Anasayfa / Medya izleme / “AİHM kararına baypas”

05 Aralık

“AİHM kararına baypas”

Ankara'nın, Selahattin Demirtaş’la ilgili “karşı hamlesi” az sayıda gazetede geniş yer bulabildi.

Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder hakkında verilen hapis cezaları onandı. Böylece, Erdoğan’ın ‘Karar bizi bağlamaz, karşı hamle yapar, işi bitiririz’ dediği AİHM’in Demirtaş kararı da boşa düşürüldü.

Evrensel gazetesi habere sürmanşetinde, “AİHM kararına baypas” başlığıyla yer verdi ve “Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder hakkında verilen hapis cezaları onaylandı. Kararla birlikte Demirtaş hakkında verilen AİHM kararı da boşa düşürüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AİHM’in Demirtaş kararına ilişkin, ‘AİHM’in verdiği kararlar bizi bağlamaz. Biz karşı hamlemizi yapar, işi bitiririz’ demişti” ifadelerini kullandı.

Birgün gazetesi ön sayfasının altındaki habere, “Demirtaş’ın cezası onandı” başlığını attı ve “Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder’in hapis cezaları onandı” dedi.

Cumhuriyet habere birinci sayfasının altında, “‘Karşı hamle’ geldi” başlığıyla yer ayırdı. Haberde, “İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a ‘örgüt propagandası’ suçundan verilen 4 yıl 8 ay ve eski milletvekili Sırrı Süreyya Önder’e verilen 3 yıl 6 ay hapis cezalarını onadı. Demirtaş, AİHM’in tahliye kararı uygulansa da 1 yıl daha yatacak. Selahattin Demirtaş’ın avukatları, ‘AİHM kararını boşa çıkardılar. Ülke adına, hukuk adına utanılacak bir hamle oldu’ dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘AİHM kararı bizi bağlamaz, karşı hamle yapar, işi bitiririz’ demişti” ifadeleri yer aldı.   

Yeni Şafak haberi ön sayfasının altından, “Demirtaş ve Önder’in cezaları kesinleşti” başlığıyla anonsladı.

Star gazetesi ön sayfasının altındaki habere, “Demirtaş ve Önder’in hapis cezalarına onama” başlığını attı ve “İstanbul Bölge İdare Mahkemesi, HDP’li Demirtaş ile Önder hakkında ‘terör örgütü propagandası’ suçundan verdiği 4 yıl hapis cezasını onadı. Bu kararla Demirtaş’ın AİHM üzerinden tahliye umudu da bitti” dedi.

Akşam gazetesi haberi birinci sayfasının altından, “Selahattin Demirtaş’ın cezasına onama” başlığıyla anonsladı.
 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design