, TRT
130            Nuri Yeşil, Azadiya Welat gazetesi Dersim temsilcisi
131            Nurullah Kaya, Gaziantep Zaman bölge temsilcisi
132            Oğuz Usluer, Habertürk eski yayın koordinatörü
133            Osman Yakut, Zaman Antalya
134            Ömer Oruç, eski Cihan muhabiri
135            Özcan Keser, TRT muhabiri
136            Özden Kınık, TRT
137            Pınar Gayıp, ETHA muhabiri
138            Polat Arslan, Gün Matbaa çalışanı
139            Reyhan Çapan, Özgür Gündem yazı işleri müdürü
140            Reyhan Hacıoğlu, Özgürlükçü Demokrasi editörü
141            Sadık Demir, Radyo Karacadağ
142            Sait Gürkan Tuzlu, Cihan haber ajansı muhabiri
143            Sami Tunca, Mücadele Birliği dergisi yazı işleri müdürü
144            Seda Taşkın, Mezopotamya Ajansı muhabiri
145            Semiha Mete, Özgürlükçü Demokrasi
146            Semiha Şahin, ETHA editörü
147            Serhat Şeftali, Zaman gazetesi eski Akdeniz bölge temsilcisi
148            Serkan Aydemir, Bitlis Aktüel gazetesi muhabiri
149            Serkan Canbaz,TRT Ankara muhabir/editör
150            Serpil Ünal, Mücadele Birliği gazetesi muhabiri
151            Sertan Önal, Halkın Günlüğü muhabir
152            Seyid Kılıç, TRT Haber
153            Seyithan Akyüz, Azadiya Welat gazetesi Adana temsilcisi
154            Sezai Yavaş, TRT Diyarbakır bölge müdür yardımcısı
155            Songül Yücel, Önsöz dergisi genel yayın yönetmeni
156            Süleyman Acar, Mücadele Birliği gazetesi genel yayın yönetmeni
157            Şahabettin Demir, DİHA muhabiri
158            Şeref Yılmaz, Irmak TV
159            Şirin Kabakçı, Zaman gazetesi Konya temsilcisi
160            Togay Okay, Özgür Gelecek
161            Turgut Usul, TRT muhabiri
162            Ufuk Şanlı, eski Vatan yazarı
163            Uğur Akgül, DİHA muhabiri
164            Uğur Selman Kelekçiler, Gün Matbaa çalışanı
165            Ünal Tanık, Rota Haber genel yayın yönetmeni
166            Vahit Yazgan, İzmir Zaman bölge temsilcisi
167            Veli Büyükşahin, TV 10 yöneticisi
168            Veli Haydar Güleç, TV 10 yöneticisi
169            Yakup Çetin, eski Zaman muhabiri
170            Yakup Şimşek, Zaman marka pazarlama müdürü
171            Yalçın Güler, TRT (Erzurum)
172            Yetkin Yıldız, Aktif Haber sitesi yayın yönetmeni
173            Yılmaz Kahraman, Özgür Halk dergisi editörü
174            Zehra Doğan, Jinha
175            Ziya Ataman, DİHA muhabir

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design