Anasayfa / Medya izleme / “Ama montaj ama başka şey”

24 Mayıs

“Ama montaj ama başka şey”

BirGün, Erdoğan'ın seçim kampanyasında yer alan montaj video tartışmalarını manşete taşıdı

BirGün gazetesinin manşetinde, seçim sürecinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın miting meydanlarında kampanya olarak kullandığı montaj olduğu ortaya çıkan video tartışmaları yer aldı. “Ama montaj ama başka şey” başlıklı haberde şöyle denildi:

 

“AKP Genel Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan önceki akşam katıldığı televizyon programında seçim dönemi boyunca kirli siyaset yürüttüklerini itiraf etti.

 

 Erdoğan daha önce seçim mitinglerinde gösterdiği ve Kılıçdaroğlu'nun seçim kampanyası klibine montajlanan PKK üyelerine ilişkin şunları söyledi: "Kılıçdaroğlu’nun, Kandil’dekilerle video çekimleri var. Bunları yayınladılar. Ama montaj, ama şu, ama bu… Video çekimlerini yaptılar. PKK'lılar videolarla bunlara destek verdiler" ifadelerini kullandı.

 

Bu itiraf adeta AKP'nin tüm seçim dönemi boyunca yürüttüğü kirli siyasetin de itirafı oldu. Erdoğan bu dönemde türlü yalanlara başvurdu. Hiç olmayan şeyleri olmuş gibi anlattı.”

 

“Ama montaj ama şu bu”

 

Karar gazetesinin manşetinde de montaj video tartışmaları yer aldı. “Ama montaj ama şu bu” başlıklı haberde şöyle denildi: 

 

Türkiye ikinci tura montaj tartışmasıyla gidiyor. Seçim sürecinde iktidarın ısrarla sürdürdüğü “Muhalefet, PKK ile işbirliği içinde” kampanyasının delili olarak gösterilen video görüntülerinin sahte olduğu ortaya çıktı. 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, miting meydanlarında ve ekranlarda yayınlanan kayıtlar için “Ama montaj, ama şu, ama bu” diyerek yeni bir tartışma başlattı. Görüntülerin montaj olduğunun açığa çıkması başta Millet ittifakı olmak üzere bütün kesimlerin tepkisine yol açtı.”

 

“Oy ver değişsin”

 

Evrensel gazetesinin manşetinde de, Erdoğan'ın montaj video itirafında kullandığı sözler uzmanlar tarafından yorumlandı. “Oy ver değişsin” başlıklı haberde şöyle denildi:

 

“Erdoğan’ın mitinglerinde montajlı PKK videosu izletmesini sıradan, geçiştirilebilecek bir olaymış gibi yansıtmasına tepki yağarken Dr. Emre Tansu Keten şu değerlendirmeyi yaptı: Yalanı kendi siyasi çıkarları için bir silah haline getirmek isteyenler için düzenleme yapılırken, bu tip uygulamalar da toplumsal kutuplaşma ve çatışma riski göze alınarak hayata geçiriliyor.”

 

“Siyasete kara leke”

 

Cumhuriyet gazetesinin manşetinde de sahte video tartışması yer aldı. “Siyasete kara leke” başlıklı haberde şöyle denildi.

 

“CHP, Kemal Kılıçdaroğlu'nun terör örgütü ele başı ile montajlanan videosu hakkında suç duyurusunda bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Burada halkı aldatmak var, yanıltıcı bilgiyi, yalanı, sahteciliği bilerek yaymak var. İftira var, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek var. Bakalım hukukla bağlı, cesur bir savcı çıkıp gerçeğin üzerine gidebilecek mi? Bu sahtecilikle bir yere varamazsınız” diye konuştu.”Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design