Anasayfa / Medya izleme / “Vergi, zam ve iflaslar kapıda”

23 Mayıs

“Vergi, zam ve iflaslar kapıda”

Evrensel, ikinci turda seçimi Erdoğan'ın kazanması durumunda olası ekonomik gelişmeleri manşete taşıdı.

Evrensel gazetesinin manşetinde, seçim öncesi döviz kısıtlaması ve ikinci turda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yeniden seçilmesi durumunda yeni dönemde oluşabilecek ekonomik gelişmeler yer aldı. “Vergi, zam ve iflaslar kapıda” başlıklı haberde şöyle denildi: 

 

“Seçim öncesi piyasa sıkıştı. Dövize bağımlı ekonomide dövize erişimi kısıtlanan patronlar “Böyle giderse iflaslar kapıda” derken, uzmanlar “Halka yeni vergiler salınacak” dedi. 

 

İkinci turda Erdoğan’ın kazanması halinde 2017 yılından bu yana uygulanan ekonomi politikalarının süreceğini söyleyen Ekonomi-Politikçi Prof. Dr. Mustafa Durmuş, “Ekonomideki görülen olumsuz etkiler artacak sürecek. Türkiye'yi ciddi bir ödemeler dengesi krizi ile karşı karşıya bırakacak” dedi.”

 

“O’nun ‘istikrarı’ halka zulümdur”

 

BirGün gazetesinin manşetinde de Ak Parti'nin 21 yıllık ekonomik politikaları ve seçim öncesi ‘istikrar sürsün’ söylemi yer aldı. “O’nun ‘istikrarı’ halka zulümdur” başlıklı haberde şöyle denildi:

 

“İkinci tur söylemini “istikrar” üzerine kuran Cumhur İttifakı’nın iktidarda kalması Türkiye için felaket anlamına geliyor. Saray iktidarı ülkeye, daha çok yoksulluk, işsizlik, adaletsizlik, yağma, kadın düşmanlığı ve emek hırsızlığından başka bir şey getirmedi. 

 

Türkiye, 21 yılda ekonomiden sağlığa, doğal afetlerden yolsuzluğa, yoksulluktan adalet sistemine her alanda büyük çöküş yaşadı. “İstikrar sürsün” söylemiyle gerçeklerin üstünü örtmeye çalışsalar da ülkenin içine sürüklendiği uçurum, her alanda yaşanan krizlerin devam etmesi konusunda ısrar anlamına geliyor…”

 

“Ekonominin yol ayrımı”

 

Karar gazetesi de manşeti ekonomiden gördü. İkinci tur cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi siyasi partilerin ekonomideki söylemlerine yer verdiği “Ekonominin yol ayrımı” başlıklı haberde şöyle denildi: 

 

“Türkiye’nin kilitlendiği cumhurbaşkanlığı seçimine dört gün kala 86 milyonun mutfağındaki yangın asıl gündemi oluşturuyor. 

 

Ekonomide izlenen politikalar endeksleri dibe vurdurup, yakıcı tablo milletin cebine yansırken hükümet ‘Doları dizginledik. Çarkları hızlandırdık’ söylemini sürdürüyor. Sandıktan sonra daha acı reçetenin kapıda olduğunu vurgulayan muhalefet ise seçmene ‘Çözüm değişimde’ uyarısı yapıyor.”

 

“Büyük savrulma”

 

Cumhuriyet gazetesinin manşetinde ise, Ata İttifakı’ndan cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın, ikinci turda Erdoğan’ı destekleme kararı yer aldı. “Büyük savrulma” başlıklı haberde şöyle denildi: 

 

“Ata İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, 28 Mayıs’ta Erdoğan’ı desteklediğini açıkladı. Oysa Oğan, “Cehennemin kapılarını kapatacağız. Bize güvenin. Her şey güzel olacak”, “HÜDA PAR ile Türk milliyetçileri nasıl yan yana gelebilir?”, “Domuz bağının bu ülkeyi teslim almasına müsaade etmeyeceğiz” diyerek oy istemişti.”Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design