Anasayfa / Medya izleme / Türkiye’de Basın ve İfade Özgürlüğü - 190

11 Ocak

Türkiye’de Basın ve İfade Özgürlüğü - 190

Yargıtay Başsavcılığı Altanlar davasında “darbe” hükmünün bozulmasını istedi; tahliye kararı verilen Eren Erdem yeniden tutuklandı

 
 
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, aralarında Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın da bulunduğu altı kişi hakkında verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalarını onayan istinaf mahkemesi kararının bozulmasını istedi.
 
Başsavcılık 8 Ocak tarihli bozma istemli tebliğnamesini Yargıtay 16. Ceza Dairesi’ne gönderdi.
 
Tebliğnamede, Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçundan değil, “örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçundan yargılanmaları gerektiği belirtildi.
 
Konu ile ilgili ayrıntılı habere bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
“KCK basın davası” Mayıs ayına ertelendi
 
Toplam 46 gazetecinin yargılandığı “KCK basın davasının” 13. duruşması 11 Ocak günü İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
 
P24 tarafından izlenen duruşmada söz alan avukat Özcan Kılıç, soruşturmayı yürüten emniyet görevlileri hakkında İstanbul 26. Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın akıbetinin sorulmasını talep etti.
 
Kılıç’ın talebini kabul eden mahkeme, dosyanın akıbetinin sorulmasına karar vererek, davayı 9 Mayıs 2019 tarihine erteledi.
 
Kibriye Evren’in tutukluluğuna devam kararı
 
Ekim ayında tutuklanan Jin News muhabiri Kibriye Evren’in “örgüt üyeliği” ve örgüt propagandası” suçlamalarıyla yargılandığı davanın ikinci duruşması 10 Ocak günü Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
 
Avukatları Evren’in tahliyesiyle birlikte beraatine karar verilmesini talep etti. İddia makamı ise mevcut delil durumu, delillerin değişme durumu ve üzerine atılı suçların mahiyeti dikkate alınarak Evren’in tutukluluğunun devamını istedi.
 
Mahkeme, bulunamayan gizli tanık “Cesur Yürek”in dinlenilmesinden vazgeçilmesine, mevcut delil durumu, üzerine atılı suçun mahiyeti, delil durumu dikkate alınarak gazeteci Evren’in tutukluluk hâlinin devamına karar vererek davayı erteledi.
 
Rojhat Doğru ilk duruşmasında tahliye edilmedi
 
Hakkında “örgüt üyeliği” iddiasıyla başlatılan bir soruşturma kapsamında İstanbul’da gözaltına alınan ve 5 Aralık günü tutuklanan gazeteci Rojhat Doğru hakkında “devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma” ve “kasten yaralama” suçlamalarıyla açılan davanın ilk duruşması 10 Ocak günü görüldü.
 
Diyarbakır 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS ile bağlanan Doğru, üzerine atılı suçlamaları reddetti. Avukatı Resul Tamur, Doğru’nun gazetecilik faaliyeti nedeniyle suçlandığını ifade ederek müvekkilinin beraatini ve tahliyesini talep etti. Duruşma sonunda mahkeme, Doğru’nun tutukluluğunun devamına karar vererek davayı erteledi.
 
Perihan Mağden ve Tunca Öğreten’e “Cumhurbaşkanına hakaretten” ceza
 
Yazar Perihan Mağden ile gazeteciler Tunca Öğreten, Orhan Şahin ve Mehmet Çağlar Tekin’in “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla yargılandıkları davanın 10 Ocak günü görülen duruşmasında Mağden ve Öğreten ayrı ayrı 7 bin TL para cezasına çarptırıldı.
 
Mağden’in Eylül 2015’te Diken haber sitesinin o dönemki editörü Öğreten’e verdiği bir mülakattaki sözleri gerekçesiyle açılan davada, Mağden ve Öğreten ile birlikte, mülakata Yurt gazetesinin internet sitesinde de yer verilmesi gerekçesiyle gazetenin o dönemki yöneticileri olan Şahin ve Tekin de yargılanıyordu.
 
İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi, Mağden ve Öğreten’in cezalarında ertelemeye gitmezken, Şahin ve Tekin’in ise beraatine karar verdi.
 
