Anasayfa / Medya izleme / “Bu mızrak bu çuvala sığmaz”

06 Mayıs

“Bu mızrak bu çuvala sığmaz”

Gazetelerin manşetinde İstanbul seçimleriyle ilgili ortaya atılan son “iddia” yer aldı.

İktidar, İstanbul seçimleriyle ilgili son olarak FETÖ yalanına sarıldı.

Cumhuriyet gazetesi habere manşetinde, “Bu mızrak bu çuvala sığmaz” başlığıyla yer verdi ve “İstanbul seçimlerini iptal ettirmek amacıyla ortaya attığı iddiaları teker teker çürüyen AKP, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) bugünkü toplantısına saatler kala tartışma yaratacak iki yeni hamle yaptı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, ‘KHK’lilerle ilgili YSK’ye ek dilekçe vereceğiz’ açıklamasını yaparken, seçim gecesi veri akışını keserek tepki çeken Anadolu Ajansı (AA) ‘Sandık soruşturmasında 43 kişi FETÖ irtibatlı’ haberini servis etti. Gizli yapılması gereken soruşturmanın detaylarına yer verilen haberde, 2 şüphelinin ByLock kullandığı, 41 kişinin de Bank Asya’ya para yatırdığı iddia edildi” dedi.

Sözcü gazetesi manşetindeki habere, “Milletle alay etmeyin” başlığını attı ve “1 Nisan’dan bu yana her itirazı çöken AKP, YSK’ya yeni ‘ek dilekçe’ vereceğini açıkladı. Savcılığın 43 sandık kurulu üyesinde FETÖ’cü izine rastladığı belirtildi. Şimdi gözler YSK’da. CHP’de tepki büyük. CHP’li Faik Öztrak, YSK’yı baskı altına alan iktidarı sert dille eleştirdi ve şunları söyledi: ‘İstanbul, İmamoğlu deyince kumpas dosyaları hazırlatacaksın, YSK’ya ‘Seçimi tekrarlatmazsan aklanamazsın’ deyip zan altında bırakacaksın, sonra da siyasi mızıkçılığını vesayet çığırtkanlığıyla örteceksin. Milletle alay etmeyin. Ülkeye demokrasiyi getiren CHP’yi vesayetçilikle suçlamak, milletle alay etmektir. Milli iradeyi masa başında çalmaya kalkanlar için söylediğimiz açıktır. Milletin divanı sandıktır’” ifadelerine yer verdi.
Sabah gazetesi habere manşetinde, “İstanbul seçiminde FETÖ parmağı” başlığıyla yer verdi ve “Başsavcılığın usulsüzlük soruşturmasında çarpıcı bulgu: 43 sandık kurulu başkan ve üyesi FETÖ’yle irtibatlı. Ulaşılan bilgiler, bu kişilerden 2’sinin örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock kullanıcısı olduğunu gösterdi. Şüphelilerden 41’inde de FETÖ elebaşının talimatıyla Bank Asya’daki hesaplarına para yatırdığı tespit edildi” dedi. 

Yeni Şafak sürmanşetindeki habere, “43 sandık görevlisi FETÖ bağlantılı” başlığını attı ve “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul seçimlerindeki şaibeyle ilgili yürüttüğü soruşturmada önemli bağlantılara ulaştı. Şüpheli 43 sandık başkanı ve görevlilerden 2’sinin FETÖ’nin şifreli haberleşme programı ByLock kullanıcısı oldukları belirlendi. 41 kili de elebaşı Fetullah Gülen’in talimatıyla bank Asya’ya para yatırmış” ifadelerini kullandı.

Akşam gazetesi manşetindeki habere, “Sandık kurulunda ByLock” başlığını attı. Haberde, “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada, sandıklarda görev yapanlardan 43’ünün FETÖ ile bağlantılı olduğu ortaya çıktı. Bunlardan ikisinin, şifreli haberleşme sistemi ByLock kullanıcı olduğu da belirlendi. 41 şüphelinin de, FETÖ elebaşını talimatıyla, 17/25 Aralık kumpasından sonra Bank Asya’daki hesaplara yüklü miktarda para yatırdığı anlaşıldı. İki şüphelinin de FETÖ’ye bağlı sendikalarda üyeliklerinin olduğu ortaya çıktı” ifadeleri yer aldı.     
 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design