Anasayfa / Medya izleme / “Ne yapsa olmuyor”

06 Kasım

“Ne yapsa olmuyor”

Birgün ve Cumhuriyet gazetelerinin manşeti gündemde öne çıktı

Birgün gazetesi manşetinde, “Ne yapsa olmuyor” başlıklı habere yer verdi. Haberde şöyle denildi:

“Suriye operasyonunun AKP tabanına ve parti örgütüne etkisi iki hafta sürdü. Parti içerişimdeki rahatsızlıkların üstü kapatılamıyor. Pelikancıların atakları, gelenekçilerin bariyeri derken Erdoğan kendini bir kez daha kürsüde örgütüne moral konuşması yaparken buldu. Erdoğan’ın bütün gayretine rağmen dağılma durdurulamıyor. Soylu ve Bahçeli’nin desteği de yetersiz kalıyor. Erdoğan dikkatleri dışarıya çekmeye çalışsa da sökük dikiş tutmuyor.”

“‘Borsa’daki kirli ilişkiler”

Cumhuriyet gazetesinin manşetinde, “‘Borsa’daki kirli ilişkiler” başlıklı haber yer aldı. Haberde şu ifadeler kullanıldı:

“Antalya’daki FETÖ davasında ‘FETÖ borsası’ iddiasında bulunuldu. Sanık iş insanı Ufuk Cömertoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel’in kendisini tehdit ettiğini öne sürdü. Cömertoğlu, Özel’in ‘Hakimini değiştiririm, sana gerekli cezayı veririm. Tamince’ye beraat alan benim’ dediğini ileri sürdü. Helikopterini seçim zamanı Mustafa Köse, Menderes Türel ve Dışişleri Bakanı’nın kullandığını belirten FETÖ sanığı Cömertoğlu, ‘Başımıza bu iş gelince hepsi kayboldu. Avukat Kürşat (Ahmet Kürşat Köhle), savcı Gürkan (Gürkan Kütük), devamlı benim otelime geliyor. Adaletin çetesi bunlar’ dedi.”

Gazete manşetin altındaki, “Aile reisi diyanet” başlıklı haberinde ise, “Diyanet’i başta eğitim olmak üzere her alanda etkin kılmak isteyen hükümet, gelecek yıl dini programlara ağırlık verecek. Toplumsal sorunların çözümü için dini içerikli görsel ve basılı yayınlar artırılacak. Kadına şiddetle mücadele, gençlerdeki bağımlılık, çocuk istismarının önlenmesi gibi konularda Diyanet İşleri Başkanlığı da görev alacak. Hükümetin 2020 Yıllık Programı’nda nitelikli din hizmetleri ile toplumun birlik, beraberlik, barış huzuruna katkı sağlanacağı, yaygın din eğitiminin toplumun tüm kesimlerine ulaştırılacağı hedefine dikkat çekildi. Bunun için Diyanet İşleri Başkanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile TRT birlikte çalışacak” ifadelerine yer verdi.

“Vatandaş değil parası uçtu”

Evrensel gazetesi manşetinde, “Vatandaş değil parası uçtu” başlıklı habere yer verdi:

“Yap-İşlet-Devret modeli ile yapılan havalimanlarında, verilen yolcu garantisine ulaşılamadığından projeyi yapan müteahhit firmalara devlet kasasından 65 milyon dolar ödendi. Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından Meclis KİT komisyonuna gönderilen yazı ile açığa çıkan bu gerçek, uçmayan vatandaşın da ödeme yaptığı anlamına geliyor. Meclis KİT Komisyonu’nun CHP’li üyeleri ayrıca, İstanbul Havalimanı ihalesindeki görmezden gelinen zararı paylaştı: ‘Zamanında yer teslimi yapılmayarak 2 milyar 90 milyon avro, havalimanının kotu ve pist yerlerindeki ihale şartnamesine aykırı değişiklikler nedeniyle 2.5 milyar avro, toplamda 4 milyar 590 milyon avro tutarında kamu zararı oluştu.’”  

“Mermi sofrayı vurdu”

Yeni Yaşam gazetesinin manşetinde, “Mermi sofrayı vurdu” başlıklı haber yer aldı. Haberde şu ifadeler kullanıldı:

“Erdoğan aylar önce ‘Bir tane merminin bedelini biliyor musun sen?’ demişti. Son savaşla birlikte merminin maliyetini yaşayarak öğrenen yurttaşlar, ‘Artık pazardan elimiz boş dönüyoruz’ diyor. Erol Ertal 

(Pazarcı): 
Savaş ile birlikte halkın alım gücü düştü. 60 kilo biberin bir saatte bitmesi lazımdı. Şu an ikinci gün hala ürünler elimde kaldı. Ben bugün ancak 10 TL’lik ürün satabildim.”

Recep Eker (Pazarcı): Eskiden yüz sandık elma sattığımız yerde şimdi 15 sandık elma satamıyoruz. Savaşın içinde olmadığımız halde bir savaşın içine ittiler. Ne işimiz savaşın içerisinde?

Adnan Danielmus (Mülteci): Temel gıda maddelerinin çoğunu alamıyorum. Yaşamak çok zor hale geldi. Maaşım 1500 TL. Kiram 800 TL. Faturaları ödeyeyim derken Pazar parası kalmıyor.

Halime Verim (Yurttaş): Fiyatlar çok yüksek, her ihtiyacımızı alamıyoruz. Sebze alsam meyve alamıyorum. Bir kilo balık 20 TL, en son ne zaman sofraya et, balık koyduğumu hatırlamıyorum.

Birsun Gün (Yurttaş): Savaşın başlamasıyla birlikte alım gücümüz azaldı. Temel ihtiyaçlarımızı bile almakta zorlanıyoruz. Bu fiyatlarla insanlar ancak ekmek, patates, soğan alabilir.”

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?
  10 Eylül 2016'da gözaltına alındı  
  22 Eylül 2016'da serbest bırakıldı  
  23 Eylül 2016'da tutuklandı  
  4 Kasım 2019'da hükümle serbest bırakıldı  
  12 Kasım 2019'da gözaltına alındı  
  13 Kasım 2019'da tutuklandı  

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design