Meşale Tolu’nun yargılandığı dava Mayıs ayına ertelendi
 
Aralarında Etkin Haber Ajansı (ETHA) muhabiri ve çevirmeni Meşale Tolu ile Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) MYK üyesi Suat Çorlu’nun da bulunduğu 27 sanıklı davanın görülmesine 10 Ocak günü devam edildi.
 
Duruşma sonunda ara kararını açıklayan İstanbul 29. Ağır Ceza Mahkemesi, gizli tanığın dinlenmesi için davayı 23 Mayıs 2019 tarihine erteledi.
 
Dava haberleri mahkemeye ek delil olarak sunuldu
 
Sokağa çıkma yasakları döneminde Diyarbakır’da yürütülen operasyonlarla ilgili bir haberi sosyal medyada paylaştıkları için haklarında “terörle mücadelede görev almış kişileri hedef göstermek” suçlamasıyla dava açılan yedi gazetecinin yargılandığı davaya, dava ile ilgili haberler ek delil olarak sunuldu.
 
Gazeteciler Ömer Çelik, Çağdaş Kaplan, Hamza Gündüz, Selman Çiçek, A. Vahap Taş, İnan Kızılkaya ve kapatılan Özgür Gündem’in eski imtiyaz sahibi Kemal Sancılı’nın yargılandığı davanın ikinci duruşması 16 Ocak günü Diyarbakır 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.
 
Ferhat Tunç’un “Cumhurbaşkanına hakaret” davası ertelendi
 
Müzisyen Ferhat Tunç hakkında sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla açılan yeni davanın ilk duruşması 9 Ocak günü Büyükçekmece 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Tunç’un yurt dışında bulunduğu için katılmadığı duruşmada mahkeme davayı 15 Nisan 2019 tarihine erteledi.
 
11 akademisyene daha “propaganda” suçlamasıyla hapis cezası
 
Barış İçin Akademisyenlerin bildirisini imzaladıkları için “terör örgütü propagandası” suçlamasıyla yargılanan akademisyenlerden 11’i daha bu hafta görülen duruşmalarda hapis cezasına çarptırıldı.
 
8 Ocak günü İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşması görülen akademisyen Y.A.’ya 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi ve hükmün açıklanması geri bırakıldı.
 
9 Ocak günü ise yine İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşmaları görülen akademisyenler Haldun Gülalp, Nihal Saban, Egemen Kepekçi, Utku Uraz Aydın, F.K.Ö., Ceren Akçabay, E.Ö., Hediye Esra Arcan ve Bülent Eken’e ayrı ayrı 15’er ay hapis cezası verildi. Kararların tamamında hükmün açıklanması geri bırakıldı.
 
Aynı gün İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşması görülen Esra Arsan’a da yine 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını istemeyen Arsan’ın cezasını 2 yıl denetime tâbi tutarak erteledi.
 
Pelin Ünker’e “Paradise Papers” haberlerinden hapis ve para cezası
 
Gazeteci Pelin Ünker, “Paradise Papers” belgelerine ilişkin olarak Cumhuriyet gazetesinde yayımlanan haberlerinden dolayı İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davanın 8 Ocak günü görülen duruşmasında “iftira” suçlamasıyla 13,5 ay hapis cezasına, “hakaret” suçlamasıyla ise 8 bin 660 TL para cezasında çarptırıldı. Cezalar ertelenmedi.
 
P24 tarafından izlenen duruşma ile ilgili habere bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
Mehmet Gündem’in tutukluluğuna devam kararı
 
Gazeteci ve Milliyet eski köşe yazarı Mehmet Gündem, “örgüt üyeliği” suçlamasıyla tutuklu olarak yargılandığı davanın üçüncü duruşmasında 8 Ocak günü hâkim karşısına çıktı.
 
İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ve P24 tarafından izlenen duruşmanın başında söz alan duruşma savcısı dijital materyal incelemesinin sonuçlarının beklenmesini talep etti. Savcı ayrıca “kuvvetli suç şüphesi” gerekçesi ile Gündem’in tutukluluğunun devamını istedi.
 
Savcının ardından savunması için söz alan Gündem, hakkındaki suçlamayı reddederek tahliyesini talep etti.
 
Gündem’in ardından söz alan avukatı Ömer Faik Çetiner, müvekkilinin “örgüt yöneticisi” olduğu iddia edilen kişilerle görüşmelerinin terör amaçlı olduğuna dair herhangi bir delil bulunmadığını belirtti. Gündem’in 15 aydır süren tutukluluğunun cezaya dönüştüğünü ifade eden Çetiner, Gündem’in tahliyesini talep etti.
 
