Anasayfa / Medya izleme / “Bu karanlık bitsin”

25 Mayıs

“Bu karanlık bitsin”

Evrensel, 581 aydın, yazar ve sanatçının seçim öncesi ortak çağrısını manşete taşıdı.

Evrensel gazetesinin manşetinde, 28 Mayıs'ta gerçekleşecek ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi yüzlerce aydın, yazar ve sanatçının ortak çağrısı yer aldı. “Bu karanlık bitsin” başlıklı haberde şöyle denildi: 

 

“Aydın, yazar ve sanatçılar “Oy ver gitsin bu karanlık bitsin” başlıklı ortak çağrı metnini basın toplantısı ile duyurdu. Çok sayıda önemli ismin katıldığı toplantıda “eşit, özgür, huzur, refah ve adalet içinde yaşama isteğimiz, hakkımız ve umudumuz var. Birinci turda durdurmayı başardığımız tek adamı bu kez göndereceğiz” denildi. “

 

“Kötülük rejimi cevabı alacak”

 

BirGün gazetesinin manşetinde ise, Politus Analytics’in seçmen davranışlarıyla ilgili bir araştırması yer aldı. Semra Kardeşoğlu imzalı “Kötülük rejimi cevabı alacak” başlıklı haberde şöyle denildi:

 

“Politus Analytics, cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turu sonrası seçmenin değişen duygularını ve oy verme davranışına etkisini araştırdı. İlki 9 Mayıs'ta yayınlanan "Politus Türkiye Panoraması" raporunun ikincisi de Twitter’dan elde edilen içeriklerin yapay zeka yöntemleri ile işlenmesi sonucunda oluşturuldu.

 

İlk turun öncesi ve sonrasındaki birer haftanın karşılaştırıldığı belirtilen raporda Kılıçdaroğlu'na desteğin batıda çok değişmediği, İç Anadolu'da arttığı Güneydoğu ve Karadeniz'de azaldığı belirtildi. Erdoğan'a olan destek ise, ülke genelinde homojen şekilde azalmış.”

 

“Kandil’i saray konuşturuyor”

 

Karar gazetesinin manşetinde, cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, iktidarın seçim kampanyasındaki ithamlarına yönelik açıklamaları yer aldı. “Kandil’i saray konuşturuyor” başlıklı haberde şöyle denildi:

 

“İktidar seçim kampanyasını ‘Terör örgütü muhalefeti destekliyor’ ithamı üzerine kurarken mitinglerde gösterilen videonun sahte olduğu itiraf edildi. 

 

PKK elebaşlarının muhalefete destek veriyormuş gibi görünen açıklamalarına ise Kılıçdaroğlu dikkat çeken tepki gösterdi: Teröristin açıklaması sarayın işine yarar. Onları, Kandil’in anahtarını cebinde tutan Erdoğan konuşturuyor.”

 

“Atatürk’te birleştiler” 

 

Cumhuriyet gazetesinin manşetinde ise, seçimin ikinci turunda Zafer Partisi’nin Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı yer aldı. “Atatürk’te birleştiler” başlıklı haberde şöyle denildi: 

 

“Ata İttifakı’nda Adalet Partisi’nden sonra Zafer Partisi de seçimin ikinci turunda Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldı. İki gün süren görüşmelerin ardından taraflar arasında 7 maddelik protokol imzalandı. Kılıçdaroğlu, “Türkiye güzel günlere gebe” derken Özdağ, “Kılıçdaroğlu’na oy verin” çağrısı yaptı.”Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design