Anasayfa / Medya izleme / Türkiye’de Basın ve İfade Özgürlüğü - 189

04 Ocak

Türkiye’de Basın ve İfade Özgürlüğü - 189

Hasan Cemal 2015’teki yazısı için hâkim karşısına çıktı; Esra Solin Dal hakkında iddianame hazırlandı; İdris Yılmaz’a 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi

 
Ekim ayında Diyarbakır merkezli dokuz ilde gazeteci ve siyasetçilere yönelik başlatılan “KCK/TM” operasyonu kapsamında gözaltına alınan Mezopotamya Ajansı (MA) muhabiri Esra Solin Dal hakkında “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla yürütülen soruşturmanın tamamlanmasının ardından iddianame hazırlandı.
 
Diyarbakır 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Dal’ın haber kaynaklarından aldığı randevu talepleri “örgüt faaliyeti,” “Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı ağır itham” ve “devlet karşıtı gazetecilik” suçlaması kapsamına alındı.
 
Dal’ın “KCK’nin Basın Komitesine bağlı çalıştığı” savunulan iddianamede, gazetecinin 15 yıla kadar hapsi isteniyor.
 
Ahmet Altan’ın avukatından AYM’ye her gün dilekçe eylemi
 
2016 yılının Eylül ayından bu yana Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan edebiyatçı ve gazeteci Ahmet Altan’ın avukatı, Altan adına 2016 yılında yapılan bireysel başvurunun karara bağlanması talebiyle Anayasa Mahkemesi’ne her gün dilekçe verme eylemi başlattı.
 
Avukat Figen Çalıkuşu tarafından kaleme alınan dilekçede, geçtiğimiz Şubat ayında aralarında kardeşi iktisat profesörü ve köşe yazarı Mehmet Altan ve gazeteci Nazlı Ilıcak’ın da bulunduğu 5 diğer sanıkla birlikte “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Ahmet Altan’ın 846 gündür özgürlüğünden yoksun bırakıldığına dikkat çekildi.
 
Avukat Çalıkuşu’nun dilekçe eylemi ile ilgili habere bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
Akpınar ve Gezen’in itirazları reddedildi
 
Bir televizyon kanalındaki sözleri nedeniyle haklarında soruşturma açılan ve savcılığa verdikleri ifadenin ardından sevk edildikleri mahkemece haklarında yurt dışına çıkış yasağı ve karakola imza şeklinde adlî kontrol hükümleri uygulanan oyuncular Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in adlî kontrol kararının kaldırılması için mahkemeye yaptıkları başvurular reddedildi.
 
İtirazları değerlendiren İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hâkimliği, adlî kontrol kararını veren İstanbul Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği'nin kararını yerinde buldu.
 
Hasan Cemal 2015’teki yazısı nedeniyle hâkim karşısına çıktı
 
T24 yazarı ve P24 Bağımsız Gazetecilik Derneği Kurucu Başkanı Hasan Cemal, 2015 yılında kaleme aldığı bir yazı nedeniyle açılan davanın 3 Ocak günü İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmasında hâkim karşısına çıktı.
 
Cemal, 4 Aralık 2015'te T24'te yayınlanan “Silvan’dan: Bizi acılara, ölümlere o kadar alıştırdılar ki...” başlıklı yazısı nedeniyle “örgüt propagandası yapmak” suçlamasıyla yargılanıyor.
 
Avukat Fikret İlkiz, İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunduğu yazılı dilekçede Hasan Cemal’in yazısında Silvan’a giderek Gülsuma Güçer, Mehmet Ali Dünser ve dönemin Silvan Belediye Eş Başkanı Zuhal Tekiner’le yaptığı görüşmeleri ve gözlemlerini anlattığını belirtti.
 
İlkiz, yazıda ismi geçen Güçer ve Tekiner’in soruşturma konusu suçlamadan Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada beraat ettiğini ifade ederek, Hasan Cemal hakkında beraat kararı verilmesini talep etti.
 