Gündem’in avukatlarından Macit Ceylan da müvekkili hakkındaki ByLock isnadının çelişkilerle dolu olduğunu, somut ve gerçek verilere dayanmadığını ifade etti. BM Keyfî Tutuklamalar Çalışma Grubu’nun ByLock’a dair kararlarının teamülü değiştireceğini düşündüklerini belirten Ceylan, Gündem’in tahliyesini talep ederek sözlerini tamamladı.
 
Duruşma sonunda ara kararını açıklayan mahkeme, Gündem’in tutukluluk hâlinin devamına karar vererek davayı 14 Mart 2019 tarihine erteledi.
 
Tutuklu gazeteci Harun Çümen ilk duruşmasında tahliye edilmedi
 
Kapatılan Zaman gazetesinin eski Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Harun Çümen, “Fethullahçı terör örgütü üyeliği” iddiasıyla tutuklu olarak yargılandığı davanın ilk duruşmasında hâkim karşısına çıktı.
 
İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 8 Ocak günü görülen duruşmada yaklaşık 10 aydır tutuklu bulunan Çümen’in tutukluluğunun devamına karar verildi ve dava 28 Mart’a ertelendi.
 
P24 tarafından izlenen duruşma ile ilgili habere bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
Altı gazetecinin yargılandığı “RedHack davası” ertelendi
 
Gazeteciler Tunca Öğreten, Mahir Kanaat, Ömer Çelik, Metin Yoksu, Derya Okatan ve Eray Sargın’ın, bakan Berat Albayrak’ın RedHack tarafından sızdırılan e-maillerinin haberleştirilmesi nedeniyle yargılandığı davanın görülmesine 8 Ocak günü İstanbul 29. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.
 
P24 tarafından izlenen duruşmada Öğreten, Okatan ve Kanaat ile avukatları hazır bulundu. Çelik ve Yoksu ise duruşmaya SEGBİS bağlantısı kuruldu.
 
Beklenen bilirkişi raporunun henüz gelmediğinin tutanağa geçirilmesinin ardından söz alan duruşma savcısı, yargılanan gazeteciler hakkındaki adlî kontrol hükümlerinin devamını talep etti.
 
Sonrasında savunmaları için söz alan gazeteciler, dijital cihazlarının iadesini, yurt dışına çıkış yasaklarının kaldırılmasını ve duruşmalardan vareste tutulmayı talep etti.
 
Duruşma sonunda ara kararını açıklayan mahkeme, yargılanan gazetecilere uygulanan yurt dışına çıkış yasaklarının devamına karar verdi. Dijital materyallerin iadesi için bilirkişi raporunun beklenmesine karar veren mahkeme, davayı 16 Nisan’a erteledi.
 
“Karşı gazetesi davasında” tahliye kararı verilen Eren Erdem yeniden tutuklandı
 
Kapatılan Karşı gazetesinin bir dönem genel yayın yönetmenliğini yapmış olan CHP eski milletvekili Eren Erdem ile gazetenin sahibi ve çalışanlarının yargılandığı 12 sanıklı davanın görülmesine 7 Ocak günü İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.
 
Karşı gazetesi soruşturması, gazetenin 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonları sürecinde ses kayıtlarını servis ettiği gerekçesiyle başlatılmıştı.
 
Duruşmaya Erdem tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS ile bağlanırken, tutuklu sanık Onur Kala ve tutuksuz sanıklar Turan Ababey, Emre Erciş ve Kutlu Esendemir salonda hazır bulundu.
 
Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, Erdem’in “silahlı örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım” ve “gizli tanığı deşifre etmek suretiyle gizliliğin ihlâli” suçlarından toplam 8,5 yıldan 19 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Erdem’in “soruşturmanın gizliliğini ihlâl etmek” suçundan beraatine karar verilmesi istenen mütalaada, Erdem’in tutukluluk hâlinin devamı istendi.
 
Mütalaada, Erciş hakkında, etkin pişmanlık hükmü nedeniyle “silahlı terör örgütüne yardım” suçundan verilecek hapis cezasında indirim uygulanması istenirken, Kala’nın, “silahlı terör örgütüne üye olma” ve “zincirleme şekilde terörle mücadelede görev almış kişileri hedef gösterme” suçlarından toplam 19,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması ve tutukluluğunun devamı talep edildi.
 
