Anasayfa / Medya izleme / “Erken restleşme”

25 Kasım

“Erken restleşme”

Gazetelerin manşetinde “Saray’a giden CHP’li” isimli suni gündem yer aldı

“Saray’a giden CHP’li” olduğu iddia edilen Muharrem İnce dün bir basın toplantısı düzenledi.

Sözcü gazetesi habere manşetinde, “‘Saray komplosu’ deyip bu işin içinden çıkamazsınız, Genel Başkan da kandırılmış” başlığıyla yer verdi. Haberde şu ifadeler kullanıldı:

“İnce, Saray’da Erdoğan’la görüştüğü iddialarına sert yanıt verdi. ‘Ortada bir komplo var. Bunun sorumluları ortaya çıkarılmalı’ dedi. İşte sözleri: ‘Bu dedikoduların hepsi CHP Genel Merkezi’nde üretilmiştir. Rakiplerim değil, partideki küçük bir grup üretmiştir. ‘Saray komplosu’ deyip bu işin içinden çıkamazsınız. Bu kumpasçılar CHP’nin ayağına prangadır. CHP, bu pisliği temizlemelidir. Genel Başkan’la oturup bu kumpası çözmemiz lazım. Genel Başkan, (görüşme iddiası için) ‘Biliyorum, doğrudur’ dedi. O zaman kandırılmış. Biliyorsanız, ismi açıklamalısınız.’”  

Cumhuriyet gazetesi manşetindeki habere, “Erken restleşme” başlığını attı:

“CHP lideri Kılıçdaroğlu, CHP’ye yönelik Saray kaynaklı psikolojik ve yıkıcı bir kumpas harekatı yürütüldüğünü söyledi. Muharrem İnce’nin ‘ortak açıklama yapalım’ önerisini doğrulayan Kılıçdaroğlu, ‘Davetimi beklemeden hemen açıklamalarda bulunması ve genel merkezi suçlaması çok yanlış oldu. Komployu kışkırtıyor’ diye konuştu. ‘Saray’a giden CHP’li’ tartışmasında hakkındaki iddiaları yanıtlayan İnce, partide ‘komplocular’ olduğunu söyledi. İnce, ‘Bunlar partinin ayağına pranga. Bu pisliği temizlemeliyiz. Hesaplaşmadan helalleşemeyiz’ dedi. Kılıçdaroğlu’nun ‘ortak açıklama’ için kendisini aramadığını belirten İnce, ‘Çete kim’ sorusuna ‘Aynı teknede tatil yapanlar’ yanıtını verdi.”  

Birgün gazetesi ön sayfasının altında yer ayırdığı haber için, “Saray’daki CHP’li tartışması büyüyor” başlığını kullandı. Haberde şöyle denildi:

“Saray’a giden CHP’li’ iddialarına ilişkin tartışmalar devam ediyor. Erdoğan ile görüştüğü öne sürülen Muharrem İnce dün bir basın toplantısı düzenledi. İddiaların CHP Genel Merkezi’nde üretildiğini öne süren İnce, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun ‘Şaşırmadım’ şeklindeki sözlerine açıklama getirmesini istedi. İnce, ‘Ôrtada bir tezgah var, bir komplo var. Mutlaka hesaplaşacağız. Bu sorunu çözmeden CHP yola devam edemez’ dedi. İnce’nin açıklamasının hemen ardından CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: ‘Saray’ın CHP’ye kurmaya çalıştığı kumpasın değirmenine hiçbir partilimizin su taşımaması ve sakin olmamız gereken günlerdeyiz. Saray’ın bu operasyonla milletimizin gerçek gündemini karartma çabası boşa çıkacak, milletimizin partimize olan teveccühü daha da artacaktır.’ Talat Atilla ise yeni açıklama yapacağını söyledi.”  
Karar gazetesi habere birinci sayfasının altında, “‘Dedikodu’ fırtınaya dönüştü” başlığıyla yer verdi ve “Ankara’yı günlerdir kilitleyen dedikodu, CHP’de fırtınaya dönüştü. İddiaların odağındaki isim Muharrem İnce, CHP Genel Merkezi’ni hedef alıp, topa tuttu” dedi.

Yeni Şafak gazetesi manşetindeki habere, “CHP bu pisliği temizlemeli” başlığını attı:

“CHP Genel Merkezi’nde üretilen yalan CHP’yi sallıyor. ‘Külliye’de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü’ denilen CHP’li Muharrem İnce Cumhurbaşkanı adayı olduğu 24 Haziran 2018’den bu yana parti içinde iftiralara maruz kaldığını söyledi. Kılıçdaroğlu’nu da eleştiren İnce, ‘CHP Türkiye’de temiz siyaset diyorsa önce bu pisliği temizlemelidir’ dedi.”

Star gazetesi habere manşetinde, “CHP bu pisliği temizlemeli” başlığıyla yer verdi. Haberde şu ifadeler kullanıldı:

“Muharrem İnce, ‘Külliye’ye giden CHP’li’ iddialarını ‘yalan’ ve ‘tezgah’ olarak niteledi. CHP’deki kirliliğe dikkat çekerek Kılıçdaroğlu’na seslendi: Temiz siyaset diyorsan önce bu pisliği temizle.”

Akşam gazetesi manşetindeki habere, “Kumpas CHP’de kuruldu” başlığını attı ve “CHP’li Muharrem İnce, parti içinde bir ‘kumpas çetesi’ olduğunu belirterek Kılıçdaroğlu’na, ‘Biliyorum ama isim veremem dediniz, açıklamalısınız’ diye seslendi” ifadelerine yer verdi.

Güneş gazetesi haber için, “Pisliğini temizle” başlığını kullandı:

“Beştepe’ye giden CHP’li’ yalanı elinde patlayan Kılıçdaroğlu, iyice köşeye sıkıştı. Kendisine bizzat Kılıçdaroğlu tarafından tezgah kurulduğunu ima eden Muharrem İnce, açtı ağzını yumdu gözünü.”
Türkiye gazetesi habere manşetinde, “CHP pisliği temizlemeli” başlığıyla yer verdi ve “CHP’deki ‘Bizans oyunu’nun kurbanı olan Muharrem İnce yönetime ‘hodri meydan’ dedi” ifadelerini kullandı.

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?
  10 Eylül 2016'da gözaltına alındı  
  22 Eylül 2016'da serbest bırakıldı  
  23 Eylül 2016'da tutuklandı  
  4 Kasım 2019'da hükümle serbest bırakıldı  
  12 Kasım 2019'da gözaltına alındı  
  13 Kasım 2019'da tutuklandı  

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design