Duruşmada hazır bulunan Hasan Cemal de ifadesinde üzerine atılı suçlamayı kabul etmediğini belirterek şöyle konuştu:
 
“Ben Kürt sorunu konusunda dört kitap, binlerce makale ve yazı yazdım. Bu yazı da onlardan biriydi. Barışı savunan, acıları ve ölümleri kınayan bir yazıydı. Yazının tamamı gazetecilik faaliyeti ve ifade özgürlüğünün parçası içinde yer almaktadır. Gazetecilik de ifade özgürlüğü gibi suç değildir. Bugüne kadar hiçbir terör örgütünün propagandasını yapmadım. İfade özgürlüğü sınırları içinde yer alan bu yazıdan ötürü beraatimi talep ediyorum.”
 
Avukat İlkiz ise, yayın tarihi bakımından Basın Kanunu hükümlerine göre yazı hakkında dava açma süresinin geçmiş olduğunun dikkate alınmasını istedi ve derhal beraat kararı verilmesini talep etti.
 
Savcı mütalaasında, “sanığa atılı eylemin suç oluşturup oluşturmadığının hukuki tayini ve takdirinin yargılamayı gerektirmesi nedeniyle” derhal beraat kararı verilmesi talebinin reddini ve Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dosyadan duruşma zabıtları ile gerekçeli karar örneğinin istenmesini talep etti.
 
Heyet, “sanığın üzerine atılı eylemin suç oluşturup oluşturmadığının yapılacak yargılama ile tespit edileceği anlaşıldığından” derhal beraat kararı verilmesi talebini reddetti. Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ne müzekkere yazılarak duruşma zabıtlarının, verilmiş ise gerekçeli kararın, kesinleşmiş ise kesinleşme suretinin istenilmesine karar veren mahkeme, davayı 16 Nisan 2019 tarihine erteledi.
 
Tutuklu gazeteci İdris Yılmaz’a 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi
 
Tutuklu gazeteci İdris Yılmaz, “terör örgütü üyeliği” iddiasıyla yargılandığı davanın 3 Ocak günü Van 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci duruşmasında 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 
Yılmaz, Türkiye’nin Afrin’e yönelik operasyonu ile ilgili sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek, geçtiğimiz Ocak ayında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek” iddiasıyla tutuklanmıştı. Yılmaz’ın bu dosyadaki tutukluğu 16 Mayıs tarihinde sona erdi ancak Yılmaz, hakkında “örgüt üyeliği” suçlamasıyla açılan dosya kapsamında tekrar tutuklandı.
 
Yılmaz’ın avukatları davanın son duruşmasında gazetecinin mahkemeye getirilerek savunma yapmasını talep etti ancak mahkeme talebi reddetti. Duruşmaya tutuklu bulunduğu Elazığ 1 No’lu Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevinden SEGBİS ile katılan Yılmaz, savunmasında haberleri nedeniyle bir çok kez hedef gösterildiğini ve tehdit edildiğini ifade etti ve bu davada gazetecilik mesleğinin hedef alındığını söyledi.
 
Yılmaz’ın sözünün mahkeme başkanı tarafından sık sık kesildiği ve SEGBİS sisteminde yaşanan aksaklıklar nedeniyle Yılmaz’ın sesinin sağlıklı duyulamadığı bildirildi.
 
Yılmaz’ın avukatı Zelal Pelin Doğan, Evrensel gazetesine yaptığı açıklamada, Yılmaz’ın özgürlük ve güvenlik hakkı ile adil yargılanma hakkının ihlâl edildiği gerekçeleriyle 31 Aralık günü Anayasa Mahkemesi’ne başvurduklarını aktardı.
 
Bir akademisyene daha “propaganda” suçlamasıyla ceza
 
Barış İçin Akademisyenler’in 2016 yılındaki bildirisini imzaladıkları için “terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla yargılanan akademisyenlerden birine daha ceza verildi. İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 3 Ocak günü görülen duruşmada bir akademisyene 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi ve hükmün açıklanması geri bırakıldı.
 
Tutuklu TV10 yöneticileri 1 yıldır iddianame bekliyor
 
Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan TV10’un geçtiğimiz Ocak ayında tutuklanan Yönetim Kurulu Başkanı Veli Büyükşahin ve programcısı Veli Haydar Güleç, tam bir yıldır iddianamelerinin hazırlanmasını bekliyor.
 
“Terör örgütü üyeliği” suçlamasıyla tutuklanan Büyükşahin ve Güleç’in de aralarında bulunduğu 15 kişi, BDP siyaset akademilerine yönelik 2014 yılında başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanmıştı.
 
Aradan geçen bir yıla rağmen iddianameleri hazırlanmayan tutuklular için Silivri Cezaevi önünde 3 Ocak günü basın açıklaması yapıldı. Tutuklu yakınları ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) üyelerinin katılımıyla gerçekleşen açıklamada Büyükşahin, Güleç ve başka bir dosya kapsamında tutuklanan kameraman Kemal Demir’in ortak mesajı da okundu.
 
Akademisyen Bülent Şık hakkında yazı dizisi nedeniyle dava açıldı
 
Bianet yazarı akademisyen Bülent Şık hakkında “Yasaklanan gizli bilgileri açıklama (TCK 258),” “yasaklanan gizli bilgileri temin etme (TCK 334)” ve “göreve ilişkin sırrı açıklama (TCK 336)” suçlamalarıyla dava açıldı.
 
İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca hazırlanan iddianamede Şık, Cumhuriyet gazetesinde geçtiğimiz Nisan ayında yayınlanan, toplum sağlığı ile ilgili dört günlük yazı dizisi nedeniyle suçlanıyor.
 
Şık’ın “Türkiye’yi kanser eden ürünleri devlet gizledi, biz açıklıyoruz! İşte zehir listesi” başlıklı yazı dizisinin ardından Sağlık Bakanlığı tarafından “Halkta infiale neden olduğu,” “dış alımları etkilediği” gerekçeleriyle Şık hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.
 
İddianamede Şık’ın 5 yıldan 12 yıla kadar hapsi isteniyor.
 
Özgür Gazeteciler İnisiyatifi 2018 yılı raporunu açıkladı
 
Özgür Gazeteciler İnisiyatifi (ÖGİ), 2018’de gazetecilere yönelik hak ihlâlleri raporunu açıkladı. İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır şubesinde 2 Ocak günü Kürtçe ve Türkçe olarak gerçekleştirilen açıklamada, şu detaylara yer verildi:
 
Türkiye’de 2018 yılında 141 gazeteci gözaltına alındı; 64 gazeteci tutuklandı; 71 gazeteciye dava açıldı; 521 gazeteci yargılandı; 121 gazeteciye hapis veya para cezası verildi; 2 televizyon kanalına para cezası, 1 kanala program cezası, 1 kanala reklam cezası verildi; 14 ajans ve gazeteye erişim BTK tarafından engellendi; 4 basın-yayın kurumu kapatıldı; 1 gazeteye ve 1 matbaaya kayyum atandı; 1 gazeteci sınır dışı edildi; 54 gazeteci işten atıldı; 1 gazeteci öldürüldü; 42 gazeteci serbest bırakıldı.
 
ÖGİ’nin listesine göre, Türkiye’de 171 gazeteci ve medya çalışanı hâlen tutuklu veya hükümlü olarak cezaevinde bulunuyor.
 
Evrensel yazarına açılan davanın reddine yapılan itiraz reddedildi
 
Evrensel yazarı Özcan Yaman hakkında Bilal Erdoğan’a “hakaret ettiği” iddiasıyla açılan davanın reddedilmesi üzerine yapılan itiraz, Yargıtay tarafından reddedildi.
 
Yaman’ın 4 Nisan 2014’te çıkan bir yazısına “Bilal Erdoğan’a hakaret ve soruşturmanın gizliliğini ihlâl etmek” iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma sonucunda dava açılmasına gerek görülmemiş, ancak Erdoğan, Yaman hakkında İstanbul 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 50 bin TL’lik manevi tazminat davası açmıştı. Davanın reddedilmesi üzerine Erdoğan ailesinin avukatı Ahmet Özel, kararı Yargıtay’a taşımıştı.
 
5 Kasım 2015 tarihinde yapılan başvuruyu değerlendiren Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, Erdoğan’ın başvurusunu oy çokluğu ile reddederek, mahkemenin kararını “usul ve yasaya uygun olduğu” gerekçesi ile onayladı.
 
2018’de sosyal medyada 18 bin kişi hakkında işlem yapıldı
 
İçişleri Bakanlığı, 1 Ocak-31 Aralık 2018 tarihleri arasında yürütülen operasyonlara ilişkin bir basın açıklaması yaptı.
 
Bakanlığın resmî web sitesinde 31 Aralık günü yayımlanan açıklamanın “siber suçlarla mücadele” başlığında yer alan bilgilere göre, 2018 yılında “Terör örgütü propagandası yapan, bu örgütleri öven, terör örgütleri ile iltisaklı olduğunu alenen beyan eden, halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk eden, devlet büyüklerine hakaretlerde bulunan, devletin bölünmez bütünlüğüne ve toplumun can güvenliğine kast eden, nefret söylemleri içeren” 42 bin 406 sosyal medya hesabı ile ilgili çalışma yapıldı ve 18 bin 376 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.
 
Cezaevindeki gazeteciler ve medya çalışanları listesi
 
4 Ocak 2019 tarihi itibariyle Türkiye’de en az 161 gazeteci ve medya çalışanı tutuklu veya hükümlü olarak cezaevinde bulunmakta.
 
Ayrıntılı listeye bu bağlantıdan erişilebilir.
 
1                Abdulkadir Turay, DİHA muhabiri
2                Abdullah Dirican, Zaman gazetesi yurt haberleri editörü
3                Abdullah Kaya, DİHA muhabiri
4                Abdullah Kılıç, Habertürk
5                Abdullah Özyurt, Zaman gazetesi muhabiri
6                Abdulvahap İş, serbest gazeteci
7                Adil Demirci, ETHA muhabir
8                Ahmet Altan
9                Ahmet Feyzullah Özyurt
10              Ahmet Memiş, gazeteci, Haberdar internet sitesi
11              Ahmet Metin Sekizkardeş, Zaman gazetesi
12              Ahmet Yavaş, TRT (Erzurum)
13              Ali Ahmet Böken, TRT Haber koordinatörü
14              Ali Akkuş, eski Zaman gazetesi yayınlar editörü
15              Ali Aşikar, Azadiya Welat
16              Ali Babür Boysal, Zaman gazetesi tasarımcı
17              Ali Ünal, Zaman köşe yazarı
18              Ali Yüce, TRT Radyosu yayın şefi
19              Arafat Dayan, Demokratik Ulus eski yazı işleri müdürü
20              Aslı Ceren Aslan, Özgür Gelecek yazı işleri müdürü
21              Atilla Taş, Meydan köşe yazarı
22              Ayşe Nazlı Ilıcak, Yarına Bakış gazetesi yazarı
23              Ayşenur Parıldak, Haberdar ve Zaman
24              Aytekin Gezici, gazeteci-yazar
25              Aziz İstegün, Diyarbakır Zaman bölge temsilcisi
26              Bayram Kaya, Zaman muhabiri
27              Beytullah Özdemir, Zaman gazetesi Düzce temsilcisi
28              Burçin Dokgöz, Çorum eski Zaman ve Cihan muhabiri
29              Cemal Azmi Kalyoncu, Gazeteci ve Yazarlar Vakfı
30              Cemal Tunç, Gün Matbaa çalışanı
31              Ceren Taşkın, Hatay Ses gazetesi
32              Cuma Ulus, Millet Gazetesi yayın koordinatörü
33              Cumali Çaygeç, TRT Şeş haber müdürü
34              Cüneyt Seza Özkan, Samanyolu TV haber yönetmeni
35              Çetin Kurşun, Azadiya Welat
36              Doğan Baran, Odak dergisi sahibi, yazı işleri müdürü
37              Emin Demir, serbest gazeteci
38              Emre Soncan, eski Zaman savunma muhabiri
39              Ercan Gün, Fox TV haber editörü
40              Erdal Süsem, Eylül dergisi editörü
41              Erdal Şen, eski Meydan gazetesi yazı işleri müdürü
42              Erdoğan Zamur, Gün Matbaa çalışanı
43              Erol Yüksel, TRT Haber Dairesi başkan yardımcısı
44              Erol Zavar, Odak dergisi sahibi ve yazı işleri müdürü
45              Fahri Öztoprak, Cihan/Zaman Samsun muhabiri
46              Faruk Akkan, Cihan Haber Ajansı
47              Ferhat Çiftçi, Azadiya Welat gazetesi Gaziantep temsilcisi
48              Ferhat Parlak, Silvan Mücadele gazetesi sahibi
49              Fevzi Yazıcı
50              Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Türksolu gazetesi yazarı
51              Gurbet Çakar, Hevi Kadın dergisi
52              Gültekin Avcı
53              Habip Güler, Eski Zaman muhabiri
54              Hakan Aksel, TRT yapımcı-yönetmen
55              Hakan Ergün, Azadiya Welat ve Özgür Gündem dağıtımcısı
56              Hakan Taşdelen
57              Halil İbrahim Mert, TRT (Erzurum)
58              Hamit Dilbahar, Azadiya Welat gazetesi yazarı
59              Hamza Günerigök, TRT spikeri
60              Hanım Büşra Erdal, eski Zaman muhabiri ve köşe yazarı
61              Hasan Bozkurt, Bugün gazetesi muhabir
62              Hasan Duman, Özgürlükçü Demokrasi dağıtımcı
63              Hasan Hüseyin Örs, TRT eski yapım-yayın görevlisi
64              Hasan Taşar, TRT eski Ankara muhabir
65              Hatice Duman, Atılım gazetesi sahibi ve yazı işleri müdürü
66              Haydar Ergül, Demokratik Modernite dergisi editörü
67              Hicran Ürün, Özgürlükçü Demokrasi editörü
68              Hidayet Karaca, Samanyolu Yayın Grubu başkanı
69              Hüseyin Aydın, Cihan muhabiri
70              İbrahim Halil Öztürkeri, TRT eski yapım-yayın görevlisi
71              İdris Okur, Cihan Haber Ajansı Çorum muhabiri
72              İdris Sayılgan, DİHA
73              İdris Yılmaz
74              İhsan Sinmiş, Gün Matbaa çalışanı
75              İhsan Yaşar, Özgürlükçü Demokrasi imtiyaz sahibi
76              İrfan Karaca, Gün Matbaa çalışanı
77              İshak Yasul, Özgürlükçü Demokrasi sorumlu yazı işleri müdürü
78              İsmail Çoban, Azadiya Welat eski yazı işleri müdürü
79              İsmail Ersan, AA Yalova temsilcisi
80              İsminaz Temel, ETHA editörü
81              Kamuran Sunbat, DİHA eski Çukurova muhabiri
82              Kasım Zengin, Gün Matbaacılık sahibi
83              Kazım Canlan, Cihan haber ajansı eski Ankara haber müdürü
84              Kemal Demir, TV10 kameramanı
85              Kemal Özer, Evrensel
86              Kemal Sancılı, Özgür Gündem imtiyaz sahibi
87              Kenan Karavil, Radyo Dünya genel yayın yönetmeni
88              Kibriye Evren, JinNews muhabiri
89              Mahmut Abay, Gün Matbaa çalışanı
90              Mehmet Ali Ay, muhabir, Vahdet ve Bugün gazeteleri
91              Mehmet Ali Çelebi, Özgürlükçü Demokrasi editörü
92              Mehmet Baransu, Taraf gazetesi yazarı
93              Mehmet Emin Sümeli, Gün Matbaa çalışanı
94              Mehmet Güleş, DİHA
95              Mehmet Gündem, Milliyet gazetesi eski yazarı
96              Mehmet Kuru, Zaman Eskişehir muhabiri
97              Mehmet Sıddık Damar
98              Meltem Oktay, DİHA
99              Metin Arslan, Bugün gazetesi muhabir
100            Mikail Barut, Özgür Halk Dergisi eski editörü
101            Miktat Algül, Mezitli FM genel yayın koordinatörü
102            Muhammed Sait Kuloğlu, Subuhaber.com imtiyaz sahibi
103            Muhsin Pilgir, Zaman ve Cihan haber ajansı muhabiri
104            Murat Aksoy, eski Yeni Şafak yazarı
105            Murat Çapan, Nokta sorumlu yazı işleri müdürü
106            Murat Dağdeviren, Demokrat Gebze gazetesi sahibi
107            Musa Kaya, Gün Matbaa çalışanı
108            Mustafa Erkan Acar, Bugün gazetesi haber müdürü
109            Mustafa Gök, Ekmek ve Adalet dergisi Ankara temsilcisi
110            Mustafa Gökkılıç, eski Radikal ve Habertürk TV muhabiri
111            Mustafa Göktaş, Özgür Gündem Şanlıurfa muhabiri
112            Mustafa Ünal, gazeteci, Zaman
113            Mutlu Çölgeçen, Millet gazetesi yazı işleri koordinatörü
114            Mutlu Özay, Cihan haber ajansı muhabiri
115            Mümtazer Türköne, Zaman köşe yazarı
116            Nadir Yücel, Çorum Yıldız genel yayın yönetmeni
117            Nedim Türfent, DİHA
118            Nizamettin İzgi, Batman gazetesi sahibi
119            Nuh Gönültaş
120            Nuri Durna, TRT
121            Nuri Yeşil, Azadiya Welat gazetesi Dersim temsilcisi
122            Nurullah Kaya, Gaziantep Zaman bölge temsilcisi
123            Oğuz Usluer, Habertürk eski yayın koordinatörü
124            Osman Yakut, Zaman Antalya
125            Ömer Oruç, eski Cihan muhabiri
126            Özcan Keser, TRT muhabiri
127            Özden Kınık, TRT
128            Pınar Gayıp, ETHA muhabiri
129            Reyhan Çapan, Özgür Gündem yazı işleri müdürü
130            Reyhan Hacıoğlu, Özgürlükçü Demokrasi editörü
131            Rojhat Doğru, Gale Kurdistan TV muhabiri
132            Sadık Demir, Radyo Karacadağ
133            Sait Gürkan Tuzlu, Cihan haber ajansı muhabiri
134            Sami Tunca, Mücadele Birliği dergisi yazı işleri müdürü
135            Seda Taşkın, Mezopotamya Ajansı muhabiri
136            Semiha Mete, Özgürlükçü Demokrasi dağıtımcı
137            Semiha Şahin, ETHA editörü
138            Serhat Şeftali, Zaman gazetesi eski Akdeniz bölge temsilcisi
139            Serkan Aydemir, Bitlis Aktüel gazetesi muhabiri
140            Serkan Canbaz,TRT Ankara muhabir/editör
141            Sertan Önal, Halkın Günlüğü muhabir
142            Seyid Kılıç, TRT Haber
143            Seyithan Akyüz, Azadiya Welat gazetesi Adana temsilcisi
144            Sezai Yavaş, TRT Diyarbakır bölge müdür yardımcısı
145            Şahabettin Demir, DİHA muhabiri
146            Şeref Yılmaz, Irmak TV
147            Turgut Usul, TRT muhabiri
148            Ufuk Şanlı, eski Vatan yazarı
149            Uğur Akgül, DİHA muhabiri
150            Uğur Selman Kelekçiler, Gün Matbaa çalışanı
151            Ünal Tanık, Rota Haber genel yayın yönetmeni
152            Vahit Yazgan, İzmir Zaman bölge temsilcisi
153            Veli Büyükşahin, TV 10 yöneticisi
154            Veli Haydar Güleç, TV 10 yöneticisi
155            Yakup Çetin, eski Zaman muhabiri
156            Yakup Şimşek, Zaman marka pazarlama müdürü
157            Yalçın Güler, TRT (Erzurum)
158            Yetkin Yıldız, Aktif Haber sitesi yayın yönetmeni
159            Yılmaz Kahraman, Özgür Halk dergisi editörü
160            Zehra Doğan, Jinha
161            Ziya Ataman, DİHA muhabir

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design