Sanıklar Ababey, Esendemir ve Mehmet Bozkurt hakkında ise “silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme” suçunu işledikleri sabit olmadığı gerekçesiyle beraat hükmü kurulması istenen mütalaada, firari sanıklar Değer Özergün, Ufuk Emin Köroğlu, Mehmet Aydoğmuş, Murat Kazancı ve Emrah Direk’in sorgularının yapılmamış olması nedeniyle dosyalarının ayrılması talep edildi.
 
Duruşma sonunda ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, Eren Erdem’in, delil durumu, yargılamanın geldiği aşama, tutuklulukta geçen süre ve karartılma ihtimali bulunan bir delilin kalmaması gerekçesiyle adlî kontrol şartıyla tahliye edilmesine hükmetti. Kala’nın tutukluluğunun ise devamına karar veren mahkeme, mütalaaya karşı savunmaların hazırlanması için davayı 1 Mart’a erteledi.
 
Mahkemenin verdiği tahliye kararına aynı gün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın itiraz etmesi üzerine, bir üst mahkeme olan İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi, Erdem hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardı.
 
8 Ocak günü adliyeye sevk edilen Erdem için İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan ara duruşmada Erdem ve avukatları yakalama emrine karşı beyanda bulundu. Duruşma sonunda kararını açıklayan mahkeme, Erdem’in tutuklanmasına oy çokluğuyla karar verdi.
 
Azadiya Welat’ın sahibine 15 yıl hapis istemi
 
Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Kürtçe gazete Azadiya Welat’ın imtiyaz sahibi Ramazan Ölçen hakkında 15 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 
Ölçen’in “örgüt üyeliği” ile suçlandığı iddianame, Diyarbakır 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianamede, Ölçen’e “yasal görünüm altında örgütün amaç ve hedefleri doğrultusunda hareket etmek” suçlaması yöneltildi.
 
Cezaevindeki gazeteciler ve medya çalışanları listesi
 
11 Ocak 2019 tarihi itibariyle Türkiye’de en az 162 gazeteci ve medya çalışanı tutuklu veya hükümlü olarak cezaevinde bulunuyor.
 
Ayrıntılı listeye bu bağlantıdan ulaşılabilir.
 
1                Abdulkadir Turay, DİHA muhabiri
2                Abdullah Dirican, Zaman gazetesi yurt haberleri editörü
3                Abdullah Kaya, DİHA muhabiri
4                Abdullah Kılıç, Habertürk
5                Abdullah Özyurt, Zaman gazetesi muhabiri
6                Abdulvahap İş, serbest gazeteci
7                Adil Demirci, ETHA muhabir
8                Ahmet Altan
9                Ahmet Feyzullah Özyurt
10              Ahmet Memiş, gazeteci, Haberdar internet sitesi
11              Ahmet Metin Sekizkardeş, Zaman gazetesi
12              Ahmet Yavaş, TRT (Erzurum)
13              Ali Ahmet Böken, TRT Haber koordinatörü
14              Ali Akkuş, eski Zaman gazetesi yayınlar editörü
15              Ali Aşikar, Azadiya Welat
16              Ali Babür Boysal, Zaman gazetesi tasarımcı
17              Ali Ünal, Zaman köşe yazarı
18              Ali Yüce, TRT Radyosu yayın şefi
19              Arafat Dayan, Demokratik Ulus eski yazı işleri müdürü
20              Aslı Ceren Aslan, Özgür Gelecek yazı işleri müdürü
21              Atilla Taş, Meydan köşe yazarı
22              Ayşe Nazlı Ilıcak, Yarına Bakış gazetesi yazarı
23              Ayşenur Parıldak, Haberdar ve Zaman
24              Aytekin Gezici, gazeteci-yazar
25              Aziz İstegün, Diyarbakır Zaman bölge temsilcisi
26              Bayram Kaya, Zaman muhabiri
27              Beytullah Özdemir, Zaman gazetesi Düzce temsilcisi
28              Burçin Dokgöz, Çorum eski Zaman ve Cihan muhabiri
29              Cemal Azmi Kalyoncu, Gazeteci ve Yazarlar Vakfı
30              Cemal Tunç, Gün Matbaa çalışanı
31              Ceren Taşkın, Hatay Ses gazetesi
32              Cuma Ulus, Millet Gazetesi yayın koordinatörü
33              Cumali Çaygeç, TRT Şeş haber müdürü
34              Cüneyt Seza Özkan, Samanyolu TV haber yönetmeni
35              Çetin Kurşun, Azadiya Welat
36              Doğan Baran, Odak dergisi sahibi, yazı işleri müdürü
37              Emin Demir, serbest gazeteci
38              Emre Soncan, eski Zaman savunma muhabiri
39              Ercan Gün, Fox TV haber editörü
40              Erdal Süsem, Eylül dergisi editörü
41              Erdal Şen, eski Meydan gazetesi yazı işleri müdürü
42              Erdoğan Zamur, Gün Matbaa çalışanı
43              Eren Erdem, Karşı gazetesi eski genel yayın yönetmeni
44              Erol Yüksel, TRT Haber Dairesi başkan yardımcısı
45              Erol Zavar, Odak dergisi sahibi ve yazı işleri müdürü
46              Fahri Öztoprak, Cihan/Zaman Samsun muhabiri
47              Faruk Akkan, Cihan Haber Ajansı
48              Ferhat Çiftçi, Azadiya Welat gazetesi Gaziantep temsilcisi
49              Ferhat Parlak, Silvan Mücadele gazetesi sahibi
50              Fevzi Yazıcı
51              Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Türksolu gazetesi yazarı
52              Gurbet Çakar, Hevi Kadın dergisi
53              Gültekin Avcı
54              Habip Güler, Eski Zaman muhabiri
55              Hakan Aksel, TRT yapımcı-yönetmen
56              Hakan Ergün, Azadiya Welat ve Özgür Gündem dağıtımcısı
57              Hakan Taşdelen
58              Halil İbrahim Mert, TRT (Erzurum)
59              Hamit Dilbahar, Azadiya Welat gazetesi yazarı
60              Hamza Günerigök, TRT spikeri
61              Hanım Büşra Erdal, eski Zaman muhabiri ve köşe yazarı
62              Harun Çümen, Zaman gazetesi eski yazı işleri müd.
63              Hasan Bozkurt, Bugün gazetesi muhabir
64              Hasan Duman, Özgürlükçü Demokrasi dağıtımcı
65              Hasan Hüseyin Örs, TRT eski yapım-yayın görevlisi
66              Hasan Taşar, TRT eski Ankara muhabir
67              Hatice Duman, Atılım gazetesi sahibi ve yazı işleri müdürü
68              Haydar Ergül, Demokratik Modernite dergisi editörü
69              Hicran Ürün, Özgürlükçü Demokrasi editörü
70              Hidayet Karaca, Samanyolu Yayın Grubu başkanı
71              Hüseyin Aydın, Cihan muhabiri
72              İbrahim Halil Öztürkeri, TRT eski yapım-yayın görevlisi
73              İdris Okur, Cihan Haber Ajansı Çorum muhabiri
74              İdris Sayılgan, DİHA
75              İdris Yılmaz
76              İhsan Sinmiş, Gün Matbaa çalışanı
77              İhsan Yaşar, Özgürlükçü Demokrasi imtiyaz sahibi
78              İrfan Karaca, Gün Matbaa çalışanı
79              İshak Yasul, Özgürlükçü Demokrasi sorumlu yazı işleri müdürü
80              İsmail Çoban, Azadiya Welat eski yazı işleri müdürü
81              İsmail Ersan, AA Yalova temsilcisi
82              İsminaz Temel, ETHA editörü
83              Kamuran Sunbat, DİHA eski Çukurova muhabiri
84              Kasım Zengin, Gün Matbaacılık sahibi
85              Kazım Canlan, Cihan haber ajansı eski Ankara haber müdürü
86              Kemal Demir, TV10 kameramanı
87              Kemal Özer, Evrensel
88              Kemal Sancılı, Özgür Gündem imtiyaz sahibi
89              Kenan Karavil, Radyo Dünya genel yayın yönetmeni
90              Kibriye Evren, JinNews muhabiri
91              Mahmut Abay, Gün Matbaa çalışanı
92              Mehmet Ali Ay, muhabir, Vahdet ve Bugün gazeteleri
93              Mehmet Ali Çelebi, Özgürlükçü Demokrasi editörü
94              Mehmet Baransu, Taraf gazetesi yazarı
95              Mehmet Emin Sümeli, Gün Matbaa çalışanı
96              Mehmet Güleş, DİHA
97              Mehmet Gündem, Milliyet gazetesi eski yazarı
98              Mehmet Kuru, Zaman Eskişehir muhabiri
99              Mehmet Sıddık Damar
100            Meltem Oktay, DİHA
101            Metin Arslan, Bugün gazetesi muhabir
102            Mikail Barut, Özgür Halk Dergisi eski editörü
103            Miktat Algül, Mezitli FM genel yayın koordinatörü
104            Muhammed Sait Kuloğlu, Subuhaber.com imtiyaz sahibi
105            Muhsin Pilgir, Zaman ve Cihan haber ajansı muhabiri
106            Murat Çapan, Nokta sorumlu yazı işleri müdürü
107            Murat Dağdeviren, Demokrat Gebze gazetesi sahibi
108            Musa Kaya, Gün Matbaa çalışanı
109            Mustafa Erkan Acar, Bugün gazetesi haber müdürü
110            Mustafa Gök, Ekmek ve Adalet dergisi Ankara temsilcisi
111            Mustafa Gökkılıç, eski Radikal ve Habertürk TV muhabiri
112            Mustafa Göktaş, Özgür Gündem Şanlıurfa muhabiri
113            Mustafa Ünal, gazeteci, Zaman
114            Mutlu Çölgeçen, Millet gazetesi yazı işleri koordinatörü
115            Mutlu Özay, Cihan haber ajansı muhabiri
116            Mümtazer Türköne, Zaman köşe yazarı
117            Nadir Yücel, Çorum Yıldız genel yayın yönetmeni
118            Nedim Türfent, DİHA
119            Nizamettin İzgi, Batman gazetesi sahibi
120            Nuh Gönültaş
121            Nuri Durna, TRT
122            Nuri Yeşil, Azadiya Welat gazetesi Dersim temsilcisi
123            Nurullah Kaya, Gaziantep Zaman bölge temsilcisi
124            Oğuz Usluer, Habertürk eski yayın koordinatörü
125            Osman Yakut, Zaman Antalya
126            Ömer Oruç, eski Cihan muhabiri
127            Özcan Keser, TRT muhabiri
128            Özden Kınık, TRT
129            Pınar Gayıp, ETHA muhabiri
130            Reyhan Çapan, Özgür Gündem yazı işleri müdürü
131            Reyhan Hacıoğlu, Özgürlükçü Demokrasi editörü
132            Rojhat Doğru, Gale Kurdistan TV muhabiri
133            Sadık Demir, Radyo Karacadağ
134            Sait Gürkan Tuzlu, Cihan haber ajansı muhabiri
135            Sami Tunca, Mücadele Birliği dergisi yazı işleri müdürü
136            Seda Taşkın, Mezopotamya Ajansı muhabiri
137            Semiha Mete, Özgürlükçü Demokrasi dağıtımcı
138            Semiha Şahin, ETHA editörü
139            Serhat Şeftali, Zaman gazetesi eski Akdeniz bölge temsilcisi
140            Serkan Aydemir, Bitlis Aktüel gazetesi muhabiri
141            Serkan Canbaz,TRT Ankara muhabir/editör
142            Sertan Önal, Halkın Günlüğü muhabir
143            Seyid Kılıç, TRT Haber
144            Seyithan Akyüz, Azadiya Welat gazetesi Adana temsilcisi
145            Sezai Yavaş, TRT Diyarbakır bölge müdür yardımcısı
146            Şahabettin Demir, DİHA muhabiri
147            Şeref Yılmaz, Irmak TV
148            Turgut Usul, TRT muhabiri
149            Ufuk Şanlı, eski Vatan yazarı
150            Uğur Akgül, DİHA muhabiri
151            Uğur Selman Kelekçiler, Gün Matbaa çalışanı
152            Ünal Tanık, Rota Haber genel yayın yönetmeni
153            Vahit Yazgan, İzmir Zaman bölge temsilcisi
154            Veli Büyükşahin, TV 10 yöneticisi
155            Veli Haydar Güleç, TV 10 yöneticisi
156            Yakup Çetin, eski Zaman muhabiri
157            Yakup Şimşek, Zaman marka pazarlama müdürü
158            Yalçın Güler, TRT (Erzurum)
159            Yetkin Yıldız, Aktif Haber sitesi yayın yönetmeni
160            Yılmaz Kahraman, Özgür Halk dergisi editörü
161            Zehra Doğan, Jinha
162            Ziya Ataman, DİHA muhabir

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design