Anasayfa / Medya izleme / “Aziz Kocaoğlu’nun yerine Tunç Soyer”

28 Ocak

“Aziz Kocaoğlu’nun yerine Tunç Soyer”

Gazetelerde CHP’nin İzmir Büyükşehir adayının belirlendiği MYK ve PM toplantısı geniş yer buldu.

CHP’de İzmir Büyükşehir adayı olarak Seferihisar Belediye Bşkanı Tunç Soyer ismi PM’ye sunuldu

Cumhuriyet habere manşetinde, “Sakin güç” başlığıyla yer verdi ve “CHP’de yedinci grup adaylarının belirlendiği MYK ve PM toplantılarında İstanbul ve İzmir’in ilçe adaylarına yönelik sert tartışmalar yaşandı. İzmir Büyükşehir adayı olarak Seferihisar’ı ‘sakin şehir’ yapan Tunç Soyer PM’ye sunuldu. İzmir’de 16, İstanbul’da 6 ilçede değişim oldu. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, tartışma yaratan Ataşehir ve Maltepe için yetki aldı. PM’ye sunulan listeye göre İstanbul’da 5 ilçede mevcut başkanlarla ‘ devam’ denildi. Parti Meclisi toplantısının sürdüğü saatlerde İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu istifa ettiğini duyurdu” dedi.

Birgün gazetesi ön sayfasının altındaki habere, “CHP’de kritik Pazar” başlığını attı ve “CHP’de İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul’un ilçe belediye adaylarının belirlendiği Merkez Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi toplantıları planlanandan uzun sürede yapıldı. MYK toplantısının tamamlanmasının ardından nihai adayların belli olduğu PM toplantısına geçildi. Tunç Soyer’in İzmir Büyükşehir Başkanlığı’nın onaylandığı CHP MYK toplantısında İstanbul’un bazı ilçelerinin başkanlık adayları konusunda fikir ayrılıklarının yaşandığı öğrenildi” ifadelerine yer verdi.

Sözcü gazetesi habere manşetin altında, “Aziz Kocaoğlu’nun yerine Tunç Soyer” başlığıyla yer ayırdı ve “CHP’de önce Merkez Yönetim Kurulu, ardından 60 kişilik Parti Meclisi toplandı. İzmir ve İstanbul için görüşmeler saatler sürdü. İzmir Tunç Soyer, Beşiktaş’ta Rıza Akpolat, Kırklareli’nde Tuna Soykan ve Bodrum’da Mehmet Kocadon isminde uzlaşıldı” dedi.

Star gazetesi, “CHP’de İzmir kavgası bitmiyor” başlığıyla verdiği haberde, “İzmir büyükşehir belediye başkan adayı için Parti Meclisi’ne Tunç Soyer isminin sunulması CHP’de yeni kavgaların fitilini ateşledi. Ciddi tartışmaların yaşandığı PM’de parti içi muhalifler arasında Soyer’in dışında asıl savaş kazanılacağına kesin gözüyle bakılan ve çok adaylı yerlerde yaşandı” ifadelerini kullandı.

Akşam gazetesi habere ön sayfasının altında, “CHP’de fay kırıldı, İstanbul’da deprem” başlığıyla yer verdi ve “Garanti ilçelere ’10 Aralıkçı’lara yakın isimler konulunca MYK’da kavga çıktı. İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu istifa etti” dedi.

Güneş gazetesi manşetinde, “İzmir’e PKK sevici aday” başlığını kullandı. Haberde, “Kandil’in sevdiği siyasetçi, CHP’den büyükşehir belediye başkan adayı oldu. Kılıçdaroğlu İzmir’de, PKK’nın hendek terörüne destek veren Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’i aday gösterdi” ifadeleri yer aldı.
